Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

beniuasia

Member
Witam uprzejmie,

W SELF CHECK schodzisz na ostatnią dolną linię (rząd) przyciskiem na pilocie zdalnego sterowania-- strzałki w dół i ukaże się np. taki zapis:0055-00046-00039.
Oznacza to , że telewizor pracował 55 godzin , 46 razy był włączany. Trzeciej liczby co oznacza
nie rozszyfrowałem.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Bardzo dziękuję za informację.

Seba_Fan Tobie także.
 

Adek69

New member
Ostatnia edycja:

daniel_l81

New member
Ja się zastanawiam cały czas nad tym Sonym, ale mi co najbardziej się nie podoba, to jego plastikowa obudowa z tyłu, podobnie jak i w Philipsach. Szkoda, że nie mają metalowej obudowy, tak jak ma Panasonic, co powoduje, że wg mnie telewizor wygląda na droższy i zdecydowanie lepiej.
 

SDman

Banned
Ja się zastanawiam cały czas nad tym Sonym, ale mi co najbardziej się nie podoba, to jego plastikowa obudowa z tyłu, podobnie jak i w Philipsach. Szkoda, że nie mają metalowej obudowy, tak jak ma Panasonic, co powoduje, że wg mnie telewizor wygląda na droższy i zdecydowanie lepiej.

Przyznam, masz wymagania, jakby tv mial extra obraz i dźwięk, to jak dla mnie
Mógłby byc nawet z płyty paździerzowej oczywiście z tyłu.
Pozdr.
 

beniuasia

Member
U mnie od dzisiejszego wieczoru także gra Sony 55w805a. Tak z szybka to tv spełnia w zupelności moje oczekiwania, płynność, kolory świetne a i czerń nie taka zła jak o niej piszą. Jedynie podświetlenie nie jest idealne, jaśniejszy lewy dolny i prawy górny róg ale nie zamierzam się przejmować, soniak gra naprawdę pięknie. Jest lepiej niż to wygladało jak go testowałem w Saturnie. Z netem w domu przez wifi łączy się bardzo szybko, podczas oglądania materiału z youtube czy innych witryn nic nie przerywa, łacze mam 8 mbit radiówka. A mój WD My Passport 1 tera śmiga jednak bez problemu na 1 usb, tv czyta z niego bez problemu. Soniak u mnie stoi na szafce rtv, jak dla mnie to podstawa mogłaby być troszkę solidniejsza, usztywniłaby trochę tv.
Dźwięk, nie ma co narzekać bo jest dobry, dla mnie wystarczający. Po próbach przy wyłączonych dopalaczach i włączonych dopalaczach żadnego smużenia nie zauważam, czy to na kanałach sd czy HD z NC+ ani na filmach odtwarzanych z HDD.
 
Ostatnia edycja:

speedcore

New member
jak jest z płynnością podczas oglądania meczu bo jak oglądałem go w sony centre to wydawało mi się jakby obraz troche przycinał...ps.jutro mają mi podrzucić do domu ten model tylko 42 cale i to ostatnia chwila aby się ewentualnie wycofać
 

mystaloba

New member
jak jest z płynnością podczas oglądania meczu bo jak oglądałem go w sony centre to wydawało mi się jakby obraz troche przycinał...
Nic nie przycina. Obraz cudownie płynny bez żadnego teatrzyku. Tak naprawdę to kupiłem jego dla płynności obrazu przez co mniej nerwów podczas oglądania meczu. Zaraz siadam i oglądam Śląsk Wrocław.
p.s. Nawet się nie zastanawiaj i kupuj.
 

beniuasia

Member
Pytanko, czy po wcisnięciu na pilocie HOME i wejściu w "podłączone urządzenia" przy AV1 macie zaznaczone, że coś jest podłączone pomimo tego, że fizycznie nie jest nic podłączone?
Drugie pytanko w sprawie bluetooth, telefony wykrywają mi TV ale znowu TV nie wyszukuje mi żadnych urządzeń bluetooth, ktoś podpowie dlaczego?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Bluetooth? Chyba Wifi :)
A jeśli chodzi o urządzenia to upewnij się, że w telefonie urządzenie jest ustawione jako "widoczne" (np. w telefonach z androidem trzeba to wymuszać, i jest to chyba na max 2 minuty)
 

beniuasia

Member
Bluetooth? Chyba Wifi :)
A jeśli chodzi o urządzenia to upewnij się, że w telefonie urządzenie jest ustawione jako "widoczne" (np. w telefonach z androidem trzeba to wymuszać, i jest to chyba na max 2 minuty)

Pebe86 dokładnie chodzi mi o bluetooth. przycisk HOME - ustawienia - ustawienia systemowe - ustawienia bluetooth - dodaj nowe urządzenie. Nie chce mi wykryć urządzeń
Jakbyś jeszcze napisał jak masz z tym AV1.
Jeszcze jedna sprawa w sprawie gniazda CAM. W instrukcji obsługi/działania pisze tak: "Nie wyjmuj atrapy karty z gniazda CAM (Modułu
Warunkowego Dostępu) telewizora, jeśli nie
zamierzasz włożyć karty inteligentnej,
stanowiącej wyposażenie CAM."
Ja w gnieździe żadnej atrapy karty CAM nie mam, mógłbyś Ty i inni użytkownicy sprawdzić czy macie w gnieździe atrapy czy nie?


 

pebe86

Member
Bez reklam
Z bluetoothem to mój błąd, nawet nie wiedziałem że go mam :)
Nigdy nie miałem potrzeby z niego korzystać, wszystko robiłem przez WiFi.

Żadnej atrapy nie miałem, teraz tym bardziej, gdyż jest tam włożona właściwa karta :)
 
Do góry