Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

tdj

New member
Alcatraz napisał:
Widzę, że to całe LCD to jedna wielka "padaczka".

Mniej wiecej tak :cool:

Ja czekam na OLED, to jest technologia bez wad. LCD niestety do TV sie nie nadaja, lipne kolory, katy, smuzenie (nigdy go nie wyeliminujemy w 100%), padajace pixele, wyzej wspomniane smugi i wiele wiele innych. Tak jak CRT bylo dlugo, LCD to imho tylko epizod w histori TV, przyszlosc to OLED!:)
 

Tynio

New member
Witam Wszystkich

Wczoraj zakupiłem LC-32DH77E z 3 powodów
- opinie ludzi na temat Sharpa (Japoniec)
- Ładny obraz
- Nowoczesny mający prawie wszyto

Jestem po testach całonocnych (w sumie jakieś 6-8 godzin)
No i jakoś mnie a marka nie powaliła
100 Hz brak widocznej zmiany miedzy włączoną opcją na kanałach z kablówki, z dekodera N czy nawet z DVD (BD też nie widzę)
Mając prawie 3 letniego Samsunga (26” seria 72B) zaczęły się porównania
Obudowa mała fajna, ale niedbale zmontowana przód panelu na dole (Troszkę powyżej naklejki ) cały pofalowany jak by ktoś na siłę wkładał (czy wszystkie Sharpy to mają ??)
Obraz z kablówki w porównaniu do Samsunga jest lepszy z dekodera N normalnie, ale bez rewelacji.
Kanały w HD jakość dobra myślę, że minimalnie lepiej na Samsungu, (ale tylko minimalnie)
Choć na poprzednim LCD był bardziej ostry
By ustawić dobrze kolory oraz odpowiednią jasność trzeba być mistrzem świata (mi się do końca dalej nie udało)
Przy czarnym widać mało szczegółów (czarny po prostu się zlewa dopiero jak dam więcej jasności jest ok, ale wtedy LCD daje po gałach)
Brak opcji PIP ! (normalnie padaka) oraz bardzo mi przeszkadzają te wszystkie wejścia z tyłu LCD są z boku i dosyć wysoko, co naprawdę przeszkadza (w Samsungu były na środku i na dole – jednak jest to do przeżycia)
Tak jak opisane było powyżej jak oglądam film z DVD lub z BD są jakieś dziwne „pozostałości” po postaciach (nie wiem jak to opisać kwadraty,paski czy coś w tym stylu – ale przy szybkim ruchu)
Jednak jak wyłączę opcję Tryb Filmowy –zaawansowany już tan objaw prawie znika, ale obraz robi się taki mniej płynny i wygląda jak na moim starym Samsungu.
Zabrałem się za testowanie LCD przy podłączonym kompie i tu przeżyłem SZOK (komp podłączony za pomocą D-SUB jak było to w przypadku poprzedniego TV)
Tylko jedna rozdzielczość nadaje się do użytkowania a dokładnie 1280x768 i to tylko przy 60Hz. Ustawiając rozdzielczość 1360x768 obraz pływa przy innych rozdzielczościach obraz porażka brak opcji ustawienia 75Hz gdzie Samsung sobie daje super rade i bardzo ładnie wygląda.
Muszę to napisać ten LCD nie nadaje się do kompów przy wejściu D-SUB (HDMI mam wszystkie zajęte)
Głośniki niestety tez nie powalają (gorsze niż w koreańcu a myślałem, że gorsze nie mogą być)
Szwagier ma też Sharpa starszy model bez 100Hz oraz 46” i tam był dźwięk naprawdę SUPER
O godzinie 2 w nocy zniechęcony włączyłem PS3 i grę Killzone 2 menu konsoli nie powaliło mnie obraz troskę za jasny i tak jak pisałem powyżej razi.
Po odpaleniu pierwszy raz zobaczyłem nareszcie obraz lepszy niż na Samsungu aż chce się grać, ale jakim kosztem ? Uważam, że mój poprzedni LCD był lepszy, choć był dziadkiem.
Jak na razie nie poddaje się i dalej będę kombinować z ustawieniami, ale nie ukrywam, że zawiodłem się na SHARPIE i to prawie na całej linii od wykonanie po obraz.
Czekam na informację czy wszyscy macie ten efekt przy włączonych opcjach trybu filmowego (zaawansowane) czy może to waga tego mojego LCD (niby obraz miał być lepszy a nie jakiś ciągnące gluty)
A i co ciekawego LCD nawet szybko przełącza kanały (byłem w szoku po tym co czytałem w internecie)


Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Dzięki za dobrą recenzję sprzętu. Warto przeczytać co myśli człowiek, który wybrał model dla siebie, kupił go i sam ocenił. Szkoda, że nie zakup nie wypadł lepiej. Swoim opisem chyba lekko "zniszczyłes" forumowiczów:grin: Od dawna nikt się nie odezwał. Pozdrawiam!
 

Tynio

New member
Alcatraz napisał:
Dzięki za dobrą recenzję sprzętu. Warto przeczytać co myśli człowiek, który wybrał model dla siebie, kupił go i sam ocenił. Szkoda, że nie zakup nie wypadł lepiej. Swoim opisem chyba lekko "zniszczyłes" forumowiczów:grin: Od dawna nikt się nie odezwał. Pozdrawiam!


Napisałem to, co widzę oraz porównanie do LCD-eka, który gościł u mnie (i dalej jest tylko w drugim pokoju) od prawie 3 lat.
Troszkę żałuje, że kupiłem, ale taka prawda jest, że „widziały gały, co brały”
Niestety to, co puszczają w marketach czy dużych sklepach trudniących się tylko i wyłącznie
RTV jest wspaniałym materiałem dla Kowalskiego.
Dobrze dobrane demo jest połową sukcesu a potem to już tylko formalność.
Dziś zlatałem pół Wrocławia za uchwytem do Samsunga i popatrzałem sobie na
Samsunga 32B650, 32A756 oraz Sharpa 32DH77E (były też inne firmy i modele - ale mnie interesowały te)
Jak dla mnie najlepiej grał A756 potem DH77E i na końcu B650
UWAGA – wszystko na sygnale HD z BR a różnice były tak małe, że szok
Do Sharpa można było się przyczepić za zlany kolor czarny (mało szczegółów)
Samsung troszkę słabsza ostrość oraz nudna i monotonna stylistyka obudowy
Wady dopiero widać przy zwykłym sygnale SD gdzie Sharp wypada gorzej od obu Samsungów (przy odbiorze z satelity)
Chyba pozostaje mi przyzwyczaić się do jego wad i dalej kombinować z ustawieniami obrazu, co do wejścia dla PC to już dałem sobie spokój i mam wielki żal do firmy Sharp, że mają do du...szy ludzi zajmujących się tą działką (niech uczą się od Koreańczyków)
A ludzie, którzy chcą (lub chcieli) napisać, że obraz z kompa przez złącze HDMI jest super i tak powinno się podłączyć pozdrawiam i informuję, że D-SUB do tego służy (skoro jest w LCD)

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SławekSS

New member
Bez reklam
Tynio napisał:

A ludzie, którzy chcą (lub chcieli) napisać, że obraz z kompa przez złącze HDMI jest super i tak powinno się podłączyć pozdrawiam i informuję, że D-SUB do tego służy (skoro jest w LCD)

Tynio

Pozdrawiam
D-SUB ????? hmmmmm, to po jakiego grzyba w kartach jest po dwa DVI, a monitory robia tylko z wejsciem DVI lub HDMI?????
D-SUB to juz zabytek.
róznica w połączeniu pomiędzy D-sub a DVI/HDMI, czyli połączenie analogowe a cyfrowe ma sie tak jak jakość DVD a Blu-ray
 

