Seria PV70

kaszpir

New member
Dru napisał:
chodziło mi o to, że w dziale Samsunga plazma Panasonica z serii PV70 została oceniona na minus z powodu kiepskiej czerni właśnie. Widocznie trzeba to powtarzać gdzie tylko można, nawet jeśli nie jest to do końca prawda :cool:

A może inaczej ...

Kto się do tego przyzna ? Większość wydała mnóstwo kasy i uważa że zakupiony sprzęt jest naj , naj i nie chce widzieć wad , a słowa krytyki pod adresem zakupionego sprzętu odbiera jako atak na nią ...
Jak ktoś znajdzie jakieś wady w danym modelu , to nagle odzywają się krzyki że napewno jest coś uszkodzone , że u niego dobrze i itd ...

A jeśli jeszcze za towar zapłaciło się wiecej ze względu na "marka" to tym bardziej ciężko uznać że towar innej marki i do tego tańszy może być lepszy od tego z "lepszą marką" ...

Czasami tak jest że wielcy producenci , wyrobili sobie już markę i teraz czerpią z tego korzyści. Niestety nie chce im się już inwestować w rozwój , bo wiedzą że i tak dany produkt się sprzeda ...

Tak niestety było z Sony. Kiedyś marka wyznaczajaca kierunki i wprowadzająca nowe technologie i produkująca bardzo wysokiej jakości produkty , a teraz ...
 

sancho

New member
Cykanie 37PV70

Niestety mój Panas po miesiącu też zaczął "cykać". Mniej wiecej w odstępach paro minutowych, niezależnie od nadawanego sygnału. Co ciekawe cyka jeszcze przez mniej więcej godzinę po wyłaczeniu w trybie standby, co by sugerowalo jakąś termiczną przyczynę. W moim odczuciu jest to raczej jakiś wadliwy element elektroniki, niż mechaniczne odkształcenia np. obudowy spowodowane temperaturą. Poczekam jeszcze chwilę i tez bedę reklamował.
Adi napisz jak dostaniesz swojego z serwisu i może spróbuj sie dowiedzieć o przyczynę.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kaszpir - też zapraszam do zabawy (z namiaru wyżej).

Tak sobie można po amatorsku każdy egzemplarz indiwidualnie zobaczyć..., ile tracisz, czy zyskujesz przy konkretnych ustawieniach.... (zamiast pisać o firmach....).

Pozdrawiam. ;)
 

doc38

New member
No, to jest nas - "cykających" coraz więcej... :D Ciekawe jak się zakończy przygoda z serwisem Adi.
Tak na marginesie mała uwaga. Moje 42 cale (PV70) oglądam z ok.3,5 metra. Im dłużej na nie patrzę, tym większą miałbym ochotę na więcej - 50 cali! Ceny wciąż spadają. Teraz może nawet "szarpnąłbym się" na 50-calowego Samsunga (jedyny szkopuł tkwi w jego wysokim zużyciu energii). Czy może chce ktoś kupić mój cykający telewizor? ;)
 

Dru

Moderator
-> doc38

no coś Ty. Pójdę do sklepu i kupię model 37PV70 niecykający ;)

a tak na poważnie już nie wiem na co mam się zdecydować, bo co jakaś nowa plazma wejdzie na rynek, to po jakimś czasie użytkownicy zgłaszają swoje problemy z użytkowania ich. To jest naprawdę przykre i niepokojące zjawisko.
 

jjb

New member
To moze model TH-42PV71F ?

Hehe.. przegladajac na niemieckim forum hifi dosc obszerny watek o tych plazmach nie zauwazylem informacji o cykaniu.
Jeszcz ejedno mnie ciekawi.. jaka jest roznica miedzy PV70 a PV71 ? I nie interesuja mnie rynki zbytu tylko roznice technologiczne... czegos wiecej badz czegos mniej ?

pozdrawiam



ps

W moim TH-42PC71F nie zauwazylem problemow z czernia ani z ziarnistoscia obrazu. Faktem jest ze pierwsze co zrobilem po rozpakowaniu to kalibracja przy uzyciu plyty DVD z czasopisma VIDEO. CO do roznicy w odbiorz eobrazu niech posluza wartosci ustawien ktore gdzies tutaj zamiescilem. W niektorych testach jako dobre opisano ustawienie trybu kinowy i temperatury bieli na cieply co mnie osobiscie nie odpowiada zupelnie.
 

wwmm

New member
SAMSUNG to śmieć

JJB, po przeczytaniu Twoich postów posypałem sobie głowę popiołem i stwierdzam:
1.Samsungi (i inne TV których nie kupiłeś )to najgorsze TV świata i nadają się do utylizacji.
2.JJB ma najlepszy TV świata bo kupiony w D.
3.Prywatne testy KIKI-ego są złe bo z nimi nie zgadza się JJB, są niewiarygodne bo nie są niemieckie.
4.Wszelkie testy TV powinny byś uzgadniane z JJB z uwzglądnieniem sprzętu który zakupił, krytyka nie wchodzi w rachubę.


Pozdrawiam , chylę czoła i przepraszam ,że miałem inne zdanie niż ty najlepszy fachowiec w tej branży w XXI wieku.
 

gofer

New member
Panowie żeby wam nie cykało kupcie sobie sony55a2000 i będzie wam wentylatorek "huczał", ale to jest przynajmniej mniej dokuczliwe:D
a teraz w cenie 50pv70 kupisz takigo soniaczka i to 55cali i full hd:p
ja wciąż się zastanawiam co wybrać zwłaszcza że teraz dołączył jeszcze do konkurencji samsung serii9, ale coraz bardziej sie przekonuje do sonego mimo konieczności wymiany lampy co pewnie nie nastąpi bo prędzej zmienie tv:D
 

Adi

New member
sancho napisał:
Niestety mój Panas po miesiącu też zaczął "cykać". Mniej wiecej w odstępach paro minutowych, niezależnie od nadawanego sygnału. Co ciekawe cyka jeszcze przez mniej więcej godzinę po wyłaczeniu w trybie standby, co by sugerowalo jakąś termiczną przyczynę. W moim odczuciu jest to raczej jakiś wadliwy element elektroniki, niż mechaniczne odkształcenia np. obudowy spowodowane temperaturą. Poczekam jeszcze chwilę i tez bedę reklamował.
Adi napisz jak dostaniesz swojego z serwisu i może spróbuj sie dowiedzieć o przyczynę.
Witam!!!
Mialem nadzieje, ze "cykajace" TV juz sie nie pojawia, a tu przybywa ich coraz wiecej wlascicieli...:(
sancho, moj Panas tez "cykal" po wylaczeniu przez kilka dluzszych chwil. Pisze "cykal", bo od 2tyg. nie wiem co z nim sie dzieje.
Tak jak pisalem, czekaja na jakis nowy modul...a BOK Panasonic Polska nie daja znaku zycia.
Jak tylko Go dostane to dam znac i podam jaka to przyczyna.

doc38 napisał:
No, to jest nas - "cykających" coraz więcej... :grin: Ciekawe jak się zakończy przygoda z serwisem Adi.

doc38, tez jestem ciekawy :D
Pozdrawiam Adi
 

Dru

Moderator
gofer napisał:
Panowie żeby wam nie cykało kupcie sobie sony55a2000 i będzie wam wentylatorek "huczał", ale to jest przynajmniej mniej dokuczliwe:D
a teraz w cenie 50pv70 kupisz takigo soniaczka i to 55cali i full hd:p
ja wciąż się zastanawiam co wybrać zwłaszcza że teraz dołączył jeszcze do konkurencji samsung serii9, ale coraz bardziej sie przekonuje do sonego mimo konieczności wymiany lampy co pewnie nie nastąpi bo prędzej zmienie tv:D

no to niezłe porównanie - plazma z TV projekcyjnym. Musisz mieć dużo miejsca w domu, że bierzesz pod uwagę to wielkie bydlę ;)
 

gofer

New member
A co do tych testów to może są troche nie rzetelne, ale przynajmniej jak zwykły człowiek poczyta troche na forum i pogląda troszke zdjęć i pójdzie do sklepu to będzie wiedział na co zwrócić uwage i jeszcze zagnie sklepikarza:D:p
 

Dru

Moderator
to niezła klapa - kupujesz TV, chcesz się cieszyć z odbioru a tu nagle zaczyna cykać. Pewnie każdy zakupiłby do cykania świerszcza, a plazmie zostawiłby jej główne zadanie - przekaz jak najlepszego obrazu.

myślicie, że wszystkie modele z serii PV70 obarczone są cykaniem?
 

doc38

New member
Skoro Niemcy nic nie piszą o niepożądanych odgłosach pracy ich wersji plazmy Panasonika może to sugerować, że różnica między ich PV71F a naszym PV70 jest znacznie większa, niż między brytyjską wersją PX70 a naszą "maszyną" (jeżeli faktycznie są jakieś zasadnicze różnice poza obecnością tunera cyfrowego). Przypominam link do brytyjskiego avforums, wyspiarze mają ten sam problem co my:

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=526663
(ale sądząc po małej ilości wypowiedzi chyba nie jest to częsty problem)

Mimo tej oczywistej i wkurzającej wady nadal twierdzę, że PV70 gra całkiem dobrze. Ale jak już się wkurzę wystarczająco mocno, to... Widzieliście plazmę spadającą z 3 piętra? :D
 
Ostatnia edycja:

gofer

New member
mam pokoik przenaczony na ogladanie tv nie jest duży 6.5mX4.5m:p jeszcze nie wykończony, ale już mi nie dużo brakuje no i przy tej odległości oglądania to mniej niż 50 czli to kaszana:D
kwestia miejsca w miom wypadku to nie problem
problemem są fundusze na jak najwiekszą przekatną, a na razie to mi tylko soniaczek został porównując jakość-cena-wielkość:bober:, chyba niema konkurencji

A to cykanie jest może zwiazane z jakimś układem napędzanym świerszczami:p
może trzeba coś w ustawieniach pogrzebać hihi:D
 

doc38

New member
Fajnie, w nbox recorderze mam gniazdo brzęczących pszczół, a w telewizorku zadomowiły się świerszcze. Skóra jakoś dziwnie mnie swędzi...
 

gofer

New member
Już nie długo to wszystkie urządzenia w domu będą brzęczały, świszały i gwizdały ale może za to będą mniej prądożerne:D

A tak poważnie to jeśli wam coś cyka to walcie odrazu do serwisu,
może to jakaś wada fabrycza i przy dużej ilości reklamacji może ją usuną:confused: i następne buble nie wyjdą na rynek
 

Dru

Moderator
widzę, że można kupić Panasonic`a TH-37PV71 w polskich sklepach internetowych. Jest ich może niewiele, ale zawsze. Może lepiej dołożyć trochę (najtaniej za 4496,00 zł), ale mieć lepiej wyposażony TV i pozbawiony cykania. Jak myślicie?
 
Do góry