Sony Kdf 50 E 2010 Aep

hydro

New member
robiłem podłączenie na radeonie 9600 i też się obraz z kompa w całości nie mieścił , aktualnie nie mam kompa do tv podłączonego więc mi to nie przeszkadza
 

Sober

New member
To jest zupełnie normalne - czesc z pikseli jest w TV niewidoczna (overscan optyczny). Trzeba to skompensować zmniejszeniem pulpitu.
 

kamusial

New member
Również jestem posiadaczem KDFa i przyznam, że jedyny zarzut jakie mogę postawić wobec tego TV, to lipna czerń. Przesłona która ma przed tym bronić trochę denerwuje: kiedy jest czarne tło i pojawi się na nim jasny przedmiot, to czarne tło zamienia się w "szare tło".
Poza tym jest to wspaniały telewizor.

Teraz zastanawiam się jakie elementy do niego zakupić i coś czuję, że znowu pójdę pod prąd i zamiast DVD, Tunera DVB-S, konsoli kupię PC na którym to wszystko odpalę. (pod prąd poszedłem kupując tylną projekcję zamiast LCD/Plazmy)
 

sly

New member
Ja mam wylaczona ta przyslone i wcale mi to nie przeszkadza.Zrobilem sobie tylko ustawienia za pomoca kalibracji INHD,ktora byla juz poruszana na tym forum i jestem bardzo zadwolony.Z dvd obraz jest swietny,a mam tylko sygnal RGB.
 

kosmacz

New member
kosmacz napisał:
Witam :)

Czy jest w tym modelu mozliwosc zablokowania na stale formatu obrazu (konkeretnie WIDE) bo zdeka denerwuje mnie ,ze niektore kanaly same przelaczaja sie w 4:3 i trzeba zmieniac recznie z pilota za kazdym razem gdy przelacze.

Sygnal podaje z tunera pionier 1530 C+ poprzez Scart

P.S lipa jest juz na maxa gdy po HDMI nie da sie zmienic formatu ekranu w ogole (KDF wyswietla funkcja niedostepna) ,ale to juz chyba urok HDMI.

pzdr
kosmacz
zacytowalem sam siebie ;),ale znalazlem gdzie sie to wylacza ,funkcja AUTOFORMATOWANIE na wylaczony :rolleyes:
 

sly

New member
kamusial napisał:
hmm, a part 1 ?

Part 1 bylo tu http://www.rogepost.com/ ale teraz jak widac nic tam nie ma.Zreszta jak sciagnolem dwie czesci to przy rozpakowywowaniu drugiej czesci pokazywal sie komunikat "ten plik juz istnieje,czy chcesz go zastapic".wiec wyglada na to,ze to bylo to samo.Chyba,ze ja cos wtedy zle zrobilem?Moze ktos tez,mi na to odpowie? Te namiary sa w watku Przyklejony: Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E) ( 1 2 3 ... Ostatnia Strona) na str.39 podane przez - arsenal.Tylko tyle moge pomoc.Pozdrawiam
 

sly

New member
depesz napisał:
Na pewno nie jest to to samo, cały INHD Tune Up ma 337 mb - więc te part2 to tylko końcówka.

Wiec moze dasz jakis namiar na cale INHD,albo mnie uswiadomisz jak to zrobic.Ja sciagnolem dwie czesci INHD+HD+Tune-up.part 1 (98 078 KB) i INHD+HD+Tune-up.part 2 (8 328 KB) i nie wiem jakim cudem na obydwoch jest to samo.Tym bardziej,ze rozmiar jest inny.Jest tam 6 planszy a w tym ostatnia do muzyki w 5.1.Podobno arsenal korzystal z tej kalibracji,moze on moglby nam cos podpowiedziec.Bede wdzieczny za pomoc.
 

depesz

Member
Nie, na obydwu NIE jest to samo, a plik po rozpakowaniu ma 337 mega. Jeśli chcesz sprawdzić przenieś jedną połówkę do innego katalogu i spróbuj wówczas rozpakować - nie uda się to. Zaglądając rarem do środka oczywiście zobaczysz to samo - czyli plik wynikowy jako otrzymasz po rozpakowaniu.

I masz całość - ten test to te 6 planszy, ostatnia z testowaniem 5.1 (czas trwania całości coś około 12 minut).

Natomiast kamusial posiadając tylko part2 nic z tym nie zrobi.
 
Ostatnia edycja:

sly

New member
Zgadzo sie,masz racje.Dzieki za podpowiedz.W taki razie niestety nie wiem skad moze wziasc calosc tej kalibracji:(
 

kamusial

New member
No to czekam az czlowiek dobrej woli wskaze namiar/udostepni na ftp itd itp.

POza tym mam jeszcze jedno pytanko do tv, a raczej problem do opisania:

Problem: zdarza się, że jest przerywany obraz z dekodera cyfry, przesyłany po HDMI (jest to przerwanie milisekundowe, wygląda tak jakby odłączyć kabel i podłączyć spowrotem.) Pytanie czego to może być wina: dekodera cyfry+ i anteny (mam dość małą), kabla hdmi (5m, techlinka, za 160 zeta), czy może telewizora- np złej jakości złącze HDMI (KDF 50E2010)?

Na ogół sytuację poprawia ruszenie kabla, czy poprawienie go. Ale on przecież leży wciąż nie ruchomo, a przerwania obrazu się zdarzają.

Więc gdzie jest chochlik i jak go zabić?

Pozdrawiam
Kamil
 

mtomi

New member
sly napisał:
Zgadzo sie,masz racje.Dzieki za podpowiedz.W taki razie niestety nie wiem skad moze wziasc calosc tej kalibracji:(

Masz dwa pliki (tak napisałeś w poprzednim poście). To jest archiwum podzielone na dwa archiwa. Jak masz WinRara to dajesz prawą myszką na pierwszym pliku i rozpakuj do... i automatycznie otrzymujesz plik wynikowy będący wynikiem rozpakowania dwóch plików...
 

rzaba

New member
kamusial napisał:
No to czekam az czlowiek dobrej woli wskaze namiar/udostepni na ftp itd itp.

POza tym mam jeszcze jedno pytanko do tv, a raczej problem do opisania:

Problem: zdarza się, że jest przerywany obraz z dekodera cyfry, przesyłany po HDMI (jest to przerwanie milisekundowe, wygląda tak jakby odłączyć kabel i podłączyć spowrotem.) Pytanie czego to może być wina: dekodera cyfry+ i anteny (mam dość małą), kabla hdmi (5m, techlinka, za 160 zeta), czy może telewizora- np złej jakości złącze HDMI (KDF 50E2010)?

Na ogół sytuację poprawia ruszenie kabla, czy poprawienie go. Ale on przecież leży wciąż nie ruchomo, a przerwania obrazu się zdarzają.

Więc gdzie jest chochlik i jak go zabić?

Pozdrawiam
Kamil

Wszyscy z KDF 2010 i tunerem Philips HD tak maja wiec to chyba wina tunera. Zmien w opcjach dekodera ustawienie HDMI na DVI, a dzwiek podlacz kablami z tunera do TV.

pozdro,

rzaba
 

mok

New member
Programik przetestowany dziala tylko wymaga VCL Media Player przynajmniej ja taki zainstalowalem . Pozdrawiam milej zabawy w kalibracje TV
 

kamusial

New member
Ok, wszystko dziala, dziekuje MOK i rzaba.

Czy kiedyś zdarzy się, że C+ naprawi ten błąd w połączeniu z KDFem? No i jaka jest różnica czy mam ustawione w parametrach dekodera nie HDMI, a DVI?
 
Do góry