Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

werf

Active member
Bez reklam
Nie mam, chyba, że kolega ma to wtedy wrzucę. Widoczne tylko te fragmenty na zdjęciu.
Zużycie było większe ( tych z syfiastym olejem) i straszny szlam w misce olejowej, oraz zapchana odma. Oczywiście panewki główne stały. ;)

Gdzie stały :)

Problem jest inny :) nowe silniki są pod olej lekkobieżny, maja zwiększone ciśnienie na innym, do tego stopnia ze jak nalałem TWS10W-60 to przy 0stopni Celsjusza silnik po złapaniu ciśnienia oleju stawał :) Dobrze, że pompy nie ukręciłem.

10W60 Racing Shela oraz odpowiednik Cas... ma lepsze płynność przy minusowej niż 0W30

Nie jestem zwolennikiem EDGE ( i jest to nie tylko moja zła opinia), w samochodzie mam zalewany GULF ULTRASYNTH X 5W20. ;)

Ma zajebi... zaletę świetnie spłaca umowy inwestycyjne Professional jeszcze lepiej
Nagar owszem ale raczej małe motorki użytkowane w mieście
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
10W60 Racing Shela oraz odpowiednik Cas... ma lepsze płynność przy minusowej niż 0W30
Szkoda, że podają w różnych warunkach :)
0w30 Lepkość CCS -35C (0W) 5800
10w60 Lepkość CCS -25°C (10W) 4879

0w30 Lepkość kinematyczna w 40°C 72
10w60 Lepkość kinematyczna w 40°C 160

0w30 Temperatura płynięcia ASTM D97 °C -51
10w60 Temperatura płynięcia ASTM D97 °C -39
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, dzień dzisiejszy przyniósł mi nowe przemyslenia - Kobiety nie powinny mieć prawa jazdy!!
1. Byłem na rynku po warzywa, gość cofał sobie seicento w wąskiej uliczce. Laska idzie z wózkiem i twierdzi " Po co gość tu wjeżdżał, jak nie umie manewrować autem", po czym wjechała na pięty mojej żonie. ( ile to przypadków cofania kobiet widzimy?:blagam:)
2. Samochody stoją w korku, bo ktoś z prawego pasa skręca w lewo. Nagle Pani stojąca jako 3-ci samochód uruchamia klakson, pomimo że z przeciwka jedzie ciąg samochodów uniemożliwiając tym samym skręt pierwszego auta w lewo.

Chłopaki, jestem w miarę spokojny ale jak na to patrzę to mnie krew zalewa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już wiesz dlaczego kobieta ma o jedną szarą komórkę więcej od konia?
Żeby nie piła wody z wiadra przy zmywaniu podłogi :D
 

eedviking

Banned
Nie bądźcie tymi co orzą i ziemie ryją, znam co najmniej dwie kobitki, którym byście do pięt nie dorośli pod względem jazdy samochodem. :mrgreen: :p;)
Z obserwacji moich( i żony), dużo facetów jeździ jak ciecie z zadupowa podgórnego i dziołchy też, jedyne co wyróżnia, to większy brak zdecydowanie podczas manewrów... minus dla kobiet. :D
Po za tym każdy wie, że faceci jeżdżą najlepiej. :hihi::lol::mrgreen::twisted::rolleyes:;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Temat oczywisty :D ale chyba jeszcze bardziej nie lubię tzw. niedzielnych kierowców. Staram się w weekendy jeździć ostrożniej niż zwykle, bo tego sporo jest na drogach i stwarzają na prawdę spore niebezpieczeństwo. Już nie raz uniknąłem stłuczki przez takich.. To, że jadą 30 km/h to jeszcze poł biedy, ale zmieniają tacy pasy ruchu bez kierunkowskazów, nie patrzą w lusterka, nie zwracają uwagi na znaki pionowe, poziome, i wiele innych przypadków... eeeeh, szkoda gadać no ale co się dziwić, kiedy jedynie w weekend jadą z rodzinką na zakupy i do domu...
 

werf

Active member
Bez reklam
Jaki ładny rodzynek
 

Attachments

  • IMG_1318.jpg
    IMG_1318.jpg
    33,1 KB · Wyś: 56

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wstydzilibyście się, faceci to jednak szowinistyczne świnie!
W kółko piszą, że miejsce kobiety jest kuchni, a ja się pytam, kto ma resztę domu posprzątać?? :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie już minął rok jak jeżdżę nowym autem i jak na razie żadnej awarii:) też co do obsługi serwisu nie mam żadnych zastrzeżeń co prawda serwis znacznie droższy w stosunku do Forda ale generalnie nie mogę złego na nich słowa powiedzieć.. Jestem na razie zadowolony - oby tak dalej i mam nadzieję że będzie dalej bez awarii :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry