Sony 32/37/40/46/52 W5500

marbab

New member
Czy moglby mi ktos wyjasnic roznice pomiedzy w5500 a w5500u? Co oznacza ta literka? Wpisywalem ten model w wyszukiwarce forum, ale nic nie znajdowalo.
Dzieki, pozdrawiam
 

jarmk

New member
marbab napisał:
Czy moglby mi ktos wyjasnic roznice pomiedzy w5500 a w5500u? Co oznacza ta literka?
I znów to samo....cofnij się kilka postów wcześniej, ktoś pytał po raz n-ty co oznacza literka "k" na końcu, a Ty pytasz o literkę "u"...
literka na końcu to oznaczenie logistyczne i informuje na jaki region telewizor jest kierowany (cytat - ravaillez)

Poza tym dużo odpowiedzi na temat Sony jest po prostu na forum Sony.....http://www.forum.sony.pl/viewforum.php?f=2
 

bogdanzieba

New member
arek_sosnowiec napisał:
ad 1. Spróbuj zadać pytanie sprzedającemu. Ciekawe co odpisze. Moim zdaniem jednak racje mają ludzie na forum - K to kraj przeznaczenia.
ad 2. Co do drugiego pytania, to mogę Ci odpowiedzieć w sobotę. Złożyłem zamówienie na ten model w sklepie internetowym. Odbieram w najbliższy piątek. Ja także mam zwykłą kablówkę (bez dekodera) z UPC. Z tego co czytałem na tym forum to nie powinno być większych problemów. Tym bardziej, że ponoć w mojej okolicy jest bardzo silny sygnał. Jeżeli jednak obraz będzie kiepskiej jakości zdecyduje się na dekoder. W UPC "wynajem" najprostszego kosztuje 5 zł miesięcznie.

To moje zapytanie do sprzedawcy na temat rożnych cen>
Treść wiadomości:
Interesuje mnie zakup tego telewizora, ale widzę, ze u was w sklepie ten model różnie kosztuje od czego zależy cena? Czy ten tańszy jest w jakimś stopniu gorszy od tego droższego? A jeszcze jedno na końcu modelu jest K co to oznacza?


A to odpowiedź:

technicznie ten sam tylko cena zakupowa różna


A mam jeszcze inne pytanie czy szczęśliwy posiadacz SONY 40W5500 może mi podać wymiary ekranu wysokość i szerokość oraz wymiary z całą obudową?
 

myway

New member
Po przeczytaniu tego tematu jestem już prawie :D pewien, że kupię 46w5500, zawsze jest jednak małe ale i zanim nacisnę przycisk zamawiam chciałbym zapytać specjalistów czy biorąc pod uwagę poniższe uwarunkowania to najlepszy wybór. Z góry dzięki za każdą podpowiedź.

Oto moje uwarunkowania:
Jakie masz warunki - otwarty salon z aneksem kuchennym ok 30 m
Preferowana wielkość matrycy - 46
Preferowane marki – Sony? może być inna ważna jest jakość
Preferowana technologia – LCD przy plaźmie chyba byłyby refleksy od światła
Jaki sygnał – narazie SD, jak kupie telewizor to multimedia cyfrowa
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – przeważnie na wprost, czasem oglądam z kąta z kuchni
Jaka odległość od ekranu – 3,5-4m
Jakie urządzenia do podłączenia – PC, PS3
Jaka klasa cenowa – max 6000 PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – 70% wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – duże w lecie praktycznie cały dzień + jasne zasłony
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport, PS3.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – czasem po ciemku, a czasem ze światłem (kinkiet z boku)
Jaki masz telewizor - Sony 26" CRT
Ma stać czy wisieć – na razie stać w przyszlosci wisiec
Czego oczekujesz od telewizora - dobry obraz, brak smużenia i płynność w grach
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD mpeg4

Dodatkowe info:
chciałbym oglądać divix z polskimi napisami, może być puszczany z z kompa zamiast usb.

 

paulus_m

New member
Witam!

To mój pierwszy post więc witam wszystkich forumowiczów. Czy podłączenie do w5500 po HDMI aparatu fotograficznego umożliwi oglądanie zdjęć w rozdzielczości FHD czy też brak funkcju PhotoTv HD uniemożliwi uzyskanie tej rozdzielczości? Pytam, gdyż nie rozumiem działania tej funkcji. Szukałem informacji na ten temat jednak z miernym skutkiem, więc gdyby ktoś z Was coś wiedział to bardzo proszę o informację.
 

marbab

New member
slawek.u napisał:
literka na końcu to oznaczenie logistyczne i informuje na jaki region telewizor jest kierowany
Dzieki za odpowiedz. Czy ma ktos moze pojecie czy model w5720 jest dostepny w Wielkiej Brytanii? Nigdzie go nie moge znalezc.
Pozdrawiam
 

jarmk

New member
bogdaniecka napisał:
jakieś plusy i minusy?
PLUSY:

+ dostojny, stonowany, elegancki wygląd
+ użyte dobre materiały do produkcji obudowy
+ dopracowane 100Hz
+ bardzo dobra czerń - brak problemu z kątami, cloudingiem (minimalny)
+ kolory jak zwykle na poziomie czyli Bravia
+ rozbudowane DLNA + widgety (przeglądanie zdjęć w HD, filmy AVCHD, mp3)
+ bardzo dobre wyświetlanie sygnału SD
+ obsługa DVB-T MPEG4
+ menu XMB


MINUSY:

- brak obsługi popularnych kodeków video (MKV, DivXi itp)
- niepotrzebny tryb maksymalny motionflow 100Hz
- utrudniona regulacja overscanu (trzeba pogrzebać w opcjach a powinno być to odpalone w standardzie)
- podświetlenie CCFL nie daje niestety głębokiej czerni, ale w swojej klasie to i tak szczyt możliwości
- tylko 2x HDMI na tylnej ścianie TV (pozostałe 2 z boku ekranu)
 
Ostatnia edycja:

paczu

New member
Mateush napisał:
Mam pewnien problem, zauwazylem go wczesniej ale teraz mi zaczal dokuczac otoz ekran sam sie sciemnia w zaleznosci od zblizenia/najazdu na dany element/osobe.
to wina systemu zwiększającego kontrast (sztucznie), możesz go wyłączyć albo zmniejszyć jego wpływ
Home >> ustawienia >> obraz >> zaaw. ustawienia >> zaaw. zwiększ. kontrastu

slawek.u może napiszesz coś od siebie jako użytkownika a nie tylko kopiujesz bez zastanowienia opis z konkurencyjnego forum?? autor tamtego testu nie do końca ma rację, problem z kątami jest i to dość duży. już pod niewielkim kątem czerń ucieka w granat i paskudnie to wygląda. DLNA i Applicast wcale nie jest rozbudowane, rzekł bym nawet że jest żałosne.
 

jarmk

New member
paczu napisał:
slawek.u może napiszesz coś od siebie jako użytkownika a nie tylko kopiujesz bez zastanowienia opis z konkurencyjnego forum?
No właśnie, specjalnie skopiowałem sam tekst, bo jak wiadomo linki z konkurencyjnych forów nie wchodzą.
A takich zwykłych opini od zwykłych użytkowników są w necie miliony, wystarczy w Google wpisać "sony w5500 opinie"...;)
Osobiście jak chcę poczytać jakiś opini o jakimś produkcie to wchodzę w Ceneo, wyszukuję dany produkt i potem zakładka "opinie i recenzje". A tam z kolei mamy już wady i zalety podane-wypisane przez zwykłych użytkowników...

paczu napisał:
DLNA i Applicast wcale nie jest rozbudowane, rzekł bym nawet że jest żałosne.
To jest Twoje zdanie - ja mam przeciwne....
 
Ostatnia edycja:

arek_sosnowiec

New member
Nie bardzo rozumiem o co autorowi chodziło:

slawek.u napisał:
PLUSY:
PLUSY
+ dopracowane 100Hz
+ bardzo dobra czerń - brak problemu z kątami, cloudingiem (minimalny)
MINUSY:
- niepotrzebny tryb maksymalny motionflow 100Hz
- podświetlenie CCFL nie daje niestety głębokiej czerni, ale w swojej klasie to i tak szczyt możliwości
 

Ares78

New member
arek_sosnowiec napisał:
Nie bardzo rozumiem o co autorowi chodziło:

slawek.u napisał:
PLUSY:
PLUSY
+ dopracowane 100Hz
+ bardzo dobra czerń - brak problemu z kątami, cloudingiem (minimalny)
MINUSY:
- niepotrzebny tryb maksymalny motionflow 100Hz
- podświetlenie CCFL nie daje niestety głębokiej czerni, ale w swojej klasie to i tak szczyt możliwości

Faktycznie nijak sformułowane, zwłaszcza, że czerń jest na świetnym poziomie i nawet na teoretycznie lepszym podświetleniu w4500 prezentował się pod tym kątem gorzej (wg. mojej oceny).

bogdanzieba- weź większy i tak po pewnym czasie będzie dla Ciebie za mały, taka jest niestety kolejność rzeczy. Kolejny czynnik to cena, nie ma praktycznie różnicy pomiędzy tymi przekątnymi.
 
Do góry