Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Za_q

New member
Ja 32-calowy mam ustawiony w ten sposób:

Tryb obrazu - standardowy:
Podświetlenie - 17 (czujnik eco na 14)
Kontrast - 90
Jasność - 50
Ostrość - 25
Kolor - 40
Odcień - 50 - 50

Zaawansowane:
Kontrast dynamiczny - wył.
Tonacja czerni - najciemniejsza
Odcień skóry - 0
Przestrzeń kolorów - oryginalna
Balans bieli - bez zmian
Gamma - 0
Oświetlenie dynam. - wył.

Opcje obrazu:
Tonacja kolorów - standardowy
Filtr zakł. cyfr. - wył.
Redukcja zakł. MPEG- wył.
Tryb film - wył.
Motion Plus - wył.
Led Motion Plus - wył.
 
Ostatnia edycja:

marwol

New member
Witam

Szykuje mi się wymiana routera i teraz pytanie : jaki wybrać pod es6800 ??

Stary nie obsługuje standardu "n" , a taki chyba jest zalecany przez samsunga.

No i o co chodzi z tym 2.4 i 5 Ghz ?? 2.4 do kompa , a 5 do tv , dobrze rozumiem??

ROUTER TP-LINK TL-WDR3600 WiFi DUAL 2x USB 600Mb/s (2937942775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

będzie dobry ??

Dzięki i pozdrawiam

i jeszcze się wypowiem odnośnie ustawień tv. Próbowałem już wielu podanych tutaj, ale obraz blady, bez kolorów itp , a nie po to leda się kupuje :)

ja mam takie coś :

tryb obrazu - standard
podswietlenie -19
kontrast 90
jasnosc 44
ostrosc 90
kolor 91
z/c 50/50

kontrast dyn nisko
tonacja czerni ciemna
przestrzen kolorow - org
balans bieli : c , z,n 21 , reszta 25

tonacja kolorow - cieply 1
filtr zak cyfr sredn
red zaklocen mpeg auto
poziom czerni hdmi nisk
tryb film auto1
motion plus wyrazny
led motion plus wyłączone

Sygnał z tv N

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

erwp

New member
Z routerami nie ma co przesadzać, byleby miał n czyli 150 Mb/s. Próbowałem u siebie 2 routery Tplinka 740N i 1043ND z dd-wrt i wszystko chodzi bez przycinek. Na laptopie mam Mezzmo jako serwer dlna.
 

marwol

New member
jeśli dobrze rozumiem to sygnał w stan "n" jest "mocniejszy"??

problem polega też na tym że aktualnie router jest w korytarzu w szafie za lustrem , więc zasięg ograniczony. stan "n" pokona tą barierę??

tv jest w odległości 7m po przekątnej od routera.
 

erwp

New member
jeśli dobrze rozumiem to sygnał w stan "n" jest "mocniejszy"??

problem polega też na tym że aktualnie router jest w korytarzu w szafie za lustrem , więc zasięg ograniczony. stan "n" pokona tą barierę??

tv jest w odległości 7m po przekątnej od routera.

n to prędkość - są 3 b, g i właśnie n, lustro może trochę hamować sygnał ale nie sądze by było przeszkodą nie do przejścia zwłaszcza w lokalu mieszkalnym.
 

marwol

New member
aktualnie posiadam router tp-linka "b" i mimo 30 mega internetu film w smart ostatnio często się przycina, długo buforuje itp. router "n" mam nadzieję że to poprawi. i jeszcze jedno wymaganie : żona mówi że ma być ładny :) wtedy wyjdzie z szafy na zewnątrz co mam nadzieje również poprawi jakość połączenia
 

mare37

Banned
Router b/g bedzie za slaby. Ja mialem linksysa wag200g i pomimo, ze bardzo stbilny fajny sprzet to filmy przycinal. Zalozylem tplinka w8960 na laczy 4mb/s i transfer calkiem przyzwoity. Pierwsze przyciecie nastapilo po 15 minutach filmu w 3d. ruter fatalny w zarzadzaniu, ale szkoda na ten temat pisania. Najlepiej kupic linksysa b/g/n z antenkami.

Co do wylaczania tv bo wczesniej byla mowa to sprawdzic funkcje oszczedzania energii. Tam mialem wcisniete wylaczenie zasilania po 4h.
 

kank

New member
Ja mogę polecić router marki tp-link wr1043nd, sam go mam u siebie ale po kablu. Korzystam również z notebooka po WIFI i przy łączu 30mbits, jak sprawdzam na speedtest.pl to jest ponad 30mb, na speedtest.net 32mbit, także z pewnością to wystarczy do oglądania filmów przez internet. Sam oglądam i nie ma żadnego problemu :) Pozdrawiam
 

solti

New member
Witam,
Czy orientuje się ktoś czy jest jakaś różnica w matrycy między es6800 a es6900, czy tylko wygląd i hbbtv?
A jaka jest niby różnica w HBBTV? Bo wbrew temu, co jest na stronie Samsunga, 6800 obsługuje HBBTV;-)
Podobno matryca jest ta sama, ale są to tylko zasłyszane, niesprawdzone informacje. Z tych samych źródeł, podobno oba modele różnią się tylko obudową:)
 

spuki23

New member
Napisy faktycznie działają po skonwertowaniu do srt utf-8.
Jaki uchwyt do ściany dla 40es6800 polecacie?
Ma być wyciągany od ściany, obracać telewizor w prawo/lewo i pochylać sam ekran. Ps możliwie najbliżej ściany :)
 

erwp

New member
Jaki uchwyt do ściany dla 40es6800 polecacie?
Ma być wyciągany od ściany, obracać telewizor w prawo/lewo i pochylać sam ekran. Ps możliwie najbliżej ściany :)

Ja kupiłem z wysięgnikiem 52 cm na portalu aukcyjnym z przesyłką wyszło mi około 200 zł. Niestety nie mogę zamieścić linku bo jestem świeżak. Uchwyt waży około 8 kg ale jest bardzo stabilny i "plastyczny" żadnych problemów z montażem, wszystkie możliwe kołki i śruby w zestawie są.
Naprawdę polecam.
 
Do góry