Seria PDP-427 i 507

jjaro

New member
Maniolo napisał:


- Dzięki za link.
Widziałem go już wcześniej, dzwoniłem też do dystrybutora sprzętu Pioneera. Wg handlowca (i mojej wstępnej analizy) nie ma żadnych różnic w matrycy, jakości obrazu, itd...

Tak jak pisałem wcześniej, podstawowe różnice to:
1. HDMI: 427 - 2 ; 4270 - 1,
2. Wejście PC: 427 - 1; 4270 - brak,
3. Wyjście na subwoofer: 427 - 1; 4270 - brak,
4. Wejście/wyjście SR: 427 - 1; 4270 - brak,
5. Możliwość kalibracji ISF: 427 - tak ; 4270 - nie,
6. PIP/PAP: 427 - tak ; 4270 - nie.

Ponadto, modele z XD mają tuner cyfrowy DVB-T z przewodnikiem programowym i czytnik dostępu warunkowego CI.

Pytając o różnice, chodziło mi raczej o jakość wyświetlanego obrazu.
Nie miałem przyjemności porównywania tych 4 modeli, widziałem tylko jeden (427XA), który wygląda i gra super.

Wracając do porównania, wydaje mi się, że 4270XA w zupełności wystarcza ponieważ:
1. CENA: 4270XA - od 8.679 zł; 427XD - od 10.259 zł (www.ceneo.pl)
2. HDMI: lepiej dołożyć różnicę do lepszego amplitunera z 2 wejściami HDMI i konwersją sygnału,
3. PC i SUB: można podłączyć w inny sposób,
4. ISF: profesjonalna kalibracja (chyba nie dostępna w Polsce i dosyć droga),
5. TUNER DVB: kto wie czy i kiedy będziemy mieli TV cyfrową? Poza tym, zarówno kablówki jak i platformy cyfrowe oferują osobne urządzenia.

-----

Przy okazji, proszę o radę.
Czy wiecie może dlaczego problem duszków występuje głównie w plazmach Pioneera (tak wnioskuję z opinii na tym forum) i co należy zrobić aby się przed nim uchronić???
 

Romanoff

New member
http://img360.imageshack.us/img360/1176/42pd9700ly0.jpgKilka dni temu miałem okazję porównać ze sobą Pioneera 427xd oraz Hitachi 42pd9700 i muszę szczerze przyznać że przy sygnale HD , Hitachi zjada wręcz szczegółowością ,detalami wyżej wymienionego Pionka.Zarówno faktura włosów, jakies bardzo szczególowe,drobne przedmioty,wszelkiego rodzaju kratki,itp są o wiele lepiej odtwarzane na Hitachi.Zarówno w trybie 720p jak i 1080i(przy którym Pioneer już zupełnie odpadł).To jest przewaga panelu Alis w Hitachim i jego natywnych 1080 linii!W kwestii wyświetlania czarnego i ciemnych scen, owszem na ustawieniach fabrycznych wrażenie czerni w Pionku było większe, natomiast zerkniecie w ty samym momencie na Hitachiego uzmysłowiło mi jak wiele szczegółów w ciemnych scenach, na ciemnym tle po prostu umyka Pioneerowi.On zlewa ciemne do kupy!!Tam gdzie na 42pd9700 były szczegóły i odcienie szarości tam w Pionku była(przepraszam za kolokwializm) ciemna kupa!Osobiście jestem pod wrażeniem,Pan reprezentujący Pioneera uczciwie przyznał przewagę Hitachiego!!!
NIestety nie miałem możliwości porównania na słabym sygnale ale juz się tym nie przejmuję bo od 12 października będę oglądał już tylko dobry, mocny i miejy nadzieję w wysokiej rozdzielczości sygnał.
Zaś nowy panel Hitachiego jest w tym momencie dla mnie absolutnym debeściakiem...no i ta obrotowa podstawka plus niesamowity układ nagłaśniajacy składający się z 10głosników,coś wspaniałego....
 
Ostatnia edycja:

vitoni

New member
w piatek 20 pażdziernika przyjadą do mnie na prezentację trzy plazmy od KIKI-ego tj.
-Pioneer 427XA
-Pioneer 436RXE
-Panasonic 42PV600E
jedna z tych plazm zostanie w domciu, dlatego proszę o wszelkie sugestie i dorady:)
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
już kilka razy robilismy prezentacje w takim zestawieniu.
Dotychczas klienci wybierali każdorazowo modele 43". Nasze wyniki porównania jest takie same.
ISF Jest w Polsce dostępny i tak samo drogi jak w Europie - od 1500 do 2000 zł.
Różnice cenowe Allegro to różnice - mniejszych opłat Vat w innych krajach / 6%/ oraz brak płacenia podatków / w wielu przypadkach/
Różnice sięgaja od 5% do 10 %. Przy tej samej marży.
Dlaczego częściej powstawały powidoki ma plazmach Pioneera - ponieważ uzywał więcej luminoforu i czas jego ułożenia sie jest dłuższy. Ale dzieki temu jakość obrazu była bardziej naturalna, czerń bardziej głęboka .

Nie widziałem porównania Hitachi więc się nie wypowiadam. Ale nie słyszłem żeby padały zachwyty na tragach w Los Angeles czy w Berlinie na temat Hitachi.
Nie znalazła również uznania w oczach specjalistów EISA - co wydaje się dość jednoznaczne.

Oczywiście firmie Hitachi zyczę najlepszych wyników , bo tylko konkurencja - moze zmienić rynek na lepsze.
Aby plazma grała długo trzeba ja dobrze "dotrzeć" .

Posiadamy również soft do usuwania powidoków. Ale jest on tylko do informacji bezpośredniej. Działa powolnie ale skutecznie .
pozdrawiam
 

johnny

New member
Co do porównania Pioneera z Hitachi to zrobiono taki dla mnie w sklepie w Warszawie w Galeri Mokotów. Obie plazmy (436 XDE i 42PD9700) stanęły obok siebie, na obydwu poszedł sygnał z DVD i normalnej satelity. Oczywiście na obydwu leciało to samo w jednym momencie :)
Oglądałem to razem z narzeczoną, która była bardziej nastawiona na zakup Hitachi.
Nasze spostrzeżenia były takie same... Obraz na Hitachi zawsze był jakby za mgiełką co wynika chyba z jasności tego modelu. Przez to cały obraz wydawał się bardziej blady niż na pionku, a czerń stawała sie wręcz szara. Niestey tuner HDTV był w tym czasie w rozsypce w tym sklepie więc tego rodzaju sygnału nie porównaliśmy. Zadję sobie sprawę, że tutaj Hitachi może świecic troche lepiej, ale to wciąż będzie za tą mgiełką :neutral: .
Razem z narzeczoną jednogłośnie stwierdziliśmy że Pioneer górą i teraz czeka na powieszenie :D

vitoni czekamy na twoje spostrzeżenia !!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś przeprowadziłem wywiad z osobami które była na targach Ifa w Berlinie. Też nie moga sobie przypomieć rewelacji Hitachi .
Na portalu konkurencji też cisza na ten temat / chodzi o jakość plazmy Hitachi/ Więc zostaje przy swoim zdaniu.
pozdrawiam
 

Goliat

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
dziś przeprowadziłem wywiad z osobami które była na targach Ifa w Berlinie. Też nie moga sobie przypomieć rewelacji Hitachi .
Na portalu konkurencji też cisza na ten temat / chodzi o jakość plazmy Hitachi/ Więc zostaje przy swoim zdaniu.
pozdrawiam
I tu jesteś w błędzie :p
Ja osobiście byłem na targach IFA'06 i właśnie zwracałem szczególną uwagę na Hitachi i Pioneera (byłem zdecydowany na PV-60 ale Panasonic olał IFA :( )
I to co mnie urzekło to właśnie jakość Hitachi a brak rewelacji w nowych modelach Pioneera :D
Do końca nie byłem zdecydowany na firmę więc temat był dla mnie otwarty (w końcu to moje grajcary miałem wydać ;) )
Więc za zakupem Hitachi przemówiły następujące elementy:
czerń (tu podpadnę ale jest fakt że w Pioneerze jest tylko czerń a w PD9700 wiele jej odcieni ;) )
rozdzielczość w HDTV (naprawde wiele więcej szczegółów :D )
panel ALIS z żywotnością 80.000 (Pioneer na razie testuje po NEC-ku więc nie do końca mnie przekonuje a poprzednie modele 43' na Samsungu a niecierpie tej firmy :D )
audio (10 głośników które w dodatku grają :bober: )
zestaw wyjść/wejść (ma wszystkie których potrzebowałem :D )
no i podstawa obrotowa (mogę podenerwować teściową :p )
Na razie mój TV docieram (śladem kolegów z brytyjskiego forum http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=335070 więc pełni swoich możliwości jeszcze nie ujawnił ;) ) ale na moim nie ma mgły :D
Jak chodzi o Hitachi to uważam że po przejęciu dystrybucji przez Horn powinna się poprawić sprzedaż w Polsce.
Więc życzę ci KIKI-Locoloco dużych upustów ;) i polepszenia sprzedaży w/w w naszym skromnym kraju :D ..... a myślę że warto gdyż marka Hitachi-Fujitsu w temacie PDP miała,ma i będzie mieć bardzo dużo do zaoferowania.
Pozdrawiam.
p.s. TV zakupiłem po targach
 
Ostatnia edycja:

jerzec

New member
Pionier Czy Panasonic ?

Witam Prose O Pomoc Mam Zamiar Kupis Plazme 50 Cali Albo Panasonic Th-50pv60e Lub Pionner 507 Xd Lub 507 Xa . Pionner Ma Kontrast 4000:1 Jasnosc 1100 Cd/m Kwadratowy A Panasonic Kontrast 10 000 :1 Jasność 1000 Cd/m Kwadratowy Rozdzielczosc Maja Taka Saomą Zewzgledu Na Kontrast Panasonic Wydaje Mi Się Lepszy Ale Pionnier Lepiej Mi Się Podoba Prosze O Rade . Dzieki Bardzo Za Kakretną Pomoc . Jurek
 

Romanoff

New member
Bardzo dokładnie sprecyzował to kolega Goliat.W Pionku czerń jest tylko czarna, natomiast w Hitachi ma ona wilel odcieni.Zreszta po krótkim zwiedzaniu menu Hitachiego i zabawie ustawieniami obrazu można ustawić identyczny poziom czerni na obu plazmach,tylko co z tego skoro wtedy na Hitachim też zacierają się szczegóły w tych najciemniejszych fragmentach obrazu.Jedyne co moze lekko odstrzaszać w przypadku Hitachiego to oficjalne ceny na Polskę oscylujace w okolicach 12tyś-na allegro ok8500!!!
Pzdr
 

dejot

New member
W Pionku wystarczy powyłączać wszystkie podbijacze i ulepszacze czerni i kontrastu i również mamy całą zdecydowanie plastyczniejszą gradację stopni szarości z dużą ilością szczegółow w mocno ciemnych i prawie czarnych kolorach. Jednocześnie zachowany jest przy tym cały "pionierowy jad" i czarne jest nadal najczarniejsze ze wszystkich. Bez mdłości i bladości. Widać wszystkie pośrednie stopnie szarości aż do głebokiej czerni włącznie.

PS
Dzisiaj wreszcie widziałem "na żywo" obok siebie 436 i 427 z sygnałem HD i DVD. Sorry, ale ten nowy jednak deko odstaje przy obu sygnałach. Mówią że może to być efekt nieco oszczędnościowej technologi stosowanej przy budowie nowego panela 42" (mniejsza grubość luminoforu niż 436).
 

rydzyn

New member
jerzec napisał:
Witam Prose O Pomoc Mam Zamiar Kupis Plazme 50 Cali Albo Panasonic Th-50pv60e Lub Pionner 507 Xd Lub 507 Xa . Pionner Ma Kontrast 4000:1 Jasnosc 1100 Cd/m Kwadratowy A Panasonic Kontrast 10 000 :1 Jasność 1000 Cd/m Kwadratowy Rozdzielczosc Maja Taka Saomą Zewzgledu Na Kontrast Panasonic Wydaje Mi Się Lepszy Ale Pionnier Lepiej Mi Się Podoba Prosze O Rade . Dzieki Bardzo Za Kakretną Pomoc . Jurek
Przyłączam się do prośby bo nie widzę porównania tych dwóch modeli a też jestem zainteresowany kupnem 50.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
O ile 50" Plazmy dalej są robione z matryc Pioneera i graja rewelacyjnie o tyle potwierdzam ,ze póki nie zmienią matryc - 42" model gra gorzej niż 436 Pioneer.
Ilość luminoforu to problem i radość.
Problem - bo trzeba dociać plazmę , radość - bo gra znakomicie.

Bardzo chętnie sprawdzimy modele Pioneera i Hitachi obok siebie.
Ale musimy dbac o klientów jeśli chodzi o polską gwarancję.
Oczywiscie dla klubowiczów jak zawsze - specjalne ceny na Pioneera 50".
Oczywiscie prezentacje to najlepszy sposób na porównanie - u siebie w domu.
pozdrawiam
 

jerzec

New member
:blagam:WITAM jeszcze raz prosze o odpowiedz na zadane pytanie bo rozmowa idzie w innym kierunku a może ktos widział te te dwa modele bo zastanawiam sie nad tym wiekszym kontrastemi i wieksza iloscia kolorów w panasonicu ale czy to nie jest tak jak muwi mój kolega ,, na płocie też pisało dupa i się naciołem ,, dzieki za pomoc pozdrawiam . J
 

jerzec

New member
Panasonic Th-50pv60e Lub Pionner 507 Xd

witam dzisaj byłem oglądac Pionner 507 Xd wrazenia mam troszke dziwne stały obok niego dwa telewizory lcd 37 cali i ten sam obraz leciał na wszystkie trzy sygnał był hdtv i pionier miał słabą biel , biel była lekko szara i wogule mniej szczegółw było widac gdy był snieg to na tych lcd było widac wszystkie grudy śniegu a na poinnierku była biała plama miał takijagby małoą ostrośc i dostałem pilota zmieniałem ustawienia niewiele to pomagało ,potem wymienil sprzedawca kabel bo wczesniej był zdajesie na komponecie a dał kabel do hdtv i wydaje mi sie ze pomoglo no doszlo wiele ustawien bo na tym poprzednim kablu mozna bylo tylko poszczegulne kolory zmienic i jasnosc i jeszcze kontrast a na tym drugim kablu doszlo wiele innych ustawien ale juz tego nieprzetestowalismy bo moja żonka talas sygnał do odwrotu i musialem jechac do domu na wtorek umuwilem sie ze sprzedawca na dokladne oglodanie i poruwnanie jednoczesnie tego samego obrazu na Panasonic Th-50pv60e i Pionnerku 507 Xd . napewno sie z wami podiele wrażeniami , poświece z dwie godziny nato to raczej dokładnie to ogladne obiecalem dobre wino sprzedawcy w sklepie to wszystko przygotuje . a jeszcze jedno w tym sklepie co bede oglądał obledne ceny sa pen pionnierk coś około17 000 zł moze znacie gdzies sklep z lepszymi cenami, ja moge kupic wydaje mi sie za dobrą cene to znaczy Panasonic Th-50pv60e za około 11 000 zł , Pionner 507 Xd za około 14 000 zł , Pionnier 507 Xa za około 13 000 zł to znaczy troszke ponizej tej ceny sklep w polsce to znaczy z gwarancją tylko musze sie zdecydowac jaki zauwic , ale może znacie gdzies lepszy sklep z niższymi cenami . we wtorek jesli mi nic nie wypadnie to opisze pełne wrażenia z poruwnania pionnerka i panasonica pozdrawiam jurek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
skorzystaj z podglądu wiadomości - bo masz dużo błędów w poście.
Porównanie musi pochodzić z tego samego źródła ale również po tych samych łączach.
Większość wielkich cyfr podanych przy modelach - to marketing.
Dlatego najlepszym sposobem jest sprawdzenie telewizorów w swoich warunkach. Plazma Pioneera ma więcej możliwości i pełniejsze kolory.
http://www.pioneer.eu/files/brochures/05_PDP_FULL/05_PDP_Full_PL.pdf
Posiada mozliwość sterowania kolorami, posiada powłokę antyrefleksyjną.A płynność jest wręcz wzorcowa.

pozdrawiam
 
Do góry