Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

leonheart

New member
mam małe pytanko, jak ten tv współpracuje z komputerem, chodzi mi o maksymalna rozdzielczość jaką da się uzyskać. starsze sharpy osiągały max 1440x900 ten model wyciągnie full hd ?

byc moźebyło już o tym w wątku ale troche sie za bardzo rozrósł, żeby tego szukać

pozdrawiam.
 

debeef

New member
Bez reklam
Nie wiem czy da się to jakoś ustawić...kiedy włączam grę na ps3...najczęściej w 720p włącza mi się 60 hz, kiedy film 24hz...kiedy włącza mi się 100 hz i jak zmusić konsolę bądź tv do wyświetlania gier w 100hz??
 

flymar

New member
leonheart napisał:
mam małe pytanko, jak ten tv współpracuje z komputerem, chodzi mi o maksymalna rozdzielczość jaką da się uzyskać. starsze sharpy osiągały max 1440x900 ten model wyciągnie full hd ?

byc moźebyło już o tym w wątku ale troche sie za bardzo rozrósł, żeby tego szukać

pozdrawiam.
Rozdzielczość natywna to właśnie full HD czyli 1920x1080. Jeśli Twój komp tyle uciągnie to jak najbardziej TV również.
 

flymar

New member
debeef napisał:
Nie wiem czy da się to jakoś ustawić...kiedy włączam grę na ps3...najczęściej w 720p włącza mi się 60 hz, kiedy film 24hz...kiedy włącza mi się 100 hz i jak zmusić konsolę bądź tv do wyświetlania gier w 100hz??
PC podłączony przez HDMI - 60 Hz to najwyższa częstotliwość. 100Hz to tryb działania TV. Nie wiemjak to jest z PS2. Korzystam z PC przez DVI->HDMI 1080p/60Hz (GF8800GTX).
 

flymar

New member
kazium55 napisał:
Dowiedziałem się o kolejnej wadzie :/ . Jak duży to jest ten input lag mierzony jest w ms? Jak bardzo to przeszkadza. I w tej klasie cenowej nie znajdę telewizora bez tej wady?

edit: Ok, poczytałem teraz pytanie ile wynosi ms input lag w xl2e:
max
avg
min?
Nie wiem co ten lag robi, ale gram od roku w tej konfiguracji i nie zauważyłem:) Największy problem to przestawić się na działanie myszy na 46" "monitorze":) Jeśli chodzi o gry to ten tv ma taką zaletę, że świetnie skaluje się do rozdzielczości mniejszych niż HD.
 

szop_pracz

New member
odpowiednik XL2E przy 42"

Witam Szanownych Użytkowników Sharpów.

Z pobieżnej lektury widzę, że z modeli 46" XL2E nie ustępuje nowszemu DH77.

Ja natomiast zastanawiam się nad wyborem 42" i pytanie, jaki model byłby tu odpowiednikiem Xl2E, czyli modelu może starszego, ale za to bardziej (?) udanego niż następca, tj. Dh77.

No chyba że te zastrzeżenia do DH77 są nieco przesadzone ;)

Z góry dzięki za wsparcie!
 

artur111bartek

New member
kiki napisał:
to jest wygaszanie pixeli . Oczywiście trwa to chwilę ale zanika :D


Kiki w fachowy sposób nazwał "efekt duchów", kiedy po jasnej scenie następują ciemne i ..ślad pozostaje.
Ja mam 46 cali i martwi mnie nie tylko ten efekt przy zmianie sceny z jasnej na ciemną ale...
Otóż w ciemnych scenach też tak jest. Sprawdzałem na różnych Blu-playerach ,że tak powiem , i przez różne HDMI. Np w Batmanie na BD, sceny jasne CUDO!! Ale w ciemnych , jeżeli ruchy bohatera są wolne to ok , ale szybsze machnięcie ręką przez Batmana i...efekt stroboskobu , czy też tego "ducha".
Może ktoś napisze , jak w jego sprzęcie welimnował ten efekt? Jak go zmniejszył? Jakimi ustawieniami?
Ustawienie mojego Sharpa w tryb "kinowy" zmniejsza ten efekt, ale ten tryb jest gorszy niż tryb "dynamiczy' (jak dla mnie).
Wnerwia to coraz bardziej (zaczynam ,żałować ,że nie kupiłem 50 cali Panasa plazmę za tę kasę ).
Poza tym TV baaaardzo dobry.
No więc jak radzicie z tym efektem?
Jakie ustawienia na TV?
Może KIKI z doświadczeniem poleci najlepsze ustawienie?

