Seria PV60

kredek

New member
Judash napisał:
Niestety sa srodki myjace ktore zachodza w reakcje z plastikiem!. Radze uwazac, bo mnie osobiscie cos takiego sie przydazylo ;(.Malo tego kobieta moim domu polozyla kiedys serwetke na adapter, ktorego pokrywa byla z przezroczystej pleksi.Jakie bylo moje zdziwienie, kiedy po zdjeciu serwetki na pokrywie zostal po niej slad.

No to akurat prawda. Pewnie że są. I nawet nie trzeba CIFa używać, zeby coś się złego stało.:D
Ale już pisanie, że wilgotna miękka szmatka w TV z nieodłączoną wtyczką zasilającą zrobi krzywdę jest poważnym semantycznym nadużyciem: w skrócie nieprawdą.:grin:
 

dnc

Moderator
VIP
Ja czyszczę cały TV. Nie tylko szkło z przodu, ale takż obudowę z przodu, z góry i z boku. W wielu miejscach są otowry wentyalcyjne. Problem polega na tym, że przy czyszczeniu może dostać się do środka. Może acz nie musi. Ja tam wole dmuchać na zimne. Oczywiście każdy robi jak chce.
Przy czyszczeniu plastiku pewne środki mogą mieć negatywny wpływ na obudowę o czym już tutaj wspomniano. Tafla szkła też wchodzi za obudowę co może ,acz nie musi, prowadzić do sytuacji, kiedy przecieramy wilgotną szmatką i gdzieś kropla wody może się dostać do środka i opaść na elektronikę. Nie wiem jak to jest zabezpieczone, ale dmucham na zimne więc nie stosuję wody do czyszczenia ekranu. Tylko na sucho.
 

kredek

New member
dnc napisał:
Ja czyszczę cały TV. Nie tylko szkło z przodu, ale takż obudowę z przodu, z góry i z boku. W wielu miejscach są otowry wentyalcyjne. Problem polega na tym, że przy czyszczeniu może dostać się do środka. Może acz nie musi. Ja tam wole dmuchać na zimne. Oczywiście każdy robi jak chce.
Przy czyszczeniu plastiku pewne środki mogą mieć negatywny wpływ na obudowę o czym już tutaj wspomniano. Tafla szkła też wchodzi za obudowę co może ,acz nie musi, prowadzić do sytuacji, kiedy przecieramy wilgotną szmatką i gdzieś kropla wody może się dostać do środka i opaść na elektronikę. Nie wiem jak to jest zabezpieczone, ale dmucham na zimne więc nie stosuję wody do czyszczenia ekranu. Tylko na sucho.

Rzeczywiście - jeśli czyścimy TYŁ obudowy MOKRĄ a nie LEKKO WILGOTNĄ szmatką - nietrudno o nieszczęście. Jednak nic takiego nawet nie sugerowałem.:eek:k:
Ale z tafli ekranu raczej nie ma szans, żeby woda się dostała do środka.
Natomiast są pewne zabrudzenie - szczególnie tafli ekranu - kiedy czyszczenie na sucho właśnie może spowodować jakąś np. ryskę, bo plama tłusta, która nie chce zejść, będzie wymagała "mocniejszego pocierania". Lekko (lekko!) zmoczona spowoduje, że plama zejdzie błyskawicznie.

Natomiast zgadzam się, że trzeba wszystko robić z głową.:eek:k:
 

Groszek

New member
Witam!!!


W marcowym Audio Video jest test Pioneera 427XA. Mimo rekomendacji, w recenzji jest napisane, że Pioneer 427XA ma sześć razy gorszy poziom czerni niż Panasonic 42PV600. Próbowali ustawić Pionka - niestety różnica była. Z mojej strony szacunek dal Panasonica, a Pioneer widać rozdział kiedy miał najlepszą czerń ma juz za sobą.....

Pozdro

Groszek

P.S.
Mam nadzieję, że ze serią PV70 nie dadzą kroku.... ....w tył!!! ;-)
 

stereoman

New member
ale jaja

Walszyn
gratuluję,dzięki twojemu linkowimój ekran komputerowy jest większy od ściany za nim:D
Jeśli nie umiesz skracać linków,to poszukaj programów od tego

jeszcze raz gratki
 

dyzio

Member
Niestety na tym forum ogolnie jest jakas dziwna moda na cytowanie 100 linijek tekstu aby dopisac tylko jedno zdanie.
Z linkami jak widac podobnie ;(
 

walszyn

New member
http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...umber=60095694
Efekt jest super, co prawda to nie ambilight philipsa, ale zdecydwoanie poprawia estetykę, a co wazniejsze - kontrast otoczenia ogladanego tv = gasisz wszystkie swiatla i bez meczenia oczu ogladasz :)
Jak komus zalezy to mozliwe, ze jeszcze bede mogl takie listy zalatwic za 75zl.



Kupiłem od tomekow te listwy niebieskie.Wyglądają efektownie.
Tą drogą chciałem serdecznie podziękować za szybką wysyłkę i prfesjonalną obsługę.To bardzo miłe,że zupełnie obcy ludzie potrafią sobie pomagać bezineresownie.Polecam wszystkim właścicielom PV60.Wyglądają dużo lepiej niż na powyższym adresie ikei.Istnieją dwie możliwości montażu listew.
W przypadku PV60 bardzo przydatne są dobrej jakości przylepce montowane w dowolnych miejscach danej listwy.Kable długie.montaż bezproblemowy.Posiada własny wyłącznik.


Za problemy z poprzednimi postami sorry.
 

timex605

New member
Witam w Klubie

Witam wszystkich w swoim pierwszym poście na tut. Forum.
Kilka tygodni temu kolega mało obeznany z netem, poprosił mnie o wybór któregoś z tv 42`. Raczej nastawił się na LCD. Powiem szczerze, że i ja sceptycznie odnosiłem się do plazmy, pamiętając niespecjalne wrażenie jakie wywarł na mnie Panasonic 42`, który kupowaliśmy ze znajomym 2 lata temu.
(symbol 42/??/45(?). Pierwsze wrażenia niestety na długo odebrały mi ochotę na plazmy, ale był to panel g8 a więc poprzedni o gorszych parametrach niż ten w PV60.
I szukając opinii na temat LCD trafiłem na ten wątek ( Chwała Ci dnc za jego założenie i prowadzenie) Czytałem posty przez kilka ładnych dni, nabierając przekonania do tego modelu.
Koledze starałem się wybić z głowy LCD i namówić go na tego Panasonica. Niestety. Chciał Lcd. I jak to w życiu bywa, chociaż wcale nie byłem na kupnie TV, tak się zakręciłem do PV60, że zdecydowałem się w okolicy wakacji go kupić, licząc na jeszcze niższe ceny. Tydzień temu byłem w sklepie popatrzeć jak się maja ceny sklepowe do tych znalezionych w sieci.

W tym miejscu przypomnę, że w 2 lata temu ta plazma, która nie bardzo mną wstrząsnęła kosztowała 12kzł.
42PV60 w sieci pojawiły się już za 4,7kzł. U nas w sklepie wisiały po 5,499 :/.
Nie wytrzymałem, potargowałem i mam :).
Wrażenia. Zacznę od minusów.
1. Pilot to raczej jakiś żart. Fatalne wykończenie i ergonomia. Bardziej pasuje do taniego boomboxa niż plazmy. Pewnie zamawiany u chińskiego kooperanta.
2. Audio - czyli tzw. dźwięk :(.
Przesiadłem się z kineskopowego panoramicznego Philipsa 32PW9723, wyposażonego w baterię głośników, łącznie z bezprzewodowymi tyłami. Mocny dźwięk. Natomiast PV60 to raczej głośniki z większego monitora niż do słuchania.
Wydaje mi się, że projektanci nie przewidywali, że w XXI wieku ktoś bez instalacji audio-video może używać plazme. I mają racje. Plazma powinna być elementem całości odpowiedzialnym za obraz, a od dźwięku mamy inne urządzenia.

Wypalenia , węże, duszki - jak ktoś WIE to na moment można przyuważyć "wypalenia" tzn. wygrzane bardziej niż inne miejsca. Kilka chwil , ostygnie i nie ma śladu. Byłem sprawdzić jak przez 2 lata wypaliła sie u znajomego, ale on zdziwiony o co go pytam bo nie widzi niczego , a plazma goni na okrągło od 2 lat w godz. 8-2 !!! Codziennie!

Ktoś wcześniej pytał o "autoformat" z czarnym paskiem tylko na dole.
Myślę , że działa OK, a bierze się stąd, że po kilku chwilach gdy pojawia się obraz z paskami od góry i dołu, czarne pasy zostają potraktowane jako element nieaktywny ekranu. I teoretycznie powinien obciąć i górę i dół, i zamiast nich dopasować scenę na pełny ekran. Ale w przypadku tego divx o którym wspominano wyżej w którymś z postów, są jeszcze...napisy :) które wchodząc w czarny pasek są odbierane jako zmieniający się element ekranu. Stąd tylko górny znika.
Plusy.
Jest to panel naprawdę przyszłościowy. Nie patrzcie na to co pokazują w sklepach, marketach czy innych miejscach sprzedaży. Klasę ten TV pokazuje dopiero wpięty w źródło HD i TYLKO poprzez kabel HDMI. Patrząc na programy nadawane w HD naprawe można usiąść z wrażenia. Szczegółowość, barwa, nasycenie kolorów to po prostu bajka. Obszar efektywny ekranu jest dużo większy. Na TVN24 z n-ki zobaczyłem zdziwiony, że pasek informacyjny wiadomości nie jest na samym dole ekranu, ale kilka cm od dołu, a na lewo od znaczka stacji i godziny jest jeszcze 10cm studia :) Pierwsza noc z PV60 z nboxem po HDMI oczywiście nieprzespana, a w ciszy nocnej można było usłyszeć cichutkie "o k...a" o zabarwieniu zdecydowanie wpadającym w zachwyt, po kolejnych zmianach programu.

Mało niestety nadawców w HD, ale przybywa i przybywac będzie. Pamiętam czasy gdy polskie radio uruchamiało "stereo":). Też niewiele tego było, a czekaliśmy na ulubione audycje kilka dni, aby zaświeciła się lampka stereo.
Z HD jest i będzie lepiej i szybciej.
Czerń, jej głębia i jakość budzi szacunek. W słoneczne dni problemem może być światło odbijające się od przedniej szyby. Ja powiesiłem swojego na ścianie na uchwycie uchylnym, pod kątem ok 15st od pionu i problem odbić zmalał.
DVD niestety nie widziałem materiału w jakości HD. Stwierdzam natomiast poprawę jakości każdego materiału puszczanego przez HDMI.

Podsumowując. Jestem naprawdę baaaardzo zadowolony z zakupu, szczególnie, że kupiłem go naprawdę bardzo tanio (po targach)

Jestem pewien, że gdy tylko będzie więcej kanałów w HD sprzedam tego 42PV60 a kupię 50cali. FullHD. Pełen wymiar, bez obcięć, bez up i down przeskalowań.
Na koniec jeszcze raz wyrazy uznania i podziękowania dla dnc-załozyciela wątku- bo właściwie dzięki temu co tu przeczytałem mam tą plazme-cudo i mam nadzieje, że długo będę miał o niej bardzo dobre zdanie.
Nie wiem czy mój entuzjazm podzieli żona, która wraca niedługo i zobaczy nie tylko plazme , ale i n-boxrecorder i dvd z HDMI :/.
Pozdrawiam póki czas
 

dany

New member
Ja tez mimo kupna 42PV60 3 miesiące temu, już rozglądam się za czymś większym, 42'' z początku olbrzymie, zrobiło się "normalne", ciekawy jest ten zapowiadany panel 50'' FullHD Panasonica, ale co na nim oglądać, HD DVD i BluRay dopiero raczkują, "n" nie ma co pokazywać, a Cyfra+ zdecydowała się na 720p, a oglądanie SD z kablówki na takim panelu to grzech.
 

lehoo

New member
timex605 napisał:
Nie wiem czy mój entuzjazm podzieli żona, która wraca niedługo i zobaczy nie tylko plazme , ale i n-boxrecorder i dvd z HDMI :/.
Pozdrawiam póki czas

No, zakupy bez udziału żony zawsze są naznaczone pewnym ryzykiem.. zgonu kupującego :)

Mimo wszystko powodzenia i jestem pewien, że jak zobaczy obraz na Panasoniku nie trzeba będzie już jej więcej przekonywać.

Pozdrawia, "swieży" (4 dni) posiadacz PV60
 

lehoo

New member
Troche nie ten temat, ale może mi doradzicie? Chcę kupić Kino Domowe do 42PV60.

Potrzebuję w domu samograja, który pogodałby sobie z moim Panasonikiem po HDMI i miał parę fajnych bajerów. Gdy zacząłem szukać brałem pod uwagę następujące kryteria:

1. HDMI - warunek konieczny
2. HDD - chcę przerzaucić sobie zawartość kompa i nie machać więcej dyskami, czy to dla audio (mp3), czy dla divx
3. USB - nie koniecznie wymagany, ale przydatny na przyszłość
(4). Nagrywarka - mi niepotrzebna, ale jak jest HDD to nagrywarka też zawsze jest

I znalazłem kino LG LH-RH760TF, które spełnia wszystkie wymagane warunki. Cena też korzystna (600E ~ 2300 zł). I teraz pytanie, czy nie będę żałować? Wiem, że to LG, ale w sumie ichna wyższa półka, a w podobnej kwocie nie dostanę sprzętu, który zrobi mi tak dobrze.

Jak znacie jakieś rozsądne alternatywy, to dajcie znać, mogą trochę przekroczyć kwotę powyzej. Czy ewentualnie darowac sobie HDD i nagrywarke i skupic sie za ta kwote w HDMI i USB i lepszej firmie.

Wczesniej chcialem kupic Panasonica SC-HT855, ale prawie sie juz nie da, a poza tym rozmarzyłem się możliwościami wykorzystania HDD jako centralnego źródła mediów w salonie :D

Pozdrawiam i dzieki z góry za odpowiedzi.
 
J

Judash

Guest
dany napisał:
Ja tez mimo kupna 42PV60 3 miesiące temu, już rozglądam się za czymś większym, 42'' z początku olbrzymie, zrobiło się "normalne", ciekawy jest ten zapowiadany panel 50'' FullHD Panasonica, ale co na nim oglądać, HD DVD i BluRay dopiero raczkują, "n" nie ma co pokazywać, a Cyfra+ zdecydowała się na 720p, a oglądanie SD z kablówki na takim panelu to grzech.

Tylko te 720p w C+ to roznica miedzy 1080p 15%.Fachowcy twierdza, ze normalny odbiorca tej roznicy nie widzi.
 

adambe

Member
timex605 napisał:
Nie wiem czy mój entuzjazm podzieli żona, która wraca niedługo i zobaczy nie tylko plazme , ale i n-boxrecorder i dvd z HDMI :/.
Pozdrawiam póki czas


Powiedz jej,że ten ekran wogóle się nie kurzy i że będzie miała mniej sprzątania.Moja to zauważyła i teraz jest zadowolona!
 

dany

New member
Judash napisał:
Tylko te 720p w C+ to roznica miedzy 1080p 15%.Fachowcy twierdza, ze normalny odbiorca tej roznicy nie widzi.

mi chodziło bardziej o to że co z tego ze TV ma 1080 linie skoro np. w moim przypadku max co moge uzyskać na dzień dzisiejszy (i najbliższy) to 720p (cyfra+, bo stare filmy z MGM nawet jakby były 7200x3000 to i tak są dla mnie mniej interesujące)

Jak HD DVD lub BD spowszednieje na tyle ze będa je dodawać do Gali to akurat przyjdzie czas na wymianę TV, a i FullHD będą pewnie sporo tańsze.
 

dany

New member
lehoo napisał:
Troche nie ten temat, ale może mi doradzicie? Chcę kupić Kino Domowe do 42PV60.

Posiadam HT-855, polecam

lehoo napisał:
Wczesniej chcialem kupic Panasonica SC-HT855, ale prawie sie juz nie da, a poza tym rozmarzyłem się możliwościami wykorzystania HDD jako centralnego źródła mediów w salonie :D

Cena w sklepie internetowym to 3000, zastanów się czy warto te 2000 dopłacać skoro nie zależy ci na nagrywarce, może dało by się zbudować jakiś media center za tą cenę i wtedy byś miał "centralne źródło mediów" z prawdziwego zdarzenia.
 

boooz

New member
Witam

Przebrnełem przez 178 stron :mrgreen: tej lektury która zmieniła całkowicie moje podejscie do PLAZM ,oczywiscie na niekorzysć LCD których byłem wielkim fanem .

Itak wczoraj przywiozłem do domu PANASONIC TH-37PV60 .



Małe zapytanie

Jaki rodzaj Scarta EURO-EURO byście polećili do połączenia z DVD .

Firm wiele a znajomosc tematu znikoma :hmm:
 
Ostatnia edycja:

MArio K-39

New member
boooz napisał:
Witam

Przebrnełem przez 178 stron :mrgreen: tej lektury która zmieniła całkowicie moje podejscie do PLAZM ,oczywiscie na niekorzysć LCD których byłem wielkim fanem .

Itak wczoraj przywiozłem do domu PANASONIC TH-37PV60 .



Małe zapytanie

Jaki rodzaj Scarta EURO-EURO byście polećili do połączenia z DVD .

Firm wiele a znajomosc tematu znikoma :hmm:

Najlepiej Ci będzie chodziło jak podłączysz n-boxrecorder i dvd z HDMI lub component wtedy ten PANAS pokazuje swoje możliwości !
 

Pansłonic

New member
boooz napisał:
Witam

Przebrnełem przez 178 stron :mrgreen: tej lektury która zmieniła całkowicie moje podejscie do PLAZM ,oczywiscie na niekorzysć LCD których byłem wielkim fanem .

Itak wczoraj przywiozłem do domu PANASONIC TH-37PV60 .



Małe zapytanie

Jaki rodzaj Scarta EURO-EURO byście polećili do połączenia z DVD .

Firm wiele a znajomosc tematu znikoma :hmm:
Gratuluję zakupu, a co do kabla zdecydowanie polecam Profigold PGV 7000, może nie najtańszy ale wart swojej ceny. Osobiście nie żałuję tych 160 zł. Poprostu im lepszy posiadamy sprzet to i na kablach nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać.
 
Do góry