Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
maciek_w napisał:
Witam,
przeczytałem wszystko do tutaj i praktycznie zdecydowałem się na 37xd, więksi bracia odpadają z powodu opinii o buczeniu.
Martwi mnie ciągle jedna kwestia, czy ten tv poradzi sobie z sygnałem ze zwykłej kablówki, będzie oglądany z odległości 3-3,5m?
W twoim przypadku , to ja bym się zdecydował na jvc 37p80 - najlepszy wybór dla kablówki! Poczytaj na wątku o tym modelu lcd.
 

Patrykos

New member
Panowie pilnie potrzebuje aby ktos majacy LC-42XD1E sprawdzil ten filmik (format mpeg2, mozna zmienic nazwe z .ts na .mpeg aby odtwarzal to komp lub konsola ps3, jesli ma problem z rozpoznaniem rozszerzenia)

http://www.w6rz.net/bars601.zip 1080p
lub
http://www.w6rz.net/bars709.zip 1080p

Na samym dole filmiku sa slupki w odcieniach szarosci, tak przynajmniej ja widze na moim monitorze lcd do komputera. Kiedy odpalam ten filmik na w/w tv sharp slupki szarosci zlewaja sie w jedna szara mase o tym samym kolorze za wyjatkiem 5-go slupka od lewej. Jestem bardzo ciekaw jak to sie wyswietla u was.

Czy ktos posiada jakies inne pliki graficzne/filmy ktorymi moge jeszcze potestowac ten tv? Mozliwe ze jutro zjawi sie pan z serwisu, i musze mu zrobic fachowa prezentacje usterek.... Najbardziej zalezy mi wlasnie na takiej planszy testowej ze slupkami kolorowymi, oraz slupkami w roznych odcieniach szarosci.

I ostatnie pytanie ;) Czy banding jest podstawa do reklamacji?
 
Ostatnia edycja:

JackWack

New member
Ja kupiłem ten LCD 3.10.2007r. LC-42XD1EA to jest model na końcu z literką A, telewizor z serii 707 made in Japan . Do tej pory nie mam żadnych problemów z telewizorem , żadnych tzw.buczeń ,pasów i pisków nie można się do czegoś przyczepić.Jestem bardzo zadowolony z tego LCD. Konsolę PS3 i DVd 405 też mam podłączone , ale do amplitunera Onkyo 805 i dopiero do telewizora, wejście EXT 6, wszystko jest podłączone przewodami HDMI łącznie z Cyfrą + HD. Jezeli mogę coś poradzić , jeżeli chcecie kupić ten LCD - a naprawdę warto , to szukajcie właśnie takiego modelu :eek:k:
 

jarula29

Member
żadnego buczenia, pisków itp.....

zakupiłem sharpa na wyspach ponad miesiąc temu. mój model to 42xde1a, seria 705********, made in japan.
jestem w 100% usatysfakcjonowany wyborem , zadnego buczenia, pisków itp nie stwierdziłem,
nie rozumiem też problemów z czernią. u mnie wygląda to wszystko naprawde bardzo dobrze. byc moze sharp na rynek brytyjski wypuszcza troche lepiej dopracowany sprzet.....
pozdrawiam
 

kotbury

New member
Śledzę ten wątek, "pod jego wpływem" zakupiłem 37XD1E (707... , made in japan) i chciałem się podzielić spostrzeżeniami.

Sprzęt kupiłem w internetowym RTV Media ze sprawdzoną polską gwarancją. Osławionego buczenia właściwie nie ma, chyba że wziąć pod uwagę cichutkie bzyczenie obecne właściwie tylko do 10 cm. w okolicy górnych kratek wentylacyjnych i niesłyszalne już na głośności o poziomie 1. Wyłączony TV jest absolutnie cichy. Banding jest chyba bardziej związany z niedoskonałością tunera cyfry i nadawanym sygnałem niż z telewizorem - na TVN lub Eurosporcie obraz ma płynne przejścia, na Polonii1 tragedia - istna tęcza (ale kanał też tragedia :) - obraz takiej mizernej jakości to potężny zgryz dla chyba każdego LCD). Z DVD ze skalowaniem w górę do 720p obraz żyleta i z potężnym kontrastem - w końcu czarne tło jest naprawdę czarne. Jest minimalna nierównomierność podświetlenia w lewym górnym rogu ale widoczna dopiero po 5 minutowym lampieniu się w czarne. Jak zobaczyłem obraz na jakimś tegorocznym LG 37' to mojego Sharpa przeprosiłem na kolanach za wątpliwości. Co do dźwięku to tylko poprawny no ale Cyfrę i tak puszczam przez amplituner. Jedyna niewygoda to to, że TV nie ma chociaż 720i po RGB na Eurozłączach, a żeby można było użyć wyższych rozdzielczości po analogu to trzeba użyć złącza PC (VGA), dołączonej przejściówki i złącza Component w DVD (a jakby DVD nie miał takowego to co...?).
Ogólnie nie żałuję - TV spełnił dokładnie moje oczekiwania co do obrazu.
A propos separatora sygnału antenowego - dość to ciężko kupić (na allegro 2 albo 3 oferty góra), do prób można zrobić samemu - ekranowane pudełko po np. rozgałęźniku kabówki podłączone do ekranu kabla po stronie odbiornika, zarówno ekrany jak i żyły sygnałowe po obu stronach połączyć ze sobą przez kondensatorki 220 pF. Przepięcia w kablu pożaru może nie wywoła (jak to ktoś chyba pisał), ale osobiście walczyłem z kablówką Astera na warszawskim Bródnie - waliło po łapach jak z kontaktu, przy podłączniu iskra skakała na 3 mm z ekranu na ekran a karta TV w komputerze głuchła po 5 minutach odbioru. Dopiero zastosowanie samodziałowego separatora uspokoiło sprawę.
 

jankes15

New member
to ja troche z innej beczki.
ostatnio kupiłem Sharpa 46Xd1e i póki co jest BARDZO zadowolony:grin::eek:k:
Na razie nie buczy, obraz z kablówki Aster jest bardziej niż zadowalający choć są kanały na których jest troche gorzej ale da się przeżyć, jednak do rzeczy.
Kupiłem odtwarzacz DVD Wiwa żeby móc "komfortowo" oglądać DivX`y i wszystko byłoby super tylko gdy podłączam DVD do TV poprzez component na ekranie jest pustka:(. Po S-video, euro, chinch działa a po componencie nie:( a nie ukrywam, że na tym mi zależy najbardziej bo obraz powinien być najlepszy. Pytanie czy jest coś o czym powinienem wiedzieć? Podłączyłem przejściówke D-SUB - component do TV do tego component i to do DVD i d...a:( Czy trzeba coś dodatkowo ustawiać na TV, czy może ta przejściówka jest jakąś lipą? HELP!!!
 

kotbury

New member
Tak się składa, że akurat mam Wiwę 128 podłączoną po komponencie na 720p.
1. Testuj na ekranie startowym WIWY - bez płyty, gdyż Sharp w wyższych rozdzielczościach bardzo powoli dostosowuje się do sygnału - u mnie przy zmianie z 576p na 720p obraz pojawił się po 6 sekundach - czyli bez nerwów (potem jak już chodzi to jest normalnie)
**P.S. Dzisiaj zmieniłem firmware WIWY na V210 i zonk - żeby przełączć rozdzielczości i widzieć, co się robi w napędzie musi siedzieć płytka DVD**
2. Trzeba ustawić rodzaj sygnału dla EXT4 (czyli złącza VGA - do niego podłącza się przejściówkę Component; aha wszystko dotyczy 37' i 42' - w 46' nie wiem czy PC to EXT4 - on ma chyba więcej wejść). Wchodzisz w:
Menu / połączenia / wybór sygnału / EXT4 (przykładowo) i ustawiasz na Component; domyślnie jest RGB (czyli pecetowa VGA)
3a. W WIWIE ustawiasz:
setup / ustawienia wideo / TV ekran > 16:9, potem /tryb HD > włączony i /wyjście wideo > YPBPR (domyślnie jest RGB, działające równolegle na CINCH-ach i eurozłączu; jeśli w Sharpie byłaby przejściówka RGB, to wszystko w domyślnych zadziałałoby od razu)
3b.W WIWIE przyciskiem P/N do zmiany systemów na pilocie lub z setupu ustwiasz (o ile pamiętam) 576P2 ewentualnie 720P3 (czyli pełny PAL 16:9 progresywny albo 1280X720 PAL 16:9 - jest w WIWIE! - też progresywny. Na trybach WIWY z przeplotem (czyli i) Component nie działa.
Jak coś się poplącze, zawsze możesz podłączyć wiwę compositem (VIDEO) do EXT3 SHARPA i wszystko odkręcić- composite zawsze działa.

U mnie do WIWY dołączony był 3-przewodowy kabel CINCH Component (Y/Pb/Pr), wszystko od przejściówki w telewizorze przez kabel po wyjścia w WIWIE jest prawidłowo oznaczone kolorami.
Ja też sprawdzałem po S-VHS i prawdę mówiąc jakiejś wielkiej różnicy miedzy nim a Component nie zobaczyłem ale jedna ważna rzecz - Component w Sharpie działa w trybach HD a wszystkie inne analogowe tylko w PAL-u ( WIWA potrafi nadawać HD przez wszystkie wyjścia - oprócz oczywiście S-VHS i VIDEO) chociaż w przypadku odtwarzania DIVX tryb HD WIWY to raczej sztuka dla sztuki - więcej artefaktów tylko wylezie, za to przy DVD z wysokim bitrate ...MIODZIO...
 
Ostatnia edycja:

secmal

New member
secmal napisał:
Dzięki za odpowiedź.
Czyli pewnie będę musiał zainwestować w kabel...:rolleyes:

Teoria o tym że jakość kabla HDMI może mieć wpływ na funkcjonowanie tunera n-ki z moim XD1E okazała się być błędna. Wymieniłem dekoder i ... działała bezpolemowo. Przy problemach proponuję wymienić tuner.
Posiadam n-kę od ponad roku i być może posiadałem "za stary" model :hmm:.
p.s. nawet pilot jest inny - mniejszy i ma inaczej ułożone klawisze.
 

darek1000r

New member
Telewizor LCD

Witam wszystkich mam dylemat co do wybrania telewizora LCD 37cali do 5000tys czy smsung czy sharp 100hz czy ful hd mam cyfre i antene naziemną no iamplituner ful hd poratujcie pozdro.
 

DasKIller

New member
witam,
podłącze się pod ten wątek bo bradzo mnie interesuje wersja 37 calowa sławnego xd1e i w związku z tym mam pytanie odnośnie tego tv, no to zaczynamy :)
1. jestem prawie zdecydowany na ten model, chyba że ktoś doradzi inny w podobnej cennie (jestem w UK i moge go miec za 699 funtów), zastanawiałem się też na bravia 32 calową D3000 ale chyba lepszy jest sharp ?! :)
,ogólnie przeznaczenie tv ma byc x360, sport, divx oraz dvd, sporadzycznie telewizja
2. ten tv nie ma 100hz ? bo slyszalem ze takie tv najbardziej nadaja sie do ogladania sportu, dynamicznych scen itp.
3. czy w 37 calach tez wyszla wersja poprawiona xd1ea tak jak w wyzszych calach ?
pozdrawiam jako mlody stazem na tym forum :)
 

martinesco

New member
JackWack napisał:
Ja kupiłem ten LCD 3.10.2007r. LC-42XD1EA to jest model na końcu z literką A, telewizor z serii 707 made in Japan . Do tej pory nie mam żadnych problemów z telewizorem , żadnych tzw.buczeń ,pasów i pisków nie można się do czegoś przyczepić.Jestem bardzo zadowolony z tego LCD. Konsolę PS3 i DVd 405 też mam podłączone , ale do amplitunera Onkyo 805 i dopiero do telewizora, wejście EXT 6, wszystko jest podłączone przewodami HDMI łącznie z Cyfrą + HD. Jezeli mogę coś poradzić , jeżeli chcecie kupić ten LCD - a naprawdę warto , to szukajcie właśnie takiego modelu :eek:k:


ma moze ktos info gdzie juz i za ile można kupić 46XD1EA, właśnie z A na końcu??

pzdr
 

jarula29

Member
bardzo dobry wybór

ta seria sharpa to bardzo dobry wybór. osobiscie mam 42xd1ea ale widziałem w akcji 37 i..... lcd jest również super. a poza tym produkt juz sprawdzony, zwycięzca wielu testów no i Złoty Piksel na koncie , to coś chyba znaczy.
poczytaj jeszcze inne opinie, zajrzyj na konkurs Złotego Piksela na naszym forum a wybór będzie bardzo prosty.
Ja w kazdym razie bardzo polecam.

p.s. a jaka jest cena sharpa 42xd1ea w UK, bo ja jestem w IRIE i jego price to 1799 euro! chociaz mojego wyhaczyłem jakieś 2 miechy temu za 1650 euro

pozdro
 

maka_1986

New member
Witam.
Właśnie zakupiłem sobie SHARPa 46XD1E.
Teraz z różnych wypowiedzi o tej serii telewizorów jestem upewniony że dokonałem dobrego wyboru.Jeszcze czekam na założenie cyfrówki ale obraz z kablówki po odpowiedniej regulacji też jest niczego sobie.
Ale jako żę w dziedzinie telewizorów jestem kompletnym laikiem nie rozumiem
jednego terminu który przewija się wokół tego telewizora.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć co to jest banding albo dać jakiś link gdzie to jest dokładnie wytłumaczone?
Dzięki za cierpliwość:D
 

jersey

New member
xd1e

daskiller - jesli db rozumiem to masz xd1e dostepnego za 700 funciakow tj. 3.7k "na nasze" hmm... to db cena w porownaniu z nw. A poniewaz to sprawdzony produkt i jak slusznie zauwazyl jarula29 - wlasciwie doceniony - to model i prestizowy i wciaz ceniony wsrod navbywcow mimo ponad roku od debiutu.
xd1e POSIADA technologie 100Hz - ogladajac LM nie widzisz komety tylko najnormalniejsza futbolowe! ioto chodzi prawda panie:) z wyboru xd1 bedziesz zadowolony no chyba ze zobaczysz co potrafi xl2e, no ale ja do niczego nie namawiam :)

jarula - 46" "na dzis" 6.2k (rownowartosc 1150 funciorow / 1700euroli / 2200 baksow) 42" "na dzis" 5.1k pln (950 GBP / 1400 EUR / 1950 USD/, 37" = 4.4k pln (850 GBP / 1200 EUR / 1700 USD/ - widac jak nasi trzepio kase z marzy...

siwy - jesli pytasz o wady/usterki - to nie mam ci nic do powiedzenia :)
 
Do góry