Z góry dziekuję.
 
Ostatnia edycja:

artur111bartek

New member
Może jeszcze informacyjnie: Jak idzie film z tunera Poslatu (sygnał SD) po componencie tych "duchów" ....nie ma!:eek: Jak idzie film DVD ze zwykłego odtawarzacza też nie (po component):eek: . No jak po HDMI i płyta BD to "duszki" , jak DVD z upscalingiem też:eek: .
W każdym przypadku ustawienia Sharpa tryb "dynamiczny". Co jest?

Nim napisałem tego posta , przeryłem ten wątek i nie znalazłem. Dziś od 7.00 ryję go jeszcze raz i ....."szukajcie a znajdziecie" (chory jestem i może dlatego nie zauważyłem).
Otóż "duszki" (chyba juddering to się nazywa SKUTECZNIE WYELIMINUJE W Y Ł Ą C Z E N I E FUNKCJI 100HZ!!!!!!!!!
Zrobiłem tak i np. Batman ostatni na płycie BD to....nie ten Batman. Ciemne sceny piękne!Jak jasne. I znowu kocham każdy cal mojego Sharpa.
Nie ma judderingu nawet na funkcji "dynamiczny ustalony" a poprzednio na tej funkcji z włączonym 100HZ no..nie szło oglądać. BR player LG 370 , po wymianie z moim zdaniem gorszego Panasa 60.
P.S.
Ja jestem baaardzo zadowolony z jego odtwarzania SD. Fakt ,że płyty nagrane z TV (kabarety) lepiej mi się ogląda po componecie bez upscalingu.
Jeżelim za dużo napisał wybaczcie.
P.S. 2
Ile to się człowiek musi namęczyć ,żeby coś ustalić.
I bez żadnego walzeliniarstwa , ale fakt :kupiłem ten TV pod wpływem
zdania kikiego . I muszę potwierdzić ,że gościu wie co to odpowiedzialność za słowo i zna się na rzeczy. A piszę to bo jak mawiał Pan Zagłoba:"Cnota w końcu zostanie nagrodzona".
 
Ostatnia edycja:

kazium55

New member
Zdecydowałem się jednak na 46xl2e. Ale mam pytanie. Kupiłem tydzień temu laptopa z wyjściem hdmi. Mam na nim pare filmów 1080i. Czy rozdzielczość w tv nie jest sztucznie blokowana w przypadku połączenia z pc? Czy można ustawić rozdzielczość natywną czyli piksel w piksel? Czytałem o jakiś zmowach producentów tv i bluray.

I jeszcze jedno: jak wygląda zjawisko sutteringu? Nic mnie tak mnie tak denerwuje jak (stroboskopowy) skaczący obraz.
 
Ostatnia edycja:

kazium55

New member
Na pierwsze pytanie odpowiedz strona wcześniej.

Na drugie : nie ma zjawiska judderingu ale jaka jest różnica między 100hz a 200hz
 
Ostatnia edycja:

kazium55

New member
Ustawiam na komputererze przez rgb (vga) 1920x1080i i wyskakuje mi na tv poza zasięgiem. O co chodzi? Jedynie 1366x768 wyświetla.

Po hdmi da się ustawić ale znwou obraz nie jest ostry.
 
Ostatnia edycja:

kazium55

New member
Dochodzę do wniosku że to czego się obawiałem przed zakupem i pytałem tutaj na forum okazało się prawdą. Nie da rady ustawić obrazu piksel w piksel. Będe musiał odesłać :/ Czy może robie coś źle albo w opcjach tv coś jest?
.
 
Ostatnia edycja:

kazium55

New member
Jedynie po HDMI ps3 obraz wygląda tak jak powinien. A przy HDMI wygląda tak jakby 1920x1080 było skalowane do 1360x760. Niech ktoś doradzi bo mam coraz mniej czasu na odesłanie :blagam: .
 
Do góry