Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

plumpluk

New member
waldek69 napisał:
Janusz, to daj znać kiedy się wybierasz. Może wiecej chetnych przyjedzie. Jak nie ma oskara, to sie do nando przejedziemy. W koncu to jedno i to samo.
czołem
dajcie znać kiedy wyruszacie, to i JA SIĘ ZABIORE!!!!!!!
 

uderzony w rogi

New member
zwrot kasy

No i stał się "cud"... Dziś rano tj. 8.12.2008 r, o godzinie 8:30 wysłałem pismo o następującej treści:
"Żądam NATYCHMIASTOWEGO zwrotu pieniędzy w kwocie 2984 zł + odsetki ustawowe (w wysokości 11,5% w skali roku) zapłaconej za zamówienie nr ID 123028 anulowane dnia 1.12.2008 roku. Pieniądze miały zostać zwrócone do dnia 5.12.2008 roku (piątek). Dane do przelewu zostały podane we wcześniejszej części maila.
Żądam przesłania potwierdzenia przelewu na mój adres mailowy w dniu 8.12.2008 (poniedziałek). W przypadku braku przesłania potwierdzenia przelewu i środków na moim koncie w dniu 9.12.2008 roku (wtorek), tego samego dnia zawiadamiam Komendę Powiatową Policji w Ożarowie Mazowieckim i składam wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa gospodarczego przez firmę UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS GRUPA IFG SP. Z O.O. z następującego paragrafu: „KTO W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ DOPROWADZA DRUGĄ OSOBĘ DO NIE KORZYSTNEGO ROZPORZĄDZANIA MIENIEM PODLEGA KARZE OD LAT 3 POZBAWIENIA WOLNOŚCI. art. 286 &1 kodeksu karnego”.
Ponadto żądam skontaktowania mnie z panem Michałem Banaśkiewiczem – prezesem wyżej wymienionej firmy lub panią Renatą Krystyną Świderską – właścicielem (jedynym udziałowcem firmy, posiadającym udziały w wysokości 50100 zł).
Żądam poważnego potraktowania tej sprawy i zaprzestania robienia ze mnie IDIOTY."

O godzinie 15:00 tego samego dnia, czyli 8.12.2008 r na skrzynce mailowej miałem potwierdzenie przelewu na moje konto, a sprawdzając konto wieczorem już miałem zaksięgowane na nim pieniądze. Tak więc OSCARMEDIA pod presją potrafią w ciągu jednego dnia zwrócić pieniądze (co prawda bez odsetek, ale zawsze to coś). Inna sprawa, że na pewno jest wielu ludzi, którzy nie trawią na forum HDTV i nadal będą robieni w wała i zwodzeni w nieskończoność przez OSCARMEDIA.

Pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślnego załatwienia sprawy z tymi sku..... tzn. panami.
 

tomenty

New member
Witam ponownie.Ja nie mam takiego "szczęścia" i nie dostałem jeszcze kasy.Dzisiaj po kilku dniach ciszy ze strony OSZUSTÓW-OSKARMEDIA dostałem maila że kasa będzie w ciągu 5 dni.Wpłata była 05.11.Oczywiście im nie wierzę i przygotowuję im niespodziankę co by się nie nudzili licząc naszą kasę.Nie poddawajcie się i informujcie wszem i wobec o oskarmedia i nando!!! pzdr.
 

digitgreg

New member
Kszekosz napisał:
witam, tytułem przedstawienia się:
zamówienie 121517 na kwotę 5164, zapłacone przelewem dnia 06.11.2008. do dnia dzisiejszego (08.12.2008) ani tv ani zwotu gotówki nie doczekałem się.
co do step 1. masz rację, nie podziała. w czwartek rozmawiałem z osobą przedstawiającą sie jako prezes (imienia i nazwiska nie wymieniam, jak ktos bedzie składał dokumenty do sądu i tak znajdzie w KRSie, np tu:w w w_ krs-online_com_pl / upward-financial-communications-grupa-ifg-krs-219988[kropka]html). prezes oświadczył, że koniecznej zgody na sąd polubowny nie otrzymam, wiec moge dochodzić swoich praw i zwrotu kosztów postępowania w sądzie. jednocześnie zapewnił ze w piatek otrzymam pieniądze. ponieważ w piątek nie mogłem wydrukować historii korespondencji i zamówienia, dopier dziś wykonuję odpowiednio...
step 2 - zanoszę wszystkiw wydruki policji;
step 3 - za radą z tego forum uruchamiam procedurę sądową, nie czekając jednak na pocztowe potwierdzenie otrzymania wezwania do zapłaty (wystarczy, że odmówią odbioru korespondencji). ta droga gwarantuje mi zwrot kosztów (sam wziosek do sądu to wpłata 8% roszczonej kwoty, czyli >410 pln).
dodatkowo step 4 - ostrzeżenie innych. dlatego dokonałem wpisu na innym forum h d t v p o l s k a (bez spacji) w watku Zły sklep RTV - ODRADZAM na h d t v p o l s k a c o m / index[kropka]php?showtopic=3961&st=60 ostrzegając przed zarówno oskarem, jaki i nando.
pozdrawiam
grzegorz

Po części zrobiłem jak Ty
Cała ta paranoja zaczęła się 26 października 2008
Kasę oczywiście przyjęli a dalej to już horror.
Telefonować można w nieskończoność a gość wymieniony wyżej tylko przekładał terminy dostaw!!!!
Czekałem na zwrot do 11.12.2008r
Dziś rozmawiałem z Policjantem z naszej komendy. Zapewnił mnie że zajmie się tą sprawą.
Jesteśmy umówieni na środę 10.12.2008. Jeśli nie otrzymam zwrotu gotówki do tego czasu sprawę Policja przekazuje Prokuraturze Rejonowej w Zamościu. Posiadam wszystkie kopie otrzymanych maili a to doskonały materiał na wytoczenie sprawy w sądzie.
Mam dosyć czekania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaczynam działać i nie odpuszczę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Będę dzwonił do poczciwego P.Waissa, napiszę do TV
dobrą reklamą będzie artykuł w Fakcie.
Będę opisywał na wszystkich forach i nie podaruję dziadom!!!!!!!!

Mój kontakt digitgreg1@o2.pl
Ludzie czas działać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
digitgreg -grzegorz
Moje Zamowienie nr 119991 z oskarmedia.abc24.pl

Szawara Grzegorz
SAMSUNG LE 37A656
CAŁKOWITA WARTOSC ZAMÓWIENIA: 2 684,00

Wiadomość otrzymana 25 listopada 2008 :
Witam,
Szanowny Panie bardzo przepraszamy za niewywiązanie się z realizacji
zamówienia,zwrot kwoty nastąpi w ciągu 5 dni.

Z poważaniem,

Zespół Obsługi Klienta Detalicznego "Oskarmedia"
Upward Financial Communications
Grupa I.F.G.
Spółka z o.o.
05-850 Ożarów Mazowiecki
ul. Poznańska 57 Jawczyce
tel. 0801 79 80 99
tel. 22 34 99 299
fax 022 722 31 22
 

KRZYCHM

New member
UWAGA - UWAGA - UWAGA : mnie pomogło: wyślijcie e-mail na adres sklepu. Wpiszcie w wiadomości nr zamówienia,nazwisko,adres i nr konta bankowego, nic więcej. Natomiast w tytule "HD FORUM". Ja w ten sposób odzyskałem swoje pieniądze, również kilku innych oszukanych....śpieszcie się ! Jak się uda - piszcie i informujcie następnych ! /KTO W TEN SPOSÓB ODZYSKAŁ PIENIĄDZE NIECH POTWIERDZI/.
 

Wiesłąw

New member
Witam! Nie opisuję mojego przypadku ze szczegółami, bo się niczym nie różni od większości pozostałych:

zamówienie Nr 120756 złożone 31 października, rezygnacja 26 listopada, do dziś czekam na zwrot pieniędzy (3 784,00 zł).

Kontakt e-mailowy początkowo dobry, ale od przyjęcia mojej rezygnacji tylko jedna odpowiedź na e-mail, potem już żadnej reakcji na liczne ponaglenia.

Wysłałem dzisiaj kolejny e-mail, tym razem pod nagłówkiem "HDforum", ale niestety w moim przypadku nie zadziałał, przynajmniej do tej pory.

Pozdrawiam i życzę wszyskim pomyślnego rozwiązania problemu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

waldek69

Member
W moim przypadku tez nie zadzialalo. Wyslalem tez wezwanie do zaplaty do nando i otrzymalem odp. ze to odrebny sklep. oczywiscie jest to totalna bzdura, gdyz firma dzialajaca pod tym samym nipem oraz wpisem do krs jest caloscia i odpowiada calym majatkiem. Skoro dostalem odpowiedz, to znaczy, ze wezwanie trafilo do adresata. Nadal czekam na odpowiedz w sprawie terminu zwrotu gotowki. Jezeli do srody nie otrzymam potwierdzenia, to w czwartek wybieram sie osobiscie do oskar vel nando i juz na miejscu w firmie zawiadomie policje celem spisania odp. dokumentow. Domyslam sie, ze osoby z oskara regularnie zagladaja na to forum. Podaje kontakt do siebie, gdyby jakims cudem przeoczyli w mailach - waldek69@o2.pl nr zam. 123281
 

paw19

New member
Ja podobnie.

Tyczy się to aukcji numer 123570.
Zamówiłem TV, zapłaciłem za niego 2984zł.
Powiedziano mi, że mam czekać na tv ponad 3 tygodnie. Wtedy zrezygnowałem i 19.11.2008 poprosiłem o zwrot gotówki.
Dzisiaj jest 9.12.200r. nie ma zwrotu. Miałem iść dzisiaj na POLICJĘ, zadzwoniłem i umówiłem się na jutro na 13 złożyć zeznania. Ja sprawy nie odpuszcze! Chcą latać po sądach to będą.
 

renatag

New member
uderzony w rogi napisał:
No i stał się "cud"... Dziś rano tj. 8.12.2008 r, o godzinie 8:30 wysłałem pismo o następującej treści:
"Żądam NATYCHMIASTOWEGO zwrotu pieniędzy w kwocie 2984 zł + odsetki ustawowe (w wysokości 11,5% w skali roku) zapłaconej za zamówienie nr ID 123028 anulowane dnia 1.12.2008 roku. Pieniądze miały zostać zwrócone do dnia 5.12.2008 roku (piątek). Dane do przelewu zostały podane we wcześniejszej części maila.
Żądam przesłania potwierdzenia przelewu na mój adres mailowy w dniu 8.12.2008 (poniedziałek). W przypadku braku przesłania potwierdzenia przelewu i środków na moim koncie w dniu 9.12.2008 roku (wtorek), tego samego dnia zawiadamiam Komendę Powiatową Policji w Ożarowie Mazowieckim i składam wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa gospodarczego przez firmę UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS GRUPA IFG SP. Z O.O. z następującego paragrafu: „KTO W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ DOPROWADZA DRUGĄ OSOBĘ DO NIE KORZYSTNEGO ROZPORZĄDZANIA MIENIEM PODLEGA KARZE OD LAT 3 POZBAWIENIA WOLNOŚCI. art. 286 &1 kodeksu karnego”.
Ponadto żądam skontaktowania mnie z panem Michałem Banaśkiewiczem – prezesem wyżej wymienionej firmy lub panią Renatą Krystyną Świderską – właścicielem (jedynym udziałowcem firmy, posiadającym udziały w wysokości 50100 zł).
Żądam poważnego potraktowania tej sprawy i zaprzestania robienia ze mnie IDIOTY."

O godzinie 15:00 tego samego dnia, czyli 8.12.2008 r na skrzynce mailowej miałem potwierdzenie przelewu na moje konto, a sprawdzając konto wieczorem już miałem zaksięgowane na nim pieniądze. Tak więc OSCARMEDIA pod presją potrafią w ciągu jednego dnia zwrócić pieniądze (co prawda bez odsetek, ale zawsze to coś). Inna sprawa, że na pewno jest wielu ludzi, którzy nie trawią na forum HDTV i nadal będą robieni w wała i zwodzeni w nieskończoność przez OSCARMEDIA.

Pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślnego załatwienia sprawy z tymi sku..... tzn. panami.

Dzieki za podpowiedź. Przed chwila wysłałam do nich takiego samego maila. Zobaczymy czy to cos da. Jeżeli nic to jutro jade do nich, chociaz mam około 300 km z Krakowa i muszę wziąć urlop. Może ktos także chciałby ze mną tam się pokazać-w grupie zawsze łatwiej. Piszcie na maila rg1974@interia.eu W Jawczycach będę około 10.00 rano.
 

renatag

New member
waldek69 napisał:
Janusz, to daj znać kiedy się wybierasz. Może wiecej chetnych przyjedzie. Jak nie ma oskara, to sie do nando przejedziemy. W koncu to jedno i to samo.

Witam, Ja sie tam wybieram jutro tj. 10.12.08r. i będę okolo 10.00 rano-jeżeli dzisiaj tj. 09.12.08r. nie dostane pieniedzy spowrotem.
 

