Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

jarwisz

New member
Bez reklam
mdag napisał:
ustawienie podświetlania na "+8" uważasz za niedobre do oglądania ?
Możesz podać swoje ustawienia menu "obraz" ?
u mnie po kalibracji obrazu
jest
DYNAMIKA
podś - 4
kontr - 28
jaskr - 2
kolor - 6
barwa - 0
ostr - 3

u mnie podświetlenie 8 to górna granica - nie ma już 9,10
jak jest u Ciebie
z tego co się orientuję obojętnie jaki kalibrujesz TV ustawienie górnej granicy nigdy nie jest właściwe.

pozdrawiam i czekam na info od innych użytkowników też
sprawdzimy jakie mamy ustawienia
 

jarwisz

New member
Bez reklam
buli107 napisał:
U mnie natomiast kolejno :
Miękki
8
przy Twoich ustawieniach kolory są bardziej plastyczne :)
ja jednak preferuję ostrość dlatego Dynamika

no i przyszedł 46XD1
- niestety BUCZY
ale jest na to rada - jedyna jaką znalazłem ale działa i brak buczenia - PODSWIETLENIE musi być ustawione na 8.

pozd
 

mdag

New member
jarwisz napisał:
u mnie po kalibracji obrazu
jest
DYNAMIKA
podś - 4
kontr - 28
jaskr - 2
kolor - 6
barwa - 0
ostr - 3

u mnie podświetlenie 8 to górna granica - nie ma już 9,10
jak jest u Ciebie
z tego co się orientuję obojętnie jaki kalibrujesz TV ustawienie górnej granicy nigdy nie jest właściwe.

pozdrawiam i czekam na info od innych użytkowników też
sprawdzimy jakie mamy ustawienia

Tak, górna granica podświetlania to "+8" i na niej nie buczy, to ustawienie jest dla mnie w porządku, choć jak wspomniałem wcześniej są kanały, które wtedy za bardzo dają po oczach (np. kurier w tvp3 gdzie jest białe tło), ale są one rzadkością, wtedy zmniejszam sobie trochę podś.
Zazwyczaj mam:
Użytkownika
podś 8
kontr - 32
jaskr - 0
kolor - 4
barwa - 3
ostr - 4
 

jack71

New member
modrzew napisał:
Witam!
Zdaje się, że mamy ten sam telewizorek - mój też jest serii 703... made in Taiwan.
Jeśli chodzi o tuner to zmień koniecznie. Nie czytałem wprawdzie osobnego wątku o cyfrze+hd, ale ze swojego skromnego doświadczenia wiem, że różnica jest zasadnicza. Podczas poszukiwań telewizora testowałem tego sharpa w jednym sklepie - stary tuner cyfry podłączony przez euro i... na pewien czas porzuciłem myśl o kupnie tego telewizora. Krótko mówiąc było kiepsko. Przykład:na kanałach filmowych cyfry czoła na twarzach postaci żyły "własnym życiem" tzn. poruszały się niezależnie od reszty twarzy.
Nowy tuner nabyłem razem z telewizorem, podłączyłem przez hdmi i BEZ PORÓWNANIA. Oczywiście nie jest idealnie np. tvp3, tvp polonia - szkoda gadać. Ale np. raz leciał jakiś serial(?) na tvn7 i serio mysłałem, że leci w hd.:D
Mam teraz canal+filmhd i canal+sporthd i mam pewne subiektywne odczucie.
Wydaje mi się, że wcześniej, kiedy "dawkowali" hd w zasadzie tylko w piątki wieczorem plus liga angielska i inne od czasu do czasu, jakość obrazu była lepsza niż teraz, kiedy częściej puszczają programy w hd na nowych kanałach. Oczywiście wiem, że na tych kanałach program nie idzie cały czas w hd - zawsze sprawdzam - więc nie chodzi tu o programy "nie w hd". Ale być może moje oczy mnie zawodzą.
Co do samego telewizora to niestety po jakimś czasie użytkowania - na pewno nie od razu - pojawił się problem z pionowymi cienistymi paskami w środkowej części matrycy przy dynamicznych scenach - SERDECZNIE TEGO NIE ŻYCZĘ.
Po jakimś czasie pojawiło się też naprawdę cichutkie piszczenie kiedy telewizor jest wyłączony - słychać je jedynie w nocy i w dzień jeśli zbliży się do telewizora. Nie jest to jednak tak uciążliwe jak opisany wyżej problem.

Pozdrawiam i życzę miłej - I NICZYM NIEZAKŁÓCONEJ - eksloatacji.:D

Pozdrawiam
Zgadzam sie z Tobą absolutnie odnośnie tunera philipsa hd z cyfry oraz cichutkiego piszczenia po wylaczeniu tv.W serwisie powiedziano mi ze to slychac zasilacz i jesli chce to przyjada to zrobic jesli mi to bardzo przeszkadza.A ze przeszkadza mi to srednio a wlasciwie to tylko fakt ze w tak drogim tv cos takiego ma miejsce, to na razie sie wstrzymuje tym bardziej ze spie w innym pokoju.
Na razie nie mam zadnych problemów z eskspolatacja,zadnych jak napisales pionowych pasow na matrycy.
Krotko jeszcze odnosnie tunera hd.Więc dla mnie a takze mojej rodziny i znajomych przede wszystkim kibicow,roznica pomiedzy hd a sd z canal plus sport jest bardzo wyrazna zeby nie powiedziec oszalamiajaca.Na dobrym meczu,szczegolnie przy sztucznym swietle np ostatnio Zagłebie-Wisła czy wczesniej Legia-Cracowia róznica w obrazie jest naprawde widoczna,duza roznica w ostrosci,lepiej widoczne napisy na banerach reklamowych itd.Obraz na kanalach sd po kablu hdmi wg mnie duzo gorszy niz przez euro złacze ( nauczony na zestawie hi-fi ze na kablach nie warto osczedzac zakupilem kable bardzo dobraj jakosci zarowno hdmi jak i scart).Takze naprawde super obraz jest dla mnie na National hd szczegolnie na przyrodniczych filmach.Jedynie co mnie denerwuje to niemoznosc robienia glosniej pilotem od cyfry gdy ogladam po hdmi.Po probie sciszenia fonia wylacza sie zupełnie po za tym narazie sam tuner hd jest ok,zadnych niespodzianek po instalacji,zadnych resetow itd,moze tylko troche dluzsze oczekiwanie na zmiane kanalu.
Ogólnie jestem zadowolony a obraz na moim sharpiku jest naprawde dobry.
A co do ustawien tv to gustów jest wiele,Ja ogladam na EKO z tym ze zdjalem podswielenie do 5 i te ustawienie uwazam za najbardziej uniwersalne chociaz King Konga w hd ogladalem na Dynamice.
Pzdr wszystkich tv maniaków
 

buli107

New member
jarwisz napisał:
przy Twoich ustawieniach kolory są bardziej plastyczne :)
ja jednak preferuję ostrość dlatego Dynamika
Dokładnie tak jak piszesz. Przy większej skali barwy i koloru denerwowała mnie "sztuczność" obrazu. Tak jak mam jest neutralnie i oglądając programy z platformy polsatu da sie je "strawić";) Jak zapodam lapszy sygnał to pewnie i ustawienia pójdą w górę. Pozdrawiam.
Apropo sygnału, w dziale Blue-ray zaciekawiły mnie posty, wskazujące na dużą różnicę w odtwarzaniu filmu dvd na odtwarzaczu Blue-ray względem odtwarzania tegoż filmu na odtwarzaczu dvd. Czy jest sens w ogóle inwestować w dvd ??? Może od razu sprawić sobie samsunga blue-ray ( przystęona cena )? Pozdrawiam.
 

ramadan

New member
No to teraz moje przygody z serią XD1.
Kilkanaście postów wcześniej opisałem, jak ze względu na banding pionowy zacząłem procedurę wymiany mojego 42" na 46".
No i mam 46".
Mam też ponownie banding, tyle że już poziomy i znacznie mniej uciążliwy - widać to naprawdę sporadycznie (jedna smuga w dolnej części ekranu) więc nie będę już reklmował tego egzemplarza. Niemniej jednak jest to dowód na to, że banding pod różnymi postaciami jest słabą stroną Sharpa.
I chyba jedyną.
Reszta jest na 5.
Matryca w 46" Made in Japan jest moim zdaniem lepsza od 42" Made in "???" - to bardzo subiektywna ocena ale wg. mnie jest lepiej.
Nic nie buczy, za to piszczy ;) przy włączonym TV - całe szczęści słychać to tylko jak się przyłoży ucho do telewizora albo w absolutnej ciszy o 4 nad ranem, więc nie uważam tego za wadę a za dźwięki wydawane norlmalnie przez elektronikę.
Co ciekawe, 37" (któego miałem na testach przed kupnem 42") i 46" wydają specyficvzne dźwięki "kosmiczne" przy włączaniu i wyłączaniu, których nie wydawał 42" - więc technologia musi być inna.
Generalnie Sharpa 46" XD1E oceniam dobrze. Napisałbym, że rewelacyjnie, gdyby nie problem z bandingiem ale to już jak widać jakiś poważny dołek w fabrykach matryc i to nie tylko Sharpa ale również Sony (tv), Panasonica (projektory), Epsona (projektory), Nikona (aparaty foto) i jak sądze wielu innych więc my, Sharpowcy, nie jesteśmy osamotnieni w tym bólu.
Czytałem zresztą na kilku forach, że właściwie nien sposób znaleźć matrycę idealną - okazuje się, że technologia produkcji LCD musi być ciągle udoskonalana bo trochę brakuje do perfekcji.
Tak więc - w przedziale cenowym około 7 tys. (ja dałem 7250) polecam ten TV.
 
Ostatnia edycja:

jack71

New member
ramadan napisał:
No to teraz moje przygody z serią XD1.
Kilkanaście postów wcześniej opisałem, jak ze względu na banding pionowy zacząłem procedurę wymiany mojego 42" na 46".
No i mam 46".
Mam też ponownie banding, tyle że już poziomy i znacznie mniej uciążliwy - widać to naprawdę sporadycznie (jedna smuga w dolnej części ekranu) więc nie będę już reklmował tego egzemplarza. Niemniej jednak jest to dowód na to, że banding pod różnymi postaciami jest słabą stroną Sharpa.
I chyba jedyną.
Reszta jest na 5.
Matryca w 46" Made in Japan jest moim zdaniem lepsza od 42" Made in "???" - to bardzo subiektywna ocena ale wg. mnie jest lepiej.
Nic nie buczy, za to piszczy ;) przy włączonym TV - całe szczęści słychać to tylko jak się przyłoży ucho do telewizora albo w absolutnej ciszy o 4 nad ranem, więc nie uważam tego za wadę a za dźwięki wydawane norlmalnie przez elektronikę.
Co ciekawe, 37" (któego miałem na testach przed kupnem 42") i 46" wydają specyficvzne dźwięki "kosmiczne" przy włączaniu i wyłączaniu, których nie wydawał 42" - więc technologia musi być inna.
Generalnie Sharpa 46" XD1E oceniam dobrze. Napisałbym, że rewelacyjnie, gdyby nie problem z bandingiem ale to już jak widać jakiś poważny dołek w fabrykach matryc i to nie tylko Sharpa ale również Sony (tv), Panasonica (projektory), Epsona (projektory), Nikona (aparaty foto) i jak sądze wielu innych więc my, Sharpowcy, nie jesteśmy osamotnieni w tym bólu.
Czytałem zresztą na kilku forach, że właściwie nien sposób znaleźć matrycę idealną - okazuje się, że technologia produkcji LCD musi być ciągle udoskonalana bo trochę brakuje do perfekcji.
Tak więc - w przedziale cenowym około 7 tys. (ja dałem 7250) polecam ten TV.

Mogłes sobie wymienic na model 42" z maja np i tez bys mial Made in Japan.Ja mam Tajwan ale chodzi idealnie
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ramadan napisał:
Miałem model właśnie z maja - był tajwański niestety.
no to ja mam chyba szczęście do swoich LCD
37" - żadnych pisków etc
46" - brak bandingu albo go nie widzę .Buczenie można na 100% wyeliminować i brak tych pisków o których piszesz.LCD z najnowszej dostawy.

pozd
 

modrzew

New member
jack71 napisał:
Zgadzam sie z Tobą absolutnie odnośnie tunera philipsa hd z cyfry oraz cichutkiego piszczenia po wylaczeniu tv.W serwisie powiedziano mi ze to slychac zasilacz i jesli chce to przyjada to zrobic jesli mi to bardzo przeszkadza.A ze przeszkadza mi to srednio a wlasciwie to tylko fakt ze w tak drogim tv cos takiego ma miejsce, to na razie sie wstrzymuje tym bardziej ze spie w innym pokoju.
Na razie nie mam zadnych problemów z eskspolatacja,zadnych jak napisales pionowych pasow na matrycy.
Krotko jeszcze odnosnie tunera hd.Więc dla mnie a takze mojej rodziny i znajomych przede wszystkim kibicow,roznica pomiedzy hd a sd z canal plus sport jest bardzo wyrazna zeby nie powiedziec oszalamiajaca.Na dobrym meczu,szczegolnie przy sztucznym swietle np ostatnio Zagłebie-Wisła czy wczesniej Legia-Cracowia róznica w obrazie jest naprawde widoczna,duza roznica w ostrosci,lepiej widoczne napisy na banerach reklamowych itd.Obraz na kanalach sd po kablu hdmi wg mnie duzo gorszy niz przez euro złacze ( nauczony na zestawie hi-fi ze na kablach nie warto osczedzac zakupilem kable bardzo dobraj jakosci zarowno hdmi jak i scart).Takze naprawde super obraz jest dla mnie na National hd szczegolnie na przyrodniczych filmach.Jedynie co mnie denerwuje to niemoznosc robienia glosniej pilotem od cyfry gdy ogladam po hdmi.Po probie sciszenia fonia wylacza sie zupełnie po za tym narazie sam tuner hd jest ok,zadnych niespodzianek po instalacji,zadnych resetow itd,moze tylko troche dluzsze oczekiwanie na zmiane kanalu.
Ogólnie jestem zadowolony a obraz na moim sharpiku jest naprawde dobry.
A co do ustawien tv to gustów jest wiele,Ja ogladam na EKO z tym ze zdjalem podswielenie do 5 i te ustawienie uwazam za najbardziej uniwersalne chociaz King Konga w hd ogladalem na Dynamice.
Pzdr wszystkich tv maniaków

Witam!

Moim zdaniem prawdziwą różnicę zobaczysz dopiero jak puszczą ligę angielską w hd (to już jutro i mam nadzieję, że nie po to puszczają polską w hd, żeby angielską "serwować" w sd).

Pozdrawiam i życzę dobrego (I NICZYM NIEZAKŁÓCONEGO) odbioru.
 

nowy66

New member
jarwisz napisał:
u mnie po kalibracji obrazu
jest
DYNAMIKA
podś - 4
kontr - 28
jaskr - 2
kolor - 6
barwa - 0
ostr - 3

pozdrawiam i czekam na info od innych użytkowników też
sprawdzimy jakie mamy ustawienia

U mnie po kalibracji poprzez DVD (jeśli można to nazwać kalibracją) jest tak

Dynamiczny (tez wolę obraz bardziej jednoznaczny), i dalej
podświetlenie +4
kontrast +30
jask -4
kolor +2
barwa +1
ostr +4

To było jedyne ustawienie, które dawało (poprzez Scart) obraz i biel/czerń nie zlewającą się (mówię o planszach testowych). Takie ustawienie sprawdzało się również na 1330 Cyfry+ i na nboxie (po hdmi - ale tam więcej ustawień). Z drugiej strony nie przywiązywałbym większej wagi do ustawień indywidualnych : rodzaj, jakość, długość kabli, podłaczony sprzęt (DVD, Sat) ma przecież znaczenie. Ale jako bazę - czemu nie?

Podswietlenie na +8 (całkowicie) oraz -1 (w 50%) niweluje buczenie. Ale ustawienie na +8 to mi oczy wypala. Wole zrobić głośniej:D. (tak jak z samochodem : jak coś stuka to zrób głośniej radio :grin:). Jeden klient na francuskim forum pisze nawet, że w dzień ogląda na +8 a w nocy na -8.

pzdr
 

pithorr

New member
O Jezu, panowie...
A na czym polega owa KALIBRACJA?
I co to jest ten BANDING?

Ale po kolei...
Parę miesięcy temu stałem się szczęśliwym posiadaczem ustrojstwa LC42XD1E. Niestety, tydzień temu moja zabawka został skradziona :(
Czekając sobie na wypłatę odszkodowania przeglądam Wasze forum i się zastanawiam czy kupić ten tv jescze raz czy lepiej póść dalej: na 46' albo nawet wersję XL.
Kilka słów o moim egzemplarzu (seria 703xxxxx):
- nic nie buczało,
- obraz z Cyfry DSL (hm - wideostrada, jej m...) pzrez SCART raczej beznadziejny, lepszy o dziwo prosto ze zwykłej anteny (nie wiem - chyba dlatego że telewizor sam go generował do swojej rozdzielczości...)
- sygnał z DVD po HDMI niezły, ale myślę że daleko mu jednak do takiego jak z Blue-Raya; co ciekawe - nie zauważyłem istotnej różnicy pomiędzy 720p a 1080i, a ten ostatni powinien się chyba lepiej prezentować dla tej matrycy...
- sygnał z kompa też nie najgorszy, tylko jakby ku czerwieni przesunięty (nie wiem może to karta graficzna?)
- zaobserwowałem tez niestety smużenie, szczególnie ciemnych elementów, przy słabym sygnale (Cyfra + TVN7 albo Kultura). Nie może być to chyba sprawa czasu reakcji matrycy, 6ms wg mnie jest nie do wychwycenia, ale skąd to sie pojawia - na CRT nie zauważyłem...

Czy ktoś z fachowców mógłby się ustosunkować do moich spostrzeżeń, szczególnie interesuje mnie ten banding i kalibracja :)

No i czy warto jeszcze kupować 42', po prawdzie 46 wydaje mi się trochę za duży - oglądam tv z ok. 3m. Filmy na DVD są OK, nawet z 2m, ale już z tej Cyfry DSL to obraz ładnieje z odległością - i tak dopiero z 3,5-4m nie męczy.
 

mdag

New member
A ja mam już u siebie drugi model 46XD1E. Wymieniałem ze względu ma wadę matrycy, o której pisałem kilka stron wcześniej. Sharp Polska spisał się bez zarzutu.
Numer seryjny - podobnie jak poprzedni model - 705xxxxxx czyli maj.

Podobnie jak poprzedni egzemplarz tv buczy i podobnie jak w poprzenim nie buczy na podświetlaniu +8. Banding jeśli jest, to jakiś minimalny, trzeba się specjalnie przyglądać i czekać żeby go zobaczyć (czasami na murawie podczas meczu lub innych jednolitych tłach). Podczas normalnego oglądania filmu raczej nie zauważalny.

Generalnie 46XD1 świeci pięknie, oglądam z 4 metrów (czasami bliżej) i filmy dvd oraz z c+, podobnie jak mecze wyglądają świetnie.

Za ceną którą zapłaciłem tzn. ok. 7300 z przesyłką nie widzę nic lepszego w kategorii 46 cali.
46XL1 jest dla mnie trochę za drogi, a mniejszego (42RD2, 42P80 itp.) raczej nie chciałem ze względu na wielkość ekranu, która ma spore znaczenie przy tej odległości oglądania. Po prostu kompromis.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
pithorr napisał:
O Jezu, panowie...
A na czym polega owa KALIBRACJA?
I co to jest ten BANDING?

Czy ktoś z fachowców mógłby się ustosunkować do moich spostrzeżeń, szczególnie interesuje mnie ten banding i kalibracja :)

No i czy warto jeszcze kupować 42', po prawdzie 46 wydaje mi się trochę za duży - oglądam tv z ok. 3m. Filmy na DVD są OK, nawet z 2m, ale już z tej Cyfry DSL to obraz ładnieje z odległością - i tak dopiero z 3,5-4m nie męczy.

poczytaj post kolegi mdag a sam będziesz wiedział.

BANDING - pasmowanie /interferencja na styku jasnych i ciemnyhc obiektow/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasmowanie

KALIBRACJA
http://www.cinematic.com.pl/kalibracja/jak-wyglada-kalibracja.html
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=93492


ja na Twoim miejscu brałbym od razu 46" - bez namysłu.
Po pierwsze jest większy zdecydowanie ekran a po drugie ma lepszą matryce i parametry

pozd
 

mdag

New member
pithorr napisał:
No i czy warto jeszcze kupować 42', po prawdzie 46 wydaje mi się trochę za duży - oglądam tv z ok. 3m. Filmy na DVD są OK, nawet z 2m, ale już z tej Cyfry DSL to obraz ładnieje z odległością - i tak dopiero z 3,5-4m nie męczy.

Tak jak napisali koledzy powyżej - bierz 46'.
Pierwsze wrażenie jakie miałem po jego postawieniu - ale wielki :cool:
A dzisiaj wydaje mi się taki w sam raz....
 

tomiras

New member
buczenie n-ty raz

Wiem,że sporo było na ten temat.Ale jak dla mnie nikt nie wyjaśnił czy to "buczenie" w 46XD od serii 702...wogóle nie występuje czy jest mniejsze. Byłem w sklepie i oglądałem ten model z numerem od 705... i przy podświetlaniu od -8 do 7 było słyszalne "buczenie" zaś na max czyli 8 kompletna cisza. Może wcześniej było to bardzo głośne ,bo w powyższym przypadku jest słyszalne,ale ...
 

Patrycjusz

New member
z tego co ciągle słyszę, to opinie są różne:
Kiki mówi, że sprzedali xd mnóstwo i nikt nie zgłaszał problemów, inni na forum mówią, że jednak buczy, ale przy podświetleniu na 8 już nie buczy.
Ostanio potwierdził to Jarwisz, który kupił z aukcji nóweczkę 46XD iiiiiiiiiiiiiiii buczy. Poczytaj wcześniejsze posty, wnioski nasuwają się, że jednak ciągle buczy :( a wielka szkoda

pozdro
 
Do góry