Sony BDP-S350 super cena czy warto?

MarekGrud

New member
Witam wszystkich forumowiczów :D

Jestem nowy, ale mam nadzieję, że mimo wszystko ktoś lepiej zorientowany pomoże :p Żonka męczy mnie o blu-ray, bo byliśmy razem po TV i podjarała się jak kolesie zaoferowali tego sonka, jako że niby jest w świetnej cenie. Faktycznie sprawdziłem, w sumie już u nich na miejscu, ale jeszcze kopałem sam, i na ceneo jest od 819 (był przedwczoraj 793) a oni mają go za 602, ponad 200zł!! różnicy a nówka nie śmigana na gwarancji. Na allegro jest jeden za 749, ale koleś ma zero opinii więc mam mieszane uczucia, a reszta aukcji drożej nawet niż na ceneo. Normalnie doszukiwał bym się jakiegoś podstępu, ale z moim TV wszystko ok, sklep ok bo byłem "w", mimo że młody i internetowy (nie ma ich na ceneo jeszcze), no i cena też była niezła, bo tylko +3022 za Samsunga LE37B650, a ceneo najniżej ma 3002, więc z przesyłką bym dał drożej, nie mówiąc już o tym, że podobno się TV wysyłkowo nie kupuje ;). Osobiście odebrałem, bo to niby sklep internetowy ale jakiś stacjonarno-internetowy, więc mają punkt przy jednej z głównych ulic u mnie, tak wpadłem przejeżdżając i zszokowało mnie wręcz, że to nie internet jest najtańszy!!! Jak to możliwe, ktoś może mi wyjaśnić jak w necie i allegro może być drożej? Sklepik ok, mają być na ceneo, nie będę reklamował chociaż nasłuchałem się zalet :p Wiem za to, że będę częściej zaglądał jak utrzymają ceny, chociaż niektóre rzeczy mają kosmicznie drogie. Już myślałem żeby kupić te blu-ray-e i sprzedać drożej na allegro, ale nawet konta nie mam i czasu się babrać, ale 200zl na czysto na sztuce to dla kogoś może być całkiem niezłe przebicie, 33%. Wziąłbym go na pewno, ale tv już samsung i jeszcze jest na forum pare problemów z tym odtwarzaczem, to napisy, to BD live jakieś, ale szczerze to hakerem nie jestem chcę tylko dobre filmy i niezawodność. Boję się, że jest coś czego nie wiem o tym odtwarzaczu, ale jeżeli nie ma wad to chyba sprawię przyjemnoś mej lubej i kupię. Rozważam, czy by nie obejrzeć parę filmów i sprzedać używany w razie czego za miesiąc, jedną rzecz znajomy mi wystawi i wyjść na zero, ale nie wiem jak z cenami w tej branży i ile może stracić za miesiąc? Rozpisałem się, ale sumując chodzi mi o to: jakie ma wady ten odtwarzacz i czy nie będzie problemu z TV sams. No i czy sami byście go kupili :D Oczywiście każda opinia będzie mile widziana, ale liczę że jakiś Admin albo Moderator udzieli kompetentnej wypowiedzi, argumentując swoje zdanie i w razie czego poleci cos w zastępstwie, naprawdę zależy mi żeby zadowolic Żonkę, umi sie odwdzięczyć B-). Z góry dzięki, pozdrawiam i życzę magicznego dnia!
P.S. Jak przezcytałem co tu naklikałem, to postanowiłem podać nazwę sklepu bo i tak ktoś by pewnie spytał, a zadzwoniłem zarezerwować sobie tego b-r jak co. Nazywają sie bliskiemedia, wystarczy pogooglować i jest na 1-szym miejscu. Taki knif jest na stronce, że jak się wybierze np. punkt Rybnik jak ja, to jest więcej produktów, nie wiem czemu. I są tańsi niż ceneo i allegro, buhahaha :D
 

BoDeX

New member
W tym sklepie to żadnego Blu-Raya nie ma ... he,he ....
Zapewne ożenili Ci tego, którego łupali od roku - powodzenia.
 

