Sony 50W755C

sharan1

Member
Witam. Zrobiłem dziś twardy reset w routerze UPC i mój 755 nie widzi teraz żadnej sieci. Co mam zrobić,żeby znów był net przez wifi w tv ?
 

flugo

New member
Kupiłem. Kolory prosto z pudełka całkiem fajne, czarny cudów nie ma ale nie jest zły. Ponieważ monitował o update to zaktualizowałem. I tutaj niestety pierwszy minus - ustawienia obrazu zmieniły się i zrobił się jakiś jasny. Teraz będę musiał zabawić się w kalibrację a szkoda bo pierwotne mi spasowały.
Czy po aktualizacji powinienem zrobić przywracanie ustawień fabrycznych? (tak mi zalecali w sony center). Chociaż nic nie przestawiałem oprócz języka i hasła do wifi.
Zastanawiałem się nad Samsungiem 50JU6872 (matryca produkcji samsunga, i ma dvbs) - w cenie 3600. Wydawało mi się że czarny lepszy i ma 4K ale wszyscy mi odradzali :) i jeszcze ten wątek z kurzem, podobno matryca wolniejsza niż w tym Sony.
 

racuh

Banned
Kupiłem. Kolory prosto z pudełka całkiem fajne, czarny cudów nie ma ale nie jest zły. Ponieważ monitował o update to zaktualizowałem. I tutaj niestety pierwszy minus - ustawienia obrazu zmieniły się i zrobił się jakiś jasny. Teraz będę musiał zabawić się w kalibrację a szkoda bo pierwotne mi spasowały.
Czy po aktualizacji powinienem zrobić przywracanie ustawień fabrycznych? (tak mi zalecali w sony center). Chociaż nic nie przestawiałem oprócz języka i hasła do wifi.
Zastanawiałem się nad Samsungiem 50JU6872 (matryca produkcji samsunga, i ma dvbs) - w cenie 3600. Wydawało mi się że czarny lepszy i ma 4K ale wszyscy mi odradzali :) i jeszcze ten wątek z kurzem, podobno matryca wolniejsza niż w tym Sony.

Matryca w JU6872 jest dużo gorsza, poza tym Samsung w tym modelu eksperymentował z matrycami, Przywracanie ustawień może pomóc, i zaleca się zrobić po aktualizacji, u mnie W Philu po aktualizacji androida telewizor ogóle nie wstał.
 

MokrySedeS

New member
Ja też mam buga z kolorami po aktualizacji do v3155. TV tak jakby nie wczytywał ustawień podczas włączania. Kolory są takie jak pisze flugo, jasne/zimne. Wystarczy, że wejdę w zaawansowane opcje obrazu i otworzę menu wyboru temperatury barw, wtedy TV od razu wczytuje poprawne kolory, nie muszę nawet zmieniać na inną opcję (mam Ekspert 1).
 

flugo

New member
Zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych ale nic to nie zmieniło - ustawienia obrazu w to nie wchodzą. Wydaje mi się że poprawiło trochę "zerowanie" w ustawieniach obrazu.
Już zaczynam żałować że go kupiłem, a raczej to, że zrobiłem aktualizację i to tylko po to żeby się monit nie pojawiał. Kurde może dało się te monity wyłączyć...
Nie wiem jakie miałem ustawienia pierwotne - teraz mam standardowy i temperaturę barw neutralną.
MokrySedeS - nie wiem czy już nie jestem dziś zmęczony ale u mnie wchodzenie na temperaturę nic nie zmieniało. Bardziej pomogło to zerowanie, albo mnie się już wydaje... muszę oglądnąć ten sam serial co wczoraj to będę miał porównanie co się pozmieniało w kolorach przez tą cholerną aktualizację. ALe tak jak piszesz pierwsze odczucie to jasne i zimne, dużo gorsze od tego co było pierwotnie.

Ma ktoś może wersję prosto z pudełka - nie zaktualizowaną żeby podać mi jakie ustawienia obrazu są oryginalnie?
 

MokrySedeS

New member
Ja mam ustawione tak:
tryb obrazu - kino pro
temperatura barw - ekspert 1
motion flow - wraźny
dostosowanie czerni, zwiększenie kontrastu, żywy kolor, tworzenie realizmu, redukcja zakłóceń - off
 

mamuto79

New member
Z racji pierwszego posta na forum w pas ukłony i dzień dobry do wszystkich.
Czytam Was od dłuższego czasu, bardzo mi Wasze wypowiedzi pomogły w podjęciu ostatecznej decyzji co do zakupu telewizora. Bardzo serdecznie dziękuję. Nawet nie wiecie jak zwykła rozmowa i wymiana zdań potrafi pomóc w newralgicznych momentach.
Od niedzielnego wieczora jestem szczęśliwym posiadaczem SONY KDL 50W755c. Radość po zakupie jak u dziecka (prawda panowie?), wszystko wygląda na prawdę porządnie, szczególnie po uruchomieniu sprzętu w domu, gdzie nie ma 40 innych telewizorów.
Ale zawsze po zakupie pojawiają się jakieś ale. I z nimi właśnie chciałem się do Was zwrócić. Na razie nurtują mnie dwie sprawy:
1. Oversizing sygnału HDMI-1 z podpiętego do telewizora laptopa Samsunga z grafiką nvidii (nie pamiętam modelu, siedzę w pracy). Walczyłem z ustawieniami obrazu, rozciąganie, pełny itd, ale absolutnie to nic nie dało. Brakuje kilku % obrazu z każdej strony. Strasznie irytujące zjawisko.
2. Czy jest jakaś sprawdzona aplikacja, która pozwoli mi na puszczanie sygnału audio-wideo bezpośrednio z laptopa po wifi, bez konieczności podłączania go kablem HDMI z telewizorem? A jeśli jest taka opcja, to jak obszerny format obrazu jestem w stanie taką drogą przepuścić (dvdrip, dvd, BR) aby miało to sens oglądać?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tych dwóch kwestiach.
Pozdrawiam
 

bartut

New member
Dzisiaj po załączeniu tv wyświetliło mi komunikat o aktualizacji. Instalowaliscie? Co ona zmienia?

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka
 

mamuto79

New member
Witajcie.
Udało mi się wygrać nierówną walkę dotyczącą obcinanego obrazu.
Sprawa prosta, jak już się wie gdzie szukać. A zatem ścieżka:
Home -> Ustawienia -> Ekran -> Ustawienia ekranu.
Tutaj robimy dwie rzeczy:
1. Automatyczne pole wyświetlania - ustawiamy "Wył".
2. Pole wyświetlania - ustawiamy "Wszystkie piksele".
I nagle problem oversizingu całkowicie znika :) :) :)
Mam nadzieję, że się komuś to przyda.
Pozdrawiam
 

gorzkit

New member
Witajcie.
Udało mi się wygrać nierówną walkę dotyczącą obcinanego obrazu.
Sprawa prosta, jak już się wie gdzie szukać. A zatem ścieżka:
Home -> Ustawienia -> Ekran -> Ustawienia ekranu.
Tutaj robimy dwie rzeczy:
1. Automatyczne pole wyświetlania - ustawiamy "Wył".
2. Pole wyświetlania - ustawiamy "Wszystkie piksele".
I nagle problem oversizingu całkowicie znika :) :) :)
Mam nadzieję, że się komuś to przyda.
Pozdrawiam

Ja w "Polu wyświetlania" mam do wyboru +1,Normlnei -1. Może to różne wersje firmware.
Ale ja akurat walczę z czarnymi pasami na górze i na dole ekranu.
 

arik92

New member
Opcja '+1' występuje przy rozdzielczościach 576i, 576p i 720p, natomiast opcja 'Wszystkie piksele' dla rozdzielczości 1080i i 1080p.
 

gorzkit

New member
Opcja '+1' występuje przy rozdzielczościach 576i, 576p i 720p, natomiast opcja 'Wszystkie piksele' dla rozdzielczości 1080i i 1080p.
Zgadza się, dzieki. Ale tak czy inaczej u mnie problemu nie rozwiązuje. Musze "zaatakować" helpdesk kablówki może jest update do tunera albo wymienią mi tuner.
 

gorzkit

New member
Zgadza się, dzieki. Ale tak czy inaczej u mnie problemu nie rozwiązuje. Musze "zaatakować" helpdesk kablówki może jest update do tunera albo wymienią mi tuner.
Dobra temat rozwiązany - ustawienia ekranu są w innym miejscu. Jakby ktoś potrzebował to ściezka w dekoderze Multimedia jest taka : Menu->Instalacja->podajemy pin ( jest w instrukcji dekodera ) -> Konfiguracja dekodera-> Ustawienia obrazu i tam są proporcje obrazu.
 

raptorf222

New member
Mam pytanie do osób w temacie obrazu i ewentualnych przyczyn.
Wczoraj miałem małe zdziwienie ponieważ obraz wykazywał dziwne podkreślenia krawędzi. Dosłownie ciemne kreseczki i kropki lekko się poruszały tak jak obraz.
Tryb obrazu zawsze był ustawiony Standardowy po zmianie na Kino-pro to zanika. Inne tryby jeszcze bardziej to uwidaczniały.
Nie wiem w czym tutaj problem, sygnał z dekodera NC+ , sprawdzałem także na Youtube i było to samo. Wcześniej tego nie było, a TV mamy od 2 miesięcy.

Dziś natomiast było wszystko ok, na razie, dla oceny wrzucam dwa obrazki ilustrujące problem.
 

Attachments

  • DSC07547.jpg
    DSC07547.jpg
    729,3 KB · Wyś: 64
  • DSC07548.jpg
    DSC07548.jpg
    540,6 KB · Wyś: 58

Jacks_PL

New member
Miałem to samo jakiś tydzień temu (KDL-55W755C), tylko na HDMI. poza tym zamiast czerni była szarość. Po zrestartowaniu TV jest ok, ale to mnie zaniepokoiło. Zobaczymy co będzie dalej.
 
Do góry