Sony 47 w805a - pierwsze uwagi

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Matryce są te same w 6500/6800 i 6770/6640 (zaleznie od sieci), z tym że te dwa ostatnie mają dodatkowo Micro Dimming.

Telewizory mają zupełnie inne matryce, a tym samym trochę inne cechy je charakteryzują. Pytanie na czym Ci najbardziej zależy.

Na pewno w kwestii smart TV Samsung deklasuje Sony, tak jak i całą konkurencję. Smart TV w Sony plasuje się gdzieś w środku stawki, też nie można powiedzieć że jest całkiem do d..., tak jak np. w Philipsach.

Jeśłi miałbym kupić to decydująca sprawa
- jakość obrazu
- cena
- gwarancja
Czyli to co przeciętny polak potrzebuje.

SDman sorki, że Cię nie zrozumiałem, niestety jakoś tak wychodzi, piszesz tak że się gubię :(
To jeśli już dobrze zrozumiałem to szukasz czegoś, żeby kupić.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Nie wiem, nigdy specjalnie z Ipli nie korzystałem- kiedyś na moment ją odpaliłem, i rzeczywiście była jakby "pusta". Ale sprawdzę wieczorem, jak będę w domu.
 

_MarSs_

New member
Chętnie, nic nie zaszkodzi sprawdzić :)

Accu, być może- podali je tam w wątku o serii W8, twierdząc że są również dla niej...

Oto ustawienia na, których mój 47W805 miał niemal że referencyjny balans bieli i gammę - kolorów pojedynczo nie da się w nim regulować.
Uwaga: nie mam już dostępu do tego TV, a ustawienia sobie zanotowałem skrótami i nie pamiętam dokładnych nazw opcji, ale kolejność jest poprawna.

Tryb : Kino 1
Podświetlenie: 5
Kontrast: max
Jasność: 52
Nasycenie: 50
Odcień: 0
Temperatura: Ciepłe1
Ostrość: 50
Redukcje i kreator: jak kto woli - ja wył;
W zaawansowanych:
Korekcja czerni: wył;
Zaawansowany kontrast: wył
Gamma: -1
Następne wszystkie opcje wył aż do balansu bieli.
Wzmocnienie B: -12
Redukcja B: -1
 

beniuasia

Member
Ponieważ nikt nie odpowiedział jasno to jeszcze raz proszę użytkowników W805a o wypowiedzenie się czy widzą smużenie czy nie przy wyłaczonych i włączonych dopalaczach.
Temat jest dla mnie ważny, kiedyś miałem Sony 32D3000 chyba i przy włączonych dopalaczach okropnie smużył przy ogladaniu programów SD.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem mecz Legii, włączyłem Motionflow na "standardowy", i albo ja jestem ślepy, albo nie, ale żadnego smużenia nie widziałem. Inaczej- nie zaobserwowałem niczego nowego, czego nie widziałem wcześniej. Mecz oglądało się bardzo komfortowo.

P.S.
Przy wyłączonym motionflow oczywiście widać smużenie, ale po co to wyłączać w czasie oglądania meczu? Nie widzę żadnego racjonalnego powodu...
Jeśli tak Cię nurtuje kwestia smużenia, to zgraj sobie na pendrive'a jakiś meczyk, i odpal go sobie w Sony Center, nikt Ci nie powinien robić problemów... I sam ocenisz według swoich wymagań. Dziwne że jeszcze tego nie zrobiłeś, już dawno miałbyś temat jasny- i opinie innych nie byłyby Ci potrzebne :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Ponieważ nikt nie odpowiedział jasno to jeszcze raz proszę użytkowników W805a o wypowiedzenie się czy widzą smużenie czy nie przy wyłaczonych i włączonych dopalaczach.
Temat jest dla mnie ważny, kiedyś miałem Sony 32D3000 chyba i przy włączonych dopalaczach okropnie smużył przy ogladaniu programów SD.

Witam uprzejmie,
Znam również telewizor firmy Sony 32D3000 .
Mam całkiem odmienne zdanie od Twojego. Coś Tobie musiało się pomylić .
Obraz podczas oglądania meczy czy filmów był bez smug . Jedynym konkurentem dla tego telewizora Sony w 2007 r. w wielkości 32" był telewizor firmy
Philips 32PFL9632D/10 , który też obdarzony był bardzo dobrym obrazem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sleet

New member
Kilka dni temu kupiłem w SonyCenter 47w805a i dorzucę swój komentarz:

- obraz jest po prostu rewelacyjny, jedyny mankament to trochę jaśniejszy lewy górny narożnik
- nie zauważyłem żadnego smużenia
- menu jak to menu, w gruncie rzeczy niezbyt można się do czego przyczepić, najważniejsze jest że nawiguje się szybko (czasami się przytnie ale to chyba wina zwolnienia pamięci, albo pobudzenia procesora)
- mirroring nie działa z HTC One X
- bardzo ładnie wygładza obraz SD
- na temat dzwięku nie będę się wypowiadał bo od razu podłączyłem wieżę technicsa. Tutaj na plus że w opcjach można sobie wszystko fajnie ustawić odnośnie regulacji dzwięku.
- DLNA działa bardzo dobrze, bez problemu leci z każdym mkv 1080p (no prawie z każdym, Avatar przycinał gdzieniegdzie). Oczywiście gdyby ktoś się zastanawiał nie działają napisy z zewnętrznego pliku (po usb czyta srt), ale bez problemu można sobie napisy "domuxować" do mkv i też jest ok.
Moje ustawienie sieciowe wygląda tak, że server DLNA stoi na laptopie który łączy się N'ką do routera, a router jest podłączony kablem do TV.
- 3D - nie testowałem nic poza symulacją z 2D i generalnie szału nie ma, nadaje po prostu trochę głębi.
- SMARTTV - nie używam nic poza YouTube który jest rewelacyjny
- wszystko ułatwia aplikacja na smartfona od Sony więc polecam od razu zainstalować w miarę***możliwości.
- piloty mogą***być, brakuje podświetlania ale ujdzie, w każdym razie nic szczególnego

Nie zgadzam się z opinią że TV jest zrobiony z kiepskich materiałów. Moim zdaniem jest to jedna z najwyższych półek jeśli chodzi o spasowanie materiałów i wykonanie. Polecam porównać sobie Sony do jakiegoś***plastikowego świecącego samsunga i się przekonać.

Moim skromnym zdaniem Sony przegrywa bitwę jeśli chodzi o Smart Tv, ale obraz ma jeden z najlepszych na rynku jeśli nie najlepszy.

Generalnie jestem bardzo zadowolony i mogę polecić z czystym sumieniem. Za 4500 dostałem świetny sprzęt plus 5lat gwarancji.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Fajnie rzeczowo napisałeś z pozycji użytkownika:| o swoim nowym telewizorze firmy Sony KDL-47W805A .
Nagrywałeś może na dysk programy telewizyjne ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

beniuasia

Member
W dniu wczorajszym i dzisiejszym potestowałem 55w805a w Media i Saturnie. Dokładniej dzisiaj w Saturnie, puszczane filmy w 3D, symulacja z 2D do 3D, ogladanie filmów i nagranych meczy z wyłączonymi dopalaczami i z włączonymi, sprawdzenie mkv, avi i Dźwięku DTS. Wszystko bardzo ładnie wyglądało, byłem zaskoczony z tak dobrej jakości obrazu w 3D jak i SD. Dźwięk jak dla mnie może być, nie jest źle. Smużenia nie zauważyłem, błędów w przetwarzaniu obrazu także nie zauważyłem. Posiedziałem przy tym TV naprawdę sporo czasu z konsultantem Sony i kumplem, który pracuje w Saturnie na dziale RTV, fan plazm. Sam był zaskoczony tak dobrym obrazem w tym modelu Sony. Ale był i zgrzyt, miałem ze sobą WD My Passport 1 tera i mimo,że tv widział pliki na dysku nic nie ruszyło. Sprawdzaliśmy na 3 TV i po wybraniu pliku czy to avi czy mkv tv się wieszał, pomagało dopiero wyjęcie wtyczki od zasilania. Z zwykłej pamięci usb wszystko działało. I teraz mam pytanie, czy ktoś odtwarza filmy z przenośnego HDD 2,5"? Bo teraz nie wiem czy w usb TV brakuje prądu i HDD musi być z własnym zasilaniem czy po prostu TV buntuje się przy moim WD My Passport.
Jeszcze jedna uwaga, ja miałem wrażenie, że 3D oglądane na w805 jest płynniejsze i ostrzejsze niż na tv LG 691s czy 740s.
Jeszcze ciekawostka, o której może mało kto wie, standardowe aktywne okulary dołączone do modeli w905 obsługują tryb SimulViev (dual play).
 
Ostatnia edycja:

sleet

New member
U mnie działa odtwarzanie filmów z dysku 2.5" bez problemu z małym ale. Kwestia jest taka, że TV posiada 3 gniazda USB i tylko jedno jest dedykowane do dysku twardego (tu działa). Natomiast jeśli chodzi o kolejne to (w moim telewizorze) jedno ledwo odpala dysk (działa ale w bólach), a drugie w ogóle nie jest w stanie ruszyć talerzy.

Podpięty mam dysk samsunga 120gb 5400 rpm w obudowie IcyBox bez dodatkowego zasilania.

Co do nagrywania, owszem działa i to nawet całkiem sprawnie. Co prawda nie nagrywałem zbyt długo, ale na pewno działa zwykłe nagrywanie oraz pauza (tj nagrywanie tymczasowe i odtwarzanie z przesunięciem czasowym; po wyjściu z trybu pauzy tv pyta czy usunąć tymczasowe nagranie).

Jakbyście mieli jakieś pytania to walcie śmiało, chętnie odpowiem :)

Edit:
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Podłączyłem PCeta do TV przez HDMI i wszystko pięknie śmiga. Odpaliłem DIRT3 pograłem chwilę i nie zauważyłem żadnego laga ani nic z tych rzeczy więc dobrze to rokuje w perspektywie PS4 :)
 
Ostatnia edycja:

sleet

New member
No właśnie te dwa od dołu niezbyt się spisują do dysków twardych. Najlepiej jakbyś sprawdził na tym który jest mniej więcej trochę powyżej środka TV trochę głębiej z lewej strony.
 

SDman

Banned
- mirroring nie działa z HTC One X
- bardzo ładnie wygładza obraz SD
- SMARTTV - nie używam nic poza YouTube
Polecam porównać sobie Sony do jakiegoś***plastikowego świecącego samsunga i się przekonać.

Witam,
czyli mirroring tylko ze smartfonami Sony -potwierdzasz.

No właśnie wygładza SD , a co z ostrością -bo jakoś kiepsko tutaj wypada.

Czy możesz sprawdzić ILPLę -pare osób jest ciekawe czy można się logować do serwisu.

Nie możesz porównywać TV za 4500 tyś. do tanich Samsungów -bo takie odnoszę wrażenie,
Porównaj sobie z odpowiednikami cenowymi F6770 , czy F7000 to zobaczysz bardzo dobre materiały i perfekcyjną jakość wykonania.

No i nie przesadzałbym również z tym prawie najlepszym TV na rynku -bo daleko do tego.

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
sleet
Dzięki za info, to już jakieś pocieszenie, mój dysk był wkładany do pierwszego lub drugiego usb od dołu, nie pamiętam dokładnie.

accu
32d3000 smużył, nie pomyliłem się, tu masz linka http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/13326-sony-kdl-32d3000-44.html

pebe86
TV chyba powinien bardziej smużyć na włączonych dopalaczach, tak było przynajmniej w przypadku 32D3000.

Witam uprzejmie,
W linku , który podałeś użytkownik stwierdza , że smuży ale w grach z PS 3.
Natomiast inni użytkownicy stwierdzili , że smużenie jeżeli występuje jest prawie niewidzialne ,
więc opinia jednego użytkownika nie jest miarodajna , a już nie dla tych użytkowników,
którzy rzeczywiście korzystali z obrazu jaki generował telewizor Sony 32D3000. Odpowiednie
ustawienia i po kłopocie .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sleet

New member
Witam,
czyli mirroring tylko ze smartfonami Sony -potwierdzasz.

No właśnie wygładza SD , a co z ostrością -bo jakoś kiepsko tutaj wypada.

Czy możesz sprawdzić ILPLę -pare osób jest ciekawe czy można się logować do serwisu.

Nie możesz porównywać TV za 4500 tyś. do tanich Samsungów -bo takie odnoszę wrażenie,
Porównaj sobie z odpowiednikami cenowymi F6770 , czy F7000 to zobaczysz bardzo dobre materiały i perfekcyjną jakość wykonania.

No i nie przesadzałbym również z tym prawie najlepszym TV na rynku -bo daleko do tego.

Pozdr.


Ad 1. Napisałem że nie działa z One X, a nie że tylko z telefonami Sony (być może to również prawda, ale jeśli się nie sprawdzi to dość śmiałe założenie). Swoją drogą z tego co wiem to nie tylko Sony ogranicza wykorzystywanie pewnych funkcji tylko do swoich produktów.

Ad 2. Obraz SD wygląda bardzo dobrze. Oczywiście z gówna bata nie ukręcisz więc nie ma sensu się tutaj cudów spodziewać. Z resztą kto kupuje TV takiej klasy żeby oglądać materiał SD? Gdzie tu logika?

Ad 3. IPLa nie ma możliwości logowania. Ale tak jak mówiłem, jestem użytkownikiem któremu totalnie nie zależy na SmartTv i 3D więc w ogóle nie kierowałem się tym kryterium

Ad 4. Być może jestem uprzedzony do Samsungów, niemniej wiem, że Sony robi TV z lepszych jakościowo podzespołów niż Samsung, co przekłada się na długość życia sprzętu.

Dlatego dodam, że to jest moja opinia i napisałem ją tylko dlatego aby pomóc osobom które rozważają zakup tego modeli. Dla mnie jest on w swojej klasie jednym z najlepszych. Jeśli ktoś ma inne spostrzeżenie, no cóż nie będę płakać :) Sony nie płaci mi za reklamę ;)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Samsung F7000 to jednak nie ta sama półka cenowa co W805, przynajmniej w 55 calach (bo ja tylko takie rozpatrywałem). Różnica w cenie co najmniej tysiąc kilkaset zł, a jak bysmy chcieli przedlużyć gwarancję w Samsungu do 5 lat, to wychodzi prawie 2k różnicy.

Ale w stosunku do F6770 już jak najbardziej.
 

SDman

Banned
Dla mnie jest on w swojej klasie jednym z najlepszych. Jeśli ktoś ma inne spostrzeżenie, no cóż nie będę płakać :) Sony nie płaci mi za reklamę ;)

Teraz zgodzić się mogę ("dla mnie - w swojej klasie").
Jest on oczywiście wart uwagi z małymi ale; dla jednych istotnymi dla innych nie.

Pozdr.
 
Do góry