Seria PV70

darius71

New member
panasonic 37'lv70p

Cześć
mam zamiar kupić model 37',ale mam dylemat pomiędzy Lcd32 lx70p panasonica ,będe oglądał z odległości 3m i czy plazma nie jest za duża a lcd za małe.Reszta to jakość mam polsat cyfrowy.Dziękuje.
Darek
 

dany

New member
mario.79 napisał:
Może mi się wydaje ale lepszy odbiór jest na SD niż na HD Canal plus. A może coś źle podłączyłem ? No chyba że Cyfra taka kiepska. No bo chyba nie tv ...

A jesteś pewien, że ta pozycja programowa, któą oglądałeś była puszczona w HD, bo jeśli nie, to rzeczywiście, HD mogło być gorsze niż 16/9, w przeciwnym wypadku, nie ma takiej możliwości, połączenie oczywiście HDMI ?
 

mario.79

New member
HDMI jak najbardziej. Może rzeczywiście program był na kanale HD ale nie puszczony przez Cyfrę w HD i dlatego widac było gorzej. Wydawało mi się że HD to już wypas a tu tak nie za bogato.
 

Filipek2821

New member
No i w końcu doczytałem do końca ( zajęło mi to troszkę czasu) i jak na ten czas to jest mój faworyt jeżeli chodzi o plazmy 37''.

Tylko byłem ostatnio w MM w Radomiu i stały koło siebie Plazma Panasonic TH-42PV70P i obok niego jakis 32'' LCD Panasonica za 3999 i jak na moje oko był ładniejszy obraz na LCD.

Może to wina tego, że obraz oglądałem ze zbyt małej odległości. Ale dodam tylko to że obraz nie był zbyt ruchliwy i to też może przyczyna. Ustawieniami próbowałem sie pobawić, ale tylko z przedniego panela na Plaźmie, ale nic nie mogłem zrobić żeby dorównać LCD. Możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest???

Niby Plazma jest Lepsza:hmm:
 

krzysiekmagda

New member
do Filipka 2821
Widzę, że nie możesz się zdecydować i raz jesteś za Samsungiem w temacie "Jaka plazma do 4000zł?" a tu za plazmą Panasonic.
Nie wiesz czy 37" czy 42". Skoro chcesz oglądać z 2,5m to moim zdaniem 42" przy sygnale SD, Divx jest zbyt dużym TV. Jeśli do oglądania DVD czy programów jakości HD jak najbardziej byłby to dobry wybór.
Wiadomo, że w Polsce mamy tu problem, gdyż wybór kanałów HD jest niewielki i zdani jesteśmy na sygnał SD oraz Divx lub DVD. Kolejny problem to format przesyłanego obrazu, w większości jest formatu 4:3, kanały SD. Tak więc kupując TV decydujemy się na wiele kompromisów, mamy plusy i minusy.
Jeśli idzie o porównanie LCD i plazm w sklepach to warunki ich prezentacji nie mają nic współnego z warunkami panującymi w domu- jest bardzo jasno w sklepach, czy w domu TV oglądasz przy np. 5x100W żarówkach?. Obrazy w sklepach nba LCD to tzw. "żylety" stworzone do takich prezentacji i żadna plazma LCD nie dorówna obrazem, który jest bardzo kontrastowy, nasycony, "wypala oczy". Takiego obrazu nie da się oglądać np. przez 1,5godziny w warunkach domowych.
Jeżeli czytałeś wszystkie posty to zapewne zauważyłeś, że zdecydowana większość tych którzy kupili plazmę Panasonica ma ustawienia -tryb kinowy. Praktycznie nikt nie ogląda TV na trybie dynamicznym. Pójdź do sklepu i ustaw tryb kinowy to dopiero się zdziwisz. Obraz w twoim odczuciu będzie bardzo, bardzo blady, ale w domu jest OK.
Wyboru TV musisz dokonać niestety sam.
 

gbates

New member
Witam,

pytałem się ostatnio o bzyczenie i brak obrazu w 37PV70P, no więc okazało się, że telewizor jest popsuty.
Przy okazji "polecam" sklep Agito.pl, który to dbał o mnie jako o klienta do momentu, w którym dostali pieniądze. Przy okazji znalazłem trzy naklejki UPS na pudełku, z których wynika, że telewizor już trzeci raz jest w Warszawie.
09.09 dostawa do Warszawy.
19.09 dostawa z Chorzowa do Warszawy.
i 12.10 dostawa znów z Chorzowa do Warszawy, co oznacza, że z powrotem był już w Chorzowie po 19.09.

Telewizor z wyglądu całkiem niezły, szkoda, że nie nadal nie wiem jak z obrazem...
 

Filipek2821

New member
krzysiekmagda: cały czas czytam i staram sie wyłapac jak najlepszy model.

A co do wyboru, to na samym początku byłem zdecydowany na Plazmę Panasonica 37'' Pv70, ale potem czytając wypowiedzi innych zacząłem się zastanawiać czy może jakąs inną (lepszą) znajdę. Jest to wybór na kilka lat i nie najtańszy (przynajmniej dla nie) więc chce dokonać jak najbardziej trafnego wyboru.

Właśnie dlatego pytałem o to jak to mozliwe że LCD miał lepszy obraz od Plazmy, bo dla mnie to była zagadka, a jedyną odpowiedzia było to że była to pokazówka Panasonica, statyczna, z wolnymi ruchami. No i oczywiście nie byłem w stanie zobaczyć jakie maja parametry telewizory ustawione, a z przedniego panela w Plaźmie nie wiele da się ustawić i sprawdzić

Pozdrawiam

P.S. jak na ten czas PV70P nadal pozostaje moim faworytem, tylko, że z zakupem poczekam do świąt, bo wtedy można będzie znaleśc go jeszcze troche taniej niż obecnie (tak mi sie wydaje :grin: )
 
Filipek2821 napisał:
...P.S. jak na ten czas PV70P nadal pozostaje moim faworytem, tylko, że z zakupem poczekam do świąt, bo wtedy można będzie znaleśc go jeszcze troche taniej niż obecnie (tak mi sie wydaje :grin: )

No to masz rację, że Ci się wydaje. Najlepsza pora na zakupy TV to jest jesienią, lub po nowym roku. Nigdy przed świętami, bo wtedy ceny zaczynają dopiero szaleć
 

krukens

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
No to masz rację, że Ci się wydaje. Najlepsza pora na zakupy TV to jest jesienią, lub po nowym roku. Nigdy przed świętami, bo wtedy ceny zaczynają dopiero szaleć

Dokladnie. Kiedys tak nacialem sie z komputerem, no ale coz, nie moglem sie doczekac :p

Cena pv70 ostatnio nieco zwyzkowala, ja kupilem miesiac temu, 2-3 dni po moim zamowieniu, cena podskoczyla o 100zl. :eek:
Mysle, ze polowa listopada to ostatni dzwonek na tanie zakupy przedswiateczne.
 

Filipek2821

New member
Może i macie racje chłopaki z tą obniżką w listopadzie. Będę musiał to sprawdzić i jeżeli sie potwierdzi to zakup będzie wcześniej niż myślałem:D

A mam pytanie odnośnie 42PV70, bo znalazłem takie modele i nie wiem czym sie różnią: 42PV70E, 42PV70F, 42PV70P, ceny też różne: http://skąpiec.pl/site/compare/21

Czym sie różnią, tylko miejscem produkcji, czy czyms innym???
 

szwajcar

New member
Filipek2821 napisał:
Może i macie racje chłopaki z tą obniżką w listopadzie. Będę musiał to sprawdzić i jeżeli sie potwierdzi to zakup będzie wcześniej niż myślałem:D

A mam pytanie odnośnie 42PV70, bo znalazłem takie modele i nie wiem czym sie różnią: 42PV70E, 42PV70F, 42PV70P, ceny też różne: http://skąpiec.pl/site/compare/21

Czym sie różnią, tylko miejscem produkcji, czy czyms innym???
Serie PY zaliczyły niezły zjazd w październiku np 42PY700 z 7200 zjechał na 5997
 

Filipek2821

New member
Ale mi chodzi o serie PV70, a nie PY70.

Sorki za link, ale coś źle dałem chyba:mrgreen:

No to jak jest z tymi literkami na końcu. Czy moga one oznaczać troche lepszą wersję tego samego modelu, czy może całkowiecie co innego???
 

krukens

New member
Filipek2821 napisał:
Ale mi chodzi o serie PV70, a nie PY70.

Sorki za link, ale coś źle dałem chyba:mrgreen:

No to jak jest z tymi literkami na końcu. Czy moga one oznaczać troche lepszą wersję tego samego modelu, czy może całkowiecie co innego???

Wg. mnie niczym sie nie roznia, procz miejsca produkcji, ale sprawdz sam:

http://www.plasmadiscount.nl/Plasma...70---kaal---Panasonic-TH-42PV70F-details.html

http://www.plasmadiscount.nl/Plasma...70---kaal---Panasonic-TH-42PV70E-details.html

http://www.plasmadiscount.nl/Plasma...70---kaal---Panasonic-TH-42PV70P-details.html

pozdrawiam!
 

athcx

New member
Witam i kłaniam się nisko, dziewiczy posty na tym forum :)

[FONT=&quot]No na razie dotarłem do 149 strony tego wątku :) gdzieś do 130 strony myślałem no w końcu jakiś tv który spełni moje oczekiwania coś tam obejrzę z sat w SD, coś z DVD z wyjściem HDMI i jakimś tam skalerem, jakies PC podepnę no i najważniejsze pogram w końcu na xbox360 czy ps3 a tu zonk jakiś dowcipniś pisze, że plazma nie nadaje sie do grania uuuuuu. Czytam dalej ktoś tam ma jakieś zielone ustrojstwa (link na YouTube oglądam no fakt zielone poligony w GEARS OF WAR przy szybkich ruchach) Na 150 stronie mówię stop, nerwy mi puściły kurna 149 stron przeczytanych, myślę normalnie mała powieść sensacyjną, lecę na koniec tego wątku spytać jak ta powieść się kończy hehehe (przynajmniej ten mój mały epizodzik)
Więc pytam ja prosty chłop jestem: nadaje sie to pudło też do konsol czy nie a i jeszcze jedno da się na tym tv filmy z blu-rayps3 w1080p oglądać ??

Pozdrawiam


[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]



 
Do góry