MarekGrud

New member
W "bliskiemedia", już napisałem a i tak ktoś spytał ;) Tylko trzeba wybrać lokalizację bo jest coś pomieszane z produktami, w Rybniku jest na pewno ale już tylko dostępny, bo dostępny natychmiast ja zarezerwowałem :D Dogadałem się z chłopakami ze sklepu, że jeszcze się zastanowie ale do jutra mi potrzymają, full wypas :) Na allegro jest aukcja używanego, ale już 520 niestety ;) Mógłbyś mi coś o nim i w ogóle o odtwarzaczach blu-ray powiedzieć, serio jestem noga :) Pozdro.
 

MarekGrud

New member
BoDeX napisał:
W tym sklepie to żadnego Blu-Raya nie ma ... he,he ....
Zapewne ożenili Ci tego, którego łupali od roku - powodzenia.

Dzięki za odpowiedź, jeżeli nie znalazłeś go tam to chyba nie wybrałeś LOKALIZACJI, jest niezbędna żeby wyświetliły się wszystkie produkty na stronce. Sklep sklepem, fajnie gdyby ktoś mi doradził w końcu czy to nie wyrzucenie kasy, czy blu-ray się w ogóle opłaca? Dzięki!!!
 

MarekGrud

New member
Seba_Fan napisał:
jest o tym na forum pelno poszukaj a nie czekaj na gotowe
warto idz i kup co sie pytasz

Dzięki Seba, też doszedłem do wniosku że warto, jednak wolałem zasięgnąć rady fachowców ;). Wiem jak to jest, nie że nie chciało mi się czytać bo przejrzałem trochę, jednak b-r to naprawdę dla mnie zupełna nowość i obawiałem się że jest jakiś powód tej ceny, np. że jutro wypuszczą nowszy model albo że może po prostu była jakaś wadliwa partia, lub coś co mogło w ogóle mi nie przyjść do głowy, to jest jeden z najtańszych b-r przecież. Wiedziałem, że to będzie mój pierwszy post i będzie komentarz w stylu wystarczy poczytać (sam nie lubię takich leni ;)), ale serio nie chciałem popełnić błedu i kupić złomu. Naprawdę to zamierzałem przez PM dopiero podać nazwę sklepu gdyby mi ktoś polecił zakup (tej osobie), ale rozmyśliłem się i napisałem od razu :D. Więc nie było za darmo, a ciężko w sieci ten sklep znaleźć bez nazwy :D Mam zamiar przejrzeć ich ofertę dokładniej i może jeszcze jakąś okazję wyszukam, to napiszę Ci PM-a. Dzięki jeszcze raz, wystarczy mi że jesteś senior na forum i ufam że się znasz, ale gdybyś mógł napisać mi jakieś przeciw, wady w skrócie to będę bardzo wdzięczny!!! Poślę Ci po meczu wiadomość z prezentem, to coś na czym ja się znam, a jak Ci się spodoba to będziesz mógł sie odwdzięczyć ;) Pozdro wszystkim, jutro jadę po niego, więc jak ktoś ma jakiś sprzeciw, nie wystąpi teraz lub zamilknie na wieki B-) Magicznego wieczorka, idę na mecz, oby było dużo bramek!
 

janusz

New member
Bez reklam
Tak jak napisałeś jutro... a właściwie to już wczoraj wszedł nowy model 360. Ale nic straconego, nowy model podobnie jak starszy niewiele potrafi, to jak 10 lat temu z DVD, odtwarzacz jakościowo dobry (choć bez przesady), ale za rok każdy z kim bedziesz rozmawiał powie Ci: ale masz badziewny BR niczego nie czyta taniocha. Ktoś mądrzejszy znajdzie zalety odtwarzacza, ale i tak będziesz się gryzł za 2 lata kupisz nowy.
 

MarekGrud

New member
janusz napisał:
Tak jak napisałeś jutro... a właściwie to już wczoraj wszedł nowy model 360. Ale nic straconego, nowy model podobnie jak starszy niewiele potrafi, to jak 10 lat temu z DVD, odtwarzacz jakościowo dobry (choć bez przesady), ale za rok każdy z kim bedziesz rozmawiał powie Ci: ale masz badziewny BR niczego nie czyta taniocha. Ktoś mądrzejszy znajdzie zalety odtwarzacza, ale i tak będziesz się gryzł za 2 lata kupisz nowy.

Ok, dzięki, pogooglowałem i znalazłem temat na zagranicznym forum (nie chcę reklamować) 350 vs 360 i poza nową ceną nie wiele się różnią na szczęście:) Myślę że będzie ok, jak co to ze sprzedażą nie powinno być problemu, napisze później opinię jak mi się go użytkuje. Dzięki jeszcze wszystkim! Pozdro
 

janusz

New member
Bez reklam
350 nie różni się wiele od 360, ale i nie różni się od starszego 300 (poza coraz gorszą jakością, obniżeniem kosztów produkcji - model 300 nawet na wagę miał klasę). Wygląda na to że Sony troszkę zostaje za konkurencją: brak DivX, co gorsza brak DivX HD, brak mkv, a choć zdjęcia JPEG w HD czyta?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z tego co mi wiadomo to 300 od 350 jednak sie rozni- sa bodajze oparte na innych chipach co powoduje np. ze 300 nie potrafi zdekodowac DTS HD MA a w 350 mialo to byc mozliwe po uaktualnieniu softu.
co do odstawania od konkurencji w temacie div'x- swego czasu kombajny laczace odtwarzacz DVD z VHS jakos nie zrobily furory...wiec czy to naprawde jest wyznacznikiem jakosci playera BD ?!
 

BoDeX

New member
janusz napisał:
... za rok każdy z kim bedziesz rozmawiał powie Ci: ale masz badziewny BR niczego nie czyta taniocha. Ktoś mądrzejszy znajdzie zalety odtwarzacza.

Czyta :

CD , BD, BD-R, BD-RE w każdej konfiguracji, a także BD-5/BD-9 , czego
na przykład nie potrafią Panasy, Denony i wszystko co z tym spowinowacone. Oczywiście i inne nagrywalne nośniki -/+

Kolega ma i jest bardzo zadowolony ( akurat wybierał tylko ze wzgledu na
coaxialne gniazdo SPDIF i cenę , ale wybrał bardzo poprawnie )
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to dobry model i wiele dobrych opini ma, jesli za mala kase warto brac masz bluray i dvd odtwarzacz
 

MarekGrud

New member
Seba_Fan napisał:
to dobry model i wiele dobrych opini ma, jesli za mala kase warto brac masz bluray i dvd odtwarzacz

No i kości rzucone :D Widzę wzbudziłem dyskusję, szkoda że nie wszystko rozumię :p płytki dvd czyta, myślę że blu-ray też da radę więc szafa gra meble tańczą. Byłem w centrum w innym "dużym znanym sklepie" się spytać jeszcze o ten b-r, tzn. znajomy filtrów szukał i przy okazji pytam gościa o s350 i cenę, a on że 999. Zdiwiłem się i pytam: "ile!? Na Wodzisławskiej jest prawie 2 razy tańszy, jak to?" I usłyszałem ścieme za ściemą, że to albo to, niemożliwy koleś normalnie. Nie sądziłem, że aż tacy są sprzedawcy, wstyd, taką mają cenę i już a nie kłamać. Jednak wtopił i aż mu głupio było i uciekł bo ludzi trochę w koło było :D Nie wierzcie sprzedawcą w koszulach ;) Wracając do b-r to postaram się poznać te parę funkcji, chociaż czytanie płyt mi wystarczy :D Jak miałem PS3 to po 3miechach podłączyłem do netu dopiero, na dysk twardy nic nie nagrałem i nie zobaczyłem żadnego filmu :) Pozdro i enjoy your hi-fi.
 

janusz

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
z tego co mi wiadomo to 300 od 350 jednak sie rozni- sa bodajze oparte na innych chipach co powoduje np. ze 300 nie potrafi zdekodowac DTS HD MA a w 350 mialo to byc mozliwe po uaktualnieniu softu.
co do odstawania od konkurencji w temacie div'x- swego czasu kombajny laczace odtwarzacz DVD z VHS jakos nie zrobily furory...wiec czy to naprawde jest wyznacznikiem jakosci playera BD ?!
Moim zdaniem jest, tym bardziel, że jakość DivX HD (tym bardziej .mkv) jest dużo lepsza od DVD i często niewiele gorsza od BR. Ponadto w internecie jest wiele plików, których próżno szukać w wypożyczalniach i sklepach. Tak jak teraz nikt nie kupi DVD bez DivX, tak niedługo nikt nie kupi BR bez DivX HD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
Ponadto w internecie jest wiele plików, których próżno szukać w wypożyczalniach i sklepach. Tak jak teraz nikt nie kupi DVD bez DivX, tak niedługo nikt nie kupi BR bez DivX HD.

oj, uwazaj z takimi twierdzeniami - bo moge cie czasem zaskoczyc......;)
mnie osobiscie gdy kupowalem DVD to odtwarzanie div'x nie interesowalo kompletnie ,tak samo jak odtwarzanie div'x hd gdy kupowalem odtwarzacz BD.....;)
aczkolwiek przyznaje ze czasem sie zapominam....- z racji miejsca zamieszkania dostep do materialow HD nie jest dla mnie zadnym problemem (szczerze mowiac jest rowniez groszowym wydatkiem) dlatego tez nie biore poprawki i wydaje mi sie ze wszedzie jest "normalnie".....
 

janusz

New member
Bez reklam
Każdy ma inną sytuację, też nigdy do końca nie przekonałem się do DivX, ale mam sporo rzeczy które nigdy nie zostały nigdzie wydane, a dostępne były tylko w internecie. Koszty też dla wielu osób bedą istotne, choć tym zapewne zwykłe DivX wystarczą, nie będą ściągać dość dużych plików w .mkv. Niemniej uważam,że za jakieś 2 lata DivX HD bedą w każdym BR.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
janusz napisał:
ale mam sporo rzeczy które nigdy nie zostały nigdzie wydane, a dostępne były tylko w internecie.

Niemniej uważam,że za jakieś 2 lata DivX HD bedą w każdym BR.

jesli byly dostepne w necie to skads tam sie wziasc musialy?!- jesli na czyms mocno ci zalezy to podaj tytul a moze pomoge.... (moja wypozyczalnia potrafi niektore rzeczy "wykopac z pod ziemi" ....;))

no nie do konca jestem przekonany.... producenci staraja sie zawsze jak najlepiej zaspokoic potrzeby rynku, a prawda jest taka ze najwiekszy popyt na te rzeczy jest na "zachodzie" gdzie babranie sie z mkv itp. nie jest popularne bo to "gra nie warta swieczki" . porownujac- gdyby tobie przysylano do domu plyty BD w cenie 1.5 zl za wypozyczenie to bawilbys sie w sciaganie ,muxowanie i nie wiadomo co jeszcze zeby uzyskac piracka,okrojona wersje ?!
tak wiec nie ma sie co dziwic ze w tym kierunku ida firmy takie jak np.LG - staraja sie zdobyc "rynki wschodnie" bo prawde mowiac nikt nawet nie spojrzy tu na takiego "koreanczyka" gdy obok stoi w podobnej cenie Sony czy Panasonic....
 

dread

New member
Bez reklam
janusz, x264 w mkv jeszcze rozumiem, ale na co komu DivX HD ? Przecież ilość materiałów dostępnych na sieci zrobionych przy użyciu tego kompresora to promil całości... jeśli nie mniej :mrgreen:

mat74, witaj w klubie. Od czasu gdy kupiłem odtwarzacz DVD (zdaje się 2003 rok) nie tknąłem ani razu divx'a, odkąd mam BD, istnieją dla mnie tylko płytki blu-ray. Jeden wyjątek to seriale 720p x264 w mkv, które zresztą też oglądam przy użyciu mojego odtwarzacza - przerobienie jednego odcinka w mkv do struktury czytanej przez moją stacjonarkę to kwestia kilku minut, kolejne kilka minut to wypalenie na DVD-RW czy skopiowanie na kartę SDHC.
 

janusz

New member
Bez reklam
Raczej odwrotnie, to w krajach zacofanych każdy patrzy tylko na japończyki, w bogatych krajach w dziedzxinie LCD i BR marką nr 1 jest Samsung, a LG to czołówka. Sony nie wprowadzi .mkv bo działa w branży filmowej i nie chce piractwa.
Co do tytułów których nie ma na DVD to są to np. produkcje telewizyjne w tym koncerty MTV w HD (mam Coldplay i Radiohead), także jakieś nagrania z festiwali itp.
 
Do góry