Seria PV70

bogge

New member
Proszę bardzo Adrianes

Witam,


Nie zaobserwowałem żadnych śladów wypalania, zarówno w modelu 60, jak i teraz w 70. Dziś nawet zastanawiałem się jak przejdzie swoisty test, bo wychodząc do pracy rano zostawiłem go włączonego na TVN24 (z pośpiechu zapomniałem wyłączyć), a małżonka zajęła się pracami domowymi i telewizor przez cały czas był włączony na tym samym kanale przez około 10 godzin. Wyłączyłem i włączyłem telewizor po przyjściu - żadnych śladów, tak więc napis widniejący na naklejce mówiący o zastosowaniu systemu zapobiegającemu wypalaniu chyba działa, poza tym stosuję "docieranie" plazmy, więc nie szaleję z ustawieniami "sklepowymi" i TV na razie gra jeszcze nie do końca skalibrowany, co jednak obiecuję uczynić po "dotarciu" i jak tylko dotrze do mnie płyta kalibrująca, bo poprzednia niestety się gdzieś zapodziała.

Jak na razie telewizor w pełni spełnia pokładane w nim nadzieje dotyczące jakości obrazu, jest zauważalna wyraźnie lepsza jakość odwzorowania szczegółów podczas odbioru sygnału SD (wprawdzie upscalowanego z n-ki, aljak i z C+), ale jednak widac różnicę.
Potwierdzam i zgadzam się z opiniami z przytaczanego forum angielskiego, że czerń jest naprawdę dobra i Panasonic nie odwalił "kichy" jak mu na początku zarzucano.

Najwyraźniej ceny w Polsce wreszcie normalnieją i wreszcie za względnie normalną kwotę możemy kupić dobrej jakości telewizor. Pamiętam, jak PV60/600 w wersji 42' kosztował na początku ponad 25 000 PLN, a PA30, czyli model nawet nie HD Ready szalone 15 000 PLN. Przyznam szczerze, że jak pomyślę ile zapłaciłem przed laty za pierwszą plazmę, to trochę jest mi mnie żal (za pośpiech i głupotę spowodowaną pragnieniem dużego, nowoczesnego TV ekh ;) )
Jesli chodzi o PV70 i panel G10 zastosowany w tym odbiorniku, to najwyraźniej Panasonic znalazł kompromis pomiędzy dobrą jakością podpartą elektroniką i niskim kosztem produkcji, co skutkuje dobrą cena końcową - konkurencja nie śpi i Panasonic chyba to rozumie, najważniejsze że z korzyścią dla nas, klientów i chyba tak powinno być, prawda?


Pozdrawiam
 

adrianes

New member
Wielkie dzięki i najbardziej przemawia do mnie Twoja opinia, bo mając oba modele chyba najlepiej wiesz jaka jest między nimi różnica. Jeżeli jestes zadowolony z PV70 to musi być OK. Widziałem 42PV70 na żywo ale czekam na model 50 cali i jeżeli się pojawi w okolicach Poznania niezwłocznie dokonam zakupu. Będę używał go tak jak Ty na Cyfra+. Obecnie używany LCD Sony 40S2000 gra tak fatalnie, że już mam go dosyć, jedynie na Canal+ i czasami na HBO można na niego popatrzeć mimo, że mam do niego prawie 6 metrów.

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
adrianes napisał:
Wielkie dzięki i najbardziej przemawia do mnie Twoja opinia, bo mając oba modele chyba najlepiej wiesz jaka jest między nimi różnica. Jeżeli jestes zadowolony z PV70 to musi być OK. Widziałem 42PV70 na żywo ale czekam na model 50 cali i jeżeli się pojawi w okolicach Poznania niezwłocznie dokonam zakupu. Będę używał go tak jak Ty na Cyfra+. Obecnie używany LCD Sony 40S2000 gra tak fatalnie, że już mam go dosyć, jedynie na Canal+ i czasami na HBO można na niego popatrzeć mimo, że mam do niego prawie 6 metrów.

Pozdrawiam

A ja Ci radze nie czekaj na 50 Panasa tylko kup sobie juz teraz Sonego KDF 50' lub KDS 55' tylna projekcje. Super obraz pod Cyfra+ :cool:
 

adrianes

New member
Rozumiem, że napisałeś to w formie żartu, żeby wprowadzić trochę humoru na forum ?? Widziałeś kiedykolwiek te telewizorki w akcji ?? Przecież nic na nich nie widać.

Pozdrawiam i gratuluję humoru.
 

jaco

New member
To porównanie Pionnera i PV 70 na zdjęciach to sciema .Auto fokus ustawiony jest na Pionka co widać po naklejkach na obudowie.
 

bankrootghost

New member
ar2 napisał:
Najprostszym sposobem jest uczestniczenie podczas robienia zdjęć, ponieważ można przyjść i wykonywać testy razem ze mną. Z tego co się orientuję to kiki także jest otwarty na wszelkich gości.

już nawet nie mam możliwości pisania na tym Forum Panie Administratorze!
musiałem więc to jakos obejść i pojawić się jako duch.
Co do meritum sprawy to wydaje się oczywiste (dziwne, że do tej pory nikt tego nie zaproponował), że powinniście Panowie jak najszybciej zaprosić na Wasz pokaz dwóch ludzi: inżyniera i handlowca z firmy Panasonic.
 

Groszek

New member
To ja jeszcze o zdjęciach.....

Ostrość - ostrością, ale kolor śniegu na Pioneerze ( zdjecie z Japońcem odpinającym narty) jest nie do przyjęcia. Co to jest?? Fioletowawy śnieżek???!!!???


pozdro

p.S.

Boogie z tego co zrozumiałem masz PV60 i PV70 - może Ty zrobisz zdjęcia??? Myślę, ze sporo ludzi z checią by to zobaczyło, ale pewnie nie masz..... ....aparatu. ;-)
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
adrianes napisał:
Rozumiem, że napisałeś to w formie żartu, żeby wprowadzić trochę humoru na forum ?? Widziałeś kiedykolwiek te telewizorki w akcji ?? Przecież nic na nich nie widać.

Pozdrawiam i gratuluję humoru.

To nie zart, oczywiscie ze na nich wszystko widac i to jak, pewnie widziales je w MM jak leza na nizuktiej pulecce, wtedy to rzeczywiscie nic nie widac:cool:
 

marcin3070

New member
Kupiłem 42 z 70 tki, jestem zadowolony, to w ciągu 2 tygodni 3 plazma w domu 1- samsung 42 Q7 rewelacyjny ale miał feler i była to ostatnia sztuka w dobrej cenie. 2- LG 42 RR z dyskiem 80 który okazał się totalną poraszką w domu i 3- panasonic 42 70 tka. W cenie do 6000 wydaje mi się
ze jest całkiem dobry. jednak i tak stawiam na poz 1 gdyby nie feler nie zamienil bym go. Teraz czekam na jakis rozsadny tuner sat z hd i czytnikiem kart- może ktos mi jakis poleci.
pozdrawiam
 

kejo

New member
Witam dzisiaj na forum przeczytałem informacje, że PV70 jest w Galerii Mokotów postanowiłem go zobaczyć i co za szczęście stały obok siebie 60 i 70 – tka – obydwa pokazywały programy z SD. Muszę nadmienić że wcześniej chciałem kupić 60 a informacje na forum spowodowały że czekałem na 70. A oto moje spostrzeżenia – obrazy (panele G9 i G10) moim zdaniem identyczne :cool: (niestety nie ma tam możliwości podłączyć innego sygnału) więc zacząłem szukać innych różnić (mogłem pobawić się kanałami TVN Polsat Trwam ;-) itp. - ustawieniami i tak dalej) ale nic nie znalazłem, gdyby nie wiedza z forum :idea: (przydała się …. ) o zastosowanych technologiach musiał bym stwierdzić że jest to ten sam telewizor tylko w innym opakowaniu i WŁAŚNIE TAK SĄDZE :D – chociaż w 70 oprócz niewidocznych dla mnie "większej ilości odcieni czerni itp." jest mniej gniazd i dodatków niż w 60 – ponadto czarna obudowa 70 (bardzo gładka) fajnie przyciąga kórz i odciski ;)
– jeżeli jest (moim zdaniem) tak niewiele różnić postanowiłem zakupić 60, która (narażę się wielu:blagam: ) uznałem za lepszą i będzie pasować do reszty srebrnego sprzętu …….

PS. myślę bogge że nowy Panas nadaje się właśnie do sypialni….. nawet fajnie by tam wyglądał ;)
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
marcin3070 napisał:
Kupiłem 42 z 70 tki, jestem zadowolony, to w ciągu 2 tygodni 3 plazma w domu 1- samsung 42 Q7 rewelacyjny ale miał feler i była to ostatnia sztuka w dobrej cenie. 2- LG 42 RR z dyskiem 80 który okazał się totalną poraszką w domu i 3- panasonic 42 70 tka. W cenie do 6000 wydaje mi się
ze jest całkiem dobry. jednak i tak stawiam na poz 1 gdyby nie feler nie zamienil bym go. Teraz czekam na jakis rozsadny tuner sat z hd i czytnikiem kart- może ktos mi jakis poleci.
pozdrawiam



a byłem już zdecydowany na panasonica, i znowu nie wiem co kupić
 

bogge

New member
kolego kejo

Polecam mimo wszystko test w domu, nie w sklepie, gdyż tylko w ten sposób jesteś w stanie ocenić, czy dany TV spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli Tobie wystarczy test w sklepie, to ok - Twój wybór, ale nie zgadzam się z opinią, że PV70 jest gorszy od poprzedniego modelu. To tyle.
Poza tym ja nie narzekam na jakość 60-tki, gdyż korzystałem z niej i nadal korzystam i nie mam zamiaru jej sprzedawać za bezcen w porównaniu do ceny zakupu.
Jeśli Tobie się podoba wersja 60, to chyba dobrze, prawda? Przecież każdy ma własne oczy i upodobania i najważniejsze, że to Ty będziesz zadowolony ze swojego wyboru.
Jeżeli chodzi o Twoją uszczypliwą uwagę co do sypialni, to pozostawię ją bez komentarza, bo i po co.

Pozdrawiam
 

doc38

New member
Czy ekrany PV60 i PV70 mają jakieś powłoki antyelektrostatyczne zapobiegające osiadaniu kurzu? Nie cierpię sprzątania... ;)
 

Spikey

New member
remigiusz napisał:
a byłem już zdecydowany na panasonica, i znowu nie wiem co kupić

x2, ja już nie wiem co zrobić. :(

Może ten PV70 jednak nie taki zły jak go piszą. Fakt faktem, że cholernie mi się podoba wizualnie.
 

Flapu

New member
Nie wiem czy PV60 ma powłokę ale wiem jedno - ekran wcale, ale to wcale nie nie przyciaga kurzu. Zakupiłem mój TV w listopadzie i jeszce ani razu nie przecirałem ekranu z kurzu (scierałem tylko odciski palców).
Nie wiem jak to jest zrobione ale wcale sie nie kurzy.
Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Flapu napisał:
Nie wiem jak to jest zrobione ale wcale sie nie kurzy.
Pozdrawiam

;) Na pewno silnie promieniuje, ze nawet kurz nie siada;)

Tyle zartem, rozwiazanie bardzo dobre, nie trzeba sie naprawde o ta kwestie martwic.

Do niezdecydowanych, Samsung pozera mnosto pradu, 360W. Troche w utrzymaniu miesieczym wiecej wyjdzie niz w Panasonicu. Z drugiej strony jak dlugo moza tak trzymac sie w zawieszeniu i konsternacji.

Do zdjec SD z www.avforums.com tak mogloby wygladac wiekszosc kanalow przez antene naziemna, gdyby w Polsce ktos nie zaspal nad wprowadzeniem DVB-T (ponoc za dwa lata w calym kraju, w okolicach niektorych miast dostepny od jakiegos czasu).

Pzdr. (C)G
 

wydma8

New member
Troszke nie pojmuje, przy wyborze tv za 4000-6000zł ma ktos zwracac uwage na 2-4zł w skali miesiaca wydawane wiecej lub mniej na rachunek za prad, jakas paranoja...
 

wydma8

New member
A druga sprawa to fakt ze mam wielk problem jaki tv kupic, wiem przynajmniej ze bedzie to plazma:)

Odleglosc od tv to ok 2,5 i wlasie przez ta odleglosc zastanawiam sie nad 37", nie wiem czy 42" nie bedzie za duzy.

Wybierajac pomiedzy 37" to wybor wypada na pv60 lub pv70, ale nie ma pojecia ktory:)

A jesli chodzi o 42 to do tych dwoch jeszcze biore pod uwage samsunga e7h i ewentualnie q7h, ten pierwszy z niewiadomych przyczyn mozna juz zakupic jk sie ma szczescie za 3000!!!! ten drugi o 1kzł wiecej.

Co poradzacie, jaka wielkosc biorac pod uwage odleglosc od tv, jaki tv??:):):)

Z gory dzieki za kazda pomoc.

Pozdrawiam!!
 
Do góry