Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

tdx

New member
Bez reklam
Witam, posiadam w wieży wzmacniacz z wyjściami audio na cinch-e, które połączyłem z TV SAMSUNG 40" 6800 przez euro-złącze (dołączone do TV). Niestety sygnał audio z TV na wzmacniaczu jest tylko przy programach z telewizji naziemnej (którą używam), natomiast brak już sygnału przy korzystaniu z USB lub programów z TVSMART. Czy jest to kwestia błędnych ustawień w TV, czy jednak w takiej konfiguracji sygnału audio z USB oraz TVSMART nie będzie na wzmacniaczu?? Dziękuję za pomoc

Z USB i SMARTA tylko po optyku
 

pawko89

New member
Witam, w ostatnim czasie w swoim ES6800 zauważyłem dziwny problem. Otóż kiedy w telewizorze wyświetlane są dynamiczne sceny, kiedy kamera przesuwa się na boki to widać na środku ekranu na całej wysokości od górnej ramki po logo samsunga ciemniejszy obszar. Nie wiem skąd to się wzięło, ale zaczyna mnie to coraz bardziej denerwować. Widać ewidentnie, że w miejscu tym idzie taki pas gdzieś o szerokości około 10 cm. Ale tak pisze wyżej, występuje to tylko przy scenach dynamicznych np podczas oglądania meczu, gdzie kamera przesuwa się w którąś stronę to widać ewidentnie na tle zielonej murawy, że środkowa część obrazu jest ciutke ciemniejsza, oraz najczęściej tę plamę widać, kiedy są wyświetlane kolory białe. Podczas przeglądania stron www, zanim załaduje się strona jest białe tło, wtedy też widać ten pas. Ale podczas oglądania np. faktów to kiedy jest obraz ze studia to nie widać tego problemu, ale gdy kamera pokazuje różne obrazy i przesuwa się ekran, pasek ten jest widoczny. Czyżby problem ten wynikał z nierównomiernego podświetlenie matrycy? Próbowałem też różnych ustawień obrazu i albo problem jest bardziej widoczny lub mniej ale nie da się go zupełnie wyeliminować. Czytałem też gdzieś na forum, że dziwne podświetlenia matrycy mogą być wywołane zbyt mocnym przykręceniem podstawy. Czy zbyt mocno przykręcona podstawa może powodować takie cyrki? Z drugiej strony może to okazać się prawdą bo akurat w moim przypadku ten problem idzie przez środek ekranu od loga po samą górę... Dodam też że problem wcześniej nie występował albo był niezauważalny bo był odbierany sygnał analogowy, teraz cyfrowy dzięki modułowi CAM. Problem jest najbardziej widoczny na kanałach HD w SD praktycznie w ogóle. Inni użytkownicy tego telewizora nie zauważyli na przykład tego ciemniejszego obszaru :) Ja to widzę i mnie to denerwuje. Jakbyście mogli to napiszcie co w tym wypadku zrobić, czy bawić się w poluzowanie podstawy czy może zgłosić sprawę do serwisu? Dzięki z góry za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

krzylosiak

New member
U mnie chyba jest odwrotnie, to miejsce co opisujesz jest delikatnie jaśniejsze, trzeba się do tego przyzwyczaić, po kilku miesiącach nie zauważam już tego problemu :)


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

pawko89

New member
U mnie chyba jest odwrotnie, to miejsce co opisujesz jest delikatnie jaśniejsze, trzeba się do tego przyzwyczaić, po kilku miesiącach nie zauważam już tego problemu :)


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

No to nieźle, może rzeczywiście jest to wada telewizorów LED. Tylko dziwne, że wcześniej albo tego nie zauważyłem, telewizor posiadam od lipca zeszłego roku albo po prostu problem jest bardziej widoczny kiedy odbiera się kanały cyfrowe, na cyfrę przeszedłem około 2 miesięcy temu i tak mniej więcej od tego czasu obserwuje ten problem. Poza tym telewizorem do dziś jestem zachwycony. Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu w jakości HD ten Samsung kładzie na łopatki mojego Philipsa LCD którego też mam w domu. Ale jeśli okaże się, że te LEDy już tak mają to będzie trzeba się tak jak mówisz krzylosiak przyzwyczaić :)

Problem ten też fajnie opisał kolega na tym forum, tylko wada ta dotyczy akurat Toshiby

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/80550-47vl863-nierownomierne-podswietlenie-matrycy.html

U mnie dokładnie w ten sam sposób objawia się problem tak jak opisał ten kolega. Tylko u mnie pas ten jest szerokości gdzieś ok. 10 cm. Tam koledzy odpisywali że LEDy tak niestety mają :)
 

jenny23

New member
Zauważyłam, że po 2 godzinach od wyłączenia telewizor sam się włącza, tzn nie włącza się konkretnie telewizja - tylko sam ekran. Ekran jest "czarny" ale wyraźnie widać, że podświetlony.
Czy to jakaś funkcja? Jak ją wyłączyć?
 

tdx

New member
Bez reklam
Zauważyłam, że po 2 godzinach od wyłączenia telewizor sam się włącza, tzn nie włącza się konkretnie telewizja - tylko sam ekran. Ekran jest "czarny" ale wyraźnie widać, że podświetlony.
Czy to jakaś funkcja? Jak ją wyłączyć?

Wyłącza się podświetlenie... zobacz czy nie masz wyłączenia po bezczynności... ale generalnie to jakiś FAIL...
Zobacz w trybie eco lub automatyczny czas ochrony....
 

inuictus

Member
Nie wiem czy to może być przyczyna, ale wyłącz "tryb gotowości do aktualizacji" (pomoc techniczna/aktualizacja oprogramowania).

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

dzanas69

New member
dziś doszło do jakiejś aktualizacji przeglądarki w tym modelu, ciekawe czy coś
da to coś ciekawego, czy to tylko sprawy kosmetyczne?
 

jenny23

New member
Nie wiem czy to może być przyczyna, ale wyłącz "tryb gotowości do aktualizacji" (pomoc techniczna/aktualizacja oprogramowania).
Dokładnie o to chodziło - było ustawione na sprawdzenie aktualizacji w 2h po wyłączeniu telewizora.
Dzięki
 

dzanas69

New member
nie ma się czym podniecać, widoczna to jest tylko zmiana numeru tego firmware, reszta to tajemnica Samsunga, ważne że dalej można instalować SamyGo oraz widgety ;)
 

pawko89

New member
nie ma się czym podniecać, widoczna to jest tylko zmiana numeru tego firmware, reszta to tajemnica Samsunga, ważne że dalej można instalować SamyGo oraz widgety ;)

no właśnie słyszałem coś o mozliwości instalowania swoich widgetów na naszym TV. Jakiego typu mogą być to widgety i czy jest potem możliwość ich usuwania i czy nie uszkodzi się TV? :)
 

ozojaf

New member
Mam taki oto problem przy podłączaniu laptopa do tv poprzez kabel hdmi.
W tv sa 3 wejscia hdmi: HDMI IN 1 (DVI), HDMI IN 2 (ARC) oraz HDMI IN 3.
Nie wiem czemu tak jest ale obraz z laptopa dobrze widac jedynie na hdmi2 tym arc. Natomiast przy podlaczaniu do 2 pozostalych zmienia sie rozdzielczosc ekranu i pojawia sie taka kolorowa pixeloza. Teraz pytanie, czy to tak ma byc czy cos jest nie tak?
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam taki oto problem przy podłączaniu laptopa do tv poprzez kabel hdmi.
W tv sa 3 wejscia hdmi: HDMI IN 1 (DVI), HDMI IN 2 (ARC) oraz HDMI IN 3.
Nie wiem czemu tak jest ale obraz z laptopa dobrze widac jedynie na hdmi2 tym arc. Natomiast przy podlaczaniu do 2 pozostalych zmienia sie rozdzielczosc ekranu i pojawia sie taka kolorowa pixeloza. Teraz pytanie, czy to tak ma byc czy cos jest nie tak?

Albo laptop puszcza jakieś śmieci albo na kablu masz jakieś zakłócenia, spróbuj na innym kablu
 

xnoz

New member
Miał ktoś z Was problemy z aplikacją TVN Player? U mnie po obejrzeniu 2,3 seriali, pod koniec np trzeciego serialu obraz zaczyna klatkować i następuje restart telewizora do poziomu TV. Dzieje się też tak czasem jak jakiś serial jest dłużej na pauzie, po jego włączeniu zaczyna klatkować obraz i sytuacja j.w. Wygląda to tak jakby brakowało mu pamięci.

Samsung na maila odpowiedział, aby składać reklamacje telefonicznie...
 

Michal86

New member
Witam, mam ogromny Problem, zmieniałem antenę do odbioru TV cyfrowej naziemnej i po strojeniu kanału mam teraz TVP hd na 23 kanale , jak zedytować listę kanałów żeby TVPHD było na kanale pierwszym ? Dziękuje.
 
Do góry