Sony 32/37/40/46/52 W5500

senior45

New member
Ja uwazam ze Plasma nadaje sie wylacznie do kina domowego i sygnalu SD.Jesli chodzi o sygnal HD i blue ray oraz gry to LCD i LED bije plasme na glowe pod wzgledem kontrastu i wysokiej jakosci szczegolow.
 

pusz73

New member
Witam wszystkich

Od kilkunastu dni mam w domu 32W5500. Ogólnie jest ok. Nie najlepszy pilot, zbyt czuły i mało intuicyjny. Brakuje mi w nim timera czasowego i przełączania na satelitę jednym przyciskiem. Nie mogę się przyzwyczaić do obrazu w filmach. Obraz jest super ostry i wyraźny. Wręcz nienaturalnie wyraźny. Taki jak z wenezuelskich seriali. Przez to wiele filmów traci swój klimat i wygląda sztucznie. Domyślam się że to sprawka algorytmów poprawiających obraz. Można to jakoś wyłączyć ?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
senior45 napisał:
Ja uwazam ze Plasma nadaje sie wylacznie do kina domowego i sygnalu SD.Jesli chodzi o sygnal HD i blue ray oraz gry to LCD i LED bije plasme na glowe pod wzgledem kontrastu i wysokiej jakosci szczegolow.

Tak masz kolego rację,podzielam twoją opinię.Tylko napisać zapomniałeś jeszcze o tym że słabo sobie radzi w nasłonecznionych pomieszczeniach.
 

coiler

New member
vienna1980 napisał:
Tak masz kolego rację,podzielam twoją opinię.Tylko napisać zapomniałeś jeszcze o tym że słabo sobie radzi w nasłonecznionych pomieszczeniach.


Czytać reklamówki umie każdy, a w praktyce to inaczej wygląda...
 

bogdanzieba

New member
Mam od tygodnia Sony KDL 40W5500 i wrażenia ogromnie pozytywne. Na początku byłem przerażony wielkością obrazu, przesiadłem się z 25 cali na 40 cali ale z czasem jest OK. Miałem nawet taką fazę że chciałem się zamienić na 32 cale. Ale przeszło. Ogólnie oceny pozytywne, mam sygnał SD z kablówki analogowej i muszę przyznać, że radzi sobie z nim pięknie bez pikselozy. A może ktoś z was wie jak usunąć kanały odlaezione w wyniku przeszukiwania automatycznego?
 

senior45

New member
zrob sobie liste ulubionych.Jezeli to zrobisz to naciskajac na serducho beda pojawialy sie kanaly tylko te ktore chcesz a i telewizor bedzie je przelaczal o wiele szybciej.
 

bogdanzieba

New member
senior45 napisał:
zrob sobie liste ulubionych.Jezeli to zrobisz to naciskajac na serducho beda pojawialy sie kanaly tylko te ktore chcesz a i telewizor bedzie je przelaczal o wiele szybciej.

Kanały ulubione można tworzyć w ilości 16. Ja mam kablówkę analogową ASTER z 54 kanałami
 

marbab

New member
marbab napisał:
Jestem prawie przekonany do zakupu Sony 37w5500, ale ostatnio za duzo czytam o telewizorach i przyznam, ze glupieje od natloku informacji, np. ostatnio czytalem dosc duzo wypowiedzi o wyzszosci plazm nad lcd. Zastanawiam sie czy nie sa to tylko subiektywne opinie. Przeciez taki gigant jak Sony nie kontynuowalby chyba produkcji czegos, co ma gorsze kolory, kontrast, pikseloza i rozmywanie scen w ruchu. Przeciez 100Hz, motion flow itd. po cos sa w tych telewizorach. Prosze bardzo o porade. Co wy uwazacie? Jak sie ma model w5500 do plazm?
pozdrawiam

