Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

dawram

New member
W nowej wersji, znikneły ipla film i sport ale za to pojawiła się pogoda która kiedyś była. Nie działa u mnie HBO w poprzedniej aktualizacji juz działałało i ni ewiem gdzie sie podział 3D world.

Ratuje jedynie reset do ustawien fabrycznych, lub odlacz od pradu na dluzsza chwile,ot taka to technika:bober:
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Na początku były to odpowiedzi w stylu "będzie poprawione w następnym firmware", ale po jakimś czasie zmieniło się to na "w zasadzie nigdzie oficjalnie nie twierdziliśmy że nasze tv mają taką funkcję, więc nie będziemy nic z tym robić". Najnowsze wieści są takie, że raczej nie ma szans na przywrócenie tej funkcji, ludzie są nieźle wkurzeni i wcale im się nie dziwię.
To się po prostu w pale nie mieści. Za kogo oni się k.. mają? Robią na złość swoim własnym klientom? To taka nowa polityka? Wk.... najbardziej jak się da ludzi, którzy swoje ciężko zarobione pieniądze wydali na ich produkty, zgnoić użytkowników sprzętu który w swoim logo ma hasło "Life's Good"? I oni mają czelność pytać jak Smart jest twój telewizor...
 

Raminad

New member
Dla mnie to jest niepojęte jak można tak traktować klientów. Widać komuna i brak odpowiedzialności za decyzje panuje w tej firmie, bo normalny właściciel to by takich pracowników wywalił na zbity ryj za psucie marki.
 
Ostatnia edycja:

aklys

New member
Jeśli chodzi o TVN Playera, to widzę pewną alternatywę, gdyby LG nie raczyło tego dodać w kolejnych aktualizacjach. Otóż dzięki temu, że LG Medialink to tak naprawdę klient Plex'a obsługujący kanały, to jest możliwość napisania wtyczki w Pythonie umożliwiającej strumieniowanie z Plex Media Server. Jest to o tyle ułatwione, że jest dostępna wtyczka do XBMC właśnie w tym języku. Mogę spróbować przeportować ją do Plex'a jak będę miał czas, ale niestety ostatnio nie mam go za wiele. Poza tym nie znam na chwilę obecną na tyle Pythona, by sprawnie to zrobić. Może jest tutaj ktoś, kto zna dobrze Pythona i nie ma co robić z wolnym czasem? :)
Nie wiem czy da się to zrobić ten sposób. O ile dobrze się orientuję, to w przypadku XMBC rolę odtwarzacza pełni komputer i gotowy sygnał jest już wysyłany przez HDMI do tv (popraw mnie jeśli jestem tu w błędzie), a w naszym przypadku PMS ma tylko przesyłać strumień do tv. I jeśli tv nie radzi sobie z silverlight no to nic w ten sposób nie wskóramy.
 

Raminad

New member
Nie wiem czy da się to zrobić ten sposób. O ile dobrze się orientuję, to w przypadku XMBC rolę odtwarzacza pełni komputer i gotowy sygnał jest już wysyłany przez HDMI do tv (popraw mnie jeśli jestem tu w błędzie), a w naszym przypadku PMS ma tylko przesyłać strumień do tv. I jeśli tv nie radzi sobie z silverlight no to nic w ten sposób nie wskóramy.
Silverlight nie jest tutaj potrzebny. TVN Player jest dostępny jako aplikacja na Androida i to właśnie na jej podstawie została napisana wtyczka do XBMC. Dzięki temu, że Plex posiada system wtyczek/kanałów, które pozwalają na strumieniowanie do klienta Plexa (np. LG Medialink) różnych filmów i udostępniają menu, jest teoretycznie możliwe napisanie takiej wtyczki. Przejrzałem trochę kod wtyczki TVN Player do XBMC i jakiejś wtyczki do Plexa i struktura jest bardzo podobna. Myślę, że to kwestia przeportowania tej wtyczki przez kogoś, kto zna dobrze Pythona. Może się natomiast pojawić problem z brakiem w Plexie jakiejś funkcjonalności, z której korzysta wtyczka do XBMC.
 

aklys

New member
Silverlight nie jest tutaj potrzebny. TVN Player jest dostępny jako aplikacja na Androida i to właśnie na jej podstawie została napisana wtyczka do XBMC. Dzięki temu, że Plex posiada system wtyczek/kanałów, które pozwalają na strumieniowanie do klienta Plexa (np. LG Medialink) różnych filmów i udostępniają menu, jest teoretycznie możliwe napisanie takiej wtyczki. Przejrzałem trochę kod wtyczki TVN Player do XBMC i jakiejś wtyczki do Plexa i struktura jest bardzo podobna. Myślę, że to kwestia przeportowania tej wtyczki przez kogoś, kto zna dobrze Pythona. Może się natomiast pojawić problem z brakiem w Plexie jakiejś funkcjonalności, z której korzysta wtyczka do XBMC.
Ale czy w tym XMBC można to udostępnić przez DLNA dla tv, czy jest to obsługiwane tylko przez tvout z komputera podłączone do wejścia tv?
Właśnie przeglądałem faq na stornie xmbc XBMC all platforms FAQ - XBMC
i znalazłem tam m. in. takie coś:
1.15 Can I run XBMC from my PC to my TV using DLNA/UPnP?


XBMC has some support for this, and more is planned for the future. Normally XBMC is meant to be ran on a computer/supported-device that is directly connected to the TV by a video cable.
Some files can be shared from XBMC using the built-in UPnP server and files scanned into the Video library. XBMC will not currently transcode any files, so only file formats that your TV/device can natively playback will work. This will only work with video (so you won't see XBMC's GUI) and currently does not work with add-on content.
 

andreas2012

New member
a co dodali w wersji Software_File(Version_04.10.43).zip 04/12/2012 w porownaniu z wersja z 27/11/2012? bo zastanawiam sie czy warto aktualizowac czy lepiej poczekac ?
 

eraef

New member
Czy u kogoś też rozłącza połączenie z komputerem przez PLEX (wersja 0.9.7.7.) podczas słuchania muzyki? Na kompie win7 professional, rozłączało przed aktualizacją oprogramowania w tv jak i po. Wydaje mi się, że właśnie PLEX ostatnio się aktualizował i może to z tego wynikać ale nie mam pewności.
 

Raminad

New member
Ale czy w tym XMBC można to udostępnić przez DLNA dla tv, czy jest to obsługiwane tylko przez tvout z komputera podłączone do wejścia tv?
Właśnie przeglądałem faq na stornie xmbc XBMC all platforms FAQ - XBMC
i znalazłem tam m. in. takie coś:
Oczywiście nie. DLNA nie oferuje takiej funkcjonalności. Natomiast Plex, którego obsługa została zaimplementowana w telewizorach LG pod nazwą Medialink, już tak. W XBMC trzeba mieć oczywiście podłączony komputer pod telewizor przez np. HDMI, żeby ta wtyczka działała. Plex ma zaimplementowane strumieniowanie i we wtyczce nie trzeba się tym za bardzo przejmować. Należy jedynie przeportować menu (pobieranie listy dostępnych filmów etc.) oraz dostarczyć odpowiednie linki do filmów.

Czy u kogoś też rozłącza połączenie z komputerem przez PLEX (wersja 0.9.7.7.) podczas słuchania muzyki? Na kompie win7 professional, rozłączało przed aktualizacją oprogramowania w tv jak i po. Wydaje mi się, że właśnie PLEX ostatnio się aktualizował i może to z tego wynikać ale nie mam pewności.
U mnie również po aktualizacji do wersji do wersji 0.9.7.7 występują problemy z połączeniem. Objawia się to tym, że serwer czasem staje się niewidoczny i trzeba go restartować, aby znów zaczął działać.
 
Ostatnia edycja:

Grinch

New member
Nie wiem jak wy ale po nowym sofcie:
- nie mam 3D world -> gdzie to się podziało???
- p wejściu do Premium na samym końcu mam ikonkę szarą z napisem: "Wkrótce dostępne" ale nie jest ona aktywna

restartowałem do ust fabrycznych jakby co...
 

duzy213

Member
Nie wiem jak wy ale po nowym sofcie:
- nie mam 3D world -> gdzie to się podziało???
- p wejściu do Premium na samym końcu mam ikonkę szarą z napisem: "Wkrótce dostępne" ale nie jest ona aktywna

restartowałem do ust fabrycznych jakby co...
witam, któryś z kolegów miał podobny problem, wyłącz tv z prądu na parę chwil...
 
Do góry