Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Kansas72

New member
Zakup w NANDO

Ja złozyłem zamówienie w Nando.pl w ub. środę na telewizor Samsunga i wczoraj rano był u mnie kurier z dostawą.
Ja jestem z zakupu w tym sklepie zadowolony. Miły kontakt - telefoniczny i meilowy.
Tak jak pisałem wcześniej - po przeczytaniu wpisów na tym forum dotyczącym Oskarmedia, a pośrednio Nando - byłem trochę zszokowany i miałem wątpliwości, czy nie czeka mnie to samo.

Mogę potwierdzić, że z zakupu jaki i przeprowadzeniu całej transakcji jestem zadowolony.
 

czaarek

New member
Odp.

W dniu dzisiejszym prowadządzy sprawę w Mieleckiej Komendzie Rejonowej skierował pismo do Komisariatu w Ożarowie o wszczęcie Czynności Sprawdzającej pod l. dn. D-10466/08. W poniedziałek Państwo z Oskarmedia bedą się musieli stawić w celu wyjaśnienia sytuacji. Pieniądzie powinienem otrzymać wczoraj. Nic nie otrzymałem !! Ciekawe jak się z tego wytłumaczą.
 

junon

New member
MichalUK napisał:
Panie Oskar Media niech mi Pan odpowie na moj post nr 331

Również licze na zwrot moich pieniędzy - nr zamówienia to 112515 - wysłałem w tej sprawie do Państwa maila pod adres upwardifg@vip.wp.pl

Osoby które czują się poszkodowane przez firmę UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS GRUPA I.F.G. SP. Z O.O. ( OSKARMEDIA ) :

1. MichalUK michaluk(at)vp.pl kwota: 2704 zł
2. gregor-60 grzesiekjan(at)interia.pl
3. mzygier mzygier(at)wp.pl
4. oszukany1 kwiecienadam(at)poczta.onet.pl

ktoś jeszcze?

Ja też jestem jednym z poszkodowanych. Może byśmy się tak wszyscy zebraki i wytoczyli pozew zbiorowy w sądzie? Podaję numer tel. jak ktoś ma ochotę się ze mną skontaktować 0600467083.
 

junon

New member
Joshu napisał:
Witam,
mam podobny problem ze sklepem oskarmedia jak wiekszosc.
Pytanie: czy ktos zna jakikolwiek adres pod ktorym mozna znalezc firme Oskarmedia? Potrzebuje tej informacji bo mnie tak sie nie oszukuje!!! Chocbym z Wroclawia mial do Warszawy jechac to pojade, znajde i ...zrobie to na co mam wielka ochote (no moze nie ja a znajomy :) ). I niech ten sklep lepiej zacznie sie bac. A sprawe do prokuraty i tak zloze. Poinformuje o swojej sprawie rowniez UOKiK a w tym zakresie mam juz doswiadczenie. Nie popuszcze a uwierzcie mi wszyscy ze obracam sie w takim towarzystwie ze szybko to wszystko zalatwie i to tak ze firma pozaluje.

Pzdr all
Kuba
Ja też mam ochotę na to co Ty ale myślę nie tędy droga. Uważam że jest nas już tylu że należy wytoczyć im sprawę zbiorową w śadzie. Jestem dostępny pod tel. 600467083.
 

bluray

Banned
W poniedziałek Państwo z Oskarmedia bedą się musieli stawić w celu wyjaśnienia sytuacji.
To jedyna okazja, żeby ich po wyjściu spałować.
Nadzieja, że zaciągną kredyty i szybko spłacą oszukanych klientów.
Pod zastaw wydadzą domy z basenami konkubin i rozwiedzionych żon.
 

stoyu

New member
Postraszyłem na forum wczoraj, a dzisiaj pieniądze na moim koncie. Zastanawia mnie czy pieniądze byłyby na koncie, jeślibym nie pisał, bo to w sumie dziś mija ten 5 dzień od maila. Tak jakby wszystko było zgodnie z tym co pisali. Stresu jednak było dużo. Ciekawe ile jest nas, którzy nie trafili na to forum i bezstresowo przeszli czas od wpłacenia pieniędzy do odzyskania :p Nie mam już siły iść na policję i zająć się tą sprawą dalej. Poza tym myślę, że jeśli mi oddali pieniądze w takim czasie jak mam korespondencje mailowe, nie mam jak ich zaatakować...
Do wszystkich, którzy nie odzyskali jeszcze pieniędzy. Walczcie z nimi piszcie udzielajcie się na forach, aż nikt nie kupi w tych sklepach nic. Najważniejszy jest rozgłos. Żeby wyszukiwarka w google po wpisaniu "oskarmedia" nie pokazywala strony sklepu, ale np to forum czy jakieś inne. To na pewno pomoże. Jak również wam w odzyskaniu pieniędzy.
 

Aga28

New member
Oszuści z OSKARMEDIA

Witam,

Ja również mam podobny problem.

Złożyłam zamówienie w dniu 17.11.2008 i w tym samym dniu dokonałam przelewu za telewizor. w dniu 20.11.2008 otrzymałam potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji i otrzymania mojej wpłaty przez firmę OSKARMEDIA. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałam informacji o terminie dostawy. Nie mogę również dodzwonić się do firmy. Kilkakrotnie wysyłałam też maila z potwierdzeniem odczytu i niestety nie otrzymałam potwierdzenia odczytu ani informacji zwrotnej. W dniu dzisiejszym wysłałam rezygnację z zamówienia i prośbę o zwrot gotówki. Mam nadzieję że uda mi się odzyskać pieniądze. Czy ktoś wie czy firma mieści się pod adresem Ożarów Mazowiecki Poznańska 57 Jawczyce. Co powinnam zrobić jeżeli w poniedziałek nie otrzymam od nich żadnej informacji? Bo telefonu pewnie nie odbiorą! Ja również nie pozostawię tej sprawy w ten sposób zapłaciła im 3 000 zł.


Proszę o radę co powinnam zrobić w pierwszym kroku w walce z tą firmą.


Pozdrawiam wszystkich oszukanych
 

exey

New member
Rekordowo oszukany

Witam wszystkich poszkodowanych przez sklepi internetowy oskarmedia. Moje zamówienie 120511 z dnia 29.10.2008 na telewizor Sharp HD 461E nie zostało do tej pory zrealizowane. Pieniądze w kwocie 7784 zł na konto mimo wcześniejszej rezygnacji do tej pory nieotrzymałem. Straciłem fortunę na telefony bez odzewu. Sprawdziłem ofertę NANDO i co się okazuje, że ta sam sklep /jeden właścicielco OSKARMEDIA/ ma w ofercie tv, który był nieosiągalny w moim zamówieniu. Poza ty NANDO oferuje kilkadziesiąt artykułów dla potencjalnych naiwnych takich jak ja. Nadmieniam, że przekazałem prwadzenie mojej sprawy kancelarii mec. Gapińskiego, który poinformował mnie, że OSKARMEDIA /lub jak kto woli NANDO/ zwróci wszystkie koszty /telefony,obsługa adwokacka, odsetki, koszty postępowań sądowych/. Mimo, że jestem rekordzistą pod względem kwoty oszustwa internetowego, to jestem optymistą w tej sprawie. Jak zapewnił mnie zaprzyjazniony mecenas, który tą sprawę prowadzi, że są sposby na takich cwaniaków. Pozdrawiam wszystkich oszukanych, a o dalszym ciągu sprawy będę informował na bieżąco. Janusz Jeske Osieczna.
 

barbun

New member
oszuści i ściemniacze totalni

Witam wszystkich.
Wciąż czekam oczywiście na zwrot pieniędzy. Wielki brat OSKARMEDIA pilnie sledzi to forum i również na moją tutejsza skrzynkę pocztową przesłał prośbę o podanie danych do przelewu, po raz nie wiem który?!!! Dawno nimi dysponują! Wczoraj zgłosiłam sprawę na policji. Zajmuje to trochę czasu, ale spotkałam się ze zrozumieniem i nie żałuję, że tam poszłam. Róbcie to samo!!!! NIE CZEKAJCIE DO JUTRA! To nic nie zmieni, będą was zwodzić, aż poczują się zagrożeni realnym działaniem policji lub prokuratury. Wtedy łaskawie oddają pieniądze w ostatniej chwili i dla nich jest po sprawie. A oszukanego mają w .... .
 
Ostatnia edycja:

junon

New member
wydymany roku napisał:
Witam wszystkich wydymanych.
Moja historia jest podobna do innych . Zamówiłem telewizor w dniu 11.11.2008. Przelew zaksięgowano 13.11.2008. (2184 pln)
Zapewniano mnie ze telewizor będzie wysłany w ciągu 10 dniu.
Po tym terminie zaczęły się prawdziwe schody. Okazało się ze po 10 dniach czekania oni dopiero poinformują mnie kiedy bedzie telewizor.
Wysłałem eamil z rezygnacją z zamówienia i prośbą o zwrot pieniędzy.
Najpierw mieli oddac pieniądze po 48 h, potem do poniedziałku.
Nie miałem siły dłuzej czekac na ich wymówki.
Poszedłem juz na policje . bedzie i prokurator.
KTO W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYSCI MAJĄTKOWEJ DOPROWADZA DRUGĄ OSOBĘ DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM PODLEGA KARZE OD LAT 3 POZBAWIENIA WOLNOŚCI art. 286& 1kk.
Rafał Kosiński
Pozdrawiam
Spotkało mnie dokładnie to samo tyle tylko, że dwa dni później tj. 13.11.br (zamówienie nr 122613). Nie daruję im tego. Sprawa jest już na policji, w prokuraturze, w przyszłym tygodniu wybieram się do sądu w celu założenia sprawy (myślą pewnie, że jak nie jestem z W-wy to się nie pofatyguję i tu się mylą) i do urzędu skarbowego. Obiecałem sobie, że zrujnuję im życie i słowa dotrzymam. Jak ktoś jest zainteresowany założeniem pozwu zbiorowego to podaję kontakt jkz@eranet.pl.
Pozdrawiam,
Zenon Juraszczyk
 

junon

New member
Aga28 napisał:
Witam,

Ja również mam podobny problem.

Złożyłam zamówienie w dniu 17.11.2008 i w tym samym dniu dokonałam przelewu za telewizor. w dniu 20.11.2008 otrzymałam potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji i otrzymania mojej wpłaty przez firmę OSKARMEDIA. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałam informacji o terminie dostawy. Nie mogę również dodzwonić się do firmy. Kilkakrotnie wysyłałam też maila z potwierdzeniem odczytu i niestety nie otrzymałam potwierdzenia odczytu ani informacji zwrotnej. W dniu dzisiejszym wysłałam rezygnację z zamówienia i prośbę o zwrot gotówki. Mam nadzieję że uda mi się odzyskać pieniądze. Czy ktoś wie czy firma mieści się pod adresem Ożarów Mazowiecki Poznańska 57 Jawczyce. Co powinnam zrobić jeżeli w poniedziałek nie otrzymam od nich żadnej informacji? Bo telefonu pewnie nie odbiorą! Ja również nie pozostawię tej sprawy w ten sposób zapłaciła im 3 000 zł.


Proszę o radę co powinnam zrobić w pierwszym kroku w walce z tą firmą.


Pozdrawiam wszystkich oszukanych
W pierwszym kroku wyślij im pocztą za potwierdzeniem odbioru wezwanie do zapłaty ja tak zrobiłem. Podobno jest to podstawa do wytoczenia sprawy sądowej.
 

tmiodek

New member
Oszuści i wyłudzacze z OSKARMEDIA

czaarek napisał:
W dniu dzisiejszym prowadządzy sprawę w Mieleckiej Komendzie Rejonowej skierował pismo do Komisariatu w Ożarowie o wszczęcie Czynności Sprawdzającej pod l. dn. D-10466/08. W poniedziałek Państwo z Oskarmedia bedą się musieli stawić w celu wyjaśnienia sytuacji. Pieniądzie powinienem otrzymać wczoraj. Nic nie otrzymałem !! Ciekawe jak się z tego wytłumaczą.
A ponieważ sprawa dotyczy również mojego zamówienia nr: 122547 też z Mielca mam nadzieje iż razem z kolegą w miarę szybko odzyskamy pieniądze a policja z Ożarowa stanie na wysokości zadania. Popieram również akcję postraszenia właścicieli jak wyjdą z komendy (o ile ktoś się stawi)
 
Ostatnia edycja:

junon

New member
jankomar napisał:
Witam
Mój nr zamówienia 123230 kasę wpłaciłem 20.11. oczywiście po 10 dniach dowiedziałem się że telewizor będzie za 4 tygodnie 3.11 wysłałem emaila o rezygnacji, ale chyba jeszcze poczekam na zwrot kasy. Oczywiście koło środy idę na policję ( 5 dni na zwrot ).

Piszcie co się dzieje . Czy zwracają kasę
Pozdrawiam
Kasy nie zwracają trzeba się do nich dobrać. Jak masz ochotę o złożenie pozwu zbiorowego to pisz na maila jkz@eranet.pl. Zbieram ludzi
 

junon

New member
benydrag napisał:
Koledzy chcę was poinformować że oddali mi kasę, po umieszczeniu na forum posta. Ale i tak ja im tego nie podaruję, za te nerwy które straciłem przez tych d***ów. Jeśli chcecie to pomogę tym poszkodowanym którzy jeszcze niedostali kasy przez tych ch***.

