Seria PV45

Pansłonic

New member
kronol napisał:
rozczarowany zakupem sie napewno nie czuje, ale chcialem zwrocic uwage kupujacych na to ze zakup tylko plazmy bez dobrego osprzetu nie jest rozwiazaniem optymalnym. poprostu nie wykorzystuje sie jej pelnych mozliwosci.
Przychylam się do odpowiedzi, choć to samo może się tyczyć LCD czy dobrego 100 Hz CRT. Poprostu efekt końcowy jest tak dobry jak najsłabsze jego ogniwo;).
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kronol napisał:
poprostu nie wykorzystuje sie jej pelnych mozliwosci.

Myśle jednak ze jest to mimo wszystko bardzo dobry start, w sumie najbardziej kosztowny. N dokupisz za 99 plus 20zl miesiecznie (przy HD 26zl), w miare DVD ze skalerem do 720p(1080i) za 387zl - panasonic s52. Mozna tez wszystko realizowac przez komputer, naped dvd w komp to juz standard, wyjscia dvi czy component juz tez, nie mowie o d-sub. Dokupienie dodatkowego osprzetu nie jest az tak duzym wydatkiem. Gorzej naglosnieniem chociaz combo z dvd+5.1 za 1000zl juz kupisz. Chociaz rozumiem o czym piszesz. W moim przypadku "kolekcjonowanie" sprzetu odbylo sie w etapach i przez lata a TV byl tylko koncowym zakupem.

Czy jest alternatywa - na pewno, mozna zaczac od CRT 32" cena juz tak nie zabija jak jeszcze rok temu lub modele 29" do 4:3 z anteny naziemnej jak najbardziej wystarczy ale nie bez przyczyny forum ma w nazwie HDTV :) .

Przemyslenie kazdego zakupu jest jak najbardziej uzasadnione, nic tak jak pisales wczesniej nie neka, jak nietrafiony zakup lub nie w pelni uzasadniony.

Zachecac do zakupu plazm mimo wszystko i tak bede, to skok w przyszlosc (mysle o HDTV) ktora dzieki N (nie tylko) powoli staje sie terazniejszoscia.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Spikey

New member
Mam pytanie do użytkowników tv z serii PV45. Jak wygląda sprawa z refleksami na ekranie (jest jakaś powłoka anti?). Jakie posiada systemy zabezpieczeń przed wypalaniem np. loga programu i czy nie ma problemów we współpracy z N po HDMI (chodzi mi o problemy z kompatybilnością HDCP)?

Z góry dzięki.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Spikey napisał:
Jak wygląda sprawa z refleksami na ekranie.

Sytuacja wyglada nastepująco, TV nie wlaczony, mozesz w nim przegladac sie prawie jak w lustrze (powaznie), po wlaczeniu zadnych refleksow nie zauwazylem, oglada sie przyjemnie. Okno mam ustytulowane z boku, 1,5m od TV, na zachodniej stronie. Nie wiem jak moze to wygladac ta kwestia jak okno bedziesz mial ustytulowane na wprost, coz pewnie tutaj byc moze zaluzje lub rolety, moze nie bedzie zadnego problemu.

Spikey napisał:
Jakie posiada systemy zabezpieczeń przed wypalaniem

Jest tryb oszczedzania ekranu, jednak pozostaje Tobie docieranie plazmy ktora w sposob zasadniczy eliminuje na przyszlosc ten problem (tak przynajmniej twierdza osoby, ktore to zalecaja). Sam na wszelki wypadek docieram (na 50% ustawienia, kontrast itd.), co tam lepiej na zimne dmuchac :).

Spikey napisał:
czy nie ma problemów we współpracy z N po HDMI

Odsyłam do testu kreta (#81), nie stwierdzil żadnych problemow współpracą N z tym modelem a zdjecia do dzisiaj mi sie podobaja :-D.

Do zakupu, TV 42" jest juz dostepny przez i-net za 4045zł.

Pzdr. (C)G
 

kret

New member
Po miesiącu użytkowania przestałem już docierać telewizorek i jadę na wyższych ustawieniach kontrastu
żaden znaczek mi się nie wypalił i nie widzę żadnego problemu
jeśli duszki pojawiają się to znikają po kilku minutach na innym kanale

co do N i HDMI nie ma żadnych problemów oprócz znanego i opisywanego już problemu zanikania dźwięku (oczywiście winny dekoder N)
raz na jakiś czas następuje jednosekundowa przerwa dźwięku
zjawisko prawie nie zauważalne i mi osobiście nie przeszkadza
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma PV 45 - przy PV 70 wygląda jak królewna przy kopciuszku.
Gra bardzo dobrze i to zarówno w Palu jak i w HD.
Jest też dobrze zabezpieczona przed wypalaniem.
pozdrawiam
 

kret

New member
No to jestem mile zaskoczony:eek:
po teście kikiego nowy pv70 okazuje się gorszy niż pv45 !!!
tego się chyba nikt nie spodziewał:???:
I tak przez prawie wszystkich niedoceniona 45 lepsza od nowego panelu Panasonica!!!
a wszyscy tak czekali... taki ładny design... nie to co ten odpustowy wygląd
i o gorszych parametrach pv45;)
może dojdzie do tego że pv45 stanie się liderem i najbardziej poszukiwanym telewizorkiem Panasonica
(pv60 to węże, pv70 okazuje się że gorszy obraz a na pv45 do tej pory chyba nikt nie znalazł haka i żadnej teorii spiskowej !!!)
 

Pansłonic

New member
kret napisał:
...może dojdzie do tego że pv45 stanie się liderem i najbardziej poszukiwanym telewizorkiem Panasonica
(pv60 to węże, pv70 okazuje się że gorszy obraz a na pv45 do tej pory chyba nikt nie znalazł haka i żadnej teorii spiskowej !!!)
Jak to w PV45 nie ma węży (???) Są tak samo jak w PV60/600, przynajmniej ja je tam zauważyłem, ale pewnie zaraz odezwą się osoby które tego nie widzą, tak samo jak nie którzy "szczęśliwcy";) w PV60/600-kach.
 

Spikey

New member
Wszystkim przepiękne dzięki za odpowiedzi, poczekam jeszcze chwilkę do przeprowadzki i zamawiam ktoregoś z PV45 (37 albo 42). :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jutro dojdą kolejne zdjęcia ,ale właśnie już w klasie cenowej.
PV 45 stanie do konfrontacji z PV 70
Zapraszam na prezentację.
Na drugim sklepie /podłączone telewizory również pod antenę dachową / dały podobny wynik.
Mocny sygnał powiniem poprawić wszystkim humory.
pozdrawiam
 

czaki

New member
wyglada calkiem ciekawie ten tv wytlumaczcie mi jak sie zachowuje rozdzielczosc ?1024x768 aa 1280x720(realne proporcje materiałow HD 720p) ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
czaki napisał:
wyglada calkiem ciekawie ten tv wytlumaczcie mi jak sie zachowuje rozdzielczosc

W natywnej rozdzielczosci ekranu plazmy wyglada bardzo dobrze, pisalem to w swoim tescie, moze z powodzeniem zastapic monitor, tyle ze o poteznych wymiarach 42-calowych, polaczenie przez d-sub (pewnie nie jest to Twoje 50"). Jednak jest jedna kwestia by wypuszczona czestotliwosc odswiezania byla na poziomie 60Hz, przy wiekszej wyraznie traci na ostrosci. Filmy wygladaja bardzo dobrze, nie zauwazylem zachwiania proporcji obrazu (w filmach panoramicznych), mimo ze sygnal wypuszczony jest w proporcjach 4:3. Do reszty zrozumiale jest ze pulpit jest rozciagniety w poziomie. Inne rozdzielczosci mnie nie zadowolily (wyrazny brak ostrosci), pozostala jeszcze kwestia wypuszczenia sygnalu przez DVI-HDMI, ustawienia na sztywno 720p na karcie graficznej braku jednak ciagle czasu i wykorzystywanie komputera do innych celow - praca, ciagle to uniemozliwia:( . Dokonalem troche zakupow, klawiatura bezprzewodowa i mysz, kabel (DVI-HDMI 7,5m) moze cos sie pojawi w najblizszym czasie ale nie moge tego obiecac.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