AUC

New member
Witam

Witam,
ja też dałem się zrobic w balona, po tym wszystkim czarno to widzę. Chyba nie ma innego wyjścia jak wejście na ścieżke prawną. Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie konkretnie można swoje roszczenia prawne kierować: policja (w miejscu zamieszkania czy sklepu), prokuratura (tak samo która a może ktoś zna już właściwy numer faxu?). Prawnikiem nie jestem i daleko mi do tego no i brakuje mi właściwej wiedzy.

AUC
 

junon

New member
Redzi1976 napisał:
Dzisiaj przeczytałem na innym forum o OSKARMEDIA.
Podobno trzeba uważać jeszcze na ten sklep:
vvv.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?&id_news=30519&strona=1
Koniecznie przeczytajcie opinie o OSKARMEDIA poniżej artykułu o sklepie.

I o OSKARMEDIA pojawiło się tutaj na forum:
vvv.fkn.pl/1,236,11,50746726,136632726,5836936,0,forum.html

Literę v w linku zamieńcie na w.

[FONT='Tahoma','sans-serif']Wszystkim oszukanym przez oskarmedia proponuję podjąć indywidualnie następujące kroki:
-zgłoszenie na policję
-zgłoszenie do prokuratury
-zgłoszenie do urzędu skarbowego - najbardziej skuteczna metoda bo jak chodzi o malwersacje finansowe to wkraczają do akcji od razu (mają za wykrycia duże premie)
-wysłać za potwierdzeniem odbioru wezwanie do zapłaty a potem pozew do sądu
- nagłośnienie w mediach całej sprawy np. sprawa dla reportera
[/FONT]
[FONT='Tahoma','sans-serif']Dla wszystkich czytających to forum - Uwaga mogą działać jeszcze na allegro (kiedyś już działali Nick buyer100) no i mogą mieć kilka sklepów internetowych działających pod wspólną grupą kapitałową
Pozdrawiam
[/FONT]
 

junon

New member
AUC napisał:
Witam,
ja też dałem się zrobic w balona, po tym wszystkim czarno to widzę. Chyba nie ma innego wyjścia jak wejście na ścieżke prawną. Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie konkretnie można swoje roszczenia prawne kierować: policja (w miejscu zamieszkania czy sklepu), prokuratura (tak samo która a może ktoś zna już właściwy numer faxu?). Prawnikiem nie jestem i daleko mi do tego no i brakuje mi właściwej wiedzy.

AUC
W pierwszej kolejności wyślij za potwierdzeniem obioru wezwanie do zapłaty
potem może być policja - zgoszenie przyjmą w Twojej miejscowości
podobnie jest z prokuraturą
urząd skarbowy i sąd jedynie właściwy do miejsca działalności firmy oskarmedia
no i media które są pazerne na wszyskie informacje które mogą przynieść im rozgłos
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Drodzy Państwo. Jak nie przystopujecie z tym bezzsensownym cytowaniem i powielaniem wiadomości jedna za drugą, zacznę blokować konta. Robicie niepotrzebny bałagan w wątku, który i tak jest bogaty w nowe treści.

ArtS :)
 

tommygray

New member
zakres odpowiedzialności

Do Waldek69 i innych zainteresowanych.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada do wysokości kapitału zakładowego tj 50100 zł -kwota jest wartością udziałów, które w 100 % w przypadku tej firmy posiada jedna osoba patrz KRS, dostępny darmowo na przynajmniej 3ech stronach. Reasumując kwota ta pozwoli zadowolić ok 15 - 20 zrobionych w bambuko klientów. Natomiast UFC obraca patrząc na wysokość kwot które podajecie i mnożąc przez liczbe zamówień liczonych od 100000 bądź od ostatniego niespłaconego kwotą przekraczająca już chyba milion zł. Tylko patrzeć jak po oskarmedia i nando nic nie zostanie i panowie i panie wylecą na ciepłe wyspy.

Pozdr.
 

cih

New member
Dziwi mnie trochę polityka ceneo.pl odnośnie usuwania negatywnych komentarzy dotyczących sklepu nando.pl ? Chyba że rzeczywiście są pisane może przez np. konkurencję. Cała ta sytuacja trochę mnie dziwi patrząc po ilości zamówień sklepu oscar media z tego co widziałem ponad 100 000 ładna ilość osób czyżby wszyscy zostali oszukani ???
 
Ostatnia edycja:

chrumo

New member
w spółce z.o.o. także prezes zarzadu odpowiada własnym majątkiem, w dzisiejszych czasach już nie jest tak różowo, że można założyć spółkę i narobić w bambuko ludzi.
 
Do góry