Tynio

New member
SławekSS napisał:
D-SUB ????? hmmmmm, to po jakiego grzyba w kartach jest po dwa DVI, a monitory robia tylko z wejsciem DVI lub HDMI?????
D-SUB to juz zabytek.
róznica w połączeniu pomiędzy D-sub a DVI/HDMI, czyli połączenie analogowe a cyfrowe ma sie tak jak jakość DVD a Blu-ray


Wiesz, co ja też się zastanawiam, czemu jeszcze są w sklepach odtwarzacze DVD oraz filmy DVD, powinni to wyprzedać i więcej nie produkować tego dziadostwa !! bo ja mam już odtwarzacz BD i myślę, że kto już ma jakiś LCD to od razu powinien kupować BR-aya
Dla mnie już DVD było zabytkiem w połowie roku 2008 (od dnia, kiedy kupiłem Blu-ray)
Co do kart graficznych i to co dzieje się w branży komputerowej (wyjścia DVI, dźwięk 7.1 oraz inne duperele) to jest przesada i taki wyścig że szkoda gadać i pisać.
Branża komputerowa jest najgorsza do porównań i tam tak się wszystko zmienia oraz tak naciągają nas, że szok.
Czy jak D-SUB jest zabytkiem (tak jak Ty to nazwałeś – ja bym to nazwał, że ustępują miejsca DVI tak jak dyski IDE i SATA) to znaczy, że powinno się je wycofać z dnia na dzień ?
Ja dalej dziś widzę w sklepach dużo monitorów, które mają D-SUB i DVI
W LCD zabytkiem klasy 0 jest cinch-e oraz Eurozłącze a jednak dalej jest i będzie.
Zobacz, że w 80% LCD masz D-SUB ja osobiście bym wolał by w 90% LCD było DVI (bo są przejściówki z DVI na D-SUB, a obraz z DVI jest lepszy)
Jednak tak nie jest nie ma, co dyskutować mając 4 urządzenia, które mają HDMI a w TV masz tylko 3xHDMI i jedno D-SUB (sprawa jest jasna, co i jak trzeba podłączyć)
Decydując się na Sharpa liczyłem, że D-SUB jest używanym standardem od wielu lat i że nie można nic zepsuć w obrazie przesyłanym na to wejście (pamiętam czasy, kiedy karta karcie graficznej nie była równa)
A jak widać można zepsuć i to sporo.
Powracając do tematu tego modelu Sharpa nie polecam go jako typowego monitora z tunerem są inne dużo lepsze TV.
Ja i mój znajomy mamy laptopy które mają tylko wejście D-SUB, co dyskwalifikuje podłączenie tego sprzętu do LCD Sharpa

Mam dodatkowe pytanie, co do kalibracji tego modelu jak macie ustawione funkcje, przy których jesteście zadowoleni z obrazu ??
Mnie dręczy strasznie temat w filmach tam gdzie są ciemne sceny i nawet twarzy nie widać.
Przykład film Harry Potter i Komnata Tajemnic scena gdzie Ron i Harry wchodzą do tunelu w tej scenie nie widać twarzy !! ( poprzednim TV nie było tego efektu)
Czekam na wszystkie sugestie, co do ustawiania w opcjach obrazu.

Tynio

Pozdrawiam
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Tynio ja wcale nie twierdze, ze ma nie być takich złącz. Jest tyle sprzętu z różnymi wejsciami i wyjsciami, że trudno byłoby sprzedać cokolwiek nie majac mozliwości podpiecia różnego sprzętu.
Nie twierdze też że Sharp jest najlepszy. Jak kazdy taki TV ma swoje wady i zalety. Jeden ma takie, inny inne. Nie ma takich co by były idealne.

Co do d-sub, to zgadzam sie, ze ma ograniczenia w tym TV (wszystkie Sharpy tak maja).Mnie to wcale nie przszkadza, bo kupujac swój wiedziałem o tym. Zresztą, nie brałem tego połaczenia pod uwagę.
 

