Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

jerrytom

New member
LC-52HD1E a moduł Astona?

Mam LC-52HD1E + moduł Astona 2.18. Obraz bardzo fajny zwłaszcza programy w HD. Wykonanie pierwsza klasa. Minusy - ja jednak słyszę buczenie kiedy głośność ustawiam np na 8. Mniejsze niż w poprzednich modelach Sharpa ale jednak...
A teraz pytanie do użytkowników tego modelu Sharpa, którzy wykorzystują go z modułem Astona: Jak u Was z napisami? Czy macie możliwość wyboru napisów? U mnie niestety nie działa to prawidłowo. Te pytania zwłaszcza kieruję do kolegi o nicku Jimmy... Pzdr
 

km1963

New member
Bez reklam
jos1 napisał:
Moze ktos potwierdzic ze Sharp LC-46 HD1E jest skladany w polsce .

http://www.idg.pl/news/91961.html

pozdrawiam

Powiem szczerze iż nie wiem jak to wyrazić bo z jednej strony fakt lokalizacji fabryki w Polsce jest moim zdaniem :
- w pewnym sensie nobilitacją ( ale polityczną-gospodarczą) niestety nie mającą wpływu do tej chwili na cenę czyli korzyści klienta :( ( w przeciwieństwie do Toshiby gdzie jej ekspansja marketingowa znajduje odzwierciedlenie w cenie ) a z drugiej strony
- made in Japan ( synonim jak dla mnie jakości ) a montownia w Europie budzi pewne obawy o choroby wieku dziecięcego w początkowych modelach ( co znajduje swoje odzwierciedlenie w róznych ocenach tej samej serii np. modelu XL2 gdzie jedni widzą różowość matryc a inni tą różowość przypisują XD1 :eek: ) ale co najważniejsze tej przypadłości nie ma HD1

I dlatego odnosząc się do cytatu nie wiem napewno gdzie ( w ilu miejscach w Europie ) ale jaki jest efekt końcowy ( do własnej oceny użytkowników obecnych i potencjalnych )

Pozdrawiam
 

jos1

New member
Bedac na IFA 2007 w Berlinie zobaczylem na Sharp terenie wystawowym plansze z informacjami o tym gdzie produkuja w europie i miendzy innymi byla Polska ,ucieszylo mnie to bardzo i zrobilem fotke .Wczoraj chcialem odszukac na stronie Sharp.com adres Internetowy fabryki w Polsce ale niestety adresu nie znalazlem,dziwi mnie to bardzo.


http://sharp-world.com/support/index.html#eu

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
@Jerrytom

jerrytom napisał:
Mam LC-52HD1E + moduł Astona 2.18. Obraz bardzo fajny zwłaszcza programy w HD. Wykonanie pierwsza klasa. Minusy - ja jednak słyszę buczenie kiedy głośność ustawiam np na 8. Mniejsze niż w poprzednich modelach Sharpa ale jednak...
A teraz pytanie do użytkowników tego modelu Sharpa, którzy wykorzystują go z modułem Astona: Jak u Was z napisami? Czy macie możliwość wyboru napisów? U mnie niestety nie działa to prawidłowo. Te pytania zwłaszcza kieruję do kolegi o nicku Jimmy... Pzdr
Witam
Jeśli chodzi o napisy to próbowałem chyba 2 razy zdaje się na Canal+ i działały. Muszę popróbować więcej i cos później napiszę.
Natomiest mam pytanie: czy masz ustawiony odbiór z dwóch satelitów (np. HotBird i Astra) czy tylko z jednego (HotBirda)? Próbuję bezskutecznie ustawić odbiór z dwóch satelitów (mam tzw. zeza - 2 konwertery w czaszy). Niestety z tego co doświadczam wynika, ze tuner satelitarny tego TV, wprawdzie steruje polaryzacją i czestotliwością konwertera, ale nie wysyła komend do przełącznika DiSEqC, w związku z tym mam odbiór albo tylko z HotBirda, albo tylko z Astry po przełożeniu kabli. Reklamuję to w Sharpie bo prawdopodobnie aktualizacja oprogramowania DVB-S by coś pomogła. Chciałbym jednak wiedzieć czy inni mają też takie problemy. Wdzieczny będę za informacje. Pozdrowienia
 

Jimmy

New member
@jos1

jos1 napisał:
Moze ktos potwierdzic ze Sharp LC-46 HD1E jest skladany w polsce .

http://www.idg.pl/news/91961.html

pozdrawiam

Witam,
Kupiiony przeze mnie 3 tygodnie temu Sharp LC-46 HD1E był na pewno wyprodukowany w Japonii, gdyż wszedzie jest taka informacja (telewizor, opkowanie itd) Zakład w Polsce jest dopiero na rozruchu i sądze, że przynajmniej na razie robią tam bardziej masowe modele. Pozdrowienia
 

km1963

New member
Bez reklam
jos1 napisał:
Bedac na IFA 2007 w Berlinie zobaczylem na Sharp terenie wystawowym plansze z informacjami o tym gdzie produkuja w europie i miendzy innymi byla Polska ,ucieszylo mnie to bardzo i zrobilem fotke .Wczoraj chcialem odszukac na stronie Sharp.com adres Internetowy fabryki w Polsce ale niestety adresu nie znalazlem,dziwi mnie to bardzo.


