Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mlol

New member
A jaka jest niby różnica w HBBTV? Bo wbrew temu, co jest na stronie Samsunga, 6800 obsługuje HBBTV;-)
Podobno matryca jest ta sama, ale są to tylko zasłyszane, niesprawdzone informacje. Z tych samych źródeł, podobno oba modele różnią się tylko obudową:)

Witam, mógłby ktoś przybliżyć w jaki sposób można uruchomić HBBTV.
 

roger77

New member
jak włączyć?. Najpierw musisz czy to za pomocą kabla, czy przez wi-fi podłączyć tv do internetu, a potem wciskasz ten kolorowy przycisk na środku pilota i masz. Przy dobrym podaniu parametrów(klucza) dostępu tv do rutera zajmuje to 5 minut.
 

slawex1983

New member
trzeba bylo zostac przy sony
samsung sie splamil seria 6
wszedzie gdzie nie wejde to maja sprzet sony i obraz jest jak zyleta nawet na starszych modelach

do gier masz tryb gra
ustawienia byly wszedzie podawane
obecnie wyrzucm sprzet samsunga..sprzedaje bd c5500 bo naped chrobocze jak stara szafa
tego tv 50es6710 tez sprzedam w diably

Ja wlasnie resetowalem swojego samsunga 40a656 bo mi sie kolory rozjechaly po tych wszystkich aktualizacjach i Balans bieli. Teraz jest cudnie i wiecej ogladam na nim niz na tym nowym bladym dziadzie bez ostrosci 6710.

W necie nic nie ma na ten temat. Jedynie na ruskim forum gosc pisze, ze to AUO tajwanska, ale to tylko domysly

Матрица - PSA A-MVA (AUO). 50R1AF6E
Ale Ty kolego za przeproszeniem pieprzysz i co róż zmieniasz zdanie. Zgodnie z tym co pisałeś można wydedukować, że masz model 6710 z matrycą MVA (podałeś oznaczenia i pisałeś, że nie smuży). Natomiast w 6800 częściej spotykana jest PVA, która daje lepszy kontrast i kolory ale za to ma dłuższy czas reakcji od MVA. Jak możesz charakteryzować jakość obrazu tego tv skoro masz inny model z inną matrycą? Uważam za niestosowne tego typu Twoje uwagi w wątku o ES6800. Mam 6800 i stary C650. Bez zbędnej dyskusji twierdzę, że w nowym obraz jest dużo lepszy i bardziej nasycony. Ostrość jest wg mnie taka jak powinna być - obraz z komputera w 1920x1080 idealnie pasuje piksel w piksel i z pół metrowej odległości widać tzw. schodki na krzywiznach, więc o co chodzi? Przyczepić się mogę do smużenia, które jest jakby nieco większe niż w C650. Poza tym obraz jest taki jak powinien być.
 
Ostatnia edycja:

kjarzyna

New member
Bez reklam
Sluchajcie a jest jakas roznica miedzy es6800 a es6570. Cena identyczna, a nie moge znaleźć za cholere dokładnej specyfikacji. Nawet strona Sama nie wiele mowi.
 

mlol

New member
jak włączyć?. Najpierw musisz czy to za pomocą kabla, czy przez wi-fi podłączyć tv do internetu, a potem wciskasz ten kolorowy przycisk na środku pilota i masz. Przy dobrym podaniu parametrów(klucza) dostępu tv do rutera zajmuje to 5 minut.

Dzieki za odpowiedz,
Ja pytałem o HBBTV a ty, wydaje mi się, odpowiadasz jak podpiąć TV do sieci i uruchomić SmartHub,
Na szczęście już znalazłem odpowiedz, wystarczy zainstalować odp. aplikację z Samsung apps.
 

cezary1020

New member
Ale Ty kolego za przeproszeniem pieprzysz i co róż zmieniasz zdanie. Zgodnie z tym co pisałeś można wydedukować, że masz model 6710 z matrycą MVA (podałeś oznaczenia i pisałeś, że nie smuży). Natomiast w 6800 częściej spotykana jest PVA, która daje lepszy kontrast i kolory ale za to ma dłuższy czas reakcji od MVA. Jak możesz charakteryzować jakość obrazu tego tv skoro masz inny model z inną matrycą? Uważam za niestosowne tego typu Twoje uwagi w wątku o ES6800. Mam 6800 i stary C650. Bez zbędnej dyskusji twierdzę, że w nowym obraz jest dużo lepszy i bardziej nasycony. Ostrość jest wg mnie taka jak powinna być - obraz z komputera w 1920x1080 idealnie pasuje piksel w piksel i z pół metrowej odległości widać tzw. schodki na krzywiznach, więc o co chodzi? Przyczepić się mogę do smużenia, które jest jakby nieco większe niż w C650. Poza tym obraz jest taki jak powinien być.

Bardzo dobrze powiedziane. W moim 6800 obraz także znakomity.
 

MasterName

New member
Witam Wszystkich

Chciałem z tego miejsca podziękować wszystkim forumowiczom za wasze wypowiedzi. Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i dzięki temu zdecydowałem się n zakup tego TV.
Od Piątku jestem szczęśliwym posiadaczem 46ES6800 i narazie jestem zadowolony. Nie wiem czy mam Clouding bo go po prostu na siłę nie szukam tak jak niektórzy, a przy normalnym oglądaniu raczej go nie widać.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc w podjęciu, według mnie, dobrej decyzji.
Pozdrawiam :D
 

cezary1020

New member
Witam Wszystkich

Chciałem z tego miejsca podziękować wszystkim forumowiczom za wasze wypowiedzi. Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i dzięki temu zdecydowałem się n zakup tego TV.
Od Piątku jestem szczęśliwym posiadaczem 46ES6800 i narazie jestem zadowolony. Nie wiem czy mam Clouding bo go po prostu na siłę nie szukam tak jak niektórzy, a przy normalnym oglądaniu raczej go nie widać.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc w podjęciu, według mnie, dobrej decyzji.
Pozdrawiam :D
Witamy w gronie zadowolonych użytkowników.
 

mare37

Banned
Ale Ty kolego za przeproszeniem pieprzysz i co róż zmieniasz zdanie. Zgodnie z tym co pisałeś można wydedukować, że masz model 6710 z matrycą MVA (podałeś oznaczenia i pisałeś, że nie smuży). Natomiast w 6800 częściej spotykana jest PVA, która daje lepszy kontrast i kolory ale za to ma dłuższy czas reakcji od MVA. Jak możesz charakteryzować jakość obrazu tego tv skoro masz inny model z inną matrycą? Uważam za niestosowne tego typu Twoje uwagi w wątku o ES6800. Mam 6800 i stary C650. Bez zbędnej dyskusji twierdzę, że w nowym obraz jest dużo lepszy i bardziej nasycony. Ostrość jest wg mnie taka jak powinna być - obraz z komputera w 1920x1080 idealnie pasuje piksel w piksel i z pół metrowej odległości widać tzw. schodki na krzywiznach, więc o co chodzi? Przyczepić się mogę do smużenia, które jest jakby nieco większe niż w C650. Poza tym obraz jest taki jak powinien być.

Mozesz sie kolego laskawie ode mnie odchrzanic?? Masz mikroskopijne telewizorki 40 i 32 cale i jak mozesz porownac do odbioru na 50 calowym tv? Na takich telewizorkach byle co puscisz i bedzie dobrze gralo. Wiec, przestan mi ciagle przygadywc bo ja tego nie robie. A model 6710 i 6800 praktycznie sie nie rozni. Jesli chodzi o matryce to zrozumiale ze jedna firma moze nie produkowac 50 cali wiec pakuja z innej chcc nie jestem przekonany czy w 6800 takowych nie ma. Glupoty to wy piszecie. Co jeden post to dzicinada. Jedenemu 6800 smuzy drugiemu nie. Ciekawe jak to widzicie siedzicie nosem przy tv i sledzicie piksele?

Wypowiadalem sie na termat mojego 6710 ze obraz w sd jest nedzny bo rozciagniety na duzy ekran, kolory jak i dzwiek tez nie jest najlepszy, bo przy niskich dudni, byc moze mam zle zalozony glosnik. Nie uwierze ze w 6800 jest duzo wieksza roznica bo technologicznie niemozliwe z racji pokrewnych tv rozniacych sie jedynie obudowa Piszcie sobie te glupoty, bo inaczej tego nazwac nie mozna.
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
Ty a ja ci ciągle przygaduje? Skoro na 50' samsungu obraz jest twoim zdaniem do bani (duży ekran - to zrozumiałe), to dlaczego twierdzisz, że tv innych producentów są lepsze? Przypominam o tym, że
6710 ze obraz w sd jest nedzny bo rozciagniety na duzy ekran, kolory jak i (...) nienajlepsze ...
Dlaczego z tego powodu naskakujesz na te tv, skoro idąc twoim tokiem myślenia np. duży soniacz będzie miał ten sam problem z obrazem, a jednak go polecasz?
Co do smużenia, to część osób myli je po prostu z szumem, a część w ogóle nie wie, że ten efekt może być widoczny tylko przy bardzo mocno kontrastujących ze sobą ruchomych obiektach. Mój 40" 6800 akurat smuży, lecz poza tym jest ok.
trzeba bylo zostac przy sony
samsung sie splamil seria 6
wszedzie gdzie nie wejde to maja sprzet sony i obraz jest jak zyleta nawet na starszych modelach
Brak konsekwencji i pewnego umiaru w tym co piszesz. Raz nie wiadomo jak zachwalasz, żeby kilka dni później "wywalać" sprzęt samsunga z domu. Jak baba w okresie. Nie czepiam się. Szanuje Twoje posty i Ciebie, lecz czasami jak coś że tak powiem palniesz to palce zaczynają latać po klawiaturze :)
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
bo sony czy sharp ma lepsze przetwarzanie obrazu przez co na wyzszych formatach obraz jest ostry nawet w sd
stad moje rozczarowanie samsungiem jeski chodzi o sd
 

slawex1983

New member
Ok, ale jakim cudem taki np. Sony, czy Panas może mieć lepszy obraz SD? Rozumiem, że tv po prostu rozciąga obraz. Skąd brakujący detal (i tym samym ostrość)? Podobna sytuacja jest ze zdjęciami. Możesz sobie przeskalować 640x480 do FHD używając np. filtru Lanczosa i wyostrzenia, a i tak otrzymasz mydło zamiast szczegółów.
 

mare37

Banned
moze to nie chodzi o rozdzielczosc a ostrosc obrazu
bo nawet ogladajac wiele programow w hd na tym tv obraz jest po prostu mydlo
a wez sonego..kazdy obraz w sd jest ostry ogladalem u kumpla 46hx850 ja w hd nigdy takiego nie uzyskam jak u niego
 

slawex1983

New member
Może sobie to wmówiłeś? Czyli chodzi bardziej o ostrość, niż poziom detali? Fakt, faktem, że sztucznie wyostrzony obraz robi dużo lepsze wrażenie niż po prostu przeskalowany. Z ciekawości kiedyś w wolnej chwili spróbuje porównać w sklepie Sony i Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Rexroth

New member
Powiedzcie mi czy utworzenie swojego konta w smart tv i zalogowanie się wiąże się z jakimiś opłatami i co to w ogóle daje?
 

dragonek80

New member
na jutro ma przyjść tv to się przekonam, sokołem może i nie jestem ale w tej chwili jak patrzę na monitor 23cale z tej odległości to jeszcze widzę filmy ;)
 
Do góry