Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

cezary1020

New member
@itepe, @mare37: mozecie cos wiecej napisac nt tej planszy modulu cam?
czy to ta plansza na ktorej jest napisane CI List, OTA update itd?
Chodzi o moduł,który zastępuje dekoder,a plansza o której piszą koledzy,to komunikat,który pojawia się po włączeniu telewizora o weryfikacji urządzenia zanim będzie gotowy do pracy z odbiornikiem.
 

cezary1020

New member
W ostatniej aktualizacji zniknęła na przykład plansza rozruchowa modułu CAM - teraz TV włącza się jak normalny odbiornik, może klika sekund dłużej (tak czy siak moduł i karta muszą wystartować). To, że został ten element ukryty jest bardzo dobrym pomysłem.
W moim tv,tak jak u mare37 plansza także nie zniknęła.
 
Ostatnia edycja:

pawko89

New member
Za każdym razem druga piosenka zaczyna Ci zrywać? Na kanale Rock HD są pojedyncze piosenki które zawsze zrywają (z tego co pamiętam to jakaś od Nickelback mi zawsze cięła) ale to raczej wynika z niepoprawnej konwersji pliku po stronie tuby. Reszta natomiast śmiga aż miło...

Co do zawieszania TV to też to niestety zauważyłem - tylko u mnie występuje to, kiedy oglądam 3-4 odcinki seriali przez TVN Player; najpierw zaczyna nieźle ciąć i później TV sam się restartuje.

Dla mnie widget YouTube również jest bezużyteczny, bo na moim łączu tak tnie że się obejrzeć nie da i do tego to ciągłe wylogowywanie denerwuje :/
Na szczęście jest przeglądarka to mogę sobie przynajmniej tam filmy obejrzeć w niższej jakości...

Próbowałeś może interfejsu youtube.com/tv? O ile na zwykłym (youtube.com) czasem zdarzał mi się komunikat o braku pamięci, to na tym tego problemu jeszcze nie miałem.

Zazwyczaj po pierwszej piosence zaczynało zrywać, ale ostatnio przeprowadziłem test z tubą.tv na wszystkich kanałach i o dziwo wszystkie szły płynnie, więc albo zależało to od serwerów tuby albo od mojego routera, gdyż przed sprawdzeniem wyjąłem router z takiej półki w przedpokoju i zauważyłem że jest lepiej albo po prostu zbieg okoliczności, a czemu go wyjąłem? Bo w ostatnim czasie zacinało strasznie explorer 3d i czasami zrywało Youtube, a wcześniej tak czy inaczej szły ok, ale Youtube zawsze delikatnie zrywało. Po wyciągnięciu routera było o niebo lepiej, nawet yt nie zrywało. Tak czy siak muszę zainwestować w lepszy router co najmniej o przepustowości 150Mbps bo obecny mam 50. Myśłę że to poprawi sytuacje bo problem raczej nie tkwi w łączu gdyż mam 30Mb/s.

A co do resetowania tv to rzeczywiśćie w tvn player z tym się nie spotkałem, tylko jak wspominałem wcześniej miałem raz taki przypadek w tuba.tv.

O youtube.com/tv nic wcześniej nie słyszałem, ale w najbliższym czasie obejrzę tam filmiki i zobaczymy jak to wygląda.

A co do przepełnienia pamięci TV mam pomysł, niech każdy z użytkowników tego forum napisze do Samsunga i poinformuje ich o tym problemie oraz że czekacie na aktualizacje która mogłaby wyeliminować ten problem :) Może coś w końcu z tym zrobią, bo mi facet napisał że nie daje gwarancji by to miałoby być naprawione, a szkoda...
 

cezary1020

New member
Wie ktoś w jaki sposób przywrócić ustawienia fabryczne w tym modelu?We wcześniejszych wystarczyło przez 10-15sek. przytrzymać przycisk EXIT. Tu jednak ta opcja nie działa.
 

emarcinz

New member
Ja korzystam z modułu Cyfry i nie mam na planszy startowej takich informacji,jakie ty podałeś.Widnieje tylko info Weryfikacja urządzenia i skala procentowa.

Z kolei u mnie z modułem AstonCrypt 2.26 (karta Cyfry+, a moduł bez CI+) nigdy takiej planszy nie miałem u mnie po włączeniu tv otrzymuję na około 3 sekundy komunikat: "Sygnał zakodowany" i po tym czasie uruchomiony kanał zostaje odkodowany.

Mam z kolei pytanie do tych co odbierają kanały z Astry 19.2°E czy u Was też są problemy z kanałem Sport 1 Germany (12480.00 V)? Pytam bo u mnie jest problem (nie zawsze ale przeważnie) nie mam wizji (na czarnym tle głośnik jakby było to radio) a fonia jest szarpana z trzaskami :-x Na zewnętrznym tunerze satelitarnym podłączonym do tej samej instalacji problemów nie ma. Czy może ktoś to sprawdzić u siebie? Dzięki wielkie.

No to sie mylisz kolego, bo lista kanalow jest pobierana z sygnalu satelitarnego i jesli jest aktualizowana to przez nadawce a nie samsunga. Aktualizacje nie maja tu nic do rzeczy.

Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2

Być może masz racje i jeżeli tak jest to jest duże opóźnienie w aktualizacji list kanałów w porównaniu do tunerów od Cyfry+.
 
Ostatnia edycja:

tomek46

New member
Koledzy mam nowe ustawienia odbioru tv. (ustawienia standardowe)

wchodzimy we wzorce zaawansowane wybieramy wzorzec1
przechodzimy do balans bieli i przesuwamy suwaki żeby białe było białe oraz szare nabrało szarości (u mnie była czerwona poświata)
następnie przechodzimy do pierwszego panelu i ustawiamy pod siebie ja mam tak
podświetlenie 17
kontrast95
jasność40
ostrość90
kolor50
ocień50/50
Kontrast dyn-wył
tonacja czerni-ciemna
odcień skóry-0
przestrzeń kolorów-orginalna
gamma-0
oświetl.dyn.-wył
Tonacja kolorów-chłodno
filtr zakł.cyfr.-wył
red.zakł.MPEG-auto
tryb film-auto1
motion.plus-wyraźny
led motion-wył

Po tym zabiegu wreszcie (już 3 dzień nic nie szukam w ustawieniach swojego UE46ES6710s)
Może ktoś skorzysta z tych ustawień?.
Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku...Pozdrawiam.
 

dareka

New member
Być może masz racje i jeżeli tak jest to jest duże opóźnienie w aktualizacji list kanałów w porównaniu do tunerów od Cyfry+.
No cóz na module cam są kanały których brakuje na dekoderze cyfry+ (u mnie np. Water Planet), ale to chyba są efekty niekompatybilności urządzeń, każdy producent jak widać myśli o sobie.
Mam do Was pytanie. W wersji 1029 nie miałem problemu na stronie Kamery internetowe w Polsce i na świecie z odbiorem kamer z Polski. niestety od wersji 1030 do 1031 obraz na wielu stronach nie działa - łacze kablowe 25 Mb/s. Obraz się nie załadowuje lub następuje przepełnienie bufora i przeglądarka wyłącza się. Z kolei na stronie OOGNET.pl - kamery on-line na żywo, transmisje na żywo, NEXT TV w HD obecnie obraz bardzo długo się wczytuje wręcz czasami nie chce. Jak byście mogli sprawdzić to u siebie i potwierdzili, lub nie zachowanie przeglądarki. Na komputerze wszystko działa.


Co do ustawienia parametrów - proponuję zapoznać się z artykułem: http://www.trochetechniki.pl/Kalibracja-telewizora-krok-po-kroku,t,2116.html
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
tomek46 w moim 6710 takie ustawienia sa nie do przyjecia bo przy obrazie HD jakbym dal 90 ostrosc i kontrast to masakra..nie mowiac juz o motion wyraznym gdzie obraz skacze w dynamicznych scenach a na plynnym jest bardzo dobrze choc przy starych filmach teatralnie

Tomek napisz jeszcze jak masz ustawione suwaki bieli, bo jestem ciekawy

Zmienilem w balansie bieli pierwsze 3 pozycje z 25 na 20. Zdecydowanie bialy jest bialy a czarny bardziej wyrazisty...mozecie sprobowac/
 
Ostatnia edycja:

lucpo

New member
Szukam opisu ikonek (1080i, 16:0 itp) w EPG telewizora. Wiecie gdzie mogę je znaleźć (te co podałem to akurat wiem co znaczą :) ale są jeszcze inne)?
 

tomek46

New member
tomek46 w moim 6710 takie ustawienia sa nie do przyjecia bo przy obrazie HD jakbym dal 90 ostrosc i kontrast to masakra..nie mowiac juz o motion wyraznym gdzie obraz skacze w dynamicznych scenach a na plynnym jest bardzo dobrze choc przy starych filmach teatralnie

Tomek napisz jeszcze jak masz ustawione suwaki bieli, bo jestem ciekawy

Zmienilem w balansie bieli pierwsze 3 pozycje z 25 na 20. Zdecydowanie bialy jest bialy a czarny bardziej wyrazisty...mozecie sprobowac/


Przes.C-1
-----.Z1-7
-----.N-17
Wzm.C-20
----.Z-25
----.N-25
Dodam matryca samsunga 46A1AF6E.
 

lukasz430

New member
Pasek z przerywaną linią

mam pytanko dlaczego na niektórych audycjach mam pasek z przerywaną linią od góry.
Telewizor Samsung ES6800

Podaje przykład kanał Orange sport

m9vplc.jpg
 
Do góry