Mój e-mail ubot571@interia.pl

P.S. Naciskajcie na nich mailem. Trzeba im to skrócić. Więcej takich cwaniaków na necie, to sprzedaż przez internet zostanie niewiarygodny. Ponieważ trochę zakupów już przez net zrobiłem i pierwszy raz trafiłem na takich oszustów. Nie życzę nikomu takiej sytuacji.

Jeżeli nadal myślisz, żeby dać im nauczkę to dawaj info na maila jkz@eranet. Zbieram ludzi
 

junon

New member
chrumo napisał:
Ja już dzisiaj byłem na policji i skierowali sprawę do Ożarowa. Troche im się nagromadzi tam. Mam nadzieje, że im tyłki przetrzepią.

No i dobrze, że mam kolegę prokuratora.. :)
Jak jesteś zainteresowany wytoczeniem sprawy to proponuję pozew zbiorowy. Kontakt do mnie jkz@eranet.pl. Zbieram zainteresowanych
 

junon

New member
Otrzymałem bardzo ciekawy telefon od osoby która również miała pecha ale jakieś pół roku temu. Więc sprawa wygląda tak, że mamy do czynienia z jakimś żydkiem (bez urazy) z krwi i kości który robi interesy na kilka frontów i kapitałowo jest powiązany ze swoimi przyjaciółmi z Izraela. Jeszcze do niedawna kombinował również na allegro - nick buyer100 (można poczytać komentarze). Może mieć kilka sklepów internetowych. Sprzęt podobno bierze z "odpadów" więc ma tanio tyle tylko, że niekoniecznie takie ilości jakie są potrzebne. Współpracuje z firmą ARTOLI (nazwa może być trochę inna, mogłem źle zrozumieć przez telefon)działającą w branży RTV. Prawdopodobnie oni nic albo niewiele wiedzą o jego przekrętach. Jest to firma mająca swoją siedzibę w ZURICH'u. Jutro zabieram się za pisanie do nich stosownego maila informującego. Podobno są szanującą się firmą więc niech wiedza kto im psuje opinię. No i jeszcze jedno podobno gość zaliczył już jakąś odsiadkę.
 
Ostatnia edycja:

junon

New member
czaarek napisał:
Zamówiłem w sklepie internetowym (12.11.2008) Oskarmedia telewizor (nr zam. 122502) Panasocnic TH-42PV80P. Potwierdzenie zamówienia i zapłaty otrzymałem 16 listopada. Oczywiście starndardowo odpisali że realizacja zamówienia nastąpi w przeciągu 10 dni roboczych.... Po odczekaniu tego okresu otrzymałem informację, że tego telewizora nie mają i okres oczekiwania wydłuży się do 4 tygodni. Oczywiście nie zgodziłem sie na to i zarządałem zwrotu pieniędzy. Po 2 dniach odpisali że pieniądze zostaną oddane w przeciągu 5 dni roboczych. Minął ten okres i zgłosiłem sprawę na policję. Sprawa powinna nabrać tempa bo taki sam problem spotkał mojego znajomego (Mielec) i dwa zgłoszenia z jednej miejscowości w odstępach 1 dnia poparte informacjami z forum nadzadzą bieg sprawie. Uznał, że sprawę można zgłosić jako popełneinie przestępstwa bo w sklepie poinformowali mnie że mają te telewizory na stanie i dostarczą je na czas. Świadczy to o planowaniu oszustwa i wyraźnej intencji sprzedającego. Policjant założył sprawę i poinformował że skontaktuje się z Komisarjatem Policji w Ożarowie, Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą. Mam nadzieję, że kilka naszych zgłoszeń wymusi na "sklepie" szybszy zwrot pieniędzy.
Identyczny telewizor zamówiłem. Spotkały mnie identyczne problemy. Tyle tylko, że dzień później tj 13.11.br (nr zam. 122613). Policję już powiadomiłem, prokuraturę też, zgłoszę jeszcze doniesienie do urzędu skarbowego no i zbieram ludzi do złożenia pozwu zbiorowego chciaż prywatnie sprawę też im wytoczę. Jak jesteście zainteresowani to piszcie na maila jkz@eranet.pl
 

