Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

greg70

New member
Jeżeli spłacisz przed upływem 6 m-cy to nie zapłacisz ubezpieczenia.
A 40x0% jest bez % tak jak klepią,ale ubez. musisz zapłacić.
 

Sonix1

New member
Witam wszystkich.

Pozwolę sobie zapytać dokładnie w tym wątku bo przeczytałem go od początku do końca i przewija się tu sporo modeli Samsunga.

Mam wstępnie wybrane modele: 55F6770 lub w miarę podobnej cenie ale mniejszy 46F7000.
TV ma wisieć na ścianie, odległość od TV 4-5m.

Samsung ze względu na SmartTV... ale to jest ostatnia opcja brana pod uwagę.

Zależy mi na w miarę dobrej jakości obrazu i nie przekraczać powiedzmy 5k PLN.

Pytanie który model wybrać?
Źródłem głównie będzie TV w HD (Turbo Recorder z NC+) i filmy w HD z odtwarzacza Xtreamer.
Na pewno nie będę z lupą biegał i sprawdzał jakieś clouding'i itd, ale nie chciałbym się niepotrzebnie wkurzać że widać jakieś 'wady' gołym okiem.

Pomóżcie proszę :)
 

Zweimall

New member
Witam
Mialem juz upatrzony model TV samsung 40' f6400. Na szczescie lub nieszczescie znalazlem to forum i zaczelem miec watpliwosci... Tv bedzie wykozystywany w pokoju 20m2,glownie do 2D to NC+,telewizja cyfrowa, filmy HD,Full HD(musze pozniej dokupic bd-f6500)i do ogladania filmow z kompa przez wifi, i bedzie podlaczony do amplitunera yamaha 630. 3D mnie raczej nie interesuje. Teraz wacham sie miedzy modelami 40' :
f6500 (2390zl)
f6770 (2690zl)

Kolega ma samsunga ue40c7000 (200hz)i obraz jest poprostu bajka. Plynny,bardzo wyrazny.Tylko z tzw. efektem teatru,ale juz mi to nie przeszkadza.

Podobno na jakosc wyswietlania ma tez wplyw czas reakcji matrycy,niestety nigdzie tego nie moge znalesc nawet na stronie producenta.
Jedynie udalo mi sie znalesc takie info o modelu kolegi c7000 ze ten ma 2-3ms i o modelu f6500 ze ma 5-6ms.

Bylem wczoraj w saturnie i mialem okazje porownac obok siebie samsunga f6400 i f7000 i roznica byla miazdzaca....na f6400 wyraznie bylo widac klatkowanie i obraz byl taki zamglony(leciala jakas reklama z samochodem przejezdzajacym przez kaluze)na f7000 bylo widac kazda kropelke wody normalnie piekne to bylo.

Gdyby nie ograniczony budzet to od razu bralbym model f7000 ale ta cena:/

Moje pytania brzmia:
-czy model f6500 z 400hz bedzie bardziej plynniej wyswietlac obraz i z lepsza ostroscia niz ten f6400 czy moze to tylko kwestia ustawiem TV??
- czy lepiej zainwestowac w model f6770 z 600hz czy bedzie jakas roznica w plynnosci obrazu i ostrosci miedzy modelami f6500 i f6770?
- moze ktos zna miejsce gdzie mozna dostac taniej model 40' f7000 tak do 3000zl?:p
-czy mozna gdzies znalesc dane o czasie reakcji matrycy wszytskich TV samsunga? bo na stronie producenta nie ma ....
-ewentualnie czy sa jeszce jakies Tv ktore powinienem brac pod uwage??

Budzet to 2500-3000zl max.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiadomo nie od dziś że od przybytku głowa nie boli tak naprawdę to F7 i F8 mają 200Hz matryce F6 (nie wszystkie) 100Hz
F6400 to side by side led
od F6500 vertical edge

F6400 do F6500 bardziej smuży...

F6500 nie posiada microdimmingu w stosunku do F6770

Innymi słowy kwestia płynności to ustawienia TV, kolory ustawienia, jakość obrazu matryca+ustawienia

Spokojnie możesz sięgać po F6770
 

Zweimall

New member
Wiadomo nie od dziś że od przybytku głowa nie boli tak naprawdę to F7 i F8 mają 200Hz matryce F6 (nie wszystkie) 100Hz
F6400 to side by side led
od F6500 vertical edge

F6400 do F6500 bardziej smuży...

F6500 nie posiada microdimmingu w stosunku do F6770

Innymi słowy kwestia płynności to ustawienia TV, kolory ustawienia, jakość obrazu matryca+ustawienia

Spokojnie możesz sięgać po F6770

Czytalem ostatnio troche Twoich postów tdx, lacznie z tym jak testowales f6500 i szczerze mowiac bylem pewny ze bedziesz doradzał mi f6500 a nie f6770:p

Czyli f6770 ma jakies lepsze opcje do ustawiania plynnosci i ostrosci obrazu niz f6500?? Czy poprostu te 600hz(f6770) ciut lepiej dziala niz te 400hz z f6500?
:smile:
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ja nie zauważyłem różnicy w płynności na korzyść F6770 ale lepiej mieć więcej niż mniej do tego masz lepszy pilot (metalowy) i [] podstawę.
Samsung F6500 ma matrycę PSA a F7760 S-PVA :) + microdimming

Po prostu zaproponowałem Ci najwyższy model z serii 6 :D
W stosunku do F6400 oba modele prezentują lepszy obraz
 

Zweimall

New member
Nie ja nie zauważyłem różnicy w płynności na korzyść F6770 ale lepiej mieć więcej niż mniej do tego masz lepszy pilot (metalowy) i [] podstawę.
Samsung F6500 ma matrycę PSA a F7760 S-PVA :) + microdimming

Po prostu zaproponowałem Ci najwyższy model z serii 6 :D
W stosunku do F6400 oba modele prezentują lepszy obraz

A nie pisales w innych postach ze ten microdimming nie jest az taki super?:p ze moga byc problemy z kontrastem,tzn ze slabszy kontrast,czyli ze mniej naturalne kolory?:) Ze wzgledu na cene napewno ktorys z tych 2 wybiore:) Ale narazie zbieram opinie i zaraz po nowym roku planuje zakup.
Zawsze na poczatku sa jakies "wietrzenia magazynow" itd i duzo promocji:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Dokładniej napisałem że
w trybach dynamicznej kontroli podświetlenia żywiej świeci F6770 ale powoduje większy też większy clouding
Po ustawieniach "poklaibracyjnych" oba TV świecą bardzo podobnie :)
 

Zweimall

New member
Dokładniej napisałem że
w trybach dynamicznej kontroli podświetlenia żywiej świeci F6770 ale powoduje większy też większy clouding
Po ustawieniach "poklaibracyjnych" oba TV świecą bardzo podobnie :)

aaa no to wszytsko jasne:) dziekuje bardzo za info:) teraz czekam na promocje, ktory bedzie w lepszej promocji pewnie wygra:) dam znac jak kupie:)
 

maxmaxus

New member

różnica to 400 hz a 600hz dla f6650 oba są na oficjalnej stronie samsunga można porównać oba modele 6650 jest modelem z 2013 r więc opini niema narazie co szukać bo ja obszukałem cały net i brak
 

maxmaxus

New member
różnica to 400 hz a 600hz dla f6650 oba są na oficjalnej stronie samsunga można porównać oba modele 6650 jest modelem z 2013 r więc opini niema narazie co szukać bo ja obszukałem cały net i brak
 

Zweimall

New member
bo F6650/F6640/F6670 prócz wyglądu rożni tylko pilot w F6770


Teraz widze ze w saturnie jest promocja na model f6640(2199zl) ktorego wogole nie bralem pod uwage,bylem zdecydowany na model 6500 lub 6770 po postach tdxa miala tylko zadecydowac cena.

Czekalem wlasnie na taka akcje promocyjna z poczatkiem roku i sie doczekalem. Ale mam teraz pytanie,poniewaz na postach duzo ludzi pisalo ze w modelu 6640 mozna bardziej dostrzec efekty cloudingu, ponoc jest to bardziej zauwazalne niz w przypadku modelu 6770 i 6500,czy to prawda??


Kolega tdx napisal ze moge smialo brac model 6770 a czy model 6640 tak samo bys mi polecil czy jednak lepiej wybrac z tych poprzednich modeli??
 
Do góry