boro53

New member
Witam!!!
Kupiliśmy w sobotę z żoną 37PV45. Nastąpiło to po długich rozważaniach , czt LCD czy PLAZMA. I muszę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni.
Za + w stosunku do lcd uznaję mniejszą pikselizację obrazu na wszystkich źródłach, lepsze (bardziej naturalne) kolory. Dzwięk bardzo dobry.
Na zwykłej telewizji kablowej TOYA obraz naprawdę przyzwoity. Z dvd - bajka. DVD podłączone przez COMPONENT.
Największą róznicę na + zauważyłem przy wyświetlaniu zdjęć z aparatu. Nie ma "sztuczności" jak na LCD.
Możliwe wady- mniejsza jasność od lcd - nie poradził by sobie w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu.
Wiatraczki chłodzące ledwo słyszalne wieczorem tylko przy wyłaczonym głosie.
Nie zauważyłem żadnych węży czy innych robali na ekranie.
Ogólnie zdziwiła mnie jakość obrazu w stosunku do rozdzielczości ekranu.
Pozdrawiam.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
boro53 napisał:
I muszę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni.

Gratulacje zakupu TV. Jak na razie wszyscy posiadacze telewizorów z linii PV45 są zadowoleni z zakupu :). Ten pokój musi być mocno nasłoneczniony, czy zmiany w kontraście nic nie pomogły. Jest opcja "dynamiczny", obraz może wydawać się wściekło-krwisty, ale można wyregulować nasycenie kolorów i będzie zdecydowanie lepszy. Przez jakiś czas warto jednak docierać plazmę na 50%-ych ustawieniach, tak na wszelki wypadek. Najlepsze jeszcze was czeka po podpięciu do sygnału HD, a parę urządzeń do odtwarzania tych sygnałów po lan-ie, czy wi-fi w tym roku się pojawi, jednym z nich będzię Netgear - Digital Entertainer HD (EVA8000), firma która swoją obecność już zaznaczyła w Polsce.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

zenonblacha

New member
Od paru dni jestem posiadaczem plazmy 37PV45 i ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony. Ogladam glownie materialy HD i moge siedziec przed ekranem, liczac zmarszczki na twarzy Bonda. Pieknie!

Ale jest jeden maly szkopul.

Panel podlaczylem do PC za pomoca kabla DVD->HDMI (Profigold), ustawilem rozdzielczosc 1280x720 i obraz na plazmie nie zajmuje calego ekranu. Wg instrukcji powinien wystawac jakies 5% poza ramki, a on jest minimalnie obciety po bokach. Tego efektu nie ma, gdy wymusi sie 1920x1080, ale wtedy filmy musza byc dwukrotnie skalowane: najpierw przez karte, potem przez telewizor. Tyle ze wtedy rzeczywiscie obraz zajmuje caly ekran i jeszcze troche wystaje ze wszystkich stron.

Dlaczego obraz w rozdzielczosci 720p nie moze zajac calej powierzchni ekranu?

Moja karta graficzna to Radeon x1800XT.
 

mp1211

New member
Teoria odnośnie PV45, PV60 i PV70

Witam wszystkich forumowiczów.
Zarejestrowałem się wyłącznie aby podzielić się moją teorią na temat modeli PV45, PV60 i PV70. Jestem nowym użytkownikiem PV45.

A oto i moja teoria:

PV45 jest bliźniakiem PV60 poza wyglądem (czarna ramka). Oba posiadają panel G9. Panasonic obniżył na papierze parametry (kontrast 8000:1 odzienie szarości 2048) dla tego modelu lub podał "prawdziwe" (zawyżone były dla PV60).
Dlaczego?
Przecież PV45 dopiero nie dawno pojawił się na rynku i ja osobiście nie wyobrażam sobie, aby właśnie dla tego modelu Panasonic konstruował nowy panel o obniżonych parametrach. To tak, jakby producent samochodów wprowadzając nowy model, a w starym, który zostaje na rynku konstruował nowy model słabszego silnika, może co prawda zastosować jaką starszą konstrukcję, ale to nie w tym przypadku. Nie! Robi tak jak np. Opel ze starą - Astrę nazywając classic. W przypadku Panasonica zmienił cyferki. Przecież im wyższy numer tym lepszy panel.
Ponadto zabieg taki zastosowano ponieważ wprowadzany na rynek model PV70 z panelem G10 powinien mieć lepsze parametry i "ma"(kontrast: 10000:1 odcienie szarości: 3072) w stosunku oczywiście do modeli z panelami G9.
Dlatego, wycofano PV60, wprowadzono nowy PV45 o „obniżonych” parametrach i PV70 już inaczej wygląda w katalogach.

Wszystkim jednak, przed dokonaniem zakupu polecam, pójście do sklepu, albo zamówienie prezentacji i porównanie obrazu z wszystkich trzech, jak i telewizorów innych firm. I po prosu wybrać nie to co polecają inni, chyba że mówimy o uwagach obiektywnych takich jak: zawieszanie się niektórych PV60 lub o cechach, które można łatwo sprawdzić. Mi osobiście w Panasonicach przeszkadza, że nie można wyłączyć wybierania pustych kanałów przy pomocy przełączników góra-dół (chyba tylko przy użyciu opcji rodzicieskiej, ale mi to nie odpowiada i nie sprawdzałem). Ponadto mając odtwarzacz Thomson podłączony przez HDMI po jego uruchomieniu nie przełącza TV na AV.

Dla mnie nie było różnicy pomiędzy PV45, PV60 i PV70, "więc po co przepłacać" (dwa ostanie modele droższe o ok. 700 PLN w sklepach internetowych).
Pozostaje jeszcze kwestia wyglądu zewnętrznego. Mi odpowiada wygląd PV45, ale to kwestia gustu.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
mp1211 napisał:
panel o obniżonych parametrach.

Witam na forum,

Panele sa takie same, szkopul siedzi w elektronice, ukladach przetwarzajacych sygnal video. Panel wyswietli tyle ile mu zostanie przekazane albo 2048 odcieni szarosci albo 3072. Ukladu sub-pixel nie ma i to miejscami widac np. na pochylych napisach, czy przeszkadza, mnie nie. Miejscami sa efekty zabkowania, linie pochyle musza byc pod katem 30 (mierzone katomierzem ;-)) do poziomu, tez mi nie przeszkadza bo rzadko sie to zdarza. Zreszta TV sluzy do ogladania a nie do przygladania sie czego w nim nie ma lub jest. zakup bardzo dobry, przy tej cenie jak najbardziej. Ale zawsze, warto ocenic to samemu, bo jak w watku o PV70 prawie tyle zdan ile osob ktore sie wypowiada.

Pzdr. (C)G
 

mr_wtyczka

New member
Witam

Powiem Wam tak - widziałem ten telewizor "w akcji" w MEDIA MARKT. Obok stały inne modele panasa oraz innych marek, i obraz naprawdę wyglądał pieknie, tym bardziej że leciał program DISCOVERY HD z enki. Coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem tego telewizora, głównie,że ciągle zmienia się na korzysc jego cena, a możliwosci jak widac mam bardzo fajne. No i opinie użytkowników są na "+". Na Dolnym Slasku w jednym ze sklepów model 42 cale był do nabycia w promocjiza 2990zł !!! Jednak ile sztuk rzucili to nie wiem, bo za późno trafiła do mnie gazetka promocyjna. ALe spokojnie można już znalezc za cenę 3900zł.

Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
magg napisał:
Jak jest z poborem prądu w tych modelach? głownie PV45EH i 60?

Wszystkie: PV45, PV60, PV70 sa na tym samym poziomie - 260W. Mowa oczywiscie o modelach 42".

Konsumcja plazm 37 z Panasonica sa na pozimie 240W. Jak to sie ma do innych plazm, np. w Samsungach przy 42" ta konsumcja siega 360W (do 260W w Panasonicu) spora roznica. W LCD przy 32" konsumcja 152W (Panasonic 140W), 37" -170W, 40" - 205W, dane dot. LCD Samsung. Philips LCD z fukcja AmbiLight będzie konsumować (imho) na podobym poziomie co plazmy Panasonica przy tej samej przekatnej.


Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:
Do góry