tmiodek

New member
stoyu napisał:
Witam, jestem kolejnym naciągniętym przez firmę Oskarmedia. Moje zamówienie o numerze 122494. Zamówiłem telewizor w czwartek (13.11.2008r.). 14.11 2008r., czyli w piątek pieniądze zostały przelane. Akurat był weekend, więc jestem w stanie zrozumieć, że dotarły z lekkim opóźnieniem, ale to najwyżej mógł być poniedziałek. Jak się okazuje zatwierdzenie, przelania danej kwoty wymagało wysłania potwierdzenia przelewu (już pierwsza oznaka gry na zwłokę). Dopiero 19.11.2008r. (środa) na stronie zamówienia zmieniło ono status z: NOWE na: W TRAKCIE REALIZACJI (dopiero wtedy pieniądze dotarły? Niemożliwe). Od tej pory okres realizacji miał trwać 10 dni (kolejny raz firma gra na zwłokę). W 7 dniu się zdenerwowałem, dlaczego nic się nie ruszyło i napisałem maila z zapytaniem, kiedy towar zostanie wysłany (26.11.2008r.) otrzymałem odpowiedź, w tym samym dniu, że "stan mamgazynowy został wyczerpany,sprzęt musimy zamawiać w hurtowni, dlatego czas oczekiwania zostaje wydłużony do ok 4 tygodni,jeżeli nie życzy sobie Pan dalszego oczekiwania bardzo proszę o przesłanie danych do zwrotu kwoty (adres,numer zamówienia,numer konta bankowego oraz nazwę oddziału)."
To samo uczyniłem jeszcze tego samego dnia. Ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. 27.11.2008r. (czwartek) zadzwoniłem, aby dowiedzieć się czemu nikt nie wysłał do mnie maila z odpowiedzią. Pan, który odebrał telefon oświadczył, że pieniądze otrzymam do 5 dni. Następnego dnia, czyli 28.11 (piątek) otrzymałem dopiero maila, że pieniądze zostaną zwrócone do 5 dni (ale wcześniej taką samą informację przekazał mi pan w czwartek, więc naliczam dni od tego dnia). Dziś wypada dzień w którym pieniądze powinny się znaleźć na moim koncie. Nadal ich nie otrzymałem. Nie mam zamiaru oczekiwać dalej, bo to i tak nic nie zmieni. Będą następne wymówki, jak to było w wypadku osób powyżej. (Następna gra na zwłokę) Wytoczę sprawę w sądzie (kiedy potwierdzili mi przyjęcie moich pieniędzy w mailu podali, że termin realizacji to 10 dni, ale się z tego nie wywiązali). Jeśli do jutra nie będzie pieniędzy na moim koncie wybieram się na policję oraz wyślę maila do TVN, który na pewno zainteresuje się tą sprawą, gdyż przecież nie jestem pierwszą osobą. Moje gg to 5117484
Czy ktoś się orientuje w jakiej kolejności ci oszuści zwracają pieniądze!!!! Gość z postu powyżej dziś napisał że odzyskał kasę!!!
Ja zamówiłem telewizor w dniu 12.11.2008 i w tym samym dniu przelałem pieniądze.Cała reszta wyglądała bardzo podobnie, i nadal nie odzyskałem pieniędzy !
Wysyłam e-maile z pogróżkami codziennie, straszę paragrafami i nic!!!
Złożyłem już sprawę na policję, i mam nadzieję że coś ruszy.
Zróbmy coś wspólnie ,uruchommy hakerów aby zablokowali ten sklep i NANDO bo policja ani prokuratura nie zrobi nic konkretnego w tej sprawie. Dość już naciągniętych przez tą firmę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Robix

New member
zamówienie 122701

Od trzech dni próbuję się skontaktować z OSKARMEDIA. Udało mi się to tylko dwa razy - w dniu złożenia zamówienia 17.11.2008 i później - 26.11.2008. Za pierwszym razem dostałem zapewnienie, że towar jest w magazynie i będzie wysłany zgodnie z regulaminem sklepu, czyli nie później niż do 10 dni. Za dugim razem dostałem potwierdzenie na e-mail, że przesyłkę dostanę do 5.12.2008.
Od środy nie dostałem żadnej odpowiedzi na kilka już napisanych e-maili. Nikt nie odebrał ode mnie telefonu, pomimo kilkudziesięciu prób nawiązania kontaktu o różnych porach.
Nie mam cierpliwości czekać kolejne tygodnie na odpowiedź albo odebranie telefonu. W poniedziałek rano złożę oficjalne doniesienie o przestępstwie.
 
Ostatnia edycja:

seba_76

New member
oszukany

Witam ponownie
Dzisiaj około południa po czterech dniach od rezygnacji otrzymałem zwrot pieniędzy - 4500 PLN. Ale taki niesmak mi pozostał że wciąż się zastanawiam nad sprawieniem tym kolesiom niespodzianki...tak mnie wk....ili, nie będą ze mnie robić wała...
Pozdrawiam oszukanych przez tych miętkich siurków
 
Do góry