Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

maxmaxus

New member
kliknę kilka spostrzeżeń dotyczy f 55"6650 zacznijmy jakość obrazu wiele osub piszę że jakość kijowa widać piksele gradacja itd a w sklepie obraz był kryształ sprawa jest bardzo prosta z jakością jest jak z samochodami jak masz malucha to nawet jak wstawisz silnik od merca i fotele to nadal maluch ale do żeczy nasze telewizory to full hd 1080p a hd to 720p odsyłam do linku HDTV więc sprawa jest jasna nasze kanały są nadawane w hd a nie w fhd nawet jeżeli oglądamy kanał hd to nieznaczy że zawartość materiał film był nagrany w hd lub fhd ale telewizor przeskalowuje nam obraz do rozdzielczości fhd z tąd niekiedy piksele i zła jakość obrazu oglądanie youtube nie ktuży narzekają tak samo na jakość ale trzeba se zdać sprawę że filmy tam są nagrywane telefonami a nie profesjonalnymi kamerami fhd więc jakość zerowa jest jaka jest dla mnie jakośc obrazu w tym tv to 6/10 stosunek ceny do jakości tak naprawdę to full hd zobaczymy podłączając blu ray odpowiedni kabel fhd 3d a nie zwykły hd który nam został ze starego hd polecam sprawdzić a wszystko się zmieni obraz niema porównania z żadnym innym nadajnikiem oczywiście płyta też z zawartością bluray
3d wiele osób też krytykuje 3d że cienki i td ale spróbujcie zrobić z płaskiej kartki samolot da się da a polecieć nim nie to samo jest z 3d zwykły obraz 2d z konwertowany do 3d to tylko głębia a nie 3d proponuje wejść do smarthub samsung apps wideo yabazm 3d zainstaluj uruchom klikaj trailer i ciesz się 3d pokombinować z ustawieniami 3d w tv ale i tak z blu uzyskacie najlepszy obraz czy to fhd czy to 3d na razie tyle może ogarnę kalibracje to klikne
 

toranaga

New member
kliknę kilka spostrzeżeń dotyczy f 55"6650 zacznijmy jakość obrazu wiele osub piszę że jakość kijowa widać piksele gradacja itd a w sklepie obraz był kryształ sprawa jest bardzo prosta z jakością jest jak z samochodami jak masz malucha to nawet jak wstawisz silnik od merca i fotele to nadal maluch ale do żeczy nasze telewizory to full hd 1080p a hd to 720p odsyłam do linku HDTV więc sprawa jest jasna nasze kanały są nadawane w hd a nie w fhd nawet jeżeli oglądamy kanał hd to nieznaczy że zawartość materiał film był nagrany w hd lub fhd ale telewizor przeskalowuje nam obraz do rozdzielczości fhd z tąd niekiedy piksele i zła jakość obrazu oglądanie youtube nie ktuży narzekają tak samo na jakość ale trzeba se zdać sprawę że filmy tam są nagrywane telefonami a nie profesjonalnymi kamerami fhd więc jakość zerowa jest jaka jest dla mnie jakośc obrazu w tym tv to 6/10 stosunek ceny do jakości tak naprawdę to full hd zobaczymy podłączając blu ray odpowiedni kabel fhd 3d a nie zwykły hd który nam został ze starego hd polecam sprawdzić a wszystko się zmieni obraz niema porównania z żadnym innym nadajnikiem oczywiście płyta też z zawartością bluray
3d wiele osób też krytykuje 3d że cienki i td ale spróbujcie zrobić z płaskiej kartki samolot da się da a polecieć nim nie to samo jest z 3d zwykły obraz 2d z konwertowany do 3d to tylko głębia a nie 3d proponuje wejść do smarthub samsung apps wideo yabazm 3d zainstaluj uruchom klikaj trailer i ciesz się 3d pokombinować z ustawieniami 3d w tv ale i tak z blu uzyskacie najlepszy obraz czy to fhd czy to 3d na razie tyle może ogarnę kalibracje to klikne
Lepiej nie klikaj, dopóki nie nauczysz się ortografii i języka ojczystego.
 

Zweimall

New member
Tv zgloszony do wymiany, podobno kierownik wyrazil zgode na wymiane:)

Teraz tylko mam czekac az przyjdzie nowa dostawa:) Tv narazie moge uzywac,tylko musze dzwonic kiedy bedzie dostawa nowych i wtedy przyjechac na wymiane:) Jak dla mnie bomba:)


Mam jeszce pytanko pytalem na dziale audio ale skierowali mnie tutaj.
W TV znalazlem takie ustawienia w opcjach dzwieku:

dzwiek-->dodatkowe ustawienia-->wyjscie cyfr.audio -->format dzwieku (do czego sa te ustawienia?)


ja mam teraz dzwiek ustawiony na PCM a sa jeszce 2 opcje DD i DTS ale sie nie podswietlaja,czy to dopiero bedzie dostapne jak podepne Blue ray do amplituneta czy do TV?
 

zbyniu4

New member
Musisz raczej podłączyć BD do tv kablem HDMI a dodatkowo puścić jeszcze z tv na amli kabel optyk. Samsung nie puszcza dd 5.1 po HDMI dlatego właśnie optyk jest niezbędny.
 

Zweimall

New member
A wie ktos moze jak ustawic w modelu f6640 zeby z pendriva czytal bez bledow polska czcionke?? bo jak narazie ma bledy przy ą ę itd....

To jest kwestia filmwaru czy jakis ustawiem TV??

Musisz raczej podłączyć BD do tv kablem HDMI a dodatkowo puścić jeszcze z tv na amli kabel optyk. Samsung nie puszcza dd 5.1 po HDMI dlatego właśnie optyk jest niezbędny.

na dziale audio mi poradzili zeby jeszce dodatkowo puscic optyka z blue raya bezposrednio do ampli:)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
W nowych softach wystarczy ARC w ampli bo chodziło po HDMI

Zweimall a w opcjach napisów masz ustawione na Europe Centralną /Środkową?
 

psx

New member
Siema, udało mi się wyrwać w Saturnie w Katowicach UE40F6640 i sporo rzeczy już poogarniałem (nie miałem wcześniej żadnego LCD), ale zostały dwa pytania/problemy:

1) Nie mogę przeglądać zawartości udostępnionych folderów komputera na telewizorze. W Source widać mojego kompa, jednak próbując na niego wejść i otworzyć zawartość, wyskakuje że nie mam jakiegoś media playera czy coś - czy SmartTV nie wspiera samby i trzeba jakieś dodatkowe czary, abym mógł puszczać filmy z kompa po WiFi?

2) Wygaszacz ekranu (dryfujące logo Samsung na czarnym tle) uruchamiany w losowych momentach podczas oglądania, coś okropnie irytującego. Czasami nie uruchamia się wcale, czasami po 20 minutach, czasami po dwóch minutach. O co chodzi? Nie mam kablówki, korzystam tylko z aplikacji VOD i na pewno dzieje się to na TVN Playerze.
 

tdx

New member
Bez reklam
ad1 Potrzebujesz serwera dla na PC zainstalowane mieć
ad2
Menu ekranowe > System > Ochr. przed wypalan. > Czas autom. ochrony >> OFF
 

psx

New member
ad1 Potrzebujesz serwera dla na PC zainstalowane mieć
ad2
Menu ekranowe > System > Ochr. przed wypalan. > Czas autom. ochrony >> OFF

Ok, z tym serwerem sobie chyba poradzę.
Niestety odnośnie punktu 2, to mam od razu w System tą opcję (Czas autom. ochrony), ale jest wyszarzona, ustawiona na 2 godziny i nie wiem jak to zmienić. No i na pewno u mnie nie uaktywnia się po dwóch godzinach, tylko czasem po paru minutach :confused:
 

pavio

New member
Witam szybkie pytanko o serie F . Jak wygląda możliwość kalibracji czcionki podczas oglądania filmów z usb ? Obecnie posiadam Le40c650 i wygląda to kiepsko - 3 prawie nie różniące się wielkością ,tylko białe :( Poprawili coś?
 
Do góry