Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

pebe86

Member
Bez reklam
A czy to nie jest normalne że do obsługi dysków jest jeden, dedykowany port? W kilkuletnim Samsungu rodziców przynajmniej tak było- portów USB były bodajże 3, ale tylko jeden obsługiwał dysk twardy.
 

SDman

Banned
Problem prawdopodobnie jest w tym, że ten Tv posiada USB 2.0 a Twój dysk USB 3.0, który potrzebuje większego napięcia zasilania.

Dysk USB 3.0 potrzebuje dokładnie tyle samo zasilania co USB 2.0.
Mój Seagate Expansion Portable 1TB śmiga na Blu Samsunga F6500 bez kłopotów.
Raczej upatrywałabym NTFS i raczkujące Sony w tym temacie - "gdzieś tam" ludzie piszą o tym.

Pozdr.
 

peja

New member
Dysk USB 3.0 potrzebuje dokładnie tyle samo zasilania co USB 2.0.

Nie do końca ponieważ przy standardowym napięciu zasilania prąd płynący w obwodzie dla USB 2.0 wynosi on 500 mA a dla USB 3.0 wynosi 900 mA (są to wartości maksymalne). Dlatego dla niektórych dysków (nawet w standardzie 2.0 stosuje się kabel z podwójnym wtykiem USB, właśnie dla zwiększenia napięcia (przy jednym dysk słychać że pracuje ale nie ma "siły" ruszyć).
 

Grendel

New member
Dziś w Media Markt gostek w koszulce Sony powiedział, że od tego roku firma Sony ma sprzedaje jako Sony Polska i ma polską osobowość prawną. Czy ktoś to może potwierdzić?

Oglądałem sobie Samsunga 55F6400 i 55F7000 i dopadł mnie ten jegomość zaciągając jednocześnie do Soniacza 55W805. I tu się zaczęło... Konkludując, tak wygląda to w oczach konsultanta Sony:
- czerń w F7000 nie istnieje, W805 ma zdecydowanie lepszą
- kąty widzenia jak wyżej (tu się zgodzę)
- gradacja kolorów dużo lepsza w Sony (gość odpalał tablice testowe z pena)
- zupełny brak cloudingu w Sony i duuże latarki w rogach F7000 (zdjęcia z tabletu jako dowód) :)
- na moją ocenę odbicia światła od matrycy nie odpowiedział (Sony odbija jak lustro, Samsung
ma dobrą powłokę antyrefleksyjną)
- naturalne kolory tylko w Sony
- o Micro Dimmingu oraz kontraście ani słowa
I na koniec deser: jak chcę dobry obraz to na pewno nie w Samsungu.

Nie będę oceniał jakości obrazu w tych telewizorach bo trzeba by się pobawić ustawieniami, a tego Pan Sprzedawca już nie zrobił. Zresztą nie miałem zamiaru z nim polemizować.
Na tym przykładzie potwierdza się tylko fakt, że należy trzymać się z dala od "doradców" sklepowych. Zwykle to robię, ale tym razem zostałem dość skutecznie zaatakowany.

Czy Sony serii W8 jest naprawdę tak dobry, że można go porównywać z droższym znacznie Samsungiem serii F7000? Czy ktoś widział obydwa modele sensownie wyregulowane?
Bo przy odpowiednio ustawionych telewizorach w MM widać różnicę na korzyść Sony ale nie ze mną te numery..... i wyszedłem ze sklepu.
 

SDman

Banned
Na tym przykładzie potwierdza się tylko fakt, że należy trzymać się z dala od "doradców" sklepowych. Zwykle to robię, ale tym razem zostałem dość skutecznie zaatakowany.

Czy Sony serii W8 jest naprawdę tak dobry, że można go porównywać z droższym znacznie Samsungiem serii F7000? Czy ktoś widział obydwa modele sensownie wyregulowane?
Bo przy odpowiednio ustawionych telewizorach w MM widać różnicę na korzyść Sony ale nie ze mną te numery..... i wyszedłem ze sklepu.

Witam,
tak, kalibrowałem F7000 i bawiłem się SONY W805.
W telegraficznym skrócie: W805 ma przewagę na fabrycznych ustawieniach bo to IPS - ba wypada nawet lepiej od
droższego brata W905 -oczywiście przegrywa kontrastem i poziomem czerni co jest oczywiste z tytułu
zastosowanych matryc. IPS vs VA. To taka krótka dygresja.

Do sedna Samsung F7000 ma matrycę znacznie lepszą od W805 bo to VA więc poziom czerni i kontrast jest lepszy.
Podświetlenie F7000 i kolory po skalibrowaniu będą bardzo dobre wręcz lepsze od IPSa Sony.

Media i wszystkie inne to już nie wypisuję bo to przepaść - na korzyść Samsunga.
Możliwość rozbudowy za rok
MHL na jednym HDMi w Sony BRAK !
Dwa tunery w F7000 w SONY tylko 1 (jeden)
Rewelacyjne sondbary (np HW -355 itp Samsunga z TV Bluetoth) czyli bez przewodu gra włącza i wyłącza się z TV.

Oczywiste jest , że i Sony W805 i Samsung F7000 (dopiero F8000 gra całkiem nieźle) brzdąkają nie grają może Sony ciut lepiej
ale oba potrzebują soundbara i tutaj znów przewaga Samsunga .

Krótka dygresja F7000 śmiało może być porównywany do W905 tam trzeba odejmować kolory (nie rozumiem tego zabiegu) aby było dobrze, a kontrast
i czerń na podobnym poziomie.

Konkluzja -oczywiście "Ci SPECE" danej firmy widzą tylko obraz w swojej marce !

Napisał stary Philipsiarz Pozdr.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Teraz idź pogadaj z gościem od Samsunga, to będziesz miał równowagę :) Dla mnie W805 i F7000 to jeśli chodzi o obraz, jednak inna liga- na korzyść Samsunga. W805 jednak bardziej powinien być porównywany z serią 6 w Samie. Nie rozumiem natomiast tej polityki w Samsungu z evolution kitem. Dla mnie to paranoja. Ktoś mi uzasadni jaki to ma sens? Mam po roku od kupna telewizora dokupić moduł za ponad 1000 zł tylko po to, aby mieć nowszy interes m.in. w Smart Tv? To pewnie równie dobrze można by było zrobić na zasadzie aktualizacji systemu (online lub poprzez pendrive)- ale wtedy straciłoby to swój "unikalny" charakter... Szczególnie że Samsung ma tak solidne Smart Tv, że nawet zeszłoroczne i tak deklasuje całą konkurencję :)
 

marioking

Member
Jak to nie ma mhl!! przeciez jest., I ogolnie jaka przewaga w mediach?? bo sony jakos odpala mi wszystko co mam na dysku. a dzwiek...jaki sound bar czy cokowliek w tym stylu.... mam kino 1000w :p Kto kupuje tv za 3-4k i nie ma na podoredziu czegos takiego, zeby bazowac na wbudowanych glosniczkach czy imputowanie takich protez. Drugi tuner...hm..tak szczerze nie wiem jaki z tego pozytek.

Osobiscie jako zwykly zjadacz chleba stwierdzm.. soniak mnie zachwycil mimo ze planowalem raczej lg.....bo samsung to... brak mi slow! Szczegolnie wlasnie w kontekscie tego rzekomego upgradu za rok:p bo referujesz zapewne do evolution kit?? Nie ma jak wciskac to co moze w gruncie rzeczy wiekszosc androidowych przystawek za 4x wyzsza cene. Wole jednak jak producent jest choc troche zobligowany do rozwoju tego co kupilem, a nie ze stwierdzi kupiles tv z portem do rozbudowy. wiec plac jak chcesz to co inni producenci oferuja w ramach zakupionego tv :p Mistrzostwo swiata ze to jest argument "na" korzysc samsunga. Ja bym to dal jako mega minus.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jak to nie ma mhl!! przeciez jest., I ogolnie jaka przewaga w mediach?? bo sony jakos odpala mi wszystko co mam na dysku. Drugi tuner...hm..tak szczerze nie wiem jaki z tego pozytek.

Osobiscie jako zwykly zjadacz chleba stwierdzm.. soniak mnie zachwycil mimo ze planowalem raczej lg.....bo samsung to... brak mi slow! Szczegolnie wlasnie w kontekscie tego rzekomego upgradu za rok:p bo referujesz zapewne do evolution kit?? Nie ma jak wciskac to co moze w gruncie rzeczy wiekszosc androidowych przystawek za 4x wyzsza cene. Wole jednak jak producent jest choc troche zobligowany do rozwoju tego co kupilem, a nie ze stwierdzi kupiles tv z portem do rozbudowy. wiec plac jak chcesz to co inni producenci oferuja w ramach zakupionego tv :p

Akurat SONY w tym temacie nic nie prezentuje , a kit Samsunga nie wiem po co ale zawsze znajdzie się ktoś kto będzie wiedział i miał na to kasę i to chwalę , że jest .

Drugi tuner po co ? Ty nie wiesz ale jest mnóstwo osób które wiedzą i chcą go mieć.

Prosty przykład Sony nie czyta FLV -to tragedia jak dla mnie z YT pobieram właśnie w tym formacie
po co tracić czas i prąd kompa aby przerobić dla wielmożnej firmy SONY .
O IPLi już nie wspomnę , brr .
Takich przykładów mogę mnóstwo przytaczać bo po to jest forum aby inni potencjalni nabywcy mogli wyciągnąć własne wnioski :oops:.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Nie ma jak szukac dziury w calym, flv...pf... mi wystarczy ze na youtubie mam obraz zyleta jesli tylko material zrodlowy na to pozwala, nie musze pobierac zadnych flv. I szczerze dla mnie medialnosc sony jest super, w porownaniu do lg ktorego planowalem gdzie nie uswiadczy tvp czy tvn playera a ipla jest moze poki co ograniczona ale maja to naprawic, jest. samsung jak patrzylem nie ma niczego czego by mi brakowalo.

Skoro ten drugi tuner jest doceniany czemu jest tylko w jakis odsetkowych modelach?? Wiesz producenci glupi nie sa i jesli cos ma jakis znaczacyc wplyw na sprzedaz to raczej uwzgledniaja to swoich produktach...konkluzja jest bym powiedzial oczywista.
 

SDman

Banned
Nie ma jak szukac dziury w calym, flv...pf... mi wystarczy ze na youtubie mam obraz zyleta jesli tylko material zrodlowy na to pozwala, nie musze pobierac zadnych flv. I szczerze dla mnie medialnosc sony jest super, w porownaniu do lg ktorego planowalem gdzie nie uswiadczy tvp czy tvn playera a ipla jest moze poki co ograniczona ale maja to naprawic, jest. samsung jak patrzylem nie ma niczego czego by mi brakowalo.

Skoro ten drugi tuner jest doceniany czemu jest tylko w jakis odsetkowych modelach?? Wiesz producenci glupi nie sa i jesli cos ma jakis znaczacyc wplyw na sprzedaz to raczej uwzgledniaja to swoich produktach...konkluzja jest bym powiedzial oczywista.

Iplę naprawiają już 1,5 roku, więc może kiedyś im się uda. Posiadać własne pliki na usb - bezcenne.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
A skupiając się na samym obrazie - czy różnica w cenie jest odzwierciedleniem różnicy w jakości wyświetlanego obrazu?

Nie zawsze tak jest co jest oczywiste. Choć kiedyś mnie uczono w sprzęcie audio wysokiej klasy
abym nie dał sobie wmówić , że ampli za 2 tyś zagra lepiej od ampli za 4tyś.

Raczej upatruję tutaj tego co najważniejsze czyli matrycy IPS vs VA wszyscy wiedzą , że ta druga wygrywa.

Na koniec porównanie dla zainteresowanych rozmiarem 46" :
W805 - 4 449,-
F7000 - 4 790,-

Dostajemy tak wiele za tak niewiele :krol:

I na tym kończę (może jeszcze wrzucę, że w Samsungu jest Iplex plus), jedno jest pewne W805
jest telewizorem godnym uwagi -moim zdaniem co najmniej tak dobrym jak HX850 -choć kontrastem i poziomem czerni przegrywającym z poprzednikiem.

Pozdr.
 

beniuasia

Member
Nie zawsze tak jest co jest oczywiste. Choć kiedyś mnie uczono w sprzęcie audio wysokiej klasy
abym nie dał sobie wmówić , że ampli za 2 tyś zagra lepiej od ampli za 4tyś.

Raczej upatruję tutaj tego co najważniejsze czyli matrycy IPS vs VA wszyscy wiedzą , że ta druga wygrywa.

Na koniec porównanie dla zainteresowanych rozmiarem 46" :
W805 - 4 449,-
F7000 - 4 790,-
Dostajemy tak wiele za tak niewiele :krol:

I na tym kończę (może jeszcze wrzucę, że w Samsungu jest Iplex plus), jedno jest pewne W805
jest telewizorem godnym uwagi -moim zdaniem co najmniej tak dobrym jak HX850 -choć kontrastem i poziomem czerni przegrywającym z poprzednikiem.

Pozdr.

Poprawię Cię trochę z cenami:
47w805a 3 900,-
46F7000 4 790,-

także różnica 900 złotych to jest bardzo dużo.
Moim zdaniem z tym "Dostajemy tak wiele za tak niewiele" to przesadziłeś.
 

tdx

New member
Bez reklam
Podstawowym kryterium oceny TV powinna być zawsze częstotliwość pracy matrycy wiec W805 = F6770 a dopiero W905 odpowiada F7/F8
 

Grendel

New member
jedno jest pewne W805 jest telewizorem godnym uwagi -moim zdaniem co najmniej tak dobrym jak HX850 -choć kontrastem i poziomem czerni przegrywającym z poprzednikiem.
Pozdr.

HX850 miał matrycę PVA Samsunga. W tym roku Sony postawiło na IPS i pasywne 3D. Koszty? Z pewnością, 2012 rok Sony w dziedzinie TV LED zakończyło na minusie. A zmiana PVA na IPS tłumaczy gorszą czerń i kontrast.
 

SDman

Banned
Poprawię Cię trochę z cenami:
47w805a 3 900,-
46F7000 4 790,-

także różnica 900 złotych to jest bardzo dużo.
Moim zdaniem z tym "Dostajemy tak wiele za tak niewiele" to przesadziłeś.

Miałem na myśli jedynie obraz, cała reszta to extra gratis.
Cena 3900 w jakiś dziwnych sklepach , jedynie morele.net za 3990 ok.
Więc różnica 800 . Moim zdaniem absolutnie WARTO.

Pozdr.
 

marioking

Member
Ja tam zastrzezen do obrazu w soniaku nie mam, jako posiadacz a nie teoretyk, poza tym dla mnie liczylo sie wlasnie pasywne 3d, aktywnego nie trawie. Cala zaleta f7000 to opinia "guru" jaki to ma super obraz, co dla wiekszosci raczej guwno znaczy, bo pewnie nie zobaczy roznicy jak ja. A zabula te 800 wiecej jeszcze potem najlepiej za kalibracje kilka setek by otrzymac magiczna jakosc :p Samsung u mnie jest skreslony za lichwiarski marketing, i szukanie okazji by praktycznie to co powinno byc w standardzie(rozwoj softu i upgrady) wysepic dodatkowa kase. Wole jednak miec ten cal wiecej i oszczedzic sporo kasy, bo w rozwiazaniu samsunga nie widze zalet czy plusow, a wrecz mnie mierzi.

To sprzet dla "koneserow" co widza roznice albo chca za takich uchodzic i sa gotowi placic frycowe :p
 
Do góry