Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

tdx

New member
Bez reklam
Softy są dokładnie te same więc nie ma to znaczenia...

Co do samych TV najwięcej będzie jednak zależało na jaką matryce trafisz, piszę o cloudingu/bandigu. Po kalibracji oba TV prezentują podobny poziom.
Mam F6650 i F6500 po ustawieniu pod siebie różnicy nie widzę.
Natomiast jak piszesz że cena jest zbliżona to spokojnie możesz celować w F6640
 

yaroray

New member
Softy są dokładnie te same więc nie ma to znaczenia...

Co do samych TV najwięcej będzie jednak zależało na jaką matryce trafisz, piszę o cloudingu/bandigu. Po kalibracji oba TV prezentują podobny poziom.
Mam F6650 i F6500 po ustawieniu pod siebie różnicy nie widzę.
Natomiast jak piszesz że cena jest zbliżona to spokojnie możesz celować w F6640

Dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedź, a czy czerń jest również taka sama. W którymś poście pisałeś, że w dzień nie ma to znaczenia i sprawdzisz jak jest w nocy/ciemności, ale nie widziałem żebyś coś jeszcze później na ten temat napisał. Czy microdimming się sprawdza?
Czy jeżeli pójdę do sklepu i odpalę telewizor to stwierdzę wystarczająco czy jest clouding/banding (chodzi mi o moment kiedy pokazuje się logo samsunga)? Nie mam przygotowanego żadnego pliku. Aktualnie czegoś szukam, ale może znacie jakiś link do takiego pliku, który można odpalić w sklepie, żeby to sprawdzić?
Jeżeli chodzi o matrycę, to myślisz o producencie na którego trafię, czy po prostu na egzemplarz?
 

tdx

New member
Bez reklam
Zasada jest taka jak nie możesz sprawdzić matrycy w menu serwisowym to odpalasz TV. Ustawiasz TV na TRYB film jasność na poziomie 12.
Przetestuj TV pod kątem pixeli żebyś zaraz nie wracał się z TV do sklepu.
W świetle sklepowym nie powinieneś widzieć zupełnie podświetlenia matrycy jeśli widzisz to w domu wieczorem będzie tylko gorzej.
 

yaroray

New member
Zasada jest taka jak nie możesz sprawdzić matrycy w menu serwisowym to odpalasz TV. Ustawiasz TV na TRYB film jasność na poziomie 12.
Przetestuj TV pod kątem pixeli żebyś zaraz nie wracał się z TV do sklepu.
W świetle sklepowym nie powinieneś widzieć zupełnie podświetlenia matrycy jeśli widzisz to w domu wieczorem będzie tylko gorzej.
A jeżeli wejdę w tryb serwisowy (info+menu+mute+power - tak się włącza?), to jak mam ją wtedy sprawdzić?
 

tdx

New member
Bez reklam
dobrze żeby była samsunga natomiast pomiędzy poszczególnymi modelami też będzie różnica. Dlatego najlepiej się trzymać tego co napisałem jak widać to w domu będzie gorzej :D
 

Zweimall

New member
tdx
a da sie zainstalowac jakos starsza wersje softu??
i skad ja sciagnac?? bo na stronie samsunga jest tylko wersja 1116, moj TV ma teraz wersje 1117
a ja bym chcial sprawdzic wersje 1113 taka jak na wczesniejszym TV gdzie nie bylo problemow z tonacja czerni HDMI...:/
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak chcesz to Ci podesle mailem :)
Ale ni rozumiem Twojego problemu tonacja czerni nie jest zadnym czynnikiem wplywajacym na obraz...
Moze zrob sobie reset z poziidu diadnostyki i sprawdz czy ta funkja sie odblokowala


wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Zweimall

New member
absolutnie napisz co masz jakie urządzenie z jakim jutro zrobie up i zobaczę

samsung f6640 (soft wersja 1117, na poprzednim TV byl soft 1113 i wszytsko ladnie smigalo:/)
podlaczony do blue ray samsung bd-f6500 (soft wersja 1012)(hdmi)
i do amplitunera yamaha 630 (optykiem)
dodatkowo z TV leci optyk do ampli.
 

yaroray

New member
Softy są dokładnie te same więc nie ma to znaczenia...

Co do samych TV najwięcej będzie jednak zależało na jaką matryce trafisz, piszę o cloudingu/bandigu. Po kalibracji oba TV prezentują podobny poziom.
Mam F6650 i F6500 po ustawieniu pod siebie różnicy nie widzę.
Natomiast jak piszesz że cena jest zbliżona to spokojnie możesz celować w F6640

Po Twoich radach zdecydowałem się na UE40F6640, na niego nie ma promocji, więc dopiero dzisiaj pojechałem do sklepu, żeby zobaczyć go na żywo. Odpaliłem TVN Player, bo wiele osób narzekało na ziarnistość lub mgłę. Nic takiego nie zauważyłem, ale zobaczyłem coś gorszego. Włączyłem jakość na HD, ustawienia w miarę standardowe, tzn. zmieniałem tylko jasność i podświetlenie oraz ustawiłem tryb na film. Twarze (i nie tylko) na filmie były spikselowane (???). Siedziałem w odległości około 2 metrów, może nieco mniej, ale ewidentnie widziałem pikselowanie. Przecież na jakości HD coś takiego nie powinno mieć miejsca. Na gorszej jakości była po prostu tragedia, nawet telewizja analogowa przy tym wygląda ładnie (np. na UE37D6100SW, który miałem okazję oglądać). Przez długi czas oglądałem TVN Player na telewizorze UE32ES5500 i co prawda jest nieco mniejszy (32 cale w porównaniu do 40), ale to chyba nie powód, żeby była taka jakość. W tamtym nawet z bliska nie widać aż tak pikseli. Tdx., mając serię F6650, czy możesz przetestować TVN Player? Akurat odpaliłem Wawę Non Stop, któryś z ostatnich odcinków. Chciałem pojechać do innego sklepu zobaczyć F6500 dla porównania, ale już nie wystarczyło mi czasu.
 

Zweimall

New member
wydaje mi sie ze na wszytskich 40" bedzie ten sam problem z DVD...ja tez z poczatku nie moglem uwierzyc ze DVