Sony KDL 32D3000

mrmorr

New member
Po przeczytaniu tysiecy postów :) zdecydowalem sie na wybór
sony 32d3000 a zastanawialem sie jeszcze miedzy sharpem 32x20 32rd2 oraz panasonic TX-32LX700 P mam nadzije ze mój wybór okazał sie dobry i jutro o tej porze bede mógł napisać na forum REWELACJIA. Pozdrawiam wszystkich.

PS. wlasnie zaczolem sciagac soft do kalibracji i z wiazku z tym mam pytanie jako laik w sprawach TV(moze nie dokonca bo troche sie naczytalem ale to tylko teoria) czy sobie dam rade z ta kalibracji zaznaczam ze nie mam pojecia o co chodzi i co sie z tym robi :( ale mam nadzieje ze dojde do tego ,bo to jest moj pierwszy LCD i teraz zaczne dopiero interesowac sie tym tematem. moze macie jakies rady dla mnie na poczatek .
 

beniuasia

Member
Witam. Dzisiaj kupiłem KDL 32D3000 w Salonie Sony w Galerii Krakowskiej w Krakowie za 3800 złotych. Zarówno tu jak i w Platynowym Sklepie Sony ten TV LCD kosztuje na wystawie 4599 a obok kartka "nowa niższa cena" (w Galerii). W Platynowym dawali cenę 3770 ale towaru brak i będzie może w połowie stycznia lub później(a 5 letnia gwarancja tylko do 15 stycznia). Natomiast w Galerii stoi na środku sklepu z 20 sztuk tego LCD, świeży towar. Trzeba rozmawiac ze sprzedawcami, powiedziec jakie ceny są na rynku (nawet z kierownikiem rozmawiac) i da się wywalczyc dobrą cenę ale za gotówkę (za płatnośc kartą doliczają 2% ceny) W Galerii dają 5 dni na sprawdzenie telewizora i w tym czasie gdyby coś się działo z TV to wymieniają na nowy. Może to info pomoże komuś w podjęciu decyzji o zakupie tego dobrego LCD TV.
 
Ostatnia edycja:

adam_12

New member
beniuasia napisał:
Witam. Dzisiaj kupiłem KDL 32D3000 w Salonie Sony w Galerii Krakowskiej w Krakowie za 3800 złotych.


Tez dzisiaj bylem, ale macac w saturnie - smieszne ceny, ale to bylo wiadome.
Np 32S3010 3999zl :) inne jeszcze lepiej.

Dzieki wielkie za informacje o 32D3000, jutro sprobuje tam cos zdzialac.
 

navy

Member
Mam 32D3000 od początku sierpnia 2007. Trochę pisałem o nim w "strefie testów". Pokój 18m2, raczej sloneczny i jasny, odległość 2.5m. Po upływie kilku miesięcy upewniam się w przekonaniu, że to jest bardzo przeciętny TV. Po prostu nie lubię go. W innym pokoju stoi Sharp 32BV9 i zdecydowanie wolę Sharpa. Sony D3000 w SD TV (kablówka) zupełnie się nie sprawdza: obraz jest przesterowany i sztuczny, podstawowe kolory (głównie czerwony, ale także zielony i niebieski) są nie do opanowania - cukierkowe jak w Samsungu, dziesiątki kalibracji nie dały efektu, nie zauważam też działania ukladu 100Hz (np w TVN Meteo napisy na dole ekranu znacznie wyraźniej wychodzą w Sharpie bez 100Hz niż w Sony), smużenie występuje jak w każdym innym LCD TV który znam, jakość dźwięku jak z plastikowego radyjka, czujnik światla działa bardzo słabo (bez porównania gorzej, niż w Sharp BV9). Zdecydowane plusy Sony to jakość wykonania, czerń, pilot i mozliwosci zmiany ustawień. Znaczna poprawa jest jednak z DVD: tu D3000 sprawdza się o wiele lepiej (Marantz DV9600, 1080p ale także 720p, HDMI). Tutaj praktycznie bez uwag poza tym, że "efekt 100Hz" jest nadal niezauważalny. Kilka dni temu pomagałem koledze przy zakupie LCD TV, wybrał za moją namową Panasonica 32LX70. Z całą odpowiedzialnoscią stwierdzam, że LX70 ogląda się przyjemniej, niż D3000 w SD TV. Przy dobrej jakości DVD jest remis. Z perspektywy czasu uważam, że nic tak dobrze nie robi jak spokojne porównanie 1:1. Nie chcę nikogo zniechęcać do kupna D3000, wszystko co napisałem to tylko moja SUBIEKTYWNA opinia po kilku miesiącach uzytkowania. Chcę jednak przestrzec przed zbyt szybkim i bezkrytycznym podejmowaniem decyzji. Pozbędę tego Sony za kilka miesięcy i kolejny TV na pewno bedę wybierał pod kątem płynnosci i naturalności obrazu.
 

beniuasia

Member
Wczoraj nie miałem czym zabrac TV dlatego odebrałem go dzisiaj. Nawiązałem jeszcze rozmowę ze sprzedawcą o cenie 32D3000 i... dostałem do TV gratis pendrive 1GB Sony (59 złotych) oraz kartę rabatową (10% na sprzęt i 15% na usługi).
 

adam_12

New member
beniuasia napisał:
Wczoraj nie miałem czym zabrac TV dlatego odebrałem go dzisiaj. Nawiązałem jeszcze rozmowę ze sprzedawcą o cenie 32D3000 i... dostałem do TV gratis pendrive 1GB Sony (59 złotych) oraz kartę rabatową (10% na sprzęt i 15% na usługi).

Przeszedlem dzisiaj cala galerie krakowska i ni cholery nie ma tam takiego sklepu!
Moze chodzilo o saturna??

:confused:
 

adam_12

New member
beniuasia napisał:
adam_12 napisał:
Przeszedlem dzisiaj cala galerie krakowska i ni cholery nie ma tam takiego sklepu!
Moze chodzilo o saturna??

O chole..:confused: , z radości źle napisałem. Holt_ mnie poprawił: Galeria Kazimierz.
Sorki za pomyłkę adam12_.:???:
no widac tak mialo byc :) Moze i dobrze, bo sie zabardzo napalilem zeby w weekend juz go miec. A tak moze w jakims innym sklepie pare 100 taniej.

Ale pewnie jutro tam pojade. Dla uscislenia, o ktory sklep dokladnie chodzi?

No i jak wrazenia, czy sprzet w 100% ok?
 

beniuasia

Member
adam_12 ten sklep w Galerii Kazimierz to Salon Sony, jeśli wejdziesz wejściem od ulicy Rzeźniczej to znajduje się on na parterze po prawej stronie. Nie miałem czasu za bardzo na sprawdzanie telewizora ale z szybkich oględzin:
Sygnał to kablówka UPC, obraz ładny, kolory, czerń, kąty bardzo dobre. Dźwięk według mnie jest dobry, myślałem, że będzie gorzej.
To tak na szybko.
 

beniuasia

Member
Hmm, jestem trochę zawiedziony tym TV, przy gorszym sygnale lub ciemnych scenach widac delikatne smużenie. Jeżeli włączymy redukcję szumów zwłaszcza na "duża" to smuży już prawie non stop, zaciąga bardzo. Według mnie tylko ustawienie "wył" lub "auto" pozwala na duże zmniejszenie efektu smużenia. Na cholerę mi takie opcje obrazu jak ich nie można wykorzystac bo po ich włączeniu jest gorzej niż przed ich użyciem? Zastanawiam się czy nie wymienic telewizora na np. 40S3000 lub oddac go i kupic Panasa LX70P lub Tosię 37R3500P?

Dzisiaj dzwoniłem do Salonu Sony, powiedziałem, że chcę oddac TV bo bardzo smuży i szarpie obraz. Rozmawiałem ze sprzedawcą, z którym załatwiałem kupno. Nie bardzo mi uwierzył, że telewizor smuży, chce zobaczyc jak to wygląda bo jeszcze nie widział smużącego TV Sony a zwłaszcza 32D3000 (ma przyjechac jutro do mnie to zobaczyc). Powiedział, że to może wina akurat tego TV to wymienią na nowy. Ja myślę, że ten model tak jednak ma, cho po przeczytaniu opini o nim nie myślałem, że smużenie i szarpanie jest aż tak duże. Podczas oglądania filmów DVD widac szarpanie obrazu i to spore przy ustawieniach "Auto 1" i "Wysokie". Wyłączenie tych opcji by obraz był płynniejszy wg. mnie mija się z celem bo wtedy można kupic TV 1000 złotych taniej i miec taką samą płynnośc i jakoś obrazu jak na 32D3000 z wyłączonymi ulepszaczami obrazu. Posiadam Tosię 26A3000P czyli model najniższy i przy włączonych ulepszaczach zwłaszcza redukcji szumów na "wysoki" smużenia nie ma a w Sony ciągnie się ogon trzech twarzy za każdym człowiekiem na ekranie. Idę dzisiaj zobaczyc i potestowac znowu 32LX70P, czy obraz nie będzie szarpał, nie zauważę smużenia, czy kolory i czerń będą do przyjęcia. Szkoda, że nie mam gdzie zobaczy Tosi 32 lub 37R3500P.
Jeżeli będę mógł tylko wymienic TV na inny Sony to jaki radzicie wziąśc?