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
Mam dodatkowe pytanie, co do kalibracji tego modelu jak macie ustawione funkcje, przy których jesteście zadowoleni z obrazu ??
Mnie dręczy strasznie temat w filmach tam gdzie są ciemne sceny i nawet twarzy nie widać.

Dokładnie mam ten sam problem. Rozmycie czerni jest nieprawdopodobne. Traci się wszystkie szczegóły!

A druga rzecz to to o czym już pisałeś, w dynamicznych scenach (np. biegnąca osoba w lesie) za tą osobą zostają BARDZO nieprzyjemne efekty - nawet nie wiem jak to określić - powiedzmy "smugi/cienie/artefakty".

Na tą chwilę po jednym dniu mam bardzie dużo zastrzeżeń co do jakości tego obrazu tego TV. Bardzo chciałbym zobaczyć ustawienia na których ktoś jest zadowolony.
 

Klobiman

New member
Mam 42DH77 i cyfrowy UPC. Jak na moje (moze nie wprawione jeszcze oko) nie ma specjalnej roznicy przy wl i wyl 100hz. Generalnie telewizor daje b. ladny obraz. Nie nalezy jednak przesadzac z poprawianiem obrazu (tryb film), bo zamiast filmu ma sie praktycznie teatr. Proponuje albo ustawic to na standard albo wylaczyc, wtedy obraz jest super, naturalny.
 

Tommy_M

New member
Klobiman napisał:
Mam 42DH77 i cyfrowy UPC. Jak na moje (moze nie wprawione jeszcze oko) nie ma specjalnej roznicy przy wl i wyl 100hz. Generalnie telewizor daje b. ladny obraz. Nie nalezy jednak przesadzac z poprawianiem obrazu (tryb film), bo zamiast filmu ma sie praktycznie teatr. Proponuje albo ustawic to na standard albo wylaczyc, wtedy obraz jest super, naturalny.

Ja dopiero czekam na kuriera "n"ki, stąd w ogóle nie analizuję tego co widzę na sygnale ze zwykłej kablówki bo to sensu nie ma (choć np. "4"ka zaskoczyła mnie jakością - najlepsza jakość na moim TV).

Jakość oceniam na "sygnałach":

- format AVCHD (w skrócie coś jak BLue ray rip) - efekt artefaktu po kimś kto idzie, biegnie etc. niestety jest. Czerń lepiej, ale rozmycie na filmie robi złe wrażenie
- gra na PS3 - wszystkie gry jak do tej pory sprawdzane na ustawieniach fabrycznych są poniżej krytyki (kolega ma 32cale ponad roczny Panasonic - niestety nie pamiętam modelu - korzytsta z ustawień fabrycznych które mnie zachwycają za każdym razem, czy to divix, dvd, avchd, czy właśnie gry na PS3 - fenomenalne). Tutaj nawet się nie zbliżam do tego.
- divix - tutaj artefakty "po kimś" największe, ale za to obraz świetny - puszczam z PS3 i wygląda na prawdę super.
- dvd - baaardzo słaba jakość - czerń tak rozmyta, że czasem twarze w "300" są niemalże niewidoczne.

Czekam na jakieś ustawienia z sieci pod np. PS3 no i kuriera z "n"ki - mam 10 dni na oddanie TV, więc w ostateczności po prostu go wymienię na Sony W4000 (taki był mój typ od początku).
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Tommy_M napisał:
Dokładnie mam ten sam problem. Rozmycie czerni jest nieprawdopodobne. Traci się wszystkie szczegóły!

A druga rzecz to to o czym już pisałeś, w dynamicznych scenach (np. biegnąca osoba w lesie) za tą osobą zostają BARDZO nieprzyjemne efekty - nawet nie wiem jak to określić - powiedzmy "smugi/cienie/artefakty".

Na tą chwilę po jednym dniu mam bardzie dużo zastrzeżeń co do jakości tego obrazu tego TV. Bardzo chciałbym zobaczyć ustawienia na których ktoś jest zadowolony.
rozmycie czerni - wyłaczyć aktiv contrast
"smugi/cinie/artefakty" - wyłaczyć DNR
 

Tynio

New member
Tommy_M napisał:
Dokładnie mam ten sam problem. Rozmycie czerni jest nieprawdopodobne. Traci się wszystkie szczegóły!
Tommy_M napisał:

A druga rzecz to to o czym już pisałeś, w dynamicznych scenach (np. biegnąca osoba w lesie) za tą osobą zostają BARDZO nieprzyjemne efekty - nawet nie wiem jak to określić - powiedzmy "smugi/cienie/artefakty".

.......Bardzo chciałbym zobaczyć ustawienia na których ktoś jest zadowolony.


Tommy_M może to dziwnie zabrzmi, ale z jednej strony cieszę się, że ktoś potwierdził podobne objawy jak ja mam.
Myślałem, że mam uwalony TV, bo dla mnie to nie są normalne objawy przy oglądaniu nowoczesnego LC, który kosztuje prawie 3 tysiące !
Też czekam na wszelkie informacje o ustawieniach od tych osób, co są zadowolone z tego LCD. Dopiero teraz zrozumiałem, że lepiej mieć czarny w odcieniach granatu niż mieć czarny, na którym nic nie widać.

Klobiman – Wiesz, co nie ważne, jakie byś miał oko oraz czy byś patrzył przez jedno czy oba ja po prostu widzę, że te 100Hz w tym Sharpie to tylko naklejka na obudowie.
Ja mam 3 sygnały TV Kablowa , Satelita N oraz zwykła naziemna i na wszystkich brak 100Hz

SławekSS – Ja dopiero doczytałem wczoraj o tym problemie niestety i to mnie boli.
I moja sugestia dla ludzi, co projektują LCD firmy Sharp jest taka
LEPJEJ NIE ZAMONTOWAĆ D-SUB A DODAC JEDNO HDMI Z OPISEM ZE DO PC !
Ja wiem i zdaje sobie sprawę, że nie ma idealnego LCD (nie ma takiego, co by dla wszystkich podpasywał) Ale ten, Shrap ma więcej wad niż zalet niestety.

Osoby, które twierdzą, że widza szczegóły na czarnym okłamują się oraz innych chyba, że ktoś mi prześle ustawiania, jakie ma i sam to zobaczę na własne oczy

Tynio

Pozdrawiam
 

Tommy_M

New member
SławekSS napisał:
rozmycie czerni - wyłaczyć aktiv contrast
"smugi/cinie/artefakty" - wyłaczyć DNR

Dzięki, rzeczywiście aktiv contrast wyłączony rozjaśnia obraz i czerń wygląda lepiej - w sensie nie jest bardzo czarna, ale przynajmniej widać szczegóły :)

Co do DNR to zaraz włączę to co wczoraj oglądałem i zobaczę jak to wygląda.

PS. wciąż uparcie czekam na moment kiedy gdzieś na sieci pokażą się podane pełne ustawienia np. pod PS3 (sobie nie ufam kompletnie - jak widzisz nie znam podstawowych funkcji ustawienia obrazu)
 

bugme

New member
Witam,

zastanawiam sie nad kupnem 40-42" LCD-ka... moje wybor sprowadzal sie do takich pozycji:
- Samsung seria a756/a856
- Sony seria W4500
- Sharp DH77


Wybralem sie do 3 punktow RTV i takie sa moje odczucia:
- Samsung seria a756/a856 (idealny obraz, zyleta... poprostu bylem w szoku.. ale za kazdym razem puszczany byl material HD z BR)
- Sony W4500 - obraz nienajgorszy (gorszy od Samsunga, ale tutaj nie bylo filmiku z BR...), natomiast za kazdym razem obserwowalem, iz kolor czerwony wychodzil jakis taki sztuczno rozowy... - wiec nie zachwycil mnie...
- Sharp - w jednym sklepie sygnal z SD (obsluga nie kwapila sie z podlaczeniam do BR) - powiedzmy bardzo "kiepski", w innym sklepie bylo juz znacznie lepiej (jakas jaskinia, woda, wszystko niestety bardzo statyczne - bez ruchu) - ale zaobserwowalem cos jakby "ziarnistosc"..


Nie skreslam Sharpa z 2 powodow:
- chcialbym podlaczyc TV glownie do PieCa przez HDMI (jesli ktos ma tak skonfigurowany tak ten model, prosilbym o informacje, czy jest ten sam zonk co przez D-SUB-a, wspomniany pare postow wyzej..) gdzie mialby sluzyc do grania i ogladania filmow
- wyczytalem ze sharpy maja minimalny inputlag..


A moze, do moich potrzeb zaproponujecie cos innego..

pozdrawiam
 

Tynio

New member
SławekSS napisał:
rozmycie czerni - wyłaczyć aktiv contrast
"smugi/cinie/artefakty" - wyłaczyć DNR

Wyłączenie DNR – tak masz rację niweluje ten efekt (ja to nazwałem też jako artefakty)
Wiedziałem o tej opcji i wyłączałem to tylko znowu zastanawiałem się, po co to dawać skoro nie daje nic a pogarsza jeszcze
Z czernią wygląda nieco gorzej niestety wyłączenie aktiv contrast daj taki efekt, że czarny zmienia odcień na bardziej szary i daj to rezultat przy jasnych scenach, ale sceny w nocy to już porażka.
Polecam włączyć tak jak pisałem Harrego Pottera a jak nie to polecam film TRANFORMESR i sceny w nocy brak dalej szczegółów (mówimy o BD)
Ale przy sygnale SD jest poprawa i co się okazuje, że znowu tylko można rozwiązać problem do połowy niestety

Tynio

Pozdrawiam
 

Tommy_M

New member
Koniec testów - niestety wyłączenie DNR nie daje nic w moim przypadku.

Włączyłem przed chwilą jedną scenę w materiale o najlepszej jakości jaką mam: indiana jones w jakości AVCHD - początek filmu - jadą ciężarówki po drodze pustynno-stepowej.
I teraz ciekawostka - nieważne jakiekolwiek ustawienia DNR ustawię te "artefakty" występują zarówno przed jak i za ciężarówką.

Nie ważne czy włączone, wyłączone, na jakim poziomie etc.

Artefakt w moim przypadku wygląda jak "efekt falowania gorącego powietrza".

Natomiast w przypadku LOSTa i scena gdzie ktoś biegnie przez dżunglę ..... powoduje, że się chce wyłączyć ten TV.
 

Kirdan

New member
Kurka wodna, jak tak czytam te opinie to dochodzę do wniosku że między 32' a 42' jest kolosalna różnica. Bo ja nie odnotowałem 3/4 z tego co koledzy tutaj piszą. Jeśli zdarza się sytuacja że na standardowym w czerni jest za mało widocznych detali wystarczy wrzucić dynamiczny albo zwiększyć świecenie i pozamiatane. No i jak na moje oko czerń jest czarna. Sytuacja zmienia się kiedy patrzymy pod sporym kątem - wtedy popada w szarość ale u mnie w pokoju TV stoi tak że aby oglądać pod kątem musiał bym wleźć na biurko albo regał więc nawet nie mam okazji tego zauważać. Mam tylko nadzieję że PS3 będzie pod nim pięknie śmigała bo Tynio trochę mnie przestraszył.
 

Tommy_M

New member
U mnie ustawienia pod PS3 też nie mogę znaleźć sensownych.

Niestety chyba się rozstanę z tym Sharpem w najbliższych dniach. Pytanie tylko co za 2600pln 32'' mogę kupić.
 
Do góry