Sony 55XD8505 - subiektywna mini recenzja po zakupie sprzętu

strazakp

Banned
Na stronie sony Center jest juz wystawiony model 55xe80 który kosztuje 5499zl. Jest tez info że sprzedaż od polowy marca. Modelu xe85 nie ma tam jeszcze wcale.
Czyli jezeli 55xe80 będzie kosztował tyle to 55xe85 pewnie minimum 700zl drożej.
Ale z drugiej strony to przecież XE nie jest jakimś nowym modelem od Sony a przedluzeniem/kiedy ntynuacja istniejącego już XD, więc nie wiem dlaczego ma być/musi być droższy...owszej trochę może ale nie o 1000,1500 albo 2000zl.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Obecnie w MM 55xd9305 po rabacie kosztuje 6515zl, dodatkowo jest promocja i za taką transakcję kupna tego TV dostajemy 13kart (każda wartości 50zl) na zakupy na stacji BP. Sumując wychodzi TV za ok 5850zl. Oczywiście karty na BP możemy wydać na paliwo do auta. Mnie akurat taką promocja nie interesuje bo nie kupuje paliwa na BP gdyż jest tam strasznie drogo.
 

weeman

New member
Obecnie w MM 55xd9305 po rabacie kosztuje 6515zl, dodatkowo jest promocja i za taką transakcję kupna tego TV dostajemy 13kart (każda wartości 50zl) na zakupy na stacji BP. Sumując wychodzi TV za ok 5850zl. Oczywiście karty na BP możemy wydać na paliwo do auta. Mnie akurat taką promocja nie interesuje bo nie kupuje paliwa na BP gdyż jest tam strasznie drogo.

Tankować i tak musisz. Dostajesz 650 zł na benzynę. Zakładając ze jest bardzo drogo na Bp jak piszesz licz sobie przebitkę na benzynie w porównaniu do innych stacji 30 gr taniej na litrze. Ok to kasy miałbyś nie 650 zł tylko 30 zł mniej. Chyba nie ma co marudzić :)

Dzisiaj tez dokonalem zakup i decyzja padła na lg uh8507. Dam znać za kilka dni jak przyjdzie. Narazie po testach w sklepie wiem ze czyta wszystko z pena z napisami i dźwiękiem . nie ma formatu którego by nie odtworzył i to bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Obraz jak na moje oczy amatora pomimo ze ips najlepiej grał spośród dx750, ks7000. I Sony xd8505.

Zobaczymy jak w domowych warunkach wieczorem i jak ta czerń i srebrzenia ( po cichu liczę ze to tylko w tańszych modelach ips jest tak mocno widoczne).

W temacie wykonania bez dwóch zdań najlepszy Sony ale nie będzie u mnie stał matryca do tyły i nie będę patrzył sie na obudowę z tylu tylko na ekran :)
 

strazakp

Banned
Nawet fajny ten lg uh8507. Cena po zwrocie kasy od LG tez jest OK bo ok 4900zl wychodzi. Daj znać jak się sprawuje. Ciekawe jak wypada do Sony xd85.
 
Ostatnia edycja:

Idaho70

Member
Na stronie sony Center jest juz wystawiony model 55xe80 który kosztuje 5499zl. Jest tez info że sprzedaż od polowy marca. Modelu xe85 nie ma tam jeszcze wcale.
Czyli jezeli 55xe80 będzie kosztował tyle to 55xe85 pewnie minimum 700zl drożej.
Ale z drugiej strony to przecież XE nie jest jakimś nowym modelem od Sony a przedluzeniem/kiedy ntynuacja istniejącego już XD, więc nie wiem dlaczego ma być/musi być droższy...owszej trochę może ale nie o 1000,1500 albo 2000zl.

Ze specyfikacji na stronach Sony wynika, że xe80 jest na procesorze 50Hz, raczej słabo. Matryca
Va?
 