Sorki za brak literek "ci" ale zagubiły mi się gdzieś na klawiaturze.
 
Ostatnia edycja:

adam_12

New member
tym bardziej dobrze, ze pomyliles galerie i nie mam dzisiaj podobnych dylematow po zakupie.

Tez mysle nad LX70P, zwlaszcza ze znajomy go ma i nie ma nic do czego moglby sie doczepic. Tyle ze zapewne za moment pojawi sie jego nastepca, a aktualnie ciezko go dostac.
Zastanawiam sie jeszcze nad 32S3000 (ze wzgledu na 5 lat gwarancji) - latwiej bedzie go sprzedac za pare lat.
 

beniuasia

Member
No i sprawdziłem 32LX70P. ten telewizor mnie nie przekonuje, nie smuży ale obraz na SD gorszy niż na 32D3000. Nie widzę tam działania 100 HZ, obraz z anteny czy kablówki jest jednak ostrzejszy, barwny i głęboki na Sony. Sprawdzałem filmy DVD, na Panasie po HDMI na Sony po Euro. Mimo podłączenia przez euro bardziej mi pasuje obraz na Sony, 32D3000 daje ostry obraz, czasem szarpnie, wystąpi rozmycie ale generalnie w Panasie nie zauważyłem przez nawet moment tak ostrego i wyrazistego obrazu mimo podłączenia przez HDMI. Zobaczymy jak się sprawa potoczy z 32D3000 ale Panas 32LX70P nie będzie ewentualnym następcą.
Z ciekawości sprawdziłem także serię S Sony. I o dziwo mimo, że włączyłem redukcję szumów na maksa to nie zauważyłem smużenia (sygnał SD z anteny), jedynie obraz był gorszy (ostrośc, kolorki) niż w serii D.
 

matteo

New member
beniuasia napisał:
Hmm, jestem trochę zawiedziony tym TV, przy gorszym sygnale lub ciemnych scenach widac delikatne smużenie. Jeżeli włączymy redukcję szumów zwłaszcza na "duża" to smuży już prawie non stop, zaciąga bardzo.
Heh, najważniejsza w tym wszystkim jest dobra kalibracja...
Nie wiem co Ci aż tak bardzo smuży, u mnie na SD, DVD, PS3 wszystko
śmiga rewelacyjnie i uważam D3000 za bardzo udany model Sony.
Nic tylko kupować (powtórze się - nie żałuje ani złotówki!) :)


Hoche: Hehehe, kwestia gustu ;)
Ostatnio odpaliłem (DVD) np. Szklaną Pułapkę 4 czy Transformers i różnica
w obrazie z włączoną opcją 100Hz jest - dla mnie - bardzo zauważalna.
Obraz wygląda bardziej realnie i zwiększa się dynamika :cool:
 

beniuasia

Member
matteo

U mnie jednak smużenie jest bardzo widoczne, może mój TV jest coś nie halo, zobaczę co powie gość z Sony jak dzisiaj przyjedzie. 32D3000, który posiadam jest wyprodukowany w Hiszpani (11.2007).
Podłaczyłem obok moją Tosię 26A3000PG, włączyłem redukcję szumów na max i zero smużenia. Powiem tak, po zakupie TV sprawdzałem wieczorem, zauważyłem od razu to smużenie. Myslę sobie może ja przesadzam, zobaczymy czy żona coś zauważy a nie zna sie za bardzo na takich sprawach. No i na nastepny dzień rano poczekałem aż sobie włączy TV, po dosłownie 1 minucie woła mnie i mówi, że tego nie da się ogladać bo zamiast "jednej głowy widzi tak ze trzy" ;).
 

ernet

Active member
Bez reklam
beniuasia napisał:
Hmm, jestem trochę zawiedziony tym TV, przy gorszym sygnale lub ciemnych scenach widac delikatne smużenie. Jeżeli włączymy redukcję szumów zwłaszcza na "duża" to smuży już prawie non stop, zaciąga bardzo. Według mnie tylko ustawienie "wył" lub "auto" pozwala na duże zmniejszenie efektu smużenia. Na cholerę mi takie opcje obrazu jak ich nie można wykorzystac bo po ich włączeniu jest gorzej niż przed ich użyciem? Zastanawiam się czy nie wymienic telewizora na np. 40S3000 lub oddac go i kupic Panasa LX70P lub Tosię 37R3500P?

Dzisiaj dzwoniłem do Salonu Sony, powiedziałem, że chcę oddac TV bo bardzo smuży i szarpie obraz. Rozmawiałem ze sprzedawcą, z którym załatwiałem kupno. Nie bardzo mi uwierzył, że telewizor smuży, chce zobaczyc jak to wygląda bo jeszcze nie widział smużącego TV Sony a zwłaszcza 32D3000 (ma przyjechac jutro do mnie to zobaczyc). Powiedział, że to może wina akurat tego TV to wymienią na nowy. Ja myślę, że ten model tak jednak ma, cho po przeczytaniu opini o nim nie myślałem, że smużenie i szarpanie jest aż tak duże. Podczas oglądania filmów DVD widac szarpanie obrazu i to spore przy ustawieniach "Auto 1" i "Wysokie". Wyłączenie tych opcji by obraz był płynniejszy wg. mnie mija się z celem bo wtedy można kupic TV 1000 złotych taniej i miec taką samą płynnośc i jakoś obrazu jak na 32D3000 z wyłączonymi ulepszaczami obrazu. Posiadam Tosię 26A3000P czyli model najniższy i przy włączonych ulepszaczach zwłaszcza redukcji szumów na "wysoki" smużenia nie ma a w Sony ciągnie się ogon trzech twarzy za każdym człowiekiem na ekranie. Idę dzisiaj zobaczyc i potestowac znowu 32LX70P, czy obraz nie będzie szarpał, nie zauważę smużenia, czy kolory i czerń będą do przyjęcia. Szkoda, że nie mam gdzie zobaczy Tosi 32 lub 37R3500P.
Jeżeli będę mógł tylko wymienic TV na inny Sony to jaki radzicie wziąśc?

Sorki za brak literek "ci" ale zagubiły mi się gdzieś na klawiaturze.

No to jest "już" nas DWÓCH ( zobacz jakie dostałem "baty " :D od tych, którzy uważają, że ICH telewizor jest najlepszy;) )
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13326&page=45

Ale do rzeczy i przy okazji;
Po miesiacu uzytkowania TEGO ( KDL-40D3000 ) uważam, że jest on bardzo dobry. Tak! Znów zmieniłem swoją opinię ). Telewizor ten zaczął po ok. 2 tygodniach "grać " coraz lepiej i lepiej. Bardzo ladne kolory, ostrośc itd. I nie potrafię odpowiedzieć sobie dlaczego;
nie jest to sprawa ustawien, bo te zostawilem te same , co na poczatku. Gdzieś czytałem, że plazmy muszą "się wygrzać", może to dotyczy także LCD. Innego wytłumaczenia nie widzę. Nie jest też to kwestia przyzwyczajenia się do charakterystyki obrazu LCD, bo bywam u znajomych, którzy mają CRT, więc mam porównanie.
Ten model jednak ma poważną , jedną do tej pory zauważona przeze mnie ( i nie tylko ) wadę. Układ Technologia Motionflow +100Hz jest najwyżej przeciętnej jakości. ( przy mozliwych wszystkich ustawieniach ).
Podsumowując;
Po ponad miesięcznym uzytkowaniu wybrałbym ponownie Sony 40", ale inny model ,już bez wyżej wspomnianego Motionflow .
Podobnie jak beniuasia , z którym się całkowicie zgadzam w jego ( tego układu ) ocenie, chociaz u mnie nie ma tak ekstremalnych symptomów.
 

ortax360

New member
Witam

D3000 - to wysmienity lcd i kropka :) . Wszystkie polepszacze obrazu wyłaczamy . jest o tym na forum .

100hz działa wysmienicie .
Prosze ustwaic polepszenie r.- standart a tryb filmu auto 2 .
do blu -ray wiadomo film auto 1 . 100hz wyłaczone .

itd jest wszystko na forum wystarczy odpowiednio ustawic (skalibrowac ).

Pozdrawiam
 
Do góry