kiki napisał:
widać mało czytałeś informacji. Bo one znajdują się na naszym portalu :D.
Napisz proszę do jakich warunków i jakich potrzeb.
Obecnie każda firma produkuje to na czym da się zarobić.
wielkość pokoju ? 3x5
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ? 37" (pierwotnie myslalem o 32", ale chyba 37 bedzie ok).
jaki sygnał ? TNK (SD), w przyszlosci "n" i PS3
jaka odległość od ekranu ? ok 2,5m
jakie urządzenia do podłączenia? w przyszłości: PS3, telwizja "n", dvd
jaka klasa cenowa? do 3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobre
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
Jaki masz ulubiony program? filmy, sport , filmy przyrodnicze
jaki masz telewizor? Hitachi 14" CRT
Ma stać czy wisieć? raczej wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ? odpowi
edniej ilosci HDMI, 100Hz, dobrego ostrego obrazu i niezawodnosci oczywiscie.
Full Hd czy HD ready ? raczej full HD (choc nie koniecznie)
Czy masz swoich faworytów? po wielu analizach i pytaniach faworytem jest Sonyw5500.


Zastanawiam sie czy dobrze robie szukajac wsrod lcd, czy moze powinienem rozgladac sie za plazma?
dziekuje za pomoc i pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
senior45 napisał:
Ja uwazam ze Plasma nadaje sie wylacznie do kina domowego i sygnalu SD.Jesli chodzi o sygnal HD i blue ray oraz gry to LCD i LED bije plasme na glowe pod wzgledem kontrastu i wysokiej jakosci szczegolow.
Kolego muszę sprostować twoje brednie. Faktem jest to, że LCD ma kontrast kilkakrotnie mniejszy niż plazma.

Przykładowo Sony Z5500 ma kontrast rzędu 500:1 i czarny na poziomie 0.3
http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http://fullhd.gr/&sl=el&tl=pl

Sharp Le700 Telewizor na ledach!

Kontrast 720:1 czerń na poziomie 0.16 więc zdecydowanie lepiej niż w sony z5500
http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http://fullhd.gr/&sl=el&tl=pl

Pioneer 5090 Realny kontrast 135000:1 czerń na poziomie 0.001
http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http://fullhd.gr/&sl=el&tl=pl

Panasonic V10 kontrast 130000:1
http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http://fullhd.gr/&sl=el&tl=pl
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Własnie nigdy nie widziałem sensu odłączanych przewodów. Dopiero teraz jak pochowałem je w scianie to widze jaka to genialna rzecz. Niestety cały mój sprzet ma zamocowane je na stałe i jak sobie przypomne to trzymanie w jednej ręce sprzetu a druga przetykanie przewodów to az mi ciarki przechodza. A tak spokojnie przetyka sie przewód a sprzet podłaczy sie na końcu.

Mam pytanie do osób posiadających 52''. Z jakiej odległosci oglądacie? Czy jest sens kupowac taki duży tv głównie do N-ki gdy odległość wynosi 4m.
 
Ostatnia edycja:

imek10

New member
Ja kupiłem 52w5500 w zeszłym tygodniu. Oglądam tv z 3,5 metra i jest naprawdę super. Teraz mogę powiedzieć że mam prawdziwe kino domowe. Tv mam podłączone do cyfry+. Kanały sd można spokojnie oglądać. Obraz o wiele lepszy niż na moim poprzednim LCD marki Sharp (w którym po 2,5 roku użytkowania szlag trafił matrycę). Dlatego teraz wybór padł na Sony bo do Sharpa strasznie się zraziłem.
Na tv oglądam też filmy z kompa typu media center. I tu pytanie do fachowców. Podczas oglądania filmów blu ray występują minimalne skoki. Wydawało mi się że funkcja Motionflow + 100 hz + 24p sprawi że odtwarzanie będzie bardzo płynne a tu kicha. Chyba że trzeba zastosować specjalne ustawienia w karcie graficzne. Zauważyłem że jak zmniejszyłem odświeżanie do 50 to skoki się zmniejszyły ale do ideału jeszcze troszeczkę brakuje.
 

senior45

New member
motobart widze ze lubisz nabierac sie na banialuki dzieki ktorym producenci sprzedaja tv takim jak ty.Pokz mi plazme ktora ma tak dobry kontrast i czern jak np model Z lub W. Panasonic ktory obecnie robi najlepsze plazmy ma szara czern i na tle LCD wypada blado kesli chodzi o kontrast.Jedyne czym sie jeszcze ratuje to ladniejszy obraz w SD.Sam mam Panasonic wiec moge cos powiedziec.
 

mateuszgreloch

New member
imek10 napisał:
Ja kupiłem 52w5500 w zeszłym tygodniu. Oglądam tv z 3,5 metra i jest naprawdę super. Teraz mogę powiedzieć że mam prawdziwe kino domowe. Tv mam podłączone do cyfry+. Kanały sd można spokojnie oglądać. Obraz o wiele lepszy niż na moim poprzednim LCD marki Sharp (w którym po 2,5 roku użytkowania szlag trafił matrycę). Dlatego teraz wybór padł na Sony bo do Sharpa strasznie się zraziłem.
Na tv oglądam też filmy z kompa typu media center. I tu pytanie do fachowców. Podczas oglądania filmów blu ray występują minimalne skoki. Wydawało mi się że funkcja Motionflow + 100 hz + 24p sprawi że odtwarzanie będzie bardzo płynne a tu kicha. Chyba że trzeba zastosować specjalne ustawienia w karcie graficzne. Zauważyłem że jak zmniejszyłem odświeżanie do 50 to skoki się zmniejszyły ale do ideału jeszcze troszeczkę brakuje.

Olej motionflow. Wyłącz motionflow i włącz theatre mode, ustaw sygnał na 24p i to powinno oddać najbardziej kinowe przeżycia. Ewentualnie spróbuj z innymi ustawieniami obrazu. Jak chcesz, to tu masz moje:

To są ustawienia analoga
Scena - Kinowy
Podświetlenie [wg warunków - u mnie 5]
Kontrast 90
Jasność 50
Nasycenie 50
Temp. Barw - ciepłe 2
Ostrość 3
Redukcja MPEG Duża
Motionflow off
Tryb filmu automat 2

Zaawansowane:
Korekcja czerni off
zaawansowane zw. kontrastu: duże
gamma stantard
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor off
balans standard

A tu masz ustawienia pod HD
Ja bawiłem się długo ustawieniami i ustawiłem tv głównie pod filmy HD ale na kablówce też daje radę:

Scena - Kinowy
Podświetlenie 4
Kontrast 90
Jasność 45
Nasycenie 45
Temp. Barw - zimne
Ostrość min
Redukcja MPEG off
Motionflow off
Tryb filmu automat 1

Zaawansowane:
Korekcja czerni max
zaawansowane zw. kontrastu: max
gamma stantard
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor max
balans bieli:

Wzmocnienie R +0
Wzmocnienie G -7
Wzmocnienie B -2
Przesunięcie R -1
Przesunięcie G +5
Przesunięcie B +4
 

motobartcompany

New member
senior45 napisał:
motobart widze ze lubisz nabierac sie na banialuki dzieki ktorym producenci sprzedaja tv takim jak ty.Pokz mi plazme ktora ma tak dobry kontrast i czern jak np model Z lub W. Panasonic ktory obecnie robi najlepsze plazmy ma szara czern i na tle LCD wypada blado kesli chodzi o kontrast.Jedyne czym sie jeszcze ratuje to ladniejszy obraz w SD.Sam mam Panasonic wiec moge cos powiedziec.


Kolego ja na pewno już nie dam się nabrać. Kiedyś cyferki robiły na mnie wrażenie, ale nie teraz. Przerabiałem dziesiątki TV i kiedyś podliczając miałem ogółem 18 telewizorów Większość lcd i 4 plazmy. Zatrzymałem się w wymianach w tym momęcię gdy kupiłem plazmę Pioneera 5080XD. Kilka dni temu szukałem telewizora i wybrałem też plazmę pionka z tym, że nowszy model 5090.

Na stronie którą podałem masz zmierzony kontrast, a nie taki jaki producenci podają na papierku.

Zobacz sobie tutaj
http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX5090/Calibration.htm

pionek ma czerń na poziomie 0.0031 cd/m2

Natomiast sony w5500 0.05 cd/m2

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/Calibration.htm

Wartość im mniejsza tym czerń jest głębsza. Tyczy się to też kontrastu.

Myślę, że ty po prostu mylisz jasność z kontrastem. To są 2 różne rzeczy. Faktycznie plazma ma mniejszą jasność, a LCD zdecydowaniem mniejszy kontrast.
 
Do góry