Idaho70

Member
Oglądałem dzisiaj w Saturnie 55XD8005 i powiem szczerze, ze moje oko nie zauważa różnicy pomiędzy 100Hz a 50Hz. Może jakby zamiast promocyjnego z filmu z balonami puściliby mecz, to może byłoby inaczej. Może jakby te telewizory stały obok siebie...
Zaczynam się zastanawiać czy naprawdę 100 Hz to mus??? Czy oko widzi różnicę?

W każdym razie przy podanej przez RJHG specyfikacji nie widzę specjalnie sensu kupowania XE8005?

Jeszcze oglądałem model X8507, tez obraz prezentował się OK. Czy ktoś mógłby podpowiedziec jak jest zasadnicza różnica w porównaniu do XD?
 

strazakp

Banned
Oglądałem dzisiaj w Saturnie 55XD8005 i powiem szczerze, ze moje oko nie zauważa różnicy pomiędzy 100Hz a 50Hz. Może jakby zamiast promocyjnego z filmu z balonami puściliby mecz, to może byłoby inaczej. Może jakby te telewizory stały obok siebie...
Zaczynam się zastanawiać czy naprawdę 100 Hz to mus??? Czy oko widzi różnicę?

W każdym razie przy podanej przez RJHG specyfikacji nie widzę specjalnie sensu kupowania XE8005?
Jezeli by porównywać xd80 i xe80 to faktycznie może nie być sensu kupować tego drugiego bo pewnie trochę będzie trzeba dołożyć. Ja sensu nie widzę.

Jezeli porównywać model xd80 i xd85 czyli 50/100Hz to ja akurat w tych dwóch modelach widziałem różnice. Testowałem w sklepie z materiałem który miałem na USB. Widać było różnice w płynności obrazu na niekorzyść xd80. Ale nie każdy TV 50/69hz ma takie same problemy z płynnością. Panasonic 58dxe720 radził sobie naprawdę dobrze a na pewno lepiej niż xd80.
 

Idaho70

Member
Jeszcze widziałem w Saturnie taki model KD-55X8507C. Też na 100Hz. Z tego co wyczytałem w specyfikacji to model bez procesora X1, ale "na oko" to model porównywalny z KD49XD8305, tyle że większy ekran.
 

strazakp

Banned
W tej chwili Sony 55xd9305 w sklepie Euro kosztuje po rabatach 6190zl. Podejrzewam ze model który niedługo sie pojawi tj 55xe8505 nie będzie tańszy od tego xd93. W takim razie xd93 chyba będzie lepszą opcja do kupna,co? No chyba xe85 ma/bedzie miał cos czego xd93 nie ma (oczywiście na plus)???
 

strazakp

Banned
Mam.mozliwosc kupna 55xd8599 w cenie 4300zl. Tv byl kupiony w listopadzie 2016r. Tv do obejrzenia i odbioru w moim miescie wiec widze co kupuje. Warto?
 

strazakp

Banned
W E... od jutra po 4990,00 - 200,00 przy zakupie powyżej 4500 ;)
Ok. To jest bliźniaczy model z xd8505 a ten juz teraz w ME jest za 4790zl a Kiki ma taniej.
Ale...czy warto ten 55xd8599, kupiony w listopadzie 2016 roku kupic za 4300zl??? Zakladajac oczywiście ze nie ma wad, jest w bdb stanie i mogę odebrać osobiście. Zawsze jest to 400-500zl taniej niż całkiem nowy. Jedyna wada to brak możliwości zwrotu w ciągu 14dni
 

żona

Banned
"Jedyna wada to brak możliwości zwrotu w ciągu 14dni" . Wszystko można dogadać, np. zaproponuj możliwość zwrotu np. za jakąś kaucję np. 100zł/dzień:lol:
 

pepka

Member
Bez reklam
A jakie są różnic? 200hz w motioflow i to wszystko?
Jeżeli tak, to lepiej brać nówkę od Krzyśka.
 
Do góry