Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Blu ray ,kino, a reszta ?codzienne oglądanie tv to 90% a filmy 10% dlatego uważam że jeszcze za wcześnie na takie gabaryty dopuki nie znikną znaczki przy logach programów "HD" ,bo to będzie standart to wielkość ma znaczenie.Do kina polecam projektor to dopiero frajda z oglądania i dobry zestaw audio .To podstawa dobrego kina.Ja przesiadłem się z 37cali na 46 dla mnie w sam raz do ogólnego oglądania .Starego filipsa miałem 4 lata myśle że za kolejne 4 lata dużo się pozmienia i będzie czas na coś większego.

Czy kto z was kupował dodatkowe okularki 3D do filipka jakie polecacie?
w sklepach internetowych można kupić jedynie dwa rodzaje : pta 507 za około 150 zeta i pta 517 za około 260 zeta
widziałem pta 518 ale brak ofert.
 

szybal

Banned
Blu ray ,kino, a reszta ?codzienne oglądanie tv to 90% a filmy 10% dlatego uważam że jeszcze za wcześnie na takie gabaryty dopuki nie znikną znaczki przy logach programów "HD" ,bo to będzie standart to wielkość ma znaczenie.Do kina polecam projektor to dopiero frajda z oglądania i dobry zestaw audio .To podstawa dobrego kina.Ja przesiadłem się z 37cali na 46 dla mnie w sam raz do ogólnego oglądania .Starego filipsa miałem 4 lata myśle że za kolejne 4 lata dużo się pozmienia i będzie czas na coś większego.

Czy kto z was kupował dodatkowe okularki 3D do filipka jakie polecacie?
w sklepach internetowych można kupić jedynie dwa rodzaje : pta 507 za około 150 zeta i pta 517 za około 260 zeta
widziałem pta 518 ale brak ofert.
507 są dobre i tanie ,miałem 517 dużej różnicy nie ma .
 

play007

New member
Bez reklam
Blu ray ,kino, a reszta ?codzienne oglądanie tv to 90% a filmy 10% dlatego uważam że jeszcze za wcześnie na takie gabaryty dopuki nie znikną znaczki przy logach programów "HD" ,bo to będzie standart to wielkość ma znaczenie.Do kina polecam projektor to dopiero frajda z oglądania i dobry zestaw audio .To podstawa dobrego kina.Ja przesiadłem się z 37cali na 46 dla mnie w sam raz do ogólnego oglądania .Starego filipsa miałem 4 lata myśle że za kolejne 4 lata dużo się pozmienia i będzie czas na coś większego.

Czy kto z was kupował dodatkowe okularki 3D do filipka jakie polecacie?
w sklepach internetowych można kupić jedynie dwa rodzaje : pta 507 za około 150 zeta i pta 517 za około 260 zeta
widziałem pta 518 ale brak ofert.

Leeonsjo ja Ci nie przebaczę.Chłopie kupimy Ci slownik.
dopóki
standard
Projektor ma ewidentne zalety ale też i wady.
W komplecie z tv mam okulary PTA 507 .Są wystarczające do 3D.Kosztują ok 124 pln.O PTA 518 nawet nie słyszałem.Pta 517 kupisz za 257 zł ale nie sądze by były dużo lepsze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja tez uwazam ze do 3d to minimum musi byc 55 cali ponizej tego to zadne 3d szkoda oczu. A jesli chodzi o rozmiar to generalnie zgadzam sie z tym ze najlepszym rozwiazaniem byloby zakupienie projektora z bardzo dobrym audio i wtedy to jest kino domowe. Osobiscie jeszcze do projektora sie jakos na 100% nie moge przekonac moze za jakis czas bo w koncu moze przyjda czasy ze i 60 czy 65 cali bedzie malo a szczegolnie kiedy wejdzie 4k, a tv o gabarytach 70-80 cali to kolos a nie tv. Wiec projektor jest najlepszym rozwiazaniem zeby miec duzy obraz a nie zawlac pokoj tv np 70 calowym. W koncu wiadomosci nie mam parcia ogaldania na 70 calach :) Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Seria telewizorów firmy Philips 8007 charakteryzuje się bardzo dobrym obrazem , ale może on być jeszcze
lepszy.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się coś więcej w tym temacie , to proszę kliknąć na poniższy link:


Alles zum 46PFL9707 und dem 60PFL9607, Philips - HIFI-FORUM (Seite 23)

Moim skromnym zdaniem obraz , jaki otrzymujemy z telewizora firmy Philips model 60PFL9607S/12
nie ma na dziś żadnej konkurencji (oprócz może telewizora firmy Philips 46PFL9707S/12).
Ewentualnie , może nim być telewizor firmy Sony model 55HX955 i 65HX955 , choć wydaje mnie się ,
że tak nie będzie.
No , kolumny podłogowe firmy Bowers&Wilkins do tego telewizora firmy Philips 60PFL9607S/12 to
"prima sort" . Ech , co zrobić , trzeba tylko pomarzyć , aby w tym kraju coś w końcu "drgnęło".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz patrzac na ceny na zachodzie czy juz nie wspomne o USA i do pensji ich to wszystkie nasze ceny za sprzet sa chore.... Ale jesli juz kupuje sie taki tv to i oczywiscie kolumny musza byc juz do tego zacne jak i elektronika a nie ogladac z kompa bo to dla mnie straszne nieporozumienie jest jesli tyle kasy sie wydaje na tv a elektronike i kolumny ma sie licha czy tez praktycznie w wogole sie nie ma i oglada sie filmy z kompa sciagniete z netu. Ale kazdy ma na to swoje patrzenie a do tego ceny sprzetu elektronicznego drogie to nie pozwala miec wszystkim wszystkiego z dobrej polki.
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Milosc :) A powaznie Szybal napisz czy podswietlenie matrycy w stosunku do 46 cali nie widzisz zeby to gorzej wygladalo na 55 calach? Dwa czy plynnosc jest wg ciebie porownywalna do tej co miales w 46 calach? I czy chcac zeby w szybkich akcjach podczas ogladania filmu nie bylo rwania to nie wystepuje teatr tak jak to bylo w tescie na konkurencyjnym forum opisane? Czy menu chodzi rowniez podobnie jak w 46 calach ( chodzi o szybkosc )Ostatnia sprawa chodzi o 3d w porownaniu do innych marek z tej polki zapewne cos ogladales w skelpie lub u kogos jak wg ciebie to 3d sprawuje sie w philispie. Bo ja ogladalem 3d w serii 8 z zeszlego roku to jak dla mnie bylo to najgorsze 3d z tej polki jakie ogldalem... choc to tylko gadzet ale z ciekawosci napisz jakie sa twoje odczucia. Mysle ze tyroszke zapewne zostalo to poprawione.Pozdrawiam.
Lolek
 

szybal

Banned
Milosc :) A powaznie Szybal napisz czy podswietlenie matrycy w stosunku do 46 cali nie widzisz zeby to gorzej wygladalo na 55 calach? Dwa czy plynnosc jest wg ciebie porownywalna do tej co miales w 46 calach? I czy chcac zeby w szybkich akcjach podczas ogladania filmu nie bylo rwania to nie wystepuje teatr tak jak to bylo w tescie na konkurencyjnym forum opisane? Czy menu chodzi rowniez podobnie jak w 46 calach ( chodzi o szybkosc )Ostatnia sprawa chodzi o 3d w porownaniu do innych marek z tej polki zapewne cos ogladales w skelpie lub u kogos jak wg ciebie to 3d sprawuje sie w philispie. Bo ja ogladalem 3d w serii 8 z zeszlego roku to jak dla mnie bylo to najgorsze 3d z tej polki jakie ogldalem... choc to tylko gadzet ale z ciekawosci napisz jakie sa twoje odczucia. Mysle ze tyroszke zapewne zostalo to poprawione.Pozdrawiam.
Lolek
Witam jak już pisałem sprawdzałem matryce a szczególnie rogi wszystko jest ok,co do 3d oglądałem Prometeusza i szczenka mi opadła rewelacja oczywiście jak dla mnie efekt głębi super,trudno mi porównać efekt 3d innych Marek tv nigdy w sklepie nie oglądałem filmu tylko materiał testowy .A co do rwania obrazu czy teatru ja albo tego nie widzę albo mi to nie przeszkadza:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki Szybal, a propo testu to moze kiedys bedzie, ale jak juz bedzie nowa seria :) lepiej trzeba pogrzebac w tym co w sieci jest bo raczej kolego nie doczekasz sie patrzac na to ile razy byl obiecywany.
lolek
 

regnes

New member
Witam uprzejmie ,
Czy aktualizowałeś oprogramowanie telewizora , po jego zakupie . Proszę sprawdzić wersję zainstalowanego oprogramowania zakupionego telewizora . Od tego bym zaczął i ewentualnie wyłączył
telewizor całkowicie z sieci zasilającej , wyciągając na kilka minut wtyk kabla zasilającego z gniazdka
sieci zasilającej .A telewizor odbiera 3D ,gdy program 3D jest dostępny ? Bo przecież po pierwszym wykryciu sygnału 3D
można ustawić opcje odbioru trybu 3D. Jedna to:Automatyczny , druga to:powiadom i trzecia :Brak 3D.
Te ustawienia można zmienić w menu 3D.Aby otworzyć menu 3D przyciśnij przycisk 3D i wybierz :przełącz w 3D.Aby wyłączyć oglądanie obrazu w 3D naciśnij przycisk:Options , wybierz opcję :Głębia 3D i wybierz opcję :Wyłącz. Obraz 3D zostanie przełączony na obraz 2D po przełączeniu telewizora na
inny kanał lub podłączone urządzenie.Napisałem może nie wprost o Twoim problemie , ale nie wiem
przecież , jak rozpocząłeś swoją przygodę z 3D i jak ustawiłeś poszczególne opcje funkcji Twojego telewizora.Nie wiem , jak konsola jest oznaczona w menu źródeł , czy jako urządzenie typu Gra ,
(idealne ustawienie do gier) , czy jako urządzenie typu:Odtwarzacz.Należy pamiętać ,aby w ustawieniu :Gra(ikona) lub: Komputer(ikona) , wybrać opcję :Wyłącz ,gdy skończysz grać.





Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam Ponownie

kupiłem kabel HDMI 1.4 i w dalszym ciągu to samo
Problem wygląda tak np. gra resistance 3 czy crysis 3 mają w ustawieniach granie w trybie 3D. U nie są nieaktywne ??? W przypadku Crysisa wyskakuje informacja o braku Tv z HDMI 1.4 natomiast w Resestsnsie tryb jest nieaktywny. Nie mogę ręcznie ich załączyć. Przeszukałem całe ustawienia w PS3 na temat 3D nic niema. W TV przełączałem na różne tryby 3D z myślą załączenia się 3D. Może to wina PS3 ???
 

accu

New member
Bez reklam
Witam Ponownie

kupiłem kabel HDMI 1.4 i w dalszym ciągu to samo
Problem wygląda tak np. gra resistance 3 czy crysis 3 mają w ustawieniach granie w trybie 3D. U nie są nieaktywne ??? W przypadku Crysisa wyskakuje informacja o braku Tv z HDMI 1.4 natomiast w Resestsnsie tryb jest nieaktywny. Nie mogę ręcznie ich załączyć. Przeszukałem całe ustawienia w PS3 na temat 3D nic niema. W TV przełączałem na różne tryby 3D z myślą załączenia się 3D. Może to wina PS3 ???
Witam uprzejmie ,
Sam w gry na telewizorze się nie "bawię".
Spróbuj może tak:
Włącz PlayStation 3 i przejdź do : Ustawienia>System Update . Pobierz najnowszą aktualizację .(chyba 4.31)
Przejdź do:Ustawienia>Ustawienia ekranu >Ustawienia wyjścia wideo. Rozpocznij nowe wyszukiwanie.
PlayStation 3 powinien zakomunikować ,że telewizor obsługuje 1080p. Kliknij ponownie ,PlayStation 3
powinien zakomunikować ,że telewizor obsługuje 3D.
Gdy PlayStation 3 rozpozna , że telewizor zdolny jest do odtwarzania 3D , trzeba ręcznie
włączyć 3D w każdej grze . Niektóre poproszą o tzw.up-front , inne do menu-dive , aby dostać się
do tej opcji.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

regnes

New member
THX accu

Pomogło jest OK :)

Pozdro

Witam uprzejmie ,
Sam w gry na telewizorze się nie "bawię".
Spróbuj może tak:
Włącz PlayStation 3 i przejdź do : Ustawienia>System Update . Pobierz najnowszą aktualizację .(chyba 4.31)
Przejdź do:Ustawienia>Ustawienia ekranu >Ustawienia wyjścia wideo. Rozpocznij nowe wyszukiwanie.
PlayStation 3 powinien zakomunikować ,że telewizor obsługuje 1080p. Kliknij ponownie ,PlayStation 3
powinien zakomunikować ,że telewizor obsługuje 3D.
Gdy PlayStation 3 rozpozna , że telewizor zdolny jest do odtwarzania 3D , trzeba ręcznie
włączyć 3D w każdej grze . Niektóre poproszą o tzw.up-front , inne do menu-dive , aby dostać się
do tej opcji.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pabloz

New member
Witam,

czy ktoś z Was porównywał przy zakupie obraz generowany przez 46PFL8007 z niższymi modelami tzn 6007,6907 i 7007. Czekałem na test ale się nie doczekałem a właśnie podejmuję ostatnie decyzje przed zakupem. Interesuje mnie jedynie jakość 2D, naturalne kolory,brak teatru i skalowanie. 3D, kamera Skype, nagrywanie, 3stronny ambilight nie mają dla mnie znaczenia.
Czy różnice są znaczne i warte dodatkowych 2 tysięcy? Nie jestem maniakiem detali, ale nie mam możliwości zobaczenia w sklepie np 8007 i 6007 stąd pytanie. Pozdrawiam
 

pabloz

New member
Dołączam do poprzedniego postu link do testu 47PFL6907 wraz ze zdjęciami w porównaniu do 46PFL8007: dinside.no/905408/test-philips-47pfl6907. Może komuś się przyda przy wyborze odpowiedniego tv.


Witam,

czy ktoś z Was porównywał przy zakupie obraz generowany przez 46PFL8007 z niższymi modelami tzn 6007,6907 i 7007. Czekałem na test ale się nie doczekałem a właśnie podejmuję ostatnie decyzje przed zakupem. Interesuje mnie jedynie jakość 2D, naturalne kolory,brak teatru i skalowanie. 3D, kamera Skype, nagrywanie, 3stronny ambilight nie mają dla mnie znaczenia.
Czy różnice są znaczne i warte dodatkowych 2 tysięcy? Nie jestem maniakiem detali, ale nie mam możliwości zobaczenia w sklepie np 8007 i 6007 stąd pytanie. Pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam,

czy ktoś z Was porównywał przy zakupie obraz generowany przez 46PFL8007 z niższymi modelami tzn 6007,6907 i 7007. Czekałem na test ale się nie doczekałem a właśnie podejmuję ostatnie decyzje przed zakupem. Interesuje mnie jedynie jakość 2D, naturalne kolory,brak teatru i skalowanie. 3D, kamera Skype, nagrywanie, 3stronny ambilight nie mają dla mnie znaczenia.
Czy różnice są znaczne i warte dodatkowych 2 tysięcy? Nie jestem maniakiem detali, ale nie mam możliwości zobaczenia w sklepie np 8007 i 6007 stąd pytanie. Pozdrawiam

Jak mógł kto porównać jak tego hadziajstwa w skepie nie widać.Jedynie ten kto tym handluje np: kiki. Jedynie porównanie to może szybal opisać w stosunku 46 do 55 cali 8007 bo ma oba.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są to różnice warte dopłaty nie tylko z poziomu jakości ale również z poziomu wyposażenia.
- Abmilight spectral 3
- 800Hz
- Głośniki w podstawce
- Podstawa jest uchwytem na ścianę
- Pilot z klawiaturą
- Kalibracja ISF na dzień i na noc
- Pointer
- Szczotkowane aluminium
- Skalowanie obrazu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pablos zadzwon do Macieja z konkurencyjnego forum on testowal i serie 8 i nizsza serie philipsa jak dobrze pamietam , chyba ze cos mi sie pokrecilo ale spytac nie zaszkodzi a moze ci pomoc nawet jesli nie testowal nizszego modelu. A jest osoba bezstronna i nie chwali philipsa dla philipsa tylko jelsi chwali to dlatego ze cos mu sie podobalo, a jesli pisze ze cos mu sie nie podobalo to dlatego ze cos wg niego jest nie do konca zrobione tak jak powinno - oczywiscie wg niego.
lolek
 
Do góry