Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

xgrzesx2

New member
Mam następujący problem. Do TV Sharmp LX810 mam podłączony dekorder polsatu po HDMI oraz DVD za pomocą scart. Przy każdym włączeniu TV ustawia kanał na DVD niezależnie od tego które wejście było ostatnio używane. Czy wiecie jak sobie z tym poradzić ? Bęze wdzięczny za pomoc !
 

Artur 26

New member
Dziękuję czekam na opinie serwisu Sharpa po przesłaniu do nich zdjęć. Zdam relację jak sprawa będzie wyglądać.

Niestety u mnie jest podobnie to pewnie urki podświetlania krawędziowego, wcześniej tego nie zauważałem (przy normalnym użytkowaniu), najlepiej to widać przy jednolitym kolorze np: na tapetach 1080p i nie tylko na jasnch, ciekawy jestem co ci serwis odpowie.
 

Spidey

New member
Spidey, co trzeba zrobić aby mieć taki obraz???
Napisz mi jak się uzyskuje taki efekt - rozjaśniłeś na maxa?

Znaczy nic nie zrobiłem, ten obraz to Playstation3 podłączone hdmi, i w tym przypadku wybrane bodajże AXN (tv przez PS3), ale jako że nie mam netu to się nie łączy tylko pokazuje się biała strona z napisami brak połączenia czy coś takiego. No i na równomiernym białym tak to wygląda.

Dziś dzwonie zgłosić naprawę na gwarancję na infolinię, bo w piątek Pani z infolinie przesłała te zdjęcia które powyżej wrzuciłem do działu technicznego z zapytaniem czy to normalne, ale widocznie kilka dni na obejrzenie tych 4 fotek to dla nich za dużo, bo nikt się nie odzywa! ;)



Niestety u mnie jest podobnie to pewnie urki podświetlania krawędziowego, wcześniej tego nie zauważałem (przy normalnym użytkowaniu), najlepiej to widać przy jednolitym kolorze np: na tapetach 1080p i nie tylko na jasnch, ciekawy jestem co ci serwis odpowie.

Jeżeli faktycznie serwis uzna to za normalne to jest SKANDAL!
Jak Boga kocham nigdy w życiu nic więcej nie zakupię Sharp'a, a wybrałem go bo mam mały dwudziestoletni 14' crt tej marki.
Człowiek wywala ponad 4,5 tyś za TV i podświetlenie wygląda gorzej niż na 5 letnim LCD LG który do tej pory miałem!
Przeczytałem dziesiątki postów na tym forum o Sharp'ach z tych serii i wydawało mi się że te 810/820 serie to raczej udane modele i postawiłem je ponad Samsungi C650 i Toshiby 753WL.
Oczywiście być może moje oburzenie jest o kant dupy potłuc, bo to jakaś wada tego egzemplarza i sprawa pozytywnie się wyjaśni. :)

EDIT: Dziś o godzinie 15:45 wykonany telefon do Centralny serwis TV LCD Sharp i pierwsze pocałowanie klamki. Pracownik informuje mnie że na razie nie mogę zgłosić do naprawy gwarancyjnej bo moje fotki poszły do szefostwa i na razie sprawa zablokowana (sic!)
No cóż stanowczo (aczkolwiek) uprzejmie poinformowałem, że gwarancja nic o takiej procedurze nie wspomina i powiedziałem że jutro dzwonię w podobnej godzinie i niezależnie czy sprawa jest u szefostwa czy u Pana Boga za piecem, zgłaszam naprawę gwarancyjną. Zaczyna się Monthy Python :D
 
Ostatnia edycja:

satanica

New member
z serwisami tak jest ale nic na to nie poradzisz, ja zakupilem sobie gwarancje w sklepie w ktorym kupowalem moj tv 3 miechy temu, gwarancja kosztowala mnie 240 zl na 5 lat, do tego mialem 2 tygodnie na testowanie tv i w razie czego moglem oddac bez powodu, niestety ten zakup byl dokonany w UK a telewizor kosztowal mnie o 40 procent mniej niz w Polsce. W Polsce jest za malo biur ktore sie zajmują konsumentem, tutaj jeden telefon do takiego biura i sprawa zalatwiona od reki.Poza tym masz prawo do 28 dni oddac sprzet w oryginalnym opakowaniu i bez problemu ci kase oddaja. Szkoda ze w Polsce trzeba tyle sie naganiac i nadzwonic. Mam nadzieje ze ci to szybko i sprawnie pojdzie
 

arturdj

New member
Czy komuś z Was zdarza się podczas oglądania filmów przez USB ze film się zatnie? Tzn. nim film dobiegnie końca (np. 20 minut przed końcem) pojawia czarny obraz i telewizor nie reaguje na przyciski z pilota, jedynie ten wyłączający. Problem dotyczy plików AVI o jakości 720p (i zapewne wyższej), te gorszej jakości odtwarzają się bez problemów. Zastanawiam się jeszcze czy podobny problem byłby z plikami MKV.
 

Artur 26

New member
Czy komuś z Was zdarza się podczas oglądania filmów przez USB ze film się zatnie? Tzn. nim film dobiegnie końca (np. 20 minut przed końcem) pojawia czarny obraz i telewizor nie reaguje na przyciski z pilota, jedynie ten wyłączający. Problem dotyczy plików AVI o jakości 720p (i zapewne wyższej), te gorszej jakości odtwarzają się bez problemów. Zastanawiam się jeszcze czy podobny problem byłby z plikami MKV.

Czasami sie zwiesi ale żadko a jak sie juz zwiesi to u mnie pomaga tylko wyłacznik na telewizorze, pilot wyłącza tv ale to nic nie pomaga dopiero wyłącznik główny. Co do MKV to na 9 filmów czyta mi 5 niektóre się po prostu nie uruchamiają dla pocieszenia dodam że odtwarzacz multimedialny też nie rusza tych pozostałych mkv. Według mnie ten odtwarzacz tv jest bezużyteczny ponieważ nie puszcza dzwięku przez wyjście optyczne, oraz nie czyta napisów.
 

arturdj

New member
Czasami sie zwiesi ale żadko a jak sie juz zwiesi to u mnie pomaga tylko wyłacznik na telewizorze, pilot wyłącza tv ale to nic nie pomaga dopiero wyłącznik główny.

Tu się nie zgodzę z Tobą, pilot też pomaga tylko trzeba jeszcze odczekać kilka sekund po jego wyłączeniu. Np. dysk 2,5", który mam podłączony do telewizora pracuje jeszcze przez chwile od momentu wyłączenia telewizora, dopiero gdy ucichnie wtedy wiem ze telewizor całkiem się wyłączył, podobnie się sprawa ma gdy są podłączone głośniki do telewizora (takie Logitecha komputerowe mam, służą za kino domowe), słychać z nich takie pyknięcie to też znak że telewizor jest turn off ;)

Co do odtwarzacza, poza wymienionymi uwagami nie mam do niego zastrzeżeń, owszem mógłbym czytać napisy, ale ten problem dotyczy głównie całkiem nowych filmów zazwyczaj jakości DVDrip, a przecież po ok 6ciu miesiącach od premiery można już ściągniąć BRRIP i to z lektorem, więc napisy są niepotrzebne :)
 

DziarskiHenk

New member
Moi drodzy mam problem (albo nie mam, sam nie wiem ;))
Kupiłem kilka dni temu Sharp'a 46 LX810 i mam jakieś takie nie równe podświetlenie.
Nie jestem pewien czy to normalne czy raczej nie, dlatego proszę o opinię użytkowników tego modelu.
Poniżej zamieszczam foto TV i białej planszy wyświetlanej poprzez HDMI i PS3.
Dwa pierwsze z kąta około 45 stopni (bez lampy i z lampą), dwa kolejne na wprost.

Ciemniejsze plamy najbardziej widoczne są na górze (na dekoderze cyfry plus też widoczne na jaśniejszych obrazach i podobnie na PS3).
Na ciemnych nie widać.
Czy to normalne czy mam reklamować? Bardzo proszę o opinię.

U mnie w telewizorze zakupionym pod koniec stycznia br. jest taki sam efekt. Spidey, jestem bardzo ciekawy, co na to serwis. Szczerze, to nie wyobrażam sobie odsyłać spowrotem tv...

EDIT:
Ustawienia do kalibracji podane przez Kapral Hicks (post #135) są rewelacyjne. Na anglojęzycznym forum znaleźć można także ustawienia dla trybu film. Jedyne czego mi brakuje, to skalibrowanego trybu dla sportowych widowisk.
 
Ostatnia edycja:

jason1980

New member
Moglbys podac te ustawienia dla trybu film? Zastosowalem te z posta wyzej i faktycznie jest ladnie. Moze z filem bedzie podobnie.
 

adi1

Member
Witam wszystkich.

Zakupiłem kilka dni temu Sharpa LX810 i mam problem z kątami, oglądając na prost, obraz i kolory są w porządku ale gdy oglądam pod kątem 25-30 obraz robi się jaśniejszy, kolory zaczynają wpadać w zieleń (szczególnie widać na kolorze skóry twarzy) i widać straszną pikselozę na większości programów oraz divx-ów szczególnie na czarnym tle, oglądając na wprost tego efektu prawie niema.Wcześniej miałem Sharpa 46XL2S i nie miałem tego problemu. Czy u was występuje taki sam problem?
 

satanica

New member
ja mam model 40lu700e , mam to samo, lekki kat i juz czern jest szarawa, szczegolnie przy krawedziach,a kolory sa troche mleczne, sharp daje plame z katami bo ani moj stary sony kdl40w5500 ani moj 4 letni lg nie maja tak tragicznych katów, jedyne co ci pozostaje to sie przyzwyczaic i siedziec na wprost tv i nie ruszac glowa :), tez mnie to irytowalo ale przestalem juz narzekacbo nie mam wyjscia :)
 

DziarskiHenk

New member
Moglbys podac te ustawienia dla trybu film? Zastosowalem te z posta wyzej i faktycznie jest ladnie. Moze z filem bedzie podobnie.

Ustawienia dla trybu film znalazłem do modelu 820. Podobno to ten sam ekran, tyle że model 820 ma szybę przed matrycą.

Picture mode: Movie Backlight -10 Contrast +30 Brightness: 0 Color: 0 Tint: 0 Sharpness: 0 Color temp Low Fine Motion advanced Low Gamma adjustment -1 to -2 Film mode Off Active contrast Off DNR Off R Gain (LO) +1 G Gain (LO) -3 B Gain (LO) 0 R Gain (HI) +4 G Gain (HI) -11 B Gain (HI) +1 OPC Off
 

jason1980

New member
Dzieki za ustawienia do trybu film, pozniej je potestuje. Dobrze sie sklada ze sa do 820 bo sam posiadam 821.
Pozdrawiam
 

Andy534

New member
mam pytanie
czy da się na 810 odbierać jednocześnie sygnał dvb-t i analogowy? czy wystarczy rozdzielić kabel antenowy czymś takim:
164.1.jpg

i jeden koniec w ścianę a drugi za okno:) ?

Teoretycznie to moze dzialac ale praktycznie to moze byc zrodlo problemow. Wszystko zalezy od poziomu sygnalu DVB-T i analogu z kalowki. Troche myslacy operator kablowki to wpuszcza sygnal DVB-T do swojego kabla i moga z tego udogodnienia korzystac wszyscy. W naszej kablowce mamy conajmniej 6 multiplexow DVB-T i wszycy z nowymi telewizorami moga z tego udogodnienia skorzystac bez dodatkowych kombinacji.
 

DziarskiHenk

New member
Na stronie producenta wyczytać można, że ten tv nie obsługuje formatu mkv. W rzeczywistości można odtwarzać filmy w formacie mkv, ale nie wszystkie.
Próbowałem odtwarzać filmiki ściągnięte z youtube (np. teledyski). Jest dodatek do firefox'a o nazwie Fast Video Download (można go dodać do przeglądarki przez stronę Mozilli). Ściągnięty film z youtube ma rozszerzenie flv (flash video file). Starsze filmiki, które posiadam, są odtwarzane na moim Sharpie, natomiast te nowsze nie. Spróbowałem więc przekonwertować te pliki na format mkv za pomocą programu Quick Media Converter 4.5.0.0. Po takim zabiegu zarówno filmiki w formacie 720 jak i 1080 są odtwarzane na tym Sharpie :D Konwersja z flv na mkv trwa kilka sekund (miałem wrażenie, jakby plik był po prostu nadpisywany z nowym rozszerzeniem .mkv, ponadto rozmiar plików jest taki sam).
Być może podobny zabieg jest możliwy do przeprowadzenia z plikami mkv, które Sharp nie chce odtwarzać (czyli konwersja mkv -> mkv). Taka konwersja może zająć równie mało czasu jak w opisanym wyżej przypadku.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

arturdj

New member
Czy ma ktoś dobrą kalibrację na xbox'a? Podłączyłem konsolę i kolory są jakieś takie blade, dużo jest żółci i zieleni, a mniej czerwieni.
 

Prezesiak

New member
Witam,
Czy telewizory z tej serii lub serii 820 maja funkcje PiP? Na stronie producenta nie ma w ogole informacji na ten temat.

Pozdr,
 
Do góry