SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

SławekSS

New member
Bez reklam
musso napisał:
Piszesz głupoty, Przez hdmi przechodzi każdy sygnał jaki wysyła dekoder HD
niestety, ale _MarSs_ nie pisze głupot.
Owszem, przez hdmi przechodzi kazdy sygnał jaki wysle dekoder, ale nie oznacza to , ze tv go przyjmie, a poza tym sygnał teletekstu nie jest wysyłany przez hdmi.
Dlaczego przez hdmi nie, a przez analogowe połączenie tak? Zapraszam do zapoznania sie głebiej z budowa odbiorników telewizyjnych oraz z "konstrukcją" sygnału nadawanego przez stacje nadawcze.
 

_MarSs_

New member
SławekSS napisał:
niestety, ale _MarSs_ nie pisze głupot. ...
Dlaczego niestety??? Jak chcesz mogę coś głupiego napisać ;-) Na przykład, że musso jest świetnym fachowcem z cyfrowej techniki RTV!

musso napisał:
Piszesz głupoty, Przez hdmi przechodzi każdy sygnał...

Jeśli Tobie przechodzi teletext po HDMI, to cieszę się Twoim szczęściem, mam jednak wrażenie, że jesteś kolejnym użytkownikiem na tym nieszczęsnym forum, co nic nie wie, a zabiera głos i to jeszcze agresywnie...
 

Amatorka

New member
Viperski - sprawdź na Ceneo - wyskakują ceny juz od 4000 zł - aczkolwiek, czy faktycznie są dostępne w sklepie, to nie wiem :)
Też poszukiwałam tego tv i powiedziano mi, że Sharp już go nie produkuje, bo zastąpił go modelem 46dh65.
No właśnie - skoro ten 46x20e taki ponoć świetny, to dlaczego Sharp likwiduje kurę znoszącą złote jaja?

Oglądałam 46x20 w Media Markcie (ostatni egzemplarz - na ekspozycji) i obraz "migotał" lekko. Szczególnie zauważalne, po mrugnięciu okiem. Dlaczego? Obok stały inne Sharpy (m.in. 46x8e) oraz inne marki - i obraz w nich nie migotał w ogóle. Czy jakiś posiadacz x20e może się na ten temat wypowiedziec?
 

Michup

New member
46x20e...

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu od ponad roku i zapewniam że nic nie miga. Zresztą fizycznie nie ma prawa...

Drobne przypadłości to brak DVB-T MPEG4 i czasami zwis przys współpracy z philipsem HD C+ po HDMI.

Pozdrawiam i firmę na "S" polecam
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzisiaj byłem w saturnie w blue city w wawce i stał 46 ca;li za 3500 bo jest promocja bez watu .Nie byl podłączony więc nie wiem czy nie był sprzedany ale obok stały inne modele i też nie swieciły .Nie pytałem czy to ostatni model bo nie interesuje się lcd .
 

mikas

Member
Mam zamiar zrezygnować z telewizji kablowej i zostanie mi tylko sygnał z tv-sat. Czy jest jakiś sposób na ustawienie zegara w tv bo jak mam podłączony sygnał z kablówko to zegar ustawia się sam automatycznie.
 

KzK

New member
Witam
Posiadam telewizorek 46x20 wszystko niby ładnie pięknie gra, lecz drażni mnie jeden problem, wydaje mi się że lcd ma banding.
Problem pojawia się gdy oglądam kanały sportowe mianowicie mecze piłki nożnej, hokeja, aktualnie piłki ręcznej. Efekt bandingu pojawia się gdy kamera przesówa się w poziomie a na ekranie jest wyświetlona głównie jedna barwa. Podczas takich ruchów są widoczne ciemniejsze pionowe linie. Bardzo mnie to denerwuje, zastanawiam się czy nie reklamować tv.
Powiedzcie mi czy opisany efekt u was też jest widoczny.
 

marbia

New member
Nowy soft do 37X20E

Witam zainteresowanych, po wgraniu nowego softu do 37X20E zmiany są niezauważalne. Szczegółów trzeba szukać przez kogoś kto ma kontakt z Dobrym serwisem, w tych mniej dobrych pojęcia zielonego nie mają???
 

neo2neo3

New member
Witam mam od roku 46x20e i mam problem przez srodek ekranu w pionie widac takie cos jakby smuga ,smuga ta jest jasniejsza od pozostałej czesci ekranu od góry do dołu widoczna jest najbardziej w niektórych przypadkach takich jak przejscie kamery w poziomie przez boisko podczas meczu piłki noznej lub gdy mam ładny błekitny obraz morza na ng/hd i tez jest poziome przejscie kamery czasami mi rownież głos zanika musze wtedy odpiac go od kontaktu zeby głos powrócił .
najbardziej denerwuje mnie ta smuga i nie wiem czy moge cos z tym zrobic mam jeszcze rok gwarancju ale czy takie zeczy podlegaja gwarancji.
Prosze o porade co w moim przypadku moge zrobic .
Pozdrawiam
 

Matxxx

New member
Sharp 42x20E!Pomoc w ustawieniach i "tuningu"

Witam serdecznie . Jestem posiadaczem tv lcd Sharp 42x20E + Cyfra+(wszzystkie kanały HD) dekoder Philips HD (wynajem) . Mam 2 pytanka
1. Czy kabel hdmi kupiony za ok 50 zł wystarczy aby wyciągnąc max z kanałów HD czy taki np za 150 zł będzie dużo lepszy ??
2. Jakie ustawienia obrazu -> kontrast (+34) barwa (-1) ostrość (+8) podswietlenie (+4) jasnosc (+1) kolor (+6) CO ZMIENIĆ ZEBY BYŁO JESZCZE LEPIEJ ?
Serdecznie dziękuje za pomoc :)
 

ziupo

New member
TV skalibrujesz najprościej za pomocą szablonów/tablic kontrolnych, które możesz kupić, albo skorzystać z darmowych (freeware), przez internet.
Natomiast najlepiej skalibrować za pomocą specjalnego sprzętu i programu, ale to najlepiej odpowiedzą Ci fachowcy.

Co do kabelka, to ważne jest tylko wykonanie, tzn żeby nie był cieniutki jak kabelek w słuchawkach, najlepiej ekranowany. A poza tym to niczym się nie różnią. Kabel HDMI to transfer cyfrowy, prościej mówiąc to jak kabel USB albo skrętka. Generalnie w środku wygląda tak samo, ważniejszy jest oplot.
 

Alcatraz

New member
Witam!

A ja mam pytanie dotyczące modelu LC-32X20E. Chciałbym go "przysposobić" do pracy z komputerem (internet, edytory, gry) oraz oczywiście TV (cyfra + po euro oraz kablowka cyfrowa po hdmi). Tylko jest kilka pytań.

1. Czy obejdę się bez 100Hz? Czy jego brak będzie bardziej widoczny przy tv czy pracy z komputerem? Jakie będą objawy i czy są one dopuszczalne dla dosyć wymagającego klienta:mrgreen: ?

2. Jak rozumiem jeśli telewizor ma być podłączany do komputera to matryca tylko i wyłacznie FullHD? 1920x1080 wyświetli bez kłopotu? A jak z niższymi rozdzielczościami (skalowanie i jakość)? Jeśli np. gra nie obsługuje panoramy to czy mogę przełączyć w tryb 4:3 i cieszyć się normalna proporca obrazu (bez rozciągania)?

3. Na Forum jest fajny test telewizora LC-37X20. jakie są róznice w porówniau z LC-32X20. Czy tylko przekątna matrycy?

4. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące tego Sharpa. Jak się sprawuje w róznych konfiguracjach.

Ciągle jeszcze zastanawiam się nad tymi 100Hz... Jak będzie bez nich? No ale HDReady do komputera się nie nadaje (nawe ze 100Hz) natomiast FullHD+100Hz kosztuje już zbyt dużo jak na 32 calowy telewizor, który będzie stał w małym pokoju.

Pozdrawiam
 
alcatraz mam osobiście shrapa lc32x20e mam go już ponad pół roku i powiem tylko tyle ze z kompem współpracuje wyśmienicie zresztą z czym on nie współpracuje dobrze :) jestem teraz u kumpla i ma on panasonica lzd 80 i tu jest porażka nie da się ustawić fulhd po hdmi z kompa z czym w sharpie nie ma najmniejszego problemu a co do różnicy między 32 a 37 cali to tylko wielkość i nic pozatym dopiero ten większy bodajże 42" ma krótszy czas reakcji matrycy
 
Do góry