Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

Tynio

New member
Kirdan napisał:
Kurka wodna, jak tak czytam te opinie to dochodzę do wniosku że między 32' a 42' jest kolosalna różnica......Mam tylko nadzieję że PS3 będzie pod nim pięknie śmigała bo Tynio trochę mnie przestraszył.


Kirdan myślę, że tu możesz mieć troszkę racji, że między modelami 32 a 42 jest jakaś różnica, choć na logikę nie powinno tak być.
Co do czerni jest naprawdę czarna i to fakt (tu nawet nie ma, co dyskutować na ten temat)
Przy starym Samsungu jest widoczne, że to tylko kolor bardzo ciemny granatowy wpadający w czarny.
W nowych już tego nie ma jak widziałem.
Tak jak napisał Tommy_M jest problem z ustawieniami „uniwersalnymi” jak ustawisz pod jedną grę super (ja ustawiałem pod WipEout HD) obraz na innej okazuje się nie za ciekawy i jakiś taki ciemny lub za jasny.
A dodatkowo mam też problem z ustawieniem tak obrazu, że przy logowaniu pojawia się informacja (Signet in) tego nie widać tylko biała ramka z plamkami.
Do czego nie można się przyczepić to ostrość obrazu a nawet na tym polu mogę pochwalić Shrpa.

Tommy_M – jak mi się uda zwrócić to wymaniam na inny (jak się sprzedawca zgodzi)

Tynio

Pozdrawiam
 

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
Tak jak napisał Tommy_M jest problem z ustawieniami „uniwersalnymi” jak ustawisz pod jedną grę super (ja ustawiałem pod WipEout HD) obraz na innej okazuje się nie za ciekawy i jakiś taki ciemny lub za jasny.

......

Tommy_M – jak mi się uda zwrócić to wymaniam na inny (jak się sprzedawca zgodzi)

No ja nie jestem w stanie uzyskać takiej jakości gier na PS3 jak mój kolega na Panasonicu tx-32lx70p (hd ready!!!) :???:

Ja oddaję już na 90%, pytałem wczoraj w sklepie i jak coś mogę oddać na 100% - mam nadzieję, że dotrzymują słowa.
 

Tynio

New member
Tommy_M napisał:
No ja nie jestem w stanie uzyskać takiej jakości gier na PS3 .....:???:
Tommy_M napisał:
Ja oddaję już na 90%, pytałem wczoraj w sklepie i jak coś mogę oddać na 100% -..quote]

Ustawianie LCD trwało około 2h
Co dało zadowalający efekt przy PS3 oraz BD

Niestety dalej daleko do ideału, jaki się spodziewałem, ale jest troszkę lepiej
Ustawianie, jakie mam i można sobie sprawdzić na swoim LCD to

OPC - ON
Podświetenie – sterowane jest przez OPC
Kontrast +25 można pokombinować o +/- 2-3
Jasność +27 ustawić można +/- 2
Kolor +2 można dać więcej (powiem na końcu, dla czego)
Barwa między -2 a +2
Ostrość minimum +3 do +6 (jak jest mniej zlewa się kolor czarny i widać to jako jedną plamę)

Zaawansowane – to jest jazda bez trzymanki
CMS- odcień
R –2
Y +2
G +6
C +5
B +3
M –1

CMS – Nasycenie
R –4
Y +3
G –1
C +3
B –4
M +4

(Myślę, że w/w ustawianie można lekko zmienić, ale nie za dużo, bo potem znowu jest problem z czarnym)

Temperatura kolorów
Średnia – przy innej zaczynają się dziwnie zlewać kolory między odcieniami

100Hz - ON (nie wiem, po co ale jest)
Tryb filmu – OFF (przy PS3 gry itp. Jest dużo gorzej jak jest włączone)
Aktywny kontrast OFF
DNR – ja to dałem "Wysoka", ale przy grac PS3 nie widzę zmiany między OFF a Wysoka
Monochromatyczne – dziwna opcja wiadomo jak tam dać OFF
Zakres OPC Max +16 min. –3 lub można dać troszkę więcej np. 0

I to już koniec jest lekka poprawa przy czarnym oraz szczegółach, ale
Pojawił się nowy problem (jak wiadomo zawsze coś)
Barwy są lekko przekłamane i stonowane nie są tak żywe jak powinny być
Myślę, że jest to kwestia pokombinować, co w opcjach CMS

Jutro dzwonie i się dowiaduje czy mogę wymienić Sharp na jakiegoś Szajsunga (np. 32B650)


Tynio

Pozdrawiam
 

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
Ustawianie LCD trwało około 2h
Co dało zadowalający efekt przy PS3 oraz BD

Niestety dalej daleko do ideału, jaki się spodziewałem, ale jest troszkę lepiej
Ustawianie, jakie mam i można sobie sprawdzić na swoim LCD to
Fajnie, dzięki za ustawy - będę je dzisiaj testował po pracy.

Inna kwestia - nie myślałeś, żeby użyć jakiegoś programu do kalibracji? Typu PixelProtector (chyba tak się nazywa).

Ja dzisiaj wieczorem prawdopodobnie spróbuję zrobić taką kalibrację.

Tynio napisał:
Jutro dzwonie i się dowiaduje czy mogę wymienić Sharp na jakiegoś Szajsunga (np. 32B650)


Tynio

Pozdrawiam
No to jest właśnie porażające, że ten sharp miał być nie wiadomo jakim cudem, a teraz na co wymienić? Albo stary ale jary Sony 32W4000 albo jakiś Panasonic (ale ceny takie, że raczej zejdzie się na HD Ready), albo Szajsung.......
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Tommy_M napisał:
No to jest właśnie porażające, że ten sharp miał być nie wiadomo jakim cudem, a teraz na co wymienić? Albo stary ale jary Sony 32W4000 albo jakiś Panasonic (ale ceny takie, że raczej zejdzie się na HD Ready), albo Szajsung.......
I myslicie , ze z innymi to bedzie miód malina ? Jak na razie, to nikt takiego jeszcze nie wyprodukował :p
 

Tommy_M

New member
SławekSS napisał:
I myslicie , ze z innymi to bedzie miód malina ? Jak na razie, to nikt takiego jeszcze nie wyprodukował :p

Nie, ale wiesz ja mam porównanie do rocznego modelu który ma chyba wszystkie parametry gorsze pod tytułem: Panasonic tx-32lx70p i jakość na nim jest zdecydowanie lepsza i tyle, mnie na dzień dzisiejszy wystarczy ten Panasonic i prawdopodobnie w tym kierunku będę szedł.
 

Tynio

New member
SławekSS napisał:
I myslicie , ze z innymi to bedzie miód malina ? Jak na razie, to nikt takiego jeszcze nie wyprodukował :p

Czy będzie lepiej ? Na to pytanie nie odpowiem, bo wiem jak to jest
W sklepie obraz jest super a w domu do bani.
Jednak spodziewałem się dużo lepszego obrazu niż u 3 letniego Samsunga
A tu okazuje się, że poprawa jest tylko pod dwoma względami a reszta już padaczka.(szybkość reakcji "input lag" i obraz z kablówki)
Problem z wejściem D-SUB jakoś bym przebolał (rozdzielcza HDMI) ale ten czarny mnie przeraża.


Dodam, że te ustawiania były robione ręcznie na planszy z kolorami i odcieniami
Myślę, że są lepsze sposoby niż ten, co ja robiłem jednak tylko to miałem pod ręką wczoraj.

A i jest mały myk po podłączeniu, pendrive pod USB i wgraniu zdjęć testowych nie ma opcji zmiany kolorów oraz brak możliwości wejścia do menu TV

JUDASH
Z tym CRT to nie było zbyt na miejscu - 3 tyś nie leży na ulicy by se jaja robić.

Tynio

Pozdrawiam

PS
A i co czytałem nie mało LCD ma problem z input lag a tu w Sharpie jest to minimalne lub prawie brak.
A jak wiadomo przy PS3 input lag jest bardzo ważny.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Relax Panowie relax ;). Jak sami widzicie nie ma idealnego TV. Ile byscie nie wydali, to zawsze znajdzie sie ktos, kto znajdzie jakis "Klops" i czar mija.A to tylko TV za 3tys. a nie za 9 tys. np ;).
 