http://sharp-world.com/support/index.html#eu

Pozdrawiam

Witam
Może to Ci pomoże

http://miasta.gazeta.pl/torun/8,35576,3233671.html

a produkują ( składają montują niepotrzebne skreślić ) modele XL2 i X20
Pozdrawiam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Jimmy

nie mam co prawda tego otv ale czytałem instrukcję i oto cytat ze strony 12:

Należy wybrać z listy odbieranego satelitę. W
przypadku kilku satelitów należy wybrać typ
przełącznika lub dodatkowo satelitarny system zbiorczy. Odpowiednie informacje można​
uzyskać u sprzedawcy.
może to pomoże :)

 

jerrytom

New member
Jimmy napisał:
Witam
Jeśli chodzi o napisy to próbowałem chyba 2 razy zdaje się na Canal+ i działały. Muszę popróbować więcej i cos później napiszę.
Natomiest mam pytanie: czy masz ustawiony odbiór z dwóch satelitów (np. HotBird i Astra) czy tylko z jednego (HotBirda)? Próbuję bezskutecznie ustawić odbiór z dwóch satelitów (mam tzw. zeza - 2 konwertery w czaszy). Niestety z tego co doświadczam wynika, ze tuner satelitarny tego TV, wprawdzie steruje polaryzacją i czestotliwością konwertera, ale nie wysyła komend do przełącznika DiSEqC, w związku z tym mam odbiór albo tylko z HotBirda, albo tylko z Astry po przełożeniu kabli.
Witam,

Ja również mam 2 konwertery ale powiem Ci szczerze, że nie bawiłem się jeszcze w ustawienia odbioru z 2 satelitów. Mam ustawiony odbiór z HotBirda. Ale z tego co pamiętam to istnieje możliwość ustawienia z dwóch jednocześnie. Znajdziesz to gdzieś w "asystencie pierwszego uruchomienia". W przypadku problemów zawsze możesz "zaatakować" Sharpa - w końcu od tego są...

Co do napisów to faktycznie w canal działają. Natomiast w Canal HD zarówno napisy jak i EPG u nie działają poprawnie a właściwie to nie działają wcale. Jak jest u Ciebie?

serdecznie pozdrawiam.
 

Jimmy

New member
@jerrytom

jerrytom napisał:
Witam,

Ja również mam 2 konwertery ale powiem Ci szczerze, że nie bawiłem się jeszcze w ustawienia odbioru z 2 satelitów. Mam ustawiony odbiór z HotBirda. Ale z tego co pamiętam to istnieje możliwość ustawienia z dwóch jednocześnie. Znajdziesz to gdzieś w "asystencie pierwszego uruchomienia". W przypadku problemów zawsze możesz "zaatakować" Sharpa - w końcu od tego są...

Co do napisów to faktycznie w canal działają. Natomiast w Canal HD zarówno napisy jak i EPG u nie działają poprawnie a właściwie to nie działają wcale. Jak jest u Ciebie?

serdecznie pozdrawiam.

Witam,
Próbowałem wszelkich dostepnych konfiguracji w menu i przełączanie konwerterów dwoch satelitów nie działa.
Co do napisów i EPG na Canal+ HD to rzeczywiście nie działają wcale. Albo po prostu Cyfra+ ich nie nadaje bo za duże byłoby obciążenie kanału i nie mógłby być w HD, albo to kolejne kwasiarstwo Cyfry+ (jeśli na ich dekoderach HD działają, a na innych tunerach nie). Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
Co do napisów i EPG na Canal+ HD to rzeczywiście nie działają wcale. Albo po prostu Cyfra+ ich nie nadaje

Funkcja EPG nie działa na kanale canal + film HD ( radzę sobie z tym tak że przechodzę na kanał niżej czyli zwykły canal + film ) a napisów nie sprawdzałem

pozdrawiam
 

Jimmy

New member
@km1963

Cześć,
Czy jeśli korzystasz z tunera sat i modułu Aston 2.18 z kartą cyfry nie zatrzymuje ci się obraz co jakiś czas (na kilka sekund)?
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Cześć,
Czy jeśli korzystasz z tunera sat i modułu Aston 2.18 z kartą cyfry nie zatrzymuje ci się obraz co jakiś czas (na kilka sekund)?

Witam

Nie korzystam z " innego " tunera tylko Phila C+ ( karta jest przypisana abonentowi ) i nie mam zatrzymania obrazu na żadnym kanale ( sporadycznie b.rzadko występuje efekt zakłóceń transmisji dla kanałów HD - tak mi się wydaje - obraz jest prawie zrywany właściwie to jak zauważyłeś staje a "potwierdzeniem" jest podobny efekt na N-ce )

pozdrawiam
 

jerrytom

New member
Jimmy napisał:
Cześć,
Czy jeśli korzystasz z tunera sat i modułu Aston 2.18 z kartą cyfry nie zatrzymuje ci się obraz co jakiś czas (na kilka sekund)?

