Seria PV60

klaus71

New member
Bez reklam
a u mnie wersja jeszcze nowsza:
Panasonic 2006PDP V 1.010
MCU: 03.02
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.07
PDROM: 41.01
i chyba 1 raz się zawiesił. tv kupiony około 2 miesiące temu.
 

kredek

New member
Niech ktoś zadzwoni w poniedziałek do Panasonica 22-3381111 i poprosi Pana MYŚLIWCA (nazwisko jak samolot;) ) - ponoć fachman: może coś poradzi?:shock:
Piszę o tym, bo nie wiem czy mi się samemu uda - ale będę się starał.
Jakkolwiek dobrze byłoby "kupą mości Panowie".;) Co by nie usłyszeć, że "jest Pan pierwszy..." no i ewentualnie, że :hihi: "świetlówki".:shock:
 

Grzesiek R.

New member
Witam,
od wczoraj jestem posiadaczem tego cacka :)
Mam jedno pytanko, w sklepie internetowym gdzie kupiłem telewizor w specyfikacji jest podane takie dziwadztwo: "Gniazdo kart PCMCIA". Jakoś jednak nie mogę tego znaleźć w instrukcji i w telewizorze... czyżby jakiś błąd w opisie ?

Pozdrawiam
Grzesiek
 

dnc

Moderator
VIP
Czyli potwierdzają sie przypuszczenia, że nastąpiły zmiany w warstwie programowej i sprzętowej. To oczywiście nie zmienia jego parametrów technicznych, ale jeśli firmware ma jakieś wady, to moim zdaniem serwis winien mieć odpowiedź na spotkane problemy m.in. z włączaniem TV.

Do Grześka R.

PV60 nie ma gniazda PCMCIA. Jeśli się nie mylę takie gniazdo ma PV600, ale musiałby to potwierdzić ktoś kto ma ten model.
 

kredek

New member
Grzesiek R. napisał:
Witam,
od wczoraj jestem posiadaczem tego cacka :)
Mam jedno pytanko, w sklepie internetowym gdzie kupiłem telewizor w specyfikacji jest podane takie dziwadztwo: "Gniazdo kart PCMCIA". Jakoś jednak nie mogę tego znaleźć w instrukcji i w telewizorze... czyżby jakiś błąd w opisie ?

To się nazywa "fachowość obsługi" - oczywiście, że nie ma.
Przynajmniej w TV.:D
 

kredek

New member
dnc napisał:
Czyli potwierdzają sie przypuszczenia, że nastąpiły zmiany w warstwie programowej i sprzętowej. To oczywiście nie zmienia jego parametrów technicznych, ale jeśli firmware ma jakieś wady, to moim zdaniem serwis winien mieć odpowiedź na spotkane problemy m.in. z wyłączaniem TV.

Rozumiem, że literówka: z włączaniem.;)

edit @dnc
No niestety...
 

tytus02

New member
Odpowie mi ktos co mam zrobic nie wyswietla mi filmow DVX mam podlaczony komp pod TV jak puszcze DVD-ka na kompie to wszystko ok a jak DVX-a to czarny obrac dzwiek leci a na monitorze jest normalnie obrac czy ktos wie co to moze byc pozdrawiam
 

wojcias

New member
Witam,
Sory ze zrobie czad na tym watku ale jesli naskladalem juz 6000zl na TV to co zrobic? Kupic 42PV i juz nie szukac czy szukac cos niewiele lepszego i niewile drozszego? Podobaja mi sie LG no i tak dosc patriotycznie byloby bo jednak LG inwestuje u nas i kuzyn bedzie mial prace a nie jakis obcokrajowiec.
Pozdr.
 

Kyniol_73

New member
wojcias napisał:
Witam,
Sory ze zrobie czad na tym watku ale jesli naskladalem juz 6000zl na TV to co zrobic? Kupic 42PV i juz nie szukac czy szukac cos niewiele lepszego i niewile drozszego? Podobaja mi sie LG no i tak dosc patriotycznie byloby bo jednak LG inwestuje u nas i kuzyn bedzie mial prace a nie jakis obcokrajowiec.
Pozdr.

Troche bez sensu z takim pytanie...skoro to forum 42PV60 to kazdy ci odpowie abyś brał Panasonica. U mnie zadecydowały pochlebne opinie, testy na zagranicznych forach które bardzo dobrze oceniały plazmy panasonica. W najnowszych rankingach wygrywaja modele pioneera i panasonica. I ostatnim argumentem był...sentyment. Moj poprzedni televizor o przekatnej...21 cali to 10 letni Panasonic ktory gra do dziś bez najmniejszych problemów.
Hmm patriotyzm...problem ze niedługo patrzac co sie dzieje wszystkie firmy wybuduja w Polsce fabryki...a jaka to POLSKA fabryka ??Gryby to jakiś rzeczywiscie polsa była firma...Mozna podejsc ze pracuje jako niewolnik :) (a przynajmniej wielu zagranicznych inwestorów tak podchodzi ze zaplaca stawkę minimalna i 1000 ludzi na kolanach przyjdzie po prace..)
 

Smartek

New member
Grzesiek R. napisał:
Witam,
od wczoraj jestem posiadaczem tego cacka :)
Mam jedno pytanko, w sklepie internetowym gdzie kupiłem telewizor w specyfikacji jest podane takie dziwadztwo: "Gniazdo kart PCMCIA". Jakoś jednak nie mogę tego znaleźć w instrukcji i w telewizorze... czyżby jakiś błąd w opisie ?

Pozdrawiam
Grzesiek
Moze masz instrukcje od PV600?
Bowiem dopiero w tym modelu jest wejscie PCMCIA i kart pamieci.
:)

Co do firmware'u - nie mam pojecia jak wejsc w menu serwisowe, ktos tu pisal, czytalem, ale nie chce mi sie kombinowac, a z tego co kojarze to troche trza bylo ;-).

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
Smartek napisał:
Moze masz instrukcje od PV600?
Bowiem dopiero w tym modelu jest wejscie PCMCIA i kart pamieci.
:)

Co do firmware'u - nie mam pojecia jak wejsc w menu serwisowe, ktos tu pisal, czytalem, ale nie chce mi sie kombinowac, a z tego co kojarze to troche trza bylo ;-).

Pzdr.

Wchodzenie w menu serwisowe - przełączamy na kanał 99 i potem:
1) Basy na maxa, soprany na minimum
2) wciskamy INDEX na pilocie i jednocześnie strzałkę w dół NA TV
... i już widzimy wersję firmware.
Jaka jest u Ciebie?
 

wojcias

New member
Kyniol_73 napisał:
Troche bez sensu z takim pytanie...skoro to forum 42PV60 to kazdy ci odpowie abyś brał Panasonica. .........

Niekoniecznie. Nie kazdy podchodzi na zasadzie "kazda myszka swoj ogonek chwali" Dlatego ja wielu ze swoich zakupowych nietrfien nikomu bym nie polecil i nie polecam a nawet wieksosc sprzetu ktory opisuje na forum zaczyna sie od negatywow. Ale to ja a widze ze inni ktorzy kupuja maja problemy z napisaniem co nie pasuje albo maja takie szczescie ze wszystko pasuje.

Poza tym pytanie mialem jak wydac 6000-7000zl PV kosztuje 4500zl na dzis. Wiec zastanawialem sie czy nie stac mnie na cos lepszego niz PV nawet z logo Panasonica. Niestety nie mam 9000zl na PV 50"

Kyniol_73 napisał:
Gryby to jakiś rzeczywiscie polsa była firma...Mozna podejsc ze pracuje jako niewolnik :) (a przynajmniej wielu zagranicznych inwestorów tak podchodzi ze zaplaca stawkę minimalna i 1000 ludzi na kolanach przyjdzie po prace..)
Tu sie akurat niekonieczne zgadzam. Bo lepsza stawka minimalna niz 20% bezrobocie.
........ Dobre bo Polskie .............
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Jeśli masz więcej kasy możesz kupić np. PV600. To PV60 plus masa bajerów. Nie polecam ani Samsungów ani LG bo nie znam tych modeli, co wcale nie oznacza, że są gorsze od Panasa. Proponuje poczytać wątki zarówno o jednym jak i o drugim TV.

Każdy TV ma jakieś wady. To chyba jasne. Ważne by sobie zdawać z nich sprawę już w momencie zakupu, by potem nie było niedomówień, płaczu i zgrzytania zębów.
Po to m.in jest ten wątek.

Do tytusa02
Aby na TV wyświetlacobraz musisz ustawić TV jako ekran 1. W Windowsie tryb VMR7 daje obraz tylko na ekran 1. Nakładka VMR9 daje obraz na obu przyczym jakość obrazu nie zawsze jest już tak dobra. Posprawdzaj sobie ustawienia karty graficznej.
 

Negocjator07

New member
Panasonic TH 42/37 PV60 a Panasonic TH 42/37 PA60

Jedna wada po zobaczeniu "live" obu tv w MM. Design PA60 bije na głowę PV60. Strasznie badziewna dolna srebrna listwa w PV60. Mogli by się bardziej postarać.
 

ahugon

New member
Firmware PV60

PV60 kupiony 2 tygodnie temu (131h) ma jeszcze inną wersję oprogramowania:
Panasonic 2006PDP V 1.020
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.01
na razie nic się nie wiesza, brak powidoków i duchów pod wszelaką postacią ( obraz w trybie auto; wszystko na 50%).
 

kredek

New member
ahugon napisał:
PV60 kupiony 2 tygodnie temu (131h) ma jeszcze inną wersję oprogramowania:
Panasonic 2006PDP V 1.020
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.01
na razie nic się nie wiesza, brak powidoków i duchów pod wszelaką postacią ( obraz w trybie auto; wszystko na 50%).

Widzę, że pierwszy jesteś z inną pierwszą pozycją 2006PDP V1.020
 
Do góry