Tommy_M

New member
Judash napisał:
Relax Panowie relax ;). Jak sami widzicie nie ma idealnego TV. Ile byscie nie wydali, to zawsze znajdzie sie ktos, kto znajdzie jakis "Klops" i czar mija.A to tylko TV za 3tys. a nie za 9 tys. np ;).

Oczywiście, że nie ma, ale jeżeli Panasonic o którym pisałem ma lepszą jakość w zasadzie na każdym sygnale a jest ponad roczną konstrukcją i tak na prawdę wszystkie parametry gorsze, to należy się zacząć zastanawiać, czy to nie jakaś wpadka Sharpa.
 
J

Judash

Guest
Na 32" poprostu mniej widac niz na 42" i stad moze byc zludzenie, ze ten lepszy choc starszy, a ten gorszy choc nowszy.Choc nie zdziwilbym sie jakby te wszystkie dodatki typu 200 hz, 600 hz itp, to byl zwykly marketingowy belkot, a my lykamy niczym swieze bulki.
 

vasquez

New member
Judash napisał:
Na 32" poprostu mniej widac niz na 42" i stad moze byc zludzenie, ze ten lepszy choc starszy, a ten gorszy choc nowszy.Choc nie zdziwilbym sie jakby te wszystkie dodatki typu 200 hz, 600 hz itp, to byl zwykly marketingowy belkot, a my lykamy niczym swieze bulki.
hmm jestem właścicielem tego Panasonica o którym mówił kolega...
I oba tv mają 32 cale...
Tylko z moim przygoda była przyjemna: przyjechałem , podłączyłem wszystko, powiedziałem WOW i uśmiech na twarzy trwa do dzisiaj.
Byłem u kolegi zobaczyć tego sharpa - i po prostu aż się nie chce wierzyć jak to wszystko tam wygląda.A złe kolory/artefakty w HD uważam za KARYGODNE - bo z materiałem HD to LG za 1000zł sobie dobrze poradzi!.
Nie wiem czy te zryte ustawienia presetowane to nie jest jakaś choroba "wieku dziecięcego" i np. miesiac pozniej nie beda juz te sharpy z nowym oprogramowaniem...Bo te presety to nie są subtelnie przekolorowane - TO AŻ RAZI I NIE NADAJĄ SIE DO NICZEGO...A czarny wygląda jakby ktoś chlusnął tranem/atramentem w ekran i pozbył się tym wszystkich detali...

PS...Warto się zastanowić czy to nie jest wpadka SHARPA...bo moich 2 znajomych ma starsze modeli i one po prostu chodzą bez 2 zdań 10 razy lepiej!!!!
 

Tommy_M

New member
Judash napisał:
Na 32" poprostu mniej widac niz na 42" i stad moze byc zludzenie, ze ten lepszy choc starszy, a ten gorszy choc nowszy.Choc nie zdziwilbym sie jakby te wszystkie dodatki typu 200 hz, 600 hz itp, to byl zwykly marketingowy belkot, a my lykamy niczym swieze bulki.

Oba TV mają po 32'' także to nie to.

Niestety Sharp albo zaraz wypuści jakieś rozsądniejsze pre definiowane ustawienia, albo jakiś nowy firmware czy cokolwiek, albo ten TV po prostu jest chyba wypuszczony bez sensownych testów.
 

Tynio

New member
Judash napisał:
Na 32" poprostu mniej widac niz na 42" i stad moze byc zludzenie, ze ten lepszy choc starszy, a ten gorszy choc nowszy.Choc nie zdziwilbym sie jakby te wszystkie dodatki typu 200 hz, 600 hz itp, to byl zwykly marketingowy belkot, a my lykamy niczym swieze bulki.



To teraz żeś trafił ja zmieniałem z 26” na 32” to wiec powinno być lepiej a nie gorzej
To, że te 100 czy 200Hz może być picem zależy od producenta (takie moje zdanie)
Wczoraj odpaliłem grę Burnout PS3 i na dole lecą wiadomości tekstowe
I co widzę ?? litery są rozmazane, że szkoda pisać ! a na Samsungu tego nie było
Od razu przypomniało mi się to wspaniałe demo na LCD Sharpa gdzie litery były pokazane przy 100Hz i bez (to tam gdzie było bez 100Hz to ja tak mam)

Dla jednej osoby 3 tyś to mało a dla innej dużo ja uważam, że za dobry LCD mogę dać 3000 zł (za 32”) gdzie jak wiadomo 32” można już kupić nawet za 1600 zł i płacąc 2x tyle mam mieć pewność, że dostaję lepszy niż ten, co kosztuje 1600 zł a nie tylko dodane opcje, które nie działają.

Ja niestety musze się męczyć z tym Sharpem brak zgodny na zwrot tego LCD (jak jest sprawny)

Tynio

Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
Dlaczego niby na 32" powinno byc lepiej niz 26"? Lepsze jest tylko pole widzenia, bo wieksze, ale zarazem poteguje niedoskonalosci sygnalu TV jesli zrodlo jest fatalne.
 

Tynio

New member
vasquez/ napisał:
....Byłem u kolegi zobaczyć tego sharpa - i po prostu aż się nie chce wierzyć jak to wszystko tam wygląda.A złe kolory/artefakty w HD uważam za KARYGODNE......A czarny wygląda jakby ktoś chlusnął tranem/atramentem w ekran i pozbył się tym wszystkich detali.....

Idealnie to ujęte kolor czarny jest wylany
Piękny kolor czarny pozbawiających wszystkich detali i szczegółów
Wczoraj oglądałem jeszcze teraz testy KIKI-ego i tam jest fotka
pociągu z parą z przodu wszystko widać pięknie (detale oraz szczegóły)
Jak patrzę na tą fotkę i na obraz z mojego LCD to myślę, że to zdjęcie nie jest z tego SHARPA ! Na moim brak takiej możliwości


Tynio


Pozdrawiam

PS
JUDASH
Jak źródło może być fatalne na odtwarzaczu BD ? sprawdzane na 5-6 filmach
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
Dla jednej osoby 3 tyś to mało a dla innej dużo ja uważam, że za dobry LCD mogę dać 3000 zł (za 32”) gdzie jak wiadomo 32” można już kupić nawet za 1600 zł i płacąc 2x tyle mam mieć pewność, że dostaję lepszy niż ten, co kosztuje 1600 zł a nie tylko dodane opcje, które nie działają.

Dokładnie wychodziłem z takiego założenia, miałem kupić jakiś tam TV za 1900pln, ale mówię: nie, kupuję na lata, lepiej dodac i kupić coś na prawdę sensownego, a tu kupa.

Tynio napisał:
Ja niestety musze się męczyć z tym Sharpem brak zgodny na zwrot tego LCD (jak jest sprawny)

Aha, no to współczuję, mnie przy zakupie od razu gość powiedział, że do 10 dni bez podania powodu mogę zwrócić - ale ja zamawiałem przez internet i odbierałem na miejscu tylko.
 
J

Judash

Guest
No coz Panowie, macie jakies porownanie, wiec trzeba zaufac waszym opiniom.Na 100% trzeba miec oczy i umysl szeroko otwarte wybierajac ten model TV. Swoja droga kazdy ma prawo zwrocic sprzet w ciagu 10 dni bez podania powodu.
 
Ostatnia edycja:

Tynio

New member
A tak z ciekawości mam pytanie jak odbywa się aktualizacja w takim LCD ?
Niby ma sobie sam pobrać zaktualizować i inne tam bajery (pewnie znowu ściema na całej linii)
Co do polepszenia tego wszystkiego to są małe szanse bo to chyba coś z matrycą przekombinowali a nie z opcjami.

Tynio

Pozdrawiam
 

Tommy_M

New member
Judash napisał:
No coz Panowie, macie jakies porownanie, wiec trzeba zaufac waszym opiniom.Na 100% trzeba miec oczy i umysl szeroko otwarte wybierajac ten model TV. Swoja droga kazdy ma prawo zwrocic sprzet w ciagu 10 dni bez podania powodu.

Otóż to - trzeba po prostu nie podchodzić bezkrytycznie do tego TV, wierzę, że może komuś się spodoba - ok, ale dla mnie milion ustawień których ogarnięcie jak do tej pory chyba nikomu się nie udało, bardzo złe ustawienia fabryczne etc. i dziwne zachowanie np. przy avchd to po prostu nie to co bym chciał za te pieniądze.
 
Do góry