Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

largoon

New member
Witam,

Istotna różnica oprócz filtra to taka , że Philips 46PFL9707 to Full LED , a wszystkie telewizory w serii 8007 to krawędziowe
"edge" LED.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Prawda, prawda. Tylko warto być realistą. Czasy się zmieniają, technologia idzie na przód. Różnica między Full LED a "edge" nie jest już tak zauważalna. Za to filtr Philipsa to już inna bajka:) Choć jak wiadomo nie ma rozwiązań bez wad.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Technologia idzie naprzód ,tak , staram się być realistą i dlatego pełne podświetlenie matrycy jest
na razie lepsze od podświetlenia "krawędziowego". A że to kosztuje , to już "inna bajka".



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Witam mam pytanie wiem że testujesz 7007 czy miałeś problem z wejściem na smart tv,czy 7007 się zawiesza.Ja obecnie mam 8007 i już dwa razy mi się całkowicie zawiesił musiałem go odłączyć od zasilania nie reagował na pilota a po włączeniu ekran satrtowy napis Philips był zielonkawy a nie biały.Może musi wyjść jakaś aktualizacja,te problemy występują podczas użytkowania Skype i czaem po włączeniu smart tv mam pusty ekran bez ikonek (you tobe itp.)czekam na info.Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moze faktycznie trzeba poczekac na aktualizacje , albo cos jest nie dopracowane jesli chodzi o smart tv bo jesli tylko wtedy to sie dzieje to moze cosik wlasnie w tym aspekcie nie hula tak jak powinno. A patrzyles na stronie philipsa jest juz jakas aktualizacja do 8007 . Zobacz czy to jest ta ktora masz w tv czy cos nowego...
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Z tego co mnie wiadomo będą na pewno w drugiej połowie roku aktualizacje oprogramowania
w serii 8007 , chociażby uaktywniające wskaźnik (kursor-pointer) . Zresztą o tym mówi instrukcja
obsługi telewizora ( na pdf ,czy elektroniczna).


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Robi się coraz gorzej teraz juz mam problemy żeby go włączyć,sprawdzałem aktualizacje oprogramowanie net najnowsze,chyba bez serwisu się nie obejdzie zwarjuje!:(
 

accu

New member
Bez reklam
Robi się coraz gorzej teraz juz mam problemy żeby go włączyć,sprawdzałem aktualizacje oprogramowanie net najnowsze,chyba bez serwisu się nie obejdzie zwarjuje!:(

Witam,
Proszę się nie załamywać , przecież telewizor jest na gwarancji , skontaktować się z serwisem , spokojnie
opisać usterki i na pewno znajdzie się "lekarstwo" na początkowe "dolegliwości.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Wszystko się zgadza że jest na gwarancji ale dostałem go właśnie z serwisu z Radomia w zamian za wadliwego 9706 który po wymianie matrycy miał wciąż szare smugi na białym tle ja poprostu mam pecha.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Tak, niestety dostępność 55"PFL8007 została przesunięta kolejny raz , teraz na połowę lipca,
ale 46" i 40" powinny być dostępne , bo są w magazynach Philipsa.(widocznie Philips nie ma
magazynów w Polsce)
55"PFL7007 dostępność przesunięta na drugą połowę lipca , natomiast 46" i 40" znajdują się
w magazynach Philipsa.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kazik74

New member
Nie osłabiajcie mnie Panowie, że Philipsy są takie awaryjne. Poważnie przymierzam się do kupna 7007 lub 8007. Czekam tylko na testy Kikiego, no i chciałbym je wcześniej gdzieś na żywo zobaczyć.
Już nawet powolutku oswajałem się z myślą, że - mówiąc delikatnie - nie kosztują mało, ale stwierdziłem że czasem warto nieco dołożyć a mieć coś porządnego i na lata. No właśnie, czy aby na pewno na lata? Kolega Szybal tego szczęścia nie miał.
 

szybal

Banned
Tak czy tak zostanę przy Philipsie,mam dwa starsze modele z serii. 9 32cale i 47cali z 2008 i działają bardzo dobrze ,pozatym serwis w Radomiu jak dla mnie bardzo profesjonalny.
 

largoon

New member
Nie osłabiajcie mnie Panowie, że Philipsy są takie awaryjne. Poważnie przymierzam się do kupna 7007 lub 8007. Czekam tylko na testy Kikiego, no i chciałbym je wcześniej gdzieś na żywo zobaczyć.
Już nawet powolutku oswajałem się z myślą, że - mówiąc delikatnie - nie kosztują mało, ale stwierdziłem że czasem warto nieco dołożyć a mieć coś porządnego i na lata. No właśnie, czy aby na pewno na lata? Kolega Szybal tego szczęścia nie miał.


Bez nerwów, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Możliwe, że są to błędy w oprogramowaniu. Tego modelu praktycznie nie ma jeszcze na rynku (niektórzy powoli wchodzą w jego posiadanie) i prawdopodobnie szybal natknął się...no właśnie na jakąś chorobę wieku dziecięcego. Opisana sytuacja przypomniała mi podobne problemy jakie zgłaszali użytkownicy Samsunga ES8000. Tam co prawda pomógł reset systemu. Może i tu nic strasznego się nie dzieje. Ale ze względu na fakt, że szybal odbiornik ma na gwarancji, to zgłosiłbym najpierw problem w odpowiednie miejsce. Przedzwoń do nich i opisz problem. Wiem że już swoje przeszedłeś i teraz znowu coś zaczyna szwankować, ale spokojnie. Ja ze swoją niedziałającą lodówką Szajsa wytrzymałem 2 miechy [środek lata!!!] - naturalnie serwis się bardzo starał:wink:.

A tak na marginesie Szybal. Jeżeli powiedzmy nie musiałbyś mieć teraz telewizora, to czy jest możliwość, aby twój model z roku 2011 zamienili na model serii 9000 z tego roku we wrześniu? [tak hipotetycznie, w sytuacji odmowy przyjęcia 8007].
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a ja mysle ze na philipsa to jest jeden sposob kupowac bez wzgledu jaka to seria jakies 3 miechy po tym jak wejdzie juz na rynek tv, bo powtarza sie caly czas niemalze to samo bez wzgledu od wersji ze na poczatek cos sie im wali jak nie trzeszczy to piszczy, jak znowu z trzeszczeniem jest ok to za matryca sie zbiera jakis syf, to znowu sie sam tv wylacza ...... a teraz koledze znowu poszedl tv ogladajac smart tv .... i faktycznie kolego ja na twoim miejscu tez bym sie zdenerwowal i naprawde nie wiem czy bedac na twoim miejscu nie chcialbym juz kasy zamiast tv bo naprawde czlowieka moze cos trafic, oczywiscie bedac na twoim miejscu ze jeden po drugim tv sie sypie. Chyba ze to jakis trefny model bo skad seris ma ten egzemplarz skoro nigdzie tego tv w Polsce jeszcze nie ma..... to tylko oni wiedza ale i tak nie powiedza . Miejmy nadzieje ze to jakas bzdura totalna jest i ze koledze wszystko zrobia szybko jak nalezy. Ale teraz to juz chyba jakis gratis do tej naprawy powinni dodac bo to naprawde jest zenujace to co sie stalo. Dobrzez e zawsze alternatywa jest sony czy panasonic o tych na arzie nic nei pisza ze sie sypia wiec jest nadzieja za tm wszytsko jest ok a w philipsie poprawia to i ze to jest incydentalny przypadek.
I na koniec apropo tych przesuniec mowilem od razu ze jak bedzie 8007 w polowie lipca to bedzie cud i slowo sie sprawdzilo ( bo jak na razie zaden z marketow jeszcze nie wie kiedy beda mieli ) i pomimo ze sa to fajne tv to w zyciu ta marka nie przegoni konkurencji ze wzgledu wlasnei na to jak podchodza do ludzi i do dostepnosci swoich tv w stosunku do konkurencji.
Lolek
 

szybal

Banned
Nie wiem propozycja zamiany na nowy mimo serii 8 była dla mnie lepszą perspektywą niż następna naprawa,nie wiem co by było gdybym odmówił,ale ja jestem bardzo zadowolony z 8007 i mam nadzieje że to co się z nim wyrabia to wina oprogramowania.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolega Largon dobrze napisal spytaj sie nic nie tracisz a moze uda sie ich naciagnac w koncu jeden tv do bani drugi tv do bani to jakis bonus sie nalezy i wtedy moglbys napisac ze serwis w Radomiu jest ok, bo jak na razie to dla mnie robi to co musi robic czyli naprawia, a skad wzieli ten model to naprawde nie wie nikt oprocz ich samych ... ja mysle ze nawet kiki by nie mial w tej chwili do sprzedania tego modelu 46 cali czy juz nie mowie o 55 cali. Wiec wiesz moze cos jest w tym...ze akurat ten egz. jest trafny ewentualnie jak kolega napisal wada wieku dzieciecego, a jak sie spytasz nic nie ryzykujesz.
Lolek
 

szybal

Banned
Mam prośbę możesz zamieścić na forum zdjęcia 8007,które ci wysłałem,odnoszę wrażenie że co nie którzy nie wierzą że mam ten model.
 

kubekpl

New member
Kolego wierzymi ci na slowo a propos moj mail kubek@free.fr zapomnialem ci napisac ale sam jestem ciekaw jak wyglada w realu bo te zdjecia typowo marketingowe co sa na necie to lipa. Na francuskim forum juz ktos spotkal 8007 w sklepie Boulanger takze powoli cos rusza ale naprwade powoli. Mysle ze nie dlugo i u nas sie zacznie pokazywac pewnie w euroagd.

Ale mi sie wydaje ewidentnie ze u ciebie nowy FW zrobi swoje luknij na ten post juz jakies poprawki do skypa :
https://58pfl9955.wordpress.com/201...v-gerte-6xx7-bis-8007-verfgbar-version-108-8/
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego szybal to do mnie bylo zebym zdjecie zamiescil ktore wyslales ? bo ja prosilem Ciebie o zdjecie i wyslalem ci na priv moj adres zebys wyslal ale nic nie dostalem, chyba ze komus innemu wyslales zdjecie....
Lolek
 
Do góry