Witam Jimmy,

Mam dokladnie taka konfiguracje jak i Ty i dokladnie takie same "kwiatki" ;(
Zauwazylem dokladnie to samo - czyli obraz zatrzymuje sie na kilka sekund. Zdarza sie to bardzo rzadko ale jednak...
Ciekawe czy z innymi modulami jest podobnie?

Pozdrawiam serdecznie!
 

Jimmy

New member
jerrytom napisał:
Witam Jimmy,

Mam dokladnie taka konfiguracje jak i Ty i dokladnie takie same "kwiatki" ;(
Zauwazylem dokladnie to samo - czyli obraz zatrzymuje sie na kilka sekund. Zdarza sie to bardzo rzadko ale jednak...
Ciekawe czy z innymi modulami jest podobnie?

Pozdrawiam serdecznie!

Witaj Jerrytom,
Musimy to koniecznie reklamować w Sharpie bo inaczej nie poprawią oprogramowania, więc im więcej ludzi to pisemnie zgłosi, to może się za to wezmą.
Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
jerrytom napisał:
Witam Jimmy,

Mam dokladnie taka konfiguracje jak i Ty i dokladnie takie same "kwiatki" ;(
Zauwazylem dokladnie to samo - czyli obraz zatrzymuje sie na kilka sekund. Zdarza sie to bardzo rzadko ale jednak...
Ciekawe czy z innymi modulami jest podobnie?

Pozdrawiam serdecznie!

Witam

Czy nabyłeś już moduł i od C+ kartę a jednocześnie przez "pewien" czas miałeś tuner z kartą abonencką ??
Pytam bo porównanie obrazu z tunera C+ do tunera w Sharpie byłoby cennym "testem"
Jeśli możesz to opisz swoje wrażenia ( pomijam opisany problem z zacinaniem obrazu )

POzdrawiam
 

Jimmy

New member
km1963 napisał:
Witam

Czy nabyłeś już moduł i od C+ kartę a jednocześnie przez "pewien" czas miałeś tuner z kartą abonencką ??
Pytam bo porównanie obrazu z tunera C+ do tunera w Sharpie byłoby cennym "testem"
Jeśli możesz to opisz swoje wrażenia ( pomijam opisany problem z zacinaniem obrazu )

POzdrawiam
Witam,
Już wcześniej używałem modułu Aston z kartą Cyfry na Humaxie PVR8000. Podłączyłem ten tuner do LC-46HD1E żeby mieć możliwość nagrywania i oglądania różnych kanałów w tym samym czasie. Obraz jest gorszy niż przez tuner telewizora, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno bo musiałem użyć do połączenia zwykły kabel scart (euro).Ten już dość stary (4letni) model Humaxa nie ma obsługi HD ani złącz HDMI, ani component.

Pytanie do wszystkich posiadaczy Sharp LC-46/52HD1E: czy ktoś odbiera na nim programy z dwóch lub więcej satelitów przez wbudowany tuner DVB-S (nie przez zewnętrzny tuner lub dekoder platform cyfrowych) i jeśli tak - jakie mają pojączenia z antenami/konwerterami?
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
Już wcześniej używałem modułu Aston z kartą Cyfry na Humaxie PVR8000. Podłączyłem ten tuner do LC-46HD1E żeby mieć możliwość nagrywania i oglądania różnych kanałów w tym samym czasie. Obraz jest gorszy niż przez tuner telewizora, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno bo musiałem użyć do połączenia zwykły kabel scart (euro).Ten już dość stary (4letni) model Humaxa nie ma obsługi HD ani złącz HDMI, ani component.

Dzięki :)
To też jest info
Dokładniej chodziło mi o porównanie tunera w TV do C+ ( może jerrytom opisze jak miał taką możliwość ) lub N-ki
A w rozwiązaniu Twojego problemu nie pomoże Serwis Sharp ? rozmawiałeś ?
Z posiadaczem TV powinni podzielić się inormacjami o tunerku ( podać szczegóły parametry na stronie internetowej też by nie zaszkodziło a napewno pomogło w sprzedaży - gdzie marketing:rolleyes: )

I pozwolę sobie wrócić do pytania o Twoje wrażenia

" jaka jest dla Ciebie ( człowieka z wrażliwym uchem ) różnica między Dolby Virtual Surround ( czy też Dolby Prologic2 - nie wiem jakie są różnice i który w nim jest ) w HD1 a SRS TruSurround w XL2 ( jeśli porównywałeś ) lub czy dżwięk w tym TV jest "namiastką" kina domowego wg Twojej oceny a może da się podpiąć suba i wykorzystać istn głośniki ( możesz opowiedzieć po swojemu - fachowo:grin: )

Dzięki za odpowiedzi a spostrzeżenia własne mile widziane "

Pozdrawiam
 
Do góry