Seria PV45

tommm

New member
Viklew napisał:
W mix electronics. Jest w ich gazetce. Promocja do 15.03.2007. Tylko w poniedziałek mieli jeden w sklepie, który był wystawiony i grał od jakiegoś czasu. Daltego zamówiłem nowy.
Pozdrawiam

A widziałeś te symbole: tx42pv45en , na jaki rynek to szło?
 

Golgota

New member
Witam
Wiem tylko tyle Ci, co piszą o PV45, w takich superlatywach to są albo w błędzie, albo w jakimś amoku (no może złości)
Nie długo prześle opinie o PV70, jak mi wyjdzie ten wyjazd to o 71 –Wymieniam PV60 tak mi się udało u tych naszych niemiaszków
[FONT=&quot]Pozdrawiam[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Elek

New member
TV Plazma

Jestem na etapie podejmowania decyzji o kupnie TV Plazmy. Przedział cenowy 4500 - 8000 zł. Trudna decyzja co do wyboru marki;)
 

Mabri

New member
To chyba nie ten wątek.
W dwóch zdaniach Pv70 zastępuje PV60. Seria set od dziesiąt jest zawsze lepiej wyposażona.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Golgota napisał:
są albo w błędzie, albo w jakimś amoku

Witam,

"Są w błędzie albo w amoku", bo są zadowoleni z obrazu który generuję PV45. Rozumiem Twoja decyzje, zmieniasz, czy słusznie może i tak, ale czy każdy chce zmieniać TV wraz wejściem nowego modelu tego nie wiem. Chyba że jego życie składa się tylko i wyłącznie z siedzenia przed TV.

Nie upieram się, ale uważam że PV45 jest dobrym zakupem, czy bardzo dobrym, przy odpowiedniej cenie uznalbym że jest nawet bardzo dobrym zakupem. Nie bez przyczyny istnieją w naszym kraju rankingii jakość/cena.

Z ciekawością będę czekał na Twoje testy, oby obiektywne, nie w "amoku" (w zachwycie) ale w rzeczowej ocenie porównawczej do PV60, oby Twój wyjazd został w pełni zrekompensowany niekoniecznie tylko kolorem czarnym obudowy.

Pzdr (C)G
 

lehoo

New member
Panowie (i Panie),

Witam, to moj pierwszy post. Zaczalem podczytywac forum jakies 3 tygodnie temu, gdy zdecydowalem sie w koncu wykonac krok do przodu i kupic sobie telewizor na miare naszych czasow :)
Na poczatku nie bralem w ogole plazm pod uwage - chcialem sie po prostu dowiedziec, ktory z dostepnych na rynku LCD 37-42 daje najlepszy wspolczynnik jakosc/cena. Jednakze im wiecej studiowalem forum i im wiecej odwiedzalem salonow rtv tym bardziej kierowalem sie w strone plazm. Jakis czas temu podjalem decyzje - Panasonic 42Pv60. W miedzyczasie pojawili sie pierwsi zadowoleni uzytkownicy 42PV45 i bylem juz prawie gotowy go kupic, gdyby.. no wlasnie gdyby nie 42PV70. Zaczalem sie wachac, jednak sklaniajac sie bardziej do kupienia teraz i troche taniej i nie czekania az 70-tka pojawi sie w sklepach.
Szukalem wiec najlepszej ceny dla 45, az tu nagle, w sobote, w MediaMarkt w Utrechcie (mieszkam w Holandii) rzucili promocja Panasik 42PV60 (a dokladniej 42PV62) za 999 euro.
I teraz mam do Was pytanie, kupowac, nie kupowac?

Model 42PV62 wedlug wszystkich znakow na ziemi i na niebie, to to samo co 42PV60 (wg pracownikow MM i wg instrukcji i parametrow). Po kiego diabla te 62 to nie wiem, w samym MM mowia, ze to na specjalne zamowienie MM Panasonic robil, ale bebechy, obudowa, no - wszystko sa takie same. Paranoja jest, ze w tym samym sklepie 42PV60 stoi z cena 1399 :D (w holandii rtv jest troche drozsze niz w Niemczech).

Jestem prawie zdecydowany, zeby dzisiaj pojechac i zabrac go do domu :) Powiedzcie tylko, czy to dobry ruch :)

Pozdrawiam,
Lehoo
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
lehoo napisał:
Panowie (i Panie),
w sobote, w MediaMarkt w Utrechcie (mieszkam w Holandii) rzucili promocja Panasik 42PV60 (a dokladniej 42PV62) za 999 euro.

Co prawda nie jest to watek o tym modelu ale sprobuje sie wypowiedziec. Chyba najwazniejsze w tym wszystkim jest jedna kwestia, czy te modele oferowane u Ciebie w MM sa z wezami czy nie. Probki na obecnosc wezy znajdziesz na szacownym forum. Czy brac, cena mi sie bardzo podoba, na zlocisze wychodzi 3880 (nice price), u nas PV70 startuja z cena 4730zl, nie wiem jak bedzie u Ciebie. Modelem PV60 nie bedziesz zawiedziony jest, naprawde dobry, poczytaj jak masz mozliwosc (lub jak czytales) caly watek dotyczacy tego modelu. Gratulacje wyboru plazmy, chyba wielu zaczynalo od LCD i skonczylo, bynajmniej nie zle, na plazmie. Model PV70 bedzie niewatpliwie hitem (jak nie bedzie wpadek produkcyjnych i ukrytych wad), ja osobiscie zdecydowalem sie na PV45 i nie zaluje, spelnia wszystkie moje wymagania, chociaz zawsze moze byc lepiej i okazuje sie ze po miesiacu od jego kupna jeszcze taniej. Ostatnia wizyte w MM podsumowalem jednym, czemu LCD tak swieca i czemu kolory potrafia tak mocno bic po oczach. Kiedys bylem urzeczony modelami Sony Bravia i ich kolorami, teraz wydaja mi sie za bardzo jaskrawe. I czemu sa takie male, mowie o modelach 32 i 37 calowych ;-).

Pzdr. (C)G
 

lehoo

New member
Hej! Dzieki za odpowiedź.

Panasek juz kupiony, stoi w pokoju i świeci :) Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, chociaż mam na razie tylko sygnał SD z kablówki. W najbliższych dniach kupię DVD, to wtedy potestuje na obecność węży i innych gadów. Oglądałem trochę TV pod względem węży, ale ciężko coś wyłapać tak na żywca. Jedynie Piraci z Karaibów mieli trochę zielono-ciemno-szarych scen i nie dopatrzyłem się niczego.

Mam jeszcze pytanie - jakie parametry ustawić na początek i na jak długo, oraz jaką macie ogległość od TV. Ja na razie ustawiłem sobie na 2-2.5m i.. chyba jest za blisko. Na słabszej jakości sygnałach widać trochę pikselozę (ale to tylko sygnał SD).

Pozdrawiam i do usłyszenia,
kolejny Panas-fan w klubie.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
lehoo napisał:
kolejny Panas-fan w klubie.

Gratulacje zakupu
icon14.gif
. Najwięcej rzeczowych informacji przeczytasz w poście dnc (kawał dobrej roboty), link poniżej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10128

Do sygnału z SD i tak ten model na tle innych generuje obraz bardzo dobry. Swoje pazurki pokaze Tobie w DVD, byleby nie były to rekompresowane materiały do jednowarstwowych płytek DVD(R). Nie pisze ze bedzie zle, warto jednak porownac, material oryginalny i rekompresowany, roznice czesto w obrazie sa znaczne. Jak bedziesz mial skad to HDTV, tu nie bedziesz sie juz mial w ogole zastrzezen do obrazu i bedziesz sie zastanawial dlaczego tak dlugo i w jaki sposob mogles ogladac materialy inne niz w HD.

Stoisz przez zakupem odtwarzacza DVD, jak moge cos polecic to dobrze byloby by mial mozliwosc wypuszczenia sygnalu przez component lub HDMI, może jakiś "skaler" do 720p. Szkoda tego TV na sygnal po scracie, roznice jednak mimo wszystko sa (odwzorowaniu kolorow).

Pzdr. (C)G
 

lehoo

New member
Dzieki, na razie ciagle zbieram szczeke z ziemi, a jeszcze nie puscilem nic w wysokiej jakosci

(Cy)Gorg napisał:
Stoisz przez zakupem odtwarzacza DVD, jak moge cos polecic to dobrze byloby by mial mozliwosc wypuszczenia sygnalu przez component lub HDMI, może jakiś "skaler" do 720p. Szkoda tego TV na sygnal po scracie, roznice jednak mimo wszystko sa (odwzorowaniu kolorow).

Chce kupic HT-855 Panasonica (tam jest DVD S52 bodajze), on ma wyjscie HDMI i upscaling do 720p. Tylko cos ciezko go zlapac, w sklepach nie ma i juz nie bedzie, na necie tez bida (w Holandii). Chyba bedzie jakas nowa, czarna seria :) [do PV70 i PV700]

Pozdrowionka.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
lehoo napisał:
HT-855 Panasonica (tam jest DVD S52 bodajze)

Nie wyglada to na s-52. Chociaz sam zestaw 5.1 (combo) zbiera pozytywne opinie uzytkownikow (chociaz za duzo ich nie czytalem) i ma HDMI. Cena w Polsce okolo 1000zl co w sumie nic Tobie nie daje. Moze daloby sie dogadac ze sklepem w Polsce i wysylka do Holandii (mamy przeciez UPS), pozostaje kwestia kosztow i czy warto.

Zapraszam do innych watkow na forum dotyczacych omawianych przez nas tematow (zestawow 5.1), watek o PV45 nie moze dotyczyc PV60 i HT-855 bo juz jest to totalny off-topic.

Pzdr. (C)G
 

Golgota

New member
(Cy)Gorg napisał:
Witam,

"Są w błędzie albo w amoku", bo są zadowoleni z obrazu który generuję PV45. Rozumiem Twoja decyzje, zmieniasz, czy słusznie może i tak, ale czy każdy chce zmieniać TV wraz wejściem nowego modelu tego nie wiem. Chyba że jego życie składa się tylko i wyłącznie z siedzenia przed TV.

Nie upieram się, ale uważam że PV45 jest dobrym zakupem, czy bardzo dobrym, przy odpowiedniej cenie uznalbym że jest nawet bardzo dobrym zakupem. Nie bez przyczyny istnieją w naszym kraju rankingii jakość/cena.

Z ciekawością będę czekał na Twoje testy, oby obiektywne, nie w "amoku" (w zachwycie) ale w rzeczowej ocenie porównawczej do PV60, oby Twój wyjazd został w pełni zrekompensowany niekoniecznie tylko kolorem czarnym obudowy.

Pzdr (C)G

Witam,
Szczerze mówiąc to zupełnie czarna buda mi się tak do końca nie podoba, najlepiej dla mnie wygląda PV600, ale ten PV45 tp małe przegięcie.
TV nie wymieniam z względu ob. Tylko ( z tego, co na razie słyszałem) ze względu lepszym parametrom i nowszej technologii.
Wolałbym żeby on był w ob. 600tki
Ciekawi mnie jeszcze jakiego pilota ma PV70, dla mnie nie ma nic gorszego jak tandetny brzydki pilot, może macie jakas fotkę?!:popcorn:
Pozdrawiam
 

Grigorij

New member
lehoo napisał:
...Mam jeszcze pytanie - jakie parametry ustawić na początek i na jak długo...
Ja na swoim ustawiłem od początku (22 grudnia 2006) tryb "normalny" i tak lecę do dzisiaj. Kompletnie nic mi się nie wypaliło, na liczniku mam już chyba 800 godzin. Ogólnie- to jestem zwolennikiem wyśrubowanych parametrów obrazu (kontrast, ostrość) ale w tym TV tryb dynamiczny jest taki żarówiasty, że poprzestałem na trybie "normalny".
 

kronol

New member
Panasonic TH-42PV45EH

jetem posiadeczem TH-42PV45EH od 2 tygodni. przyznać musze ze w duzej mierze do podjecia wyboru tego wlasnie modelu skłoniło mnie to forum, wiec w ramach rewanzu napisze kilka słów odnośnie moich wrażeń. korzystam z cyfry podłaczonej zwykłym kablem euro- nawet bez rgb i ze zwykłej anteny naziemnej, szczerze mowiac jest niezle ale nie az tak aby powalało i nie pozwalalo wstać. nie mam niestety n-ki ani nic co ma hdmi wiec bylem zadowolony ale nie wniebowziety, sprawa sie zdecydowanie odmienila jak podlaczylem laptopa do wejscia pc.... i teraz juz wiem tak naprawde na co stac ta plazme kolory, rozdzielczosć to jest to co tygryski lubia najbardziej. ogladanie zdjec czy filmów hd puszczanych z laptopa robi wrazenie duuuze wrazenie i niestety jesli ktos planuje kupic plazme a nie planuje zakupu np n-ki lub dobrego dvd z wyjsciem hdmi to proponuje sie dobrze zastanowic czy warto bo moze byc prawie szczesliwy a jak wiemy prawie robi wielka rożnice.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kronol: Czujesz sie rozczarowny ze kupiles plazme? Tak mniej wiecej odbieram Twoj post. Moje zdanie jest jedno, sama wielkosc obrazu potrafi w pelni zadowolic, jak patrze u rodzicow na malutkie ekraniki nawet 29" nie wyobrazam sobie jak mozna na tak malym ekranie cokolwiek ogladac. Inna kwestia, nie wyobrazam tez sobie by plazme wykorzystywac tylko do telewizji, mimo wszystko 16:9 jest stworzone by z duzym komforcie obejrzec, nawet po raz wtory posiadane w swojej kolekcji filmy DVD (jestem swiezo po projekcji Terminatora 2). Z zaskoczeniem moge powiedziec, ze ogladanie ich na wiekszym ekranie nabiera wiekszego wyrazu, wiele szczegolow wczesniej byla dla mnie nie widoczna. Teraz moge nawet podziwiac gre aktorska, postaci ktore za zwyczaj sa tylko statystami (tlem). Nie mowic o postaciach pierwszo planowych, dokladnie rozpoznajac mimike twarzy i oczu: grymasy, zawiedzenie, smutek, rozpacz, zlosc. Robi to duze wrazenie. Pewnie calosc zadowolenia z zakupu dopiero uwidacznia sie w HD ale nie tylko tam. Koncerty z dvd czy nawet divx (dobrze by nie byly mocno skompresowane) robia wrazenie. Czy szczeka opada, z czasem sie juz czlowiek przyzwyczaja, wtedy warto jednak odwiedzic znajomych ktorzy sie "mecza" dalej na malych ekranikach. Jakbym mial jeszcze raz wybierac, to tylko plazma i tylko 42" lub wiecej :).

Pzdr (C)G
 
Ostatnia edycja:

kronol

New member
rozczarowany zakupem sie napewno nie czuje, ale chcialem zwrocic uwage kupujacych na to ze zakup tylko plazmy bez dobrego osprzetu nie jest rozwiazaniem optymalnym. poprostu nie wykorzystuje sie jej pelnych mozliwosci.
 
Do góry