Sony 50W755C

lukas_m

New member
Witam,

Po opiniach na forum postanowiłem zakupić ten TV i nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej :)

Mam pytanie do użytkowników odnośnie ustawienia satelity. Mam problem gdyż nie mogę znaleźć żadnych kanałów sat. Mam instalację opartą na multiswitch'u i nie za bardzo wiem jak ustawić TV aby wyszukiwał kanały SAT.

Dekoder nc+ działa prawidłowo.

Jeżeli ktoś z użytkowników ma podobną instalację antenową to prośba o podpowiedź odnośnie ustawień TV dla takiej instalacji.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
TVN Player z Google tv jest w starej wersji, zainstaluj nowa z apk.

nie rozumiem troche. moze ktos mi podesle dobra wersje player w apk i skonczymy ten problem ? :)

TVN player mialem juz zainstalowany. W sklepie play wogole go nie ma.
a teraz nie mam juz wcale mozliwosci wybranie go z ekranu glownego...

dla mnie to nie ma znaczenia ale kobieta sie uparla ze ma byc tvn player :)

telewizor zostaje, emocje opadly, kodi zalatwia wiele problemow, chociaz ciezkie pliki czasem przyklatkuja jakby tv albo dysk sie nie wyrabial, lece na przedluzce usb 3.0, do ktorego usb macie wpiety dysk z danymi ?

apropo dyskow ktos ogarnial jak nagrywac na nie material z upc/nc + itd ?
 

Damaranus

New member
https://www.youtube.com/watch?v=12rhMZsSKlI
Tu masz pokazane na moim filmie, jak instlować gry samodzielnie. W opisie filmu masz wszystko. Jeśli nie masz innego urządzenia z Androidem, zostaje Ci szukanie plików .apk w sieci lub jakiś aplikacji do pobierania ich z Google Marketu.

Jeśli chodzi o USB, nie wiem, widziałem w AIDA że jeden z portów jest 3.0 więc musisz pogrzebać w instrukcji albo w sieci. Strzelam że MHL jest w 3.0 ale nie dam sobie ręki uciąć, zobacz z tyłu może SONY napisał bo oznakowanie jest całkiem klawe.

Z tego co mówią/ piszą w chwili obecnej SONY jeszcze nie wspiera nagrywania na dysk. Zapowiedzieli aktualizacje jakoś na 1 kwartał tego roku chyba.
 

gorzkit

New member
Witam wszystkich

Czy ma ktoś może kablówkę z Multimedii i wie jak ustawić TV (43W755C) żeby nie było czarnych pasów na górze i na dole w większości kanałów. W tunerze na pilocie jest klawisz "OPTION" i pod nim tam jest opcja "zmiana formatu obrazu" po wybraniu "Rozciągnięcie" jest ok ( to ustawienie jest indywidualne dla każdego kanału ) ale tuner nie zapamiętuje tej opcji po wyłączeniu. W TV jest wybrany format "PEŁNY".
 

Damaranus

New member
Home --> Ustawienia --> Ekran i tu pobaw się ustawieniami proporcji itp. Jest tam dopasowywanie. Te ustawienia muszą się zapamiętać.

A co do samego telewizora, w tym wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/1230723-post30.html

Skomentował dzisiejsze podłączenie adaptera do padów x360. Polecam każdemu taki zakup, wypada dużo taniej niż DualShock w którego cenie mamy 2-3 pady X360.

https://www.youtube.com/watch?v=TUW8YXRZm6I
tu gram, a jak córka odda pilota to wrzucę już film z gry na padzie. Lagów nie zaobserwowałem a więc tylko się cieszyć.
 

Damaranus

New member
Oooooo... pierwszy raz zapaliła się czerwona lampka led. I mrugała do mnie.

Telewizor wyłączony, na talecie odpalony YouTube, klikam uruchom w Chrome Cast, telewizor pyk i czerwień... po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu, zadziałało. Telewizor ładnie się wybudził i uruchomił YouTube. Ale ta czerwień wyglądała brzydko. Oby raz tylko jeden się zdarzyło to.



Btw. bardzo fajna sprawa, najlepsze jest to że odpaliłem Chodakowską Turbo spalanie i skończyło się tym że zamiast pograć przed pracą to ćwiczyłem z córką. Uważajcie na ten Chrome Cast ;)
 

jarekjaszewski

New member
Witam wszystkich

Czy ma ktoś może kablówkę z Multimedii i wie jak ustawić TV (43W755C) żeby nie było czarnych pasów na górze i na dole w większości kanałów. W tunerze na pilocie jest klawisz "OPTION" i pod nim tam jest opcja "zmiana formatu obrazu" po wybraniu "Rozciągnięcie" jest ok ( to ustawienie jest indywidualne dla każdego kanału ) ale tuner nie zapamiętuje tej opcji po wyłączeniu. W TV jest wybrany format "PEŁNY".

Sprawdź czy w tunerze kablówki masz ustawienia obrazu - możliwe, że masz ustawione 4:3. Zmień na 16:9
Ja tak miałem w Vectra - te same objawy.
 

gorzkit

New member
Sprawdź czy w tunerze kablówki masz ustawienia obrazu - możliwe, że masz ustawione 4:3. Zmień na 16:9
Ja tak miałem w Vectra - te same objawy.

Nie znalazłem takich ustwień w tunerze, Jest tylko ustawienie dla każdego kanału( powiększenie, rozciągnięcie ) jak pisałem ale nie jest zapamiętywane po wyłączeniu tunera. Jest jeszcze rozdzielczość od vcd do 1080i i jest ustawione na 1080i tyle daje tuner.
 

jarekjaszewski

New member
Nie znalazłem takich ustwień w tunerze, Jest tylko ustawienie dla każdego kanału( powiększenie, rozciągnięcie ) jak pisałem ale nie jest zapamiętywane po wyłączeniu tunera. Jest jeszcze rozdzielczość od vcd do 1080i i jest ustawione na 1080i tyle daje tuner.

Nie wiem czy to taki sam tuner - no i czy menu jest takie samo u różnych dostawców.
U mnie "menu" na pilocie -> wybieramy "ustawienia" -> "opcje telewizora" -> rodzaj telewizora.
 

flugo

New member
Postanowiłem kupić nowy telewizor i tak przeglądając to w okolicy 3k PLN trafiłem na ten model. (Obecnie mam CRT z 90 r :)Doradźcie czy warto kupować tego Soniaka. Najważniejszy dla mnie jest obraz oraz żeby tv w normalnym użytkowaniu się nie wieszał. Na drugim miejscu nagrywanie przez usb i tu jest problem bo na stronce sony wyczytałem, że dopiero w końcu marca ma być aktualizacja pozwalająca na nagrywanie, ale nie obiecują.
Czy ten TV ma dekoder DVB-S?
Oglądam tylko na wprost, często po ciemku - czy matryca va będzie lepsza od ips w takich warunkach? I czy on ma va czy ips.. Ile sie uruchamia po nocnym odłączeniu od zasilania na listwie?
Ogólnie czy jesteście zadowoleni - myślałem też o LG bo nie ma androida ani firefox os. Szkoda że wypuścili niedopracowane oprogramowanie, nie miałbym dylematu :)
Mam kablówkę (UPC) i być może zamienię dekoder na kartę CI+ o ile się da.
 

racuh

Banned
Postanowiłem kupić nowy telewizor i tak przeglądając to w okolicy 3k PLN trafiłem na ten model. (Obecnie mam CRT z 90 r :)Doradźcie czy warto kupować tego Soniaka. Najważniejszy dla mnie jest obraz oraz żeby tv w normalnym użytkowaniu się nie wieszał. Na drugim miejscu nagrywanie przez usb i tu jest problem bo na stronce sony wyczytałem, że dopiero w końcu marca ma być aktualizacja pozwalająca na nagrywanie, ale nie obiecują.
Czy ten TV ma dekoder DVB-S?
Oglądam tylko na wprost, często po ciemku - czy matryca va będzie lepsza od ips w takich warunkach? I czy on ma va czy ips.. Ile sie uruchamia po nocnym odłączeniu od zasilania na listwie?
Ogólnie czy jesteście zadowoleni - myślałem też o LG bo nie ma androida ani firefox os. Szkoda że wypuścili niedopracowane oprogramowanie, nie miałbym dylematu :)
Mam kablówkę (UPC) i być może zamienię dekoder na kartę CI+ o ile się da.

Nie oczekuj z UPC jakiegoś super sygnału, Co prawda Sony bardzo dobrze sobie radzi z poprawą jakości obrazu.
Ten model ma matryce VA 100Hz z krawędziowym podświetleniem, kąty są kiepskie ale dobra czerń, po przesiadce z CRT będziesz lekko zniesmaczony bo wieczorem jest to siwy a nie czarny.
Firefox WebOS i Tizen jest bardziej dopracowany niż Android, nie ma tylu możliwości ale jest dużo stabilniejszy. Najlepszy OS ma jak na razie Samsung (moje osobiste odczucie)
Model ten posiada tuner DVB-S ale jak masz UPC to jest on Ci nie potrzebny dla Ciebie jest DVB-C. DVB-S jest to tuner satelitarny a nie kablowy.

I teraz odpowiedz mi po kiego ch**** wyłączasz telewizor z listwy na noc? To nie stary Rubin ani PC 286 żeby tak robić, nowe TV pobierają 0,2W w trybie standby co przy starych licznikach nie jest nawet rejestrowane, a najwięcej prądu zużywa przy samym starcie, a druga sprawa to jak nie chcesz sobie zepsuć TV to proponuję go po prostu wyłączać z pilota.
 

flugo

New member
Będę oglądał z boku do max 20 stopni więc myślę że VA będzie lepsze niż IPS w takich warunkach. Rzeczywiście DVBS jakoś nie jest mi konieczne ale kiedyś w razie rezygnacji z UPC mógłby się przydać, dziś jednak ważniejsze żeby był netflix jako alternatywa kablówki.
Powiększyłem budżet do ok. 3500 zł Wezmę jeszcze pod uwagę Samsunga 50JU6800, J6200 lub po taniości LG 50LF652V.
Sony byłby ok, tylko to nieszczęsne nagrywanie na USB, z kablówki mógłbym mieć nagrywarkę ale po pierwsze kosztuje a po drugie musiałbym wziąć do końca umowy.
Z wyłączaniem na noc to uraz po dekoderze kablówki - poprzedni w standy brał ze 30-40W i się grzał, w nowym tego już nie ma, jednak po tym doświadczeniu sceptycznie podchodzę do standby. Do 10W jest ok, ale powyżej to już listwa się opłaca :)
 

Razahell

New member
Będę oglądał z boku do max 20 stopni więc myślę że VA będzie lepsze niż IPS w takich warunkach. Rzeczywiście DVBS jakoś nie jest mi konieczne ale kiedyś w razie rezygnacji z UPC mógłby się przydać, dziś jednak ważniejsze żeby był netflix jako alternatywa kablówki.
Powiększyłem budżet do ok. 3500 zł Wezmę jeszcze pod uwagę Samsunga 50JU6800, J6200 lub po taniości LG 50LF652V.
Sony byłby ok, tylko to nieszczęsne nagrywanie na USB, z kablówki mógłbym mieć nagrywarkę ale po pierwsze kosztuje a po drugie musiałbym wziąć do końca umowy.
Z wyłączaniem na noc to uraz po dekoderze kablówki - poprzedni w standy brał ze 30-40W i się grzał, w nowym tego już nie ma, jednak po tym doświadczeniu sceptycznie podchodzę do standby. Do 10W jest ok, ale powyżej to już listwa się opłaca :)

Jezeli bierzesz pod uwage samsungi i lg to ja na twoim miejscu wglebil bym sie w tematy ich paneli i uzytkowania jak i problemow, bo mozesz byc rozczarowny jakoscia obrazu z upc w stosunku do sony
...

Co do w755c pomimo moich problemow z moim TV (ale to osobny temat zalozony) gdybym mial taki budzet, wybral bym go ponownie...
Jakosc obrazu, czern (ogladajac na wprost bo to matryca VA) uplynnianie naprawde jest ok. jak na technologie LCD.
Pamietaj ze panele ips nie maja takiej czerni a co za tym idzie przyzwoitego kontrastu...
A co do nagrywania na hdd lub usb uwazam ze napewno sie pojawi ale faktycznie te przesuniecia terminow niektorych uzytkownikow moga zirytowac, chociaz ja osobiscie uzywam dekodera pvr w upc i raczej nie bede z tej funkcji korzystal...

Co do wylacznia listwy z multimediami to nie widze zadnego zwiazku z jakimis usterkami... Na listwie mam modem, tv, dekoder, stacje od fona upc jak i hdd z zewnetrzym zasilaniem... Gdy bym tego nie wylaczal na noc to rachunki mial bym o wiele wieksze niz teraz...

Taka moja rada... Jak masz jakis sklep sieciowy lub inny z audio-video gdzie stoja TV ktore cie interesuja to poswiec czas i pojedz, obejzyj, popros o podlaczenie np. Pendrive z jakimis swoimi materialami z rozna jakoscia i sam ocen ktory wyglada najlepiej... No i czytanie forum nie zaszkodzi... Zdecyduj jakie sa twoje priorytety a co moze byc drugoplanowe. Pamietaj ze jaki by nie byl chwalony lcd to nie oled wiec wodotryskow i opadu szczeki nie bedzie ale mozna wybrac tak ze ogladanie wieczorem filmow na np. Netflix daje radoche z jakosci obrazu za 3,5tysia...
Ps. Gdybym mial 8-10 tysi luzne na TV wybral bym LG eg910 pomimo ze nie jest to TV bez wad... A ze nie mialem i przez najblizsze 5lat tyle kasy na TV miec nie bede to mam w755c
 

racuh

Banned
Wyłączanie z zasilania to kwestia zboczenia i przyzwyczajeń, ale napiszę jaka jest różnica w poborze prądu na moim przykładzie, i dlaczego ja na noc nie wyłączam, sam to testowałem przez tydzień i uważam że w skali roku nie ma prawie różnicy, ale warunkiem jest nocna taryfa w elektrowni.

Koszt prądu ( w tym opłata dystrybucyjna)
w taryfie dziennej 0,63 zł
w taryfie nocnej 0,23 zł

Noc - Od 23:00 do 8:00 w trybie czuwania (taryfa nocna od 22:00 do 6:00)

Router (normalna praca) - 3,5W x 9h = 31,5W = 0,0315 kWh
NAS - 6W x 9h = 54W = 0,054 kWh
Dekoder Nc+ - 5W x 9h = 45W = 0,045 kWh
TV - 0,2W x 9h = 1,8W = 0,0018 kWh
Amplituner - 0.1W x 9h = 0,9W = 0,0009 kWh
PS4 załączam raz na tydzień- 0,4W x 24h = 9,6W = 0,096 kWh (przez 9h - 0,036 kWh)
Listwa włączona 24h na dobę 0,8W x 24h = 19,2W = 0,019 kWh (przez 9h - 0,0072 kWh)

Podsumowując przez całą noc w trybie uśpienia urządzenia pobierają:
Przez noc - 0,14 kWh * 0,23 zł (koszt 1kWh w taryfie nocnej)= 0,032 zł (koszt pracy nocnej uśpionych urządzeń)
W skali miesiąca - 4,38 kWh = 1,01 zł
W skali roku - 52,56 kWh = 12,09 zł

A teraz co się stało gdy wyłączałem urządzenia na noc i rano załączałem listwę o 7 rano mianowicie w każdym urządzeniu nastąpił początkowy rozruch, każdy miał inny:

Router 5 min - 12W = 0,001 kWh (czasie rozruchu)
NAS 10 min - 47W = 0,0078 kWh
Dekoder Nc+ 10 min - 32W = 0,0053 kWh
TV 25 min - 28W - 0,012 kWh
Amplituner 2 min - 7,5W przez około 2 min i potem wraca do trybu uśpienia = 0,00025 kWh
PS4 przez 10 min - 17W = 0.0028 kWh
Listwa - 0,8W = 0,019 kWh

Podsumowując podczas rozruchu urządzenia pobierają 0,048 kWh = 0,030 zł
W skali miesiąca - 1,44 kWh = 0,91 zł
W skali roku - 17,33 kWh = 10,92 zł

Czyli 1,17 zł rocznie kosztuje mnie wyrzucenie sobie z pamięci codzienne załączanie listwy, czy to aż taka duża kwota?

Nawet w przypadku taryfy całodniowej gdzie 1 kWh to koszt 0,56 zł to różnica wynosi niecałe 20 zł, to także aż tak dużo? W skali całego roku jest to niezauważalne.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Wyłączanie listwy z podpiętymi multimediami: TV, konsola, dekoder, router, modem, to:
1) kwestia bezpieczeństwa (np. ryzyko uszkodzenia w przypadku burzy), a nie każdy siedzi w domu 20 godzin dobę,
2) nie każdy ogląda TV 18 godzin na dobę, bo są inne czynności do wykonania takie jak praca, zakupy, konieczność snu itd. Ja z reguły wyłączam listwę z multimediami koło godz. 23 a załączam następnego dnia koło godziny 16 (z wyjątkiem sobót i niedziel, rankiem sprzęt nigdy nie jest po nocy załączany - ja do pracy, żona do pracy, a dziecko do przedszkola), więc dla mnie pozostawianie listwy pod napięciem 24 ha na dobę nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie i każdy niech sobie robi tak jak mu się podoba :)
 

racuh

Banned
Wyłączanie listwy z podpiętymi multimediami: TV, konsola, dekoder, router, modem, to:
1) kwestia bezpieczeństwa (np. ryzyko uszkodzenia w przypadku burzy), a nie każdy siedzi w domu 20 godzin dobę,
2) nie każdy ogląda TV 18 godzin na dobę, bo są inne czynności do wykonania takie jak praca, zakupy, konieczność snu itd. Ja z reguły wyłączam listwę z multimediami koło godz. 23 a załączam następnego dnia koło godziny 16 (z wyjątkiem sobót i niedziel, rankiem sprzęt nigdy nie jest po nocy załączany - ja do pracy, żona do pracy, a dziecko do przedszkola), więc dla mnie pozostawianie listwy pod napięciem 24 ha na dobę nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie i każdy niech sobie robi tak jak mu się podoba :)

W Twoim przypadku ma to sens, w moim przypadku to się nie sprawdza, TV jest zawsze w domu załączony bo przy 6 osobowej rodzinie nie można trafić że w tym samym momencie nie będzie nikogo w domu, poza tym do listwy jest podłączony NAS z którego korzystam nawet będąc w pracy.
Moje zdanie jest takie, że prawdziwą listwę antyprzepięciową (nie mówię o przedłużaczu z bezpiecznikiem bo to są 2 różne rzeczy) zakłada się się po to aby chroniła własnie przed tymi przepięciami przeważnie podczas burzy, Poza tym bez uziemienia listwa jest bezużyteczna i działa jak zwykły przedłużacz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry