sklep nando.pl?

bearaczek

New member
Kolejny klient oszukany przez NANDO

Ja również posłanka jestem z okolic Trójmiasta. Wcześniej widziałem, że ktoś jeszcze chciał się wybierać z Trójmiasta do Ożarowa (np.knot) . Ja jutro jadę służbowo do Warszawy i mógłbym około 13, 14 być w Ożarowie tylko nie wiem czy mamy jeszcze jakieś szanse odzyskać naszą kasę. Do kogo pójść i domagać się zwrotu jak firma już oplombowana. Czy jeszcze jutro ktoś tam jedzie i wie gdzie uderzyć żeby odzyskać kasę (podobno faktyczna właścicielka pani Renata Krystyna Świderska jest na woloności może do niej uderzyć i dać jej wycisk żeby oddała kasę, tylko trzeba wiedzieć gdzie jej szukać)jeżeli tak to ewentualnie proszę o kontakt na telefon 793 796 197 mój gg to 7304269
 
Ostatnia edycja:

juri40

New member
oszuści!!!!!!!!!

Ja byłem naiwny i niestety wpaciłem pieniądze 3200pln nie mogę jeszcze dojść do siebie byłem w piątek pod tym adresem i co zastałem drzwi oplombowane przez policje mam tylko złudne nadzieje że oddzyskam pienądze stamtąd pojechałem prosto na policje i co się okazało że nie jestem sam teraz tylko zostaje czekanie. Jestem sam na siebie zły że dałem się tak wyrolować i wpłaciłem kase na konto.
 

Jagoda_P_

New member
Witam wszystkich...

Ja również dałam się zrobić w przysłowiowe BAMBUKO , kupiłam TV Samsung LCD za 2079 zł 06.12.08 i podobnie jak większość już się go nie doczekam. Byłam dzisiaj na Polocji zgłosić zaistniały fakt, kazali czekać lecz stwierdzili ,że o zwrocie kasy lepiej zapomnieć. Szlag mnie trafia na samą myśl!!! Miały być Święta FULL HD a będzie ADHD.

Pozdrawiam:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
Ostatnia edycja:

Agnieszka1

New member
Witam, również dałam się nabrać Nando. Telewizor zamówiłam w ubiegłym tygodniu. Załamałam się kiedy znalazłam to forum :(
Najgorsze jest to, że na Ceneo były TYLKo dobre opinie.

podaję swój nr gg 2333664
 
Ostatnia edycja:

tommygray

New member
info

agnieszko1 także Tobie radze odwiedzić inne forum:

www*oskarmedia*abc24*pl(gwiazdki zastąpić kropkami),

jest tam link do dyskusji z poszkodowanymi przez nando i oskarmedia(ta sama spółka) i będziesz wiedzieć więcej.

Co do ceneo to komentarze negatywne były po prostu przez kogoś wykasowywane. Pozytywne wystawiało sobie prawdopodobnie samo nando.

Powodzenia i pozdrawiam
 

ame_40

New member
Witam wszystkich - jestem kolejnym "naiwnym" i prawdopodobnie jednym z kilku ostatnich klientów NANDO - kasę przelałem im kilkanaście godzin przed zniknięciem ich strony :)

W internecie kupuję od początków e-handlu - zacząłem od eBay'a, dobre 8 lat temu, kupowałem wiele razy w Stanach, Korei, UK, setki razy na Allegro i nigdy nikt mnie nie wyrolował.

TV kupowałem w pośpiechu - otwarłem Googla, wpisałem model telewizorka i na jednej z pierwszych pozycji pojawiło się szanowne CENEO, z którego do tej pory nie korzystałem, choć wiedziałem, że jest popularne.

CENEO "zaproponowało" mi NANDO.PL jako najbardziej ekonomiczny zakup i sklep "godny zaufania" - grobo ponad 1000 pozytywnych komentarzy, ponad rok na rynku....

Wszedłem więc na stronę NANDO, i kupiłem TV. Chciałem skorzystać z przesyłki za pobraniem, ale zniechęciła mnie do tego jej cena (ponad 100 zł więcej od przedpłaty pzrelewem).

Osobiście czuję się oszukany głównie przez CENEO, które było jednym sprawcą tego, że znalazłem sie na stronie NANDO.

Jeżeli chodzi o ich regulamin, to nawet nie wiedziałem, że taki istnieje - serwis nie kazał mi go przeczytać i zaakceptować przed skorzystaniem z usług CENEO, a osobiście nie wpadłem na to żeby szukać ich regulaminu i dlatego uważam, że powinni odpowiedzieć za to co się stało i mam zamiar tym się na poważnie zająć...

Pozdrawiam wszystkich uczciwych ludzi i życzę udanych świąt przy blasku kineskopów naszych starych telewizorów :)))
 

Agnieszka1

New member
Ame jestem dokładnie takiego samego zdania. Mam ogromny żal do Ceneo, na internecie kupuję od dawna i chyba po wielu udanych transakcjach straciłam czujność. Kasowanie negatywnych komentarzy w wyszuliwarkach takich jak Ceneo to skandal. Też mam zamiar coś z tym zrobić, przynajmniej wybiorę się do jakiejś fedeacji konsumentów i sprawdzę jakie są możliwości.
 

sorbo

New member
Ja nauczylem się jednego jezeli wydają grubszą kasę przez internet to tylko za pobraniem. Mam nadzieję ze odzyskacie swoje pieniądze.
 

R79

New member
th42pv80

Czytam i włos mi się jeży na głowie!!! Wychodzi na to że miałem niesamowite szczęście. Dnia 28.11 zamówiłem TV i jeszcze tego samego dnia wpłaciłem kasę. Oczywiście też skusiłem się na same pozytywne komentarze na ceneo. Nando przysyłało maile informujące na jakim etapie jest status zamówienia i 3.12 do moich drzwi zapukał kurier z tv. Nawet komuś poleciłem ten sklep... Teraz widzę że byłem jednym z bardzo nielicznych szczęśliwców, choć wcale mnie to nie pociesza.
Współczuję wszystkim poszkodowanym i mam nadzieję że odzyskacie kasę. A właścicieli takich sklepów (i wszystkich którzy brali w tym udział) powinny spotkać takie kary żeby odechciało im się na przyszłość takich przekrętów.
P.S. W przypadku jakiejś inicjatywy o zmiany w prawie dot. sprzedaży internetowej chętnie się dołączę do listy
 

anag

New member
nando - zamowienie 2514...

...raczej tez sie nie doczekam...

Zakupy internetowe robie od zawsze i nie uwazam sie z tego powodu za "idiotke", jak sugeruja niektorzy - nikt do tej pory mnie nie oszukal, staram sie zawsze czytac rozne recenzje + korzystac z uniwersalnych stron (w tym wypadku ceneo). Zawsze dzialalo i zawsze oszczedzalam na tym sporo pieniedzy. Mieszkam za granica, wiec jest mi latwiej kupic np. prezenty gwiazdkowe dla rodziny przez internet. Na konto Nando przelalam 9 grudnia 1,600 zl.

Ostatni kontakt z nimi mialam we czwartek. Napisali, ze maja awarie systemu i prosza o cierpliwosc. Dzisiaj probowalam sie dodzwonic (oczywiscie bezskutecznie), weszlam na ich strone i przezylam pierwszy szok ("nieprawidlowy plik licencji"). Drugi szok nastapil, gdy znalazlam to forum.

Dzwonilam godzine temu na komende w Ozarowie - potwierdzili, ze firme zajal prokurator i nalezy zglaszac powiadomienia o przestepstwie na policje, na dowolnym posterunku (dodam, ze osobiscie, co dla mnie jest dodatkowym utrudnieniem). Powiedzieli, ze nie ma z tym pospiechu (!) i ze do tej pory maja ok. 100 zgloszen (?).
 

JG1985

New member
re

Byłem dzisiaj na swojej komendzie złożyć zeznania :( Widząc organizację pracy na komendzie, powiem krótko: jak ta sprawa zostanie doprowadzona do momentu kiedy zapadnie wyrok skazujący a oszukani klienci odzyskają swoje pieniądze to będzie prawdziwy "CUD NAD WISŁĄ".
 

huczeksk8

New member
Byłem przed chwilą na komendzie w Piasecznie i powiedzieli żebym zeznania przyszedł i złożył po 16:00 - tłumaczyli że mają teraz za dużo zdarzeń. :twisted:
Powiedziałem że sprawa jest juz najprawdopodobniej prowadzona w Komendzie w starych babicach - a policjant daje mi nr telefonu ( 10 min szukał) żebym to dokładnie sprawdził, zadzwonił itp. Krew mnie zaraz zaleje. Zaraz spróbuje się skontaktować i zadzwonie
 

agnieszka_krakw

New member
załamka-zamówienie nr 2684

już mam dosyć, nie mówiąc o tym że całkowicie straciłam zaufanie do ludzi, wtopiłam kasę. Przez chwilkę miałam jednak nadzieje ze ją odzyskamy ale jak czytam co chwila nowe informacje, rozmawiam z osobami które są w jawczycach to już krew mnie zalewa. Super kraj, można ruchać tysiące ludzi i to bezkarnie, nic dodać nic ując
 

lechoo_arch

New member
nando

Witam wszystkich, szczególnie tych, którzy w sprawie cos robią,
dziś zamiast siedzieć w biurze jestem w wawie, spotkałem się już w naszej sprawie z ludźmi dla których nie ma żadnych problemów. Dobre samopoczucie pani właściciel i prezesika (ze wskazaniem damy) nie potrwają już długo. Tkwią w gównie po uszy na własną prośbę.
:mrgreen:
 

wojkor12

New member
a co z ceneo?

taż jestem poszkodowany na "tylko" 3300zł. Byłem na policji i żłożyłem doniesienie o popełnieniu przestempstwa. Może powinniśmy uprzykrzyć życie ceneo np. wpisując przy każdym sklepie w komentarzach ostrzeżenie przed Ceneo
 

koaalla

New member
Mysle ze Ceneo tez powinno odpowiadac za wykasowywanie negatywnych opinii o tych dwóch sklepach- Nando i Oskra media.Moze trzeba tez wpólnie złozyc pismo do Urzedu oCHRONY kONSUMENTA
 

jefe

New member
pytanie do Pana Lechoo arch?

moglbys napisac wiecej co wyszlo z tego spotkania?
nie kazdy mogl pojechac na miejce niestety ale my sie tu organizujemy miastami i wymieniamy informacjami;)
chetnie bym wybila zeby panie wlascicielce... za te ciezko wypracowane 3 tysiace.... co ich juz nie zobacze....
 

koaalla

New member
Ceneo takze ponosi odpowiedzialnośc. Nie jest to szukanie na siłe winnego,lecz powiem ze kazdy z nas sugerował sie opiniami tam zamieszczonymi.Nikt z nas nie kupuje od wczoraj w necie.Mamy pojecie co wybierac i w jaki sposób.Opinia Ceneo była dla wielu z nas wiażaca.Teraz gdy zaufalismy takiej wyszukiwarce ,a oni musieli wiedziec o negatywnych opiniach i je kasowac,nie zostaje nam nic innego jak dobrac im sie do dupy.Jak dla mnie mozna to nazwac udzieleaniem pomocy w przestepczym procederze.Pomyslcie,stoicie na ulicy,widzicie popełniane przestepstwo -włamanie i jestescie niejako zobowiazani do zawiadomienia odpowiednich słuzb lub w miare mozliwosci zatrzymac przestepce na miejscu.A Ceneo co robi? Ceneo ułatwia nam dostep do oszustów,pracownicy czytają zapewne negatywne komentarze i je usuwają lub na prosbe oszustów.Czekają na kolejne odsłony stron-maja z tego pieniadz.Zadnych gwarancji odszkodowania ,mimo ze scisle współpracuja z Allegro!!!Oni sa kiosku na którym ktos nakleja ogłoszenia i korzystaja z tego ze ktos wykorzystuje ich powierzchnie na ogłoszenia.Gorzej by sie stało jakby ukradli w/w kiosk.Uwazam osobicie iz Ceneo przyczyniło sie do intesyfikacji oszustwa na wiekszą skalę.Sprawę trzeba natychmiast nagłośnic w mediach.Dla potomnych,bo nie wiadomo kiedy wypłynie nastepny podobny sklep i Ceneo znów bedzie stało z boku zacierajac rączki z kasy jaka im wpływa za reklamowanie produktów i sklepów zajmujących sie dystrybucją wszelakich artykułów.Pozdrawiam i czekam na opinie poszkodowanych .Ceneo tez powinno byc ujete w sprawie karnej
 
Do góry