Sony 32/37/40/46/52 W5500

mateuszgreloch

New member
W5500 has from 47ms to 63ms input lag in game mode

Ale drugie źródło mówi o:
17-33ms in [Game Mode]; 40ms over VGA; 50ms otherwise



cya
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
drapichrust7 napisał:
Ile ma, tyle ma.

Te liczby mało mówią, pytam o wrażenia z użytkowania.

A jak Ty sobie wyobrażasz że Ci ktoś na to odpowie. Dla mnie dużo, dla Kazia średnio, dla kogoś innego mało. Kwestia subiektywna do bólu.
 

Ares78

New member
toms83qwe19 napisał:
A jak Ty sobie wyobrażasz że Ci ktoś na to odpowie. Dla mnie dużo, dla Kazia średnio, dla kogoś innego mało. Kwestia subiektywna do bólu.

Dokładnie, wartość liczbowa jest tutaj najbardziej miarodajna, miałeś telewizor o podobnym input lagu to wiesz czego się spodziewać lub z czym porównywać. A opinie niedzielnych graczy takich jak ja raczej nie pomogą w podjęciu decyzji...
 

toms83qwe19

New member
mateuszgreloch napisał:
Dla mnie W5500 smuży, gdybym wiedział prędzej, to może wziąłbym jakąś plazmę.

Ale w końcu o co pytasz? Bo Input Lag a smużenie spowodowane słabym czasem reakcji piksela to dwie kolosalnie różniące się rzeczy. A TV faktycznie lekko smuży na określonych kolorach, a IL prawie nie wyczuwalny w trybie "GRA".
 

mateuszgreloch

New member
Kolega raz zapytał o input lag, to podałem mu wartości, później padło pytanie o smużenie, więc także na nie odpowiedziałem. Input lag owszem w trybie gry jest mniejszy, jednak troszkę denerwuje mnie to smużenie [a niemożność właczenia 100Hz w trybie gry nie pozwala się go pozbyć].
 

Ares78

New member
Ale granie z włączonymi 100hz mocno by odbiło wartość samego input laga i kółeczko się zamyka. Tryb gra polega właśnie na tym, żeby sygnał był poddawany jak najmniejszym obróbką po drodze...
 

mateuszgreloch

New member
Ares78 napisał:
Ale granie z włączonymi 100hz mocno by odbiło wartość samego input laga i kółeczko się zamyka. Tryb gra polega właśnie na tym, żeby sygnał był poddawany jak najmniejszym obróbką po drodze...

Powiedz mi coś o czym nie wiem :) Też ubolewam nad tym faktem :)
 

cat01

New member
100 Hz i PC

Testowałem dzisiaj model 46w5500 pod względem współpracy z komputerem. Pod HDMI wszystko w porządku (pod vga - kompletne nieporozumienie): skalowanie, kolory, głębia czerni ok. Natomiast nie uświadczyłem 100 Hz. Czy jest możliwość włączenia trybu 100 Hz, czy po prostu nie jest on dostępny w zestawieniu z komputerem?
 

toms83qwe19

New member
cat01 napisał:
Testowałem dzisiaj model 46w5500 pod względem współpracy z komputerem. Pod HDMI wszystko w porządku (pod vga - kompletne nieporozumienie): skalowanie, kolory, głębia czerni ok. Natomiast nie uświadczyłem 100 Hz. Czy jest możliwość włączenia trybu 100 Hz, czy po prostu nie jest on dostępny w zestawieniu z komputerem?

Oczywiście że jest dostępny, ale to zależy od wybranej sceny. Np. "GRA" nie ma możliwości włączenia 100Hz, ale "OGÓLNA" już ma.
 

arek_sosnowiec

New member
Potrzebny uchwyt do LCD 40'. Pomożecie ???

Witam wszystkich. Mam pytanie a właściwie prośbę. Zamówiłem 40W5500 i chciałbym go powiesić na ścianie. Zależy mi na tym, aby jak najbardziej przylegał do ściany. Czy znacie może jakiegoś producenta/model uchwytu który spełniłby moje wymagania?
Znalazłem coś takiego: Kraftmann KM-UT04 - odległość od ściany (teoretycznie) 2,5 cm. Cena ok 200 zł (Allegro).
Ale może ktoś ma coś innego co mógłby polecić.
Pozdrowienia dla Forumowiczów.
Arek :)
 

Ares78

New member
Nie znam tego uchwytu, ale cenowo dość drogi więc nie powinien być zły :) pamiętaj, że jak wybierzesz opcje bardzo przylegającą to nie masz praktycznie możliwości regulacji, a to się przydaje, zwłaszcza przy przemeblowaniach...
 

ravaillez

New member
Było już na forum wałkowane parę razy, ale przypomnę, literka K to oznaczenie logistyczne i informuje na jaki region telewizor jest kierowany. Tak przynajmniej było w przypadku starszych modeli i nie sądzę żeby tutaj cokolwiek się zmieniło, a część sklepów podaje w nazwie, a część nie i stąd całe zamieszanie :)
 

arek_sosnowiec

New member
Ares78 napisał:
Nie znam tego uchwytu, ale cenowo dość drogi więc nie powinien być zły :) pamiętaj, że jak wybierzesz opcje bardzo przylegającą to nie masz praktycznie możliwości regulacji, a to się przydaje, zwłaszcza przy przemeblowaniach...

Dzięki za radę :smile:
Chyba jednak mimo wszystko zdecyduje się na tego Kraftmanna. Nie znalazłem nic cieńszego. W przyszłym roku planujemy remont, więc do tego czasu zobaczę czy brak regulacji będzie problemem i w razie czego będę mógł go zamienić na inny model.
Pozdrawiam
 

arek_sosnowiec

New member
bogdanzieba napisał:
Witam mam chrapkę na Sony Bravia 40W5500 i mam pytanie czym się różnią modele:

1. 40W5500
2. 40W5500K

Pytałem o to w SonyCenter w Katowicach (punkt w Silesia City Center) i Pan stwierdził, że literka K na końcu oznacza kraj produkcji :lol: .
Choć jak mam być szczery, to myślę że rację ma Kolega "ravaillez" i bardziej oznacza to rynek na który jest kierowany. Tak czy siak to ten sam tv.
 

bogdanzieba

New member
arek_sosnowiec napisał:
Pytałem o to w SonyCenter w Katowicach (punkt w Silesia City Center) i Pan stwierdził, że literka K na końcu oznacza kraj produkcji :lol: .
Choć jak mam być szczery, to myślę że rację ma Kolega "ravaillez" i bardziej oznacza to rynek na który jest kierowany. Tak czy siak to ten sam tv.


Dzięki bo różnica cenowa jest 200 zł. Jestem ciekaw bo na allegro są oferowane te telewizorki od jednego sprzedawcy w różnych cenach:

1. http://www.allegro.pl/item810890790_sony_kdl_40w5500k_bravia_najtaniej_hurtownia.html
2. http://www.allegro.pl/item801867639_sony_kdl_40w5500k_bravia_najtaniej_hurtownia.html
3. http://www.allegro.pl/item803414242_sony_kdl_40w5500_5_lat_gwarancji_gratis_cena.html
4. http://www.allegro.pl/item799449077_sony_kdl_40w5500_najtaniej_hurtownia_rtv.html
5. http://www.allegro.pl/item803417087_sony_kdl_40w5500_najtaniej_hurtownia_rtv.html


Ciekawe dlaczego taka różnica cenowa. A drugie pytanie mam kablówkę z ASTER zwykłą SD bez dekodera i jak się będzie spisywał ten telewizorek? Nie chcę mieć jakiś brzydkich efektów i niewyraźnego obrazu, "kwadraty itp."
 

arek_sosnowiec

New member
bogdanzieba napisał:
Dzięki bo różnica cenowa jest 200 zł. Jestem ciekaw bo na allegro są oferowane te telewizorki od jednego sprzedawcy w różnych cenach:
Ciekawe dlaczego taka różnica cenowa. A drugie pytanie mam kablówkę z ASTER zwykłą SD bez dekodera i jak się będzie spisywał ten telewizorek? Nie chcę mieć jakiś brzydkich efektów i niewyraźnego obrazu, "kwadraty itp."

ad 1. Spróbuj zadać pytanie sprzedającemu. Ciekawe co odpisze. Moim zdaniem jednak racje mają ludzie na forum - K to kraj przeznaczenia.
ad 2. Co do drugiego pytania, to mogę Ci odpowiedzieć w sobotę. Złożyłem zamówienie na ten model w sklepie internetowym. Odbieram w najbliższy piątek. Ja także mam zwykłą kablówkę (bez dekodera) z UPC. Z tego co czytałem na tym forum to nie powinno być większych problemów. Tym bardziej, że ponoć w mojej okolicy jest bardzo silny sygnał. Jeżeli jednak obraz będzie kiepskiej jakości zdecyduje się na dekoder. W UPC "wynajem" najprostszego kosztuje 5 zł miesięcznie.
 

Mateush

New member
Mam pewnien problem, zauwazylem go wczesniej ale teraz mi zaczal dokuczac otoz ekran sam sie sciemnia w zaleznosci od zblizenia/najazdu na dany element/osobe. Wczoraj to zauwazlem dokladnie ogladajac film Heat(goraczka) kiedy Pacino i de niro siedza w barze i rozmawiaja(siedza na przeciwko siebie). Kiedy kamera pokazuje ich obydwu z boku jest ok ale jesli kamera jest z za plecow de niro i jest zblizenie na pacino to obraz sie przyciemnia. Dzieje sie to stopniowo automatycznie, myslalem ze to moze czujnik swiatla ale mam wylaczony, na kompie jest normalnie ale kiedy puszcze na tv juz nie jest. w instrukcji szukalem, na forum kiedys cos bylo ze raz jasniej raz ciemniej ale to chyba nie jest to.


A co do literki K jest to ich wewnetrzne oznaczenie logistyczne. Sam dzwonilem na infolinie bo bylem troche zaklopotany, na kartonie byla literka K, na tv juz nie, na fakturze tez nie a na stronie 5latgwarancji byl tylk oz literka k. Pan z Sony powiedzial ze nie ma to znaczenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry