Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
opóźnienie spowodowane było delikatną stłuczką drugiej ekipy , która miała jechać. Stłuczka żadna / nasze auto bez strat / ale czasochłonna , protokoły i pisanina. Wyjechała więc opóźniona druga ekipa - sorry.
Ale mam nadzieję że uda się nadrobić błąd.
Wejdź na priw - coś wymyslimy.
pozdrawiam
 

Sober

New member
musti napisał:
Wszystkie modele Bravia dostępne w Polsce są objęte promocją - na 100%.

Haczyk polega na tym że trzeba podpisać umowę na co najmniej 12 miesięcy. Czyli przez pierwsze pół roku za darmo, ale potem trzeba płacić za wszystkie pakiety :( Chociaż i tak w sumie się opłaca... no chyba że po pół roku można zrezygnowac z niektórych pakietów?
 

pibull

New member
Właśnie wczoraj dojechał do mnie sony kdf 50 e 2010 - jest super!!!!
Wybrałem ten tv przez Was ( czytałem to forum ) i jestem z tej decyzji zadowolony. Myślę, że w tej cenie nie ma lepszego tv.
Serdecznie polecam.
Zaznaczam, że jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość obrazu.
 

hawk70

New member
Wreszcie ktoś ;-). Już kilka razy zgłaszałem pytanie o podobny problem. Oczywiście nie tak drastyczny jak na tych zdjęciach ale jednak jakiś problem jest. Miałbym wielką prośbę o odpowiedź na pytanka:
1. Co powiedział serwis
2. Jak rozumiem za jakiś czas ale czy udało się zaradzić problemowi.
pozdrawiam
hawk70
 

czaki

New member
ja mam model 2010 i nie ma takiego problemu bez zadnej kalibracji regulacji itp tv normalnie przy swojej natywnej 1280x720 sygnal dvi-hdmi podaje idealnie! nic sie nie rozmywa nic nierozplywa jest wiele osob uzywajacych ta konfiguracje z xboxami 360 i nie maja takich prblemow. widocznie trafiliscie na tv ze starszym mozliwe softem po upie wroci i bedzie pieknie dzialac

pozatym ja zamiescilem zdjecia zrobione z bliska gdzie widac pixele w tv i niema takiego efektu
 

wojo01

New member
Wiem, wiem ten sam tekst poszedł na temat KDS55, ale mam pytani do arsenal, stałeś się szczęsliwym posiadaczem KDF-a. Móglbyś odnieść się do mokich poniższych rozważań?

Zobaczyłem KDS 55 i...... zdębiałem - super. Prezentacja odbyła się w centrum Sony- co dziwne jedynym dostępnym źródłem sygnału było DVD
Powiem, że podjarałem się deko, ale..
Cena za KDS to około10000, za to mogę mieć Sony KDF 50 i Panasonic PT AX 100. Zaczyna się problem, czy dużo stacę mając sprzęt 720 w stosunku do 1080 oglając n-kę, ale zyskując ogromny ekran z projektora( głównie DVD). Oczywiście KDF dedykowany n, a projektor dla DVD.
Czy KDS= KDF 50+ PT AX 100

Wojo
 

arsenal

Moderator
VIP
Ale żeś mi dylemat przedstawił;). Moja opinia będzie subiektywna z racji tego, że projektory omijam z daleka. Jakoś się do nich nie przekonałem.Do tego Panasonica musisz doliczyć jeszcze porządny ekran bo oglądanie na ścianie czy prześcieradle mija się z celem.
KDF też bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem DVD no ale KDS to 1080p:D i lepsze parametry niż KDF, choć trochę za mały ekran jak na rozdzielczość 1080.
Moja rada-masz już cały potrzebny sprzęt(DVD,tunerHD, Kino domowe, itp) to bierz KDS i ciesz się najwyższą rozdzielczością na Discovery HD. Oczywiście z 2 metrów wedłóg słynnej tabeli odległości;)
Jeśli jednak planujesz zakup jszcze jakiegoś klocka( choćby amplitunera czy Playstation3) a te 10 tys. jest raz na kilka lat to bierz KDF. Też będzie obraz wysokiej jakości i na "dodatki" trochę zostanie.
 

CZIFF@mac

New member
..klikanie..

..witam ponownie..maly brak dostepu do netu..
..ogolnie kdf cudo..wszystko inne stalo sie za male..itp..itd..
..tylko jedno male ale..czy macie odczuwalne klikanie przy zmianie kanalow..
..takie dwa ciche kliki..zamkniecie i otwarcie projektora..nie jest to zwiazane z ustawieniami przeslony..no bo mam wrazenie ze na poczatku tego nie bylo..odczuwacie to samo..czy to jakas wada..czy ten typ tak ma..
..a tak poza tym to GT4 na PS2 robie dobre wrazenie..pozdrawiam..
 

geomar

New member
CZIFF@mac napisał:
..tylko jedno male ale..czy macie odczuwalne klikanie przy zmianie kanalow..
..takie dwa ciche kliki..zamkniecie i otwarcie projektora..nie jest to zwiazane z ustawieniami przeslony..no bo mam wrazenie ze na poczatku tego nie bylo..odczuwacie to samo..czy to jakas wada..czy ten typ tak ma..

U mnie jest tak samo. Ale ja mam wrażenie, że było tak od początku.
Czy jeszcze ktoś to zaobserwował i czym to jest spowodowane?
pozdrawiam...
 

RNAcid

New member
CZIFF@mac napisał:
..witam ponownie..maly brak dostepu do netu..
..ogolnie kdf cudo..wszystko inne stalo sie za male..itp..itd..
..tylko jedno male ale..czy macie odczuwalne klikanie przy zmianie kanalow..
..takie dwa ciche kliki..zamkniecie i otwarcie projektora..nie jest to zwiazane z ustawieniami przeslony..no bo mam wrazenie ze na poczatku tego nie bylo..odczuwacie to samo..czy to jakas wada..czy ten typ tak ma..
..a tak poza tym to GT4 na PS2 robie dobre wrazenie..pozdrawiam..

Z tego co wiem nie jest to wada ale słyszalna jest właśnie praca przysłony [jak napisał pibull] - całkiem jak w aparatach fotograficznych. Cały pic polega na tym, że przysłonę można wyłączyć w opcjach i wówczas jej nie słychać ;) choć obraz zdecydowanie [moim zdaniem] traci wówczas na jakości czerni i separacji kolorów.
 

pibull

New member
Potwierdzam tą tezę.
Jeśli chodzi o zauważenie tego zjawiska to wystarczy obejrzeć jakiś materiał filmowy w którym odrazu z ciemnego obrazu przechodzi w jasny - wtedy też słychać pracę przysłony - ale to norma w tej technologii - pozdro:)
 

helcik

New member
hej,

z tą przysłoną to jakaś magia dla mnie. mam ją wyłączoną bo nie widzę żadnych różnic w obrazie. a może nie wiem na co patrzeć?

na co zwrócić uwagę, żeby zauważyć różnicę między obrazem z włączoną przesłoną, a bez niej?

pozdrawiam,
helcik
 
Do góry