Seria PV60

boooz

New member
Dzieki

Znalazłem poczytałem

A gdzie nabyłes Profigold PGV 7000 za 160 zł ,bo ja najtaniej znalazłem od 189 zł na allegro do 290 zł za 1,5 metra
 

Pansłonic

New member
boooz napisał:
Dzieki

Znalazłem poczytałem

A gdzie nabyłes Profigold PGV 7000 za 160 zł ,bo ja najtaniej znalazłem od 189 zł na allegro do 290 zł za 1,5 metra
Kupowałem ponad rok temu, gdzie cena sugerowana wynosiła 199 zł, być może teraz jest droższy (?) ale mimo to kupiłbym go jeszcze raz.
 

domagarow

New member
Witam serdecznie Kolegów
Zwracam sie do Was o pomoc, bo przyznam się szczerze, że nie mam już sił i powoli zaczyna mi brakować już nerwów. mam mianowicie taki problem:
Podłączając kompa do telewizora przez kabel euro/s-video, w oknie gdzie powinienem widzec film widzę tylko czarne tło.
Jak uruchamiam kompa, to na telewizorze widzę elegancko wszyściutko, pulpit, itd. ale jak tylko przejdę do odtwarzania filmu, widzę tylko napisy i czarne tło.
Czy ktoś z Was miał juz taki problem??
Jeśli tak, to proszę o poradę jak to cholerstwo usunąć.
Każda podpowiedź mile widziana.
Pozdrawiam
 

kredek

New member
domagarow napisał:
Witam serdecznie Kolegów
Zwracam sie do Was o pomoc, bo przyznam się szczerze, że nie mam już sił i powoli zaczyna mi brakować już nerwów. mam mianowicie taki problem:
Podłączając kompa do telewizora przez kabel euro/s-video, w oknie gdzie powinienem widzec film widzę tylko czarne tło.
Jak uruchamiam kompa, to na telewizorze widzę elegancko wszyściutko, pulpit, itd. ale jak tylko przejdę do odtwarzania filmu, widzę tylko napisy i czarne tło.
Czy ktoś z Was miał juz taki problem??
Jeśli tak, to proszę o poradę jak to cholerstwo usunąć.
Każda podpowiedź mile widziana.
Pozdrawiam

Kiedyś to robiłem, nie wiem czy dokładnie pamiętam - ale wchodziłem w ustawienia tv karty graficznej i tryb pełnoekranowy (włącz). Coś tam zmieniałem i dopiero wtedy działało.
Pozdrawiam;)
 

Mabri

New member
domagarow napisał:
Witam serdecznie Kolegów
Zwracam sie do Was o pomoc, bo przyznam się szczerze, że nie mam już sił i powoli zaczyna mi brakować już nerwów. mam mianowicie taki problem:
Podłączając kompa do telewizora przez kabel euro/s-video, w oknie gdzie powinienem widzec film widzę tylko czarne tło.
Jak uruchamiam kompa, to na telewizorze widzę elegancko wszyściutko, pulpit, itd. ale jak tylko przejdę do odtwarzania filmu, widzę tylko napisy i czarne tło.
Czy ktoś z Was miał juz taki problem??
Jeśli tak, to proszę o poradę jak to cholerstwo usunąć.
Każda podpowiedź mile widziana.
Pozdrawiam

Masz dwie możliwości:
a) Na czas oglądania filmu ustawić TV jako podstawowe urządzenie (Primary Display Device);
b) Wyłączyć w opcjach kodeka (jeśli na to pozwala) wykorzystanie nakładki (Overlay).
 

domigo

New member
menu serwisowe w 42pv60eh

Witam wszystkich użytkowników.
Czy moglibyście mnie oświecic jak wejść do menu serwisowego w tym panasonicu. Próbowałem opisanego tu sposobu ale niestety u mnie nie działa, chyba że cos źle robię. Ustawiam bassy na max i soprany na min. (ewentualnie odwrotnie też próbowałem), wchodze na kanał 99, wciskam index na pilocie i strzałke w dół na telewizorze... i nic. Wytłumaczcie mi jak krowie na granicy jeżeli u Was to działa.
Pozdrawiam.
 

adambe

Member
domigo napisał:
Witam wszystkich użytkowników.
Czy moglibyście mnie oświecic jak wejść do menu serwisowego w tym panasonicu. Próbowałem opisanego tu sposobu ale niestety u mnie nie działa, chyba że cos źle robię. Ustawiam bassy na max i soprany na min. (ewentualnie odwrotnie też próbowałem), wchodze na kanał 99, wciskam index na pilocie i strzałke w dół na telewizorze... i nic. Wytłumaczcie mi jak krowie na granicy jeżeli u Was to działa.
Pozdrawiam.

A przypadkiem nie wciskasz żółtego przycisku zamiast INDEX?
INDEX to ten przycisk pod żółtym.
 

sanchez

New member
domagarow napisał:
Jak uruchamiam kompa, to na telewizorze widzę elegancko wszyściutko, pulpit, itd. ale jak tylko przejdę do odtwarzania filmu, widzę tylko napisy i czarne tło.
Czy ktoś z Was miał juz taki problem??
Jeśli tak, to proszę o poradę jak to cholerstwo usunąć.
Każda podpowiedź mile widziana.
Pozdrawiam
U mnie jest ten sam efekt. Film mogę wyświetlić na plazmie TYLKO wtedy gdy w tym samym czasie NIE będzie aktywny ekran monitora kompa. Jak działają oba ekrany to film na plazmie się NIE pojawi, jedynie czarny obraz w miejsce filmu.
Na moich laptopach przełączanie między ekanami dostaję wciskając klawisz Fn + F(5 lub 8 ).
Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:

kaammyyk

New member
dvi-hdmi2

Witam , zmienilem laptopa na nowego mam teraz Toshibe z wyj dvi i tu zaczal sie problem >Puszczam sygnal na moj tv / Panasonic PV60/ po kablu dvi-hdmi i dzwiek po jacku ale nie mam dzwieku w tv. Jakas rada? Dzieki.Tv widzi pewnie ze jest podłączone przez hdmi i mysli ze dzwiek tez idzie tym przewodem, jak to zmienic?
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
sanchez napisał:
U mnie jest ten sam efekt. Film mogę wyświetlić na plazmie TYLKO wtedy gdy w tym samym czasie NIE będzie aktywny ekran monitora kompa. Jak działają oba ekrany to film na plazmie się NIE pojawi, jedynie czarny obraz w miejsce filmu.
Na moich laptopach przełączanie między ekanami dostaję wciskając klawisz Fn + F(5 lub 8 ).
Powodzenia!

Tak się dzieje, jak masz zły tryb ustawiony w opcjach grafiki - jak pisałem wcześniej.
 

Golgota

New member
domagarow napisał:
Witam serdecznie Kolegów
Zwracam sie do Was o pomoc, bo przyznam się szczerze, że nie mam już sił i powoli zaczyna mi brakować już nerwów. mam mianowicie taki problem:
Podłączając kompa do telewizora przez kabel euro/s-video, w oknie gdzie powinienem widzec film widzę tylko czarne tło.
Jak uruchamiam kompa, to na telewizorze widzę elegancko wszyściutko, pulpit, itd. ale jak tylko przejdę do odtwarzania filmu, widzę tylko napisy i czarne tło.
Czy ktoś z Was miał juz taki problem??
Jeśli tak, to proszę o poradę jak to cholerstwo usunąć.
Każda podpowiedź mile widziana.
Pozdrawiam

Witam
Człowieku napisz, jaką karteczkę masz, to będzie łatwiej
Pozdrawiam
 

ThYX

New member
kaammyyk napisał:
Witam , zmienilem laptopa na nowego mam teraz Toshibe z wyj dvi i tu zaczal sie problem >Puszczam sygnal na moj tv / Panasonic PV60/ po kablu dvi-hdmi i dzwiek po jacku ale nie mam dzwieku w tv. Jakas rada? Dzieki.Tv widzi pewnie ze jest podłączone przez hdmi i mysli ze dzwiek tez idzie tym przewodem, jak to zmienic?

W PV60 jedno hdmi (nie pamiętam, które ... czy 1 czy 2) ma możliwośc ustawienia dzwięku osobno czyli niezależnie od fonii w hdmi ... wejdz w menu dzwięku, i wejście hdmi ustaw na analogowo.
 

kaammyyk

New member
Dzięki , tak wlasnie bylo.Kompa nalezy podlaczyc do HDMI 1 bo tam jest mozliwosc tej regulacji dzwieku a na HDMI 2 tylko cyfrowo/ tam tez przelozylem moj kabel od NBOX-a/ Pozdrawiam.
 

JaCkyLL

New member
pv600 a hd-xe1

Witam,
Chciałem zapytać szanownych forumowiczów o jakiekolwiek doswiadczenia ( rzeczywiste lub zasłuchane, zaczytane gdzies z netu ) w temacie współpracy tv panasonic model 42pv600 z odw HD toshiby model HD-XE1. Ten odtw jest wyposażony w port HDMI w wersji 1.3 i jest napisane na stronce Toshiby ze nie wszystkie TV bedą kompatybilne z tym portem ? Czy to oznacza ze bedą problemy z transmisją obrazu ? Czy raczej z właściwym przesłaniem dzwieku ?? W czym moze objawiac sie taka niekompatybiność ?

pozdro - j
 

volot65

New member
42" a ps2 ??

Witam
Mam taka prosbe do posiadaczy tego tv a konkretnie 42" (sam sie do nich zaliczam) oraz ps2 aby wrzucili na forum jakies fotki jak na tym tv wyglada obraz generowany przez ta nie najnowsza juz konsole najlepiej po componencie .
Ewentualmie jesli juz takie sa to prosze o info na ktorej stronie bo jest tego sporo :)
Pozdrawiam
 

kredek

New member
42PV60 - nowy moduł (bez węży) i nowa usterka

Zresztą czy ja wiem czy nowa...? Sam nie wiem: osądźcie sami.
Przypominam, że przed wymianą modułu miałem węże i zwisy. Zwisy objawiały się tym, że nie można było plazmy włączyć - jedynym ratunkiem było wyłączenie i włączenie przyciskiem na obudowie TV.
Od czasu wymiany modułu ani nie mam węży ani nie było ww. zwisów. Aż do dzisiaj, kiedy to...
W trakcie oglądania ekran zgasł i TV jakby... zwiesił się, tzn. przestał reagować na pilota. I znowu pomogło wyłączenie i włączenie na przycisku na obudowie!:hmm:
Czy wiatraki chodziły, tego nie wiem. Głosu też nie mogłem sprawdzić, bo standardowo mam wyłączone (ściszone do zera) wbudowane głośniki. W każdym razie na pilota nie reagował.
No i co sądzicie? Bo serwis już nieczynny, a i tak pewnie bym usłyszał, że "muszą zobaczyć", a znając życie to ostatnie będzie albo trudne albo... niemożliwe.:(
 

dnc

Moderator
VIP
Ja bym na Twoim miejscu Kredek starał się o wymianę TV na nowy. Bo jeśli masz problem, i serwis nie jest w stanie go załatwić, to powinni Ci go wymienić na nowy (może PV70?) albo zwrot kasy.
Jeśli chciałbyś by serwis zobaczył "na własne" oczy Twój problem musiałbyś zostawić TV "w zawieszeniu" do momentu ich przybycia, co narazałiby Cie na straty finansowe i moralne. Więc... Ja bym się starał na Twoim miejscu jednak o wymianę.
 

kredek

New member
dnc napisał:
Ja bym na Twoim miejscu Kredek starał się o wymianę TV na nowy. Bo jeśli masz problem, i serwis nie jest w stanie go załatwić, to powinni Ci go wymienić na nowy (może PV70?) albo zwrot kasy.
Jeśli chciałbyś by serwis zobaczył "na własne" oczy Twój problem musiałbyś zostawić TV "w zawieszeniu" do momentu ich przybycia, co narazałiby Cie na straty finansowe i moralne. Więc... Ja bym się starał na Twoim miejscu jednak o wymianę.

No tak, ale na JAKIEJ podstawie innej niż pokazanie usterki mógłbym się starać o wymianę? IMO musieliby widzieć (a i tak nie byłoby łatwo). Chyba że jest jakiś inny sposób...:confused:
 

dnc

Moderator
VIP
Zgadzam się, to jest problem. I to o tyle nietypowy, że aby udowodnić, że tak jest musiałbyś akurat mieć serwis w domu i akurat TV by "zawisł". A tak, trzeba liczyć na to, ze serwis jednak uzna tę wadę za na tyle trudną do zlikwidowania, że wymaga wymiany całego urządzenia bez "dowodu rzeczowego".
 

kredek

New member
dnc napisał:
Zgadzam się, to jest problem. I to o tyle nietypowy, że aby udowodnić, że tak jest musiałbyś akurat mieć serwis w domu i akurat TV by "zawisł". A tak, trzeba liczyć na to, ze serwis jednak uzna tę wadę za na tyle trudną do zlikwidowania, że wymaga wymiany całego urządzenia bez "dowodu rzeczowego".

A Panasonic stosuje takie praktyki?
Czy to zależy już tylko od lokalnego serwisu(-anta)?

P.S. A PV60 są jeszcze na rynku, czy jeszcze poczekać? Bo jak już myśleć o wymianie, to... żeby nie było że "z deszczu pod rynnę":mrgreen:


EDIT:
Dzwoniłem do serwisu i... zrzucili mnie na drzewo (czemu nie jestem zdziwiony). Że to niby "na pewno spadek napięcia", a tłumaczenia że UPS w pokoju obok nic nie wychwycił (plazmę mam podłączoną przez APC listwę, jakiś taki najwyższy, drogi model) - nic nie pomogły.
Serwisant stwierdził, że skoro mam ustawiony próg włączania (niski) na 180 V na UPS-ie, to pewnie "na pewno spadło napięcie do 190V, że UPS tego nie wychwycił, a plazma się zwiesiła".
Ech... skąd ja to znam, takie dorabianie teorii do faktów. Taki kraj, tacy ludzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry