Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

unkas

Member
Jeszcze można użyć złącza Euro SCART2 i stamtąd wziąć sygnał audio. Spróbuj użyć taniej przejściówki z przełącznikiem in/out, ustaw na out i sprawdź czy audio wychodzi.
Ale ja niczego nie gwarantuję.

Niestety dopiero przymierzam sie do kupna TV , byłem już prawie przekonany do niego ale ten brak wyjścia liniowego troche mnie zmartwił.
Może jakiś posiadacz tego TV sprawdzić te Euro ?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Dziś wjechał 46ES6800.
Zastąpił on Sharp 46LE820E i powiem Wam, że warto było.
To jest to czego oczekiwałem od obrazu z LCD.
Obraz z tej matrycy jest bardzo dobry jak na tą cenę oczywiście.
Żadne tam UCP ani inne szyby :)
Tu "czuć" ten obraz. Nawet żona zauważyła, że obraz jest taki czysty, wyrazisty i nie ma łun na białym tle :)
Tak więc ja polecam w 100%
Pozdrawiam

Napiszę również że brałem pod uwage
Philips 5507, sony hx750 oraz es6800
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Jest wieczór więc ciemno no i potwierdzam clouding występuje, ale ...
wolę clouding niż łuny światła na jasnych tłach :)
Pozdrawiam
 

pawko89

New member
Dzięki za odpowiedź odnośnie tej aplikacji EXPLORER 3D. Właśnie kolega ma problem z aplikacją nawet po kablu... Więc podejrzewam, że nie jest to o tyle problem między operatorami co po prostu w zależności od ilości oglądających mogą pojawiać się problemy. Bo jak zaznaczałem w moim pytaniu problem nie pojawia się zawsze, najczęściej występuje po południu a w nocy prawie w ogóle. Czyli zależy od pory dnia. Chciałem też zapytać skąd ewentualnie jeszcze oglądacie ciekawe materiały zapisane w technologii 3d? Poza oczywiście EXPLORER 3D i YouTube? I mam pytanie co do DLNA... Z połączeniem między TV a smartfon nie mam żadnego problemu, wszystko działa w dwie strony, z brata IPAD-em już był problem, gdyż TV w ogóle nie widział tego urządzenia, w tym przypadku wydaje mi się że jest to kwestia dogrania odpowiedniego programu, ale nie mieliśmy czasu nad zabawę z tym. Ale problem już pojawia się z połączeniem TV z laptopem. Gdy łącze się za pomocą telewizora z laptopem to nie widzę tam elementów zależnych od mojego udostępnienia tylko zawsze są te same, jakaś przykładowa muzyka z laptopa itp... I jak już nawet próbuje odtworzyć tą muzykę to pojawia się komunikat, tak jakby telewizor nie obsługiwał tego formatu i po próbie odtworzenia nagle zrywa połączenie z laptopem. I teraz moje pytanie czy na laptopie też musi być zainstalowane jakieś odpowiednie oprogramowanie do udostępniania zasobów? Mój laptop to HP Pavilion dv6.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
iPada nie podłączysz w sposób natywny do Samsunga, ze względu na brak obsługi standardu DLNA. Problem z komunikatem o nieobsługiwanym formacie pliku nieco wprowadza w błąd, ponieważ chodzi o zbyt małe pasmo do transmisji czyli jest zbyt wolno. Niektóre routery posiadają możliwość uruchomienia serwera DLNA (D-Link, Tp-Link, itp), wtedy Samsungi je widzą, ale problem pojawia się dopiero przy próbie odczytu. Zwróć uwagę, że system plików NTFS jest zbyt wolny do strumienia HD mpeg i jeśli już go używamy (streaming HD), trzeba oglądać materiał skompresowany, czyli DivX, mkv. Na potwierdzenie tego podam przykład systemu plików na dysku do nagrywania z TV. Jest to XFS, szybki i wydajny do multimediów, ale nie widziany pod Windows (za to pod Ubuntu owszem).

Jeśli na komputerze w sieci domowej zainstaluje się dedykowany soft Samsunga to wszystkie filmy chodzą idealnie, ale tylko te skompresowane. Działa to również na sieci bezprzewodowej "g" czyli 54Mb.

U mnie, dla informacji, Explore 3D rwie i po wifi (standard n) i po kablu, więc jest to juz kwestia operatorów jak sądzę.
 

Bak29

New member
do akwidzynski: Witam, a jak on sobie radzi z obrazem z DVB-T. Jestem zainteresowany 40PFL5507 lub 40ES6800.
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mogę odpowiedzieć od razu :)
DVB-T działa znakomicie. Zrobiłem antenę typu bi-quad z drutu aluminiowego 1,5mm. Łódzkie blokowisko, pozastawiane ze wszystkich stron, a obraz znakomity. Odbieram oba dostępne multiplexy, a nawet sygnał analogowy, choć mocno zakłócony. Na poprzednim TV i antenie siatce z balkonu nie odbierałem nic :p

Koszt takiej anteny to jakieś 2,5PLN :p
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy da się na tym modelu oglądać filmy np. z kinomaniak.tv lub weeb.tv czy trzeba uzywac widgetu - ewentualnie jakiego?

kinomaniak.tv działa, sprawdziłem na koncie premium, nawet na pełnym ekranie :!:
Ma jednak pewna wadę: obraz skalowany jest... do kwadratu. Tak na stronie www jak i na fullscreenie. Dziwne, ale tak jest :)

weeb.tv nie sprawdzałem.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawił się nowy firmware ciekawe co zmienia ?
No i dlaczego na stronie maja dwa razy ten sam ?
http://www.samsung.com/pl/support/model/UE46ES6800SXXH-downloads

Zobaczy się wieczorem :)
Mam nadzieję, że poprawili problem z HDMI-CEC, bo bardzo mnie to wkurza, że TV serii A steruje kinem, a ES nie potrafi :x

Edit:
wrzuciłem i nie zmieniło się na razie nic dostrzegalnego. Na pewno dalej nie działa sterowanie Anynet+
Jeszcze testuję.
Co się stanie: zmieni się opis z 1025 na 1026 :D
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Dopiero wróciłem z pracy i nie miałem czasu sprawdzić dvb-t, ani nowego firmware.

Upgrade zrobiłem, ale nic nie zauważyłem :)
 
Ostatnia edycja:

Mirex85

New member
Ja dziś sprawdzam dvb i nie można narzekać, jest fajne aczkolwiek szkoda że nie w hd bo to widać. Upgrade również zrobiłem i nie zauważyłem jak narazie w niczym różnicy.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Mirex85

New member
Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników tego tv o filmy 3d, sciagnalem sobie pare filmow i puszczalem je w taki sposob: do laptopa mam podlaczony tv przez hdmi, tv jako 2 ekran, film włączałem w wmp i przeciagalem okienko na ekran nr 2, jednak jesli dobrze bylo z filmami side by side to jesli chodzi o filmy typu obraz góra dół, są jakies nieprawidłowosci, napisy strasznie wylaza, ekran jest jakis podwojony itp. czy uzywacie jakiegos specjalnego programu przez który odtwarzacie takie filmy czy wrzucacie na dysk i podlaczacie do tv i stamtąd uruchamiacie?
 

kubala131

New member
Witam kolegów, mam pytanie co do samsunga 40UE6800, mam kablówkę w bloku i wyszukało mi 53 kanały cyfrowe, później otwieram listę kanałów i .... w modelu LCD 550B mogłem sobie posegregować listę kanałów cyfrowych i analogowych, jak to zrobić w tym modelu, dzięki za pomoc.
 

kasiseb

New member
smart hub - kanał - i tam sobie edytuj i przesuwaj, ale tylko w zakresie ulubionych, ogólnie w samsungu biednie pod tym względem
 

radziozet

New member
Witam kolegów, mam pytanie co do samsunga 40UE6800, mam kablówkę w bloku i wyszukało mi 53 kanały cyfrowe, później otwieram listę kanałów i .... w modelu LCD 550B mogłem sobie posegregować listę kanałów cyfrowych i analogowych, jak to zrobić w tym modelu, dzięki za pomoc.

Witajcie,
Dołączyłem właśnie dziś do, mam nadzieję, szczęśliwych posiadaczy UE46ES6800 i właśnie przestawiam kanały. Tak jak kolega wspomniał jest to bardzo ułomne bo zmieniając numery kanałom stary kanał nie przesuwa się o jeden numer wyżej tylko jest zastępowany.
Rzucił mi się gdzieś w oczy jakiś programik do edycji kanałow. Poszukam i postaram się tym. Tym bardziej, że to na parę dni, dopóki analogu nie zmianie na syg. cyfrowy.
 

Mirex85

New member
Mam problem z plikami mkv w 3d, podłaczam dysk przez Usb i stamtąd odtwarzam wspomniane pliki. jednak po jakimś czasie zaczyna sie ładowanie aż w końcu w tej samej minucie i sekundzie film się wyłacza i włacza ponownie i znów można go oglądać do tego samego miejsca i tak w kółko. Plik na komputerze idzie normallnie. U was też wystepuje taki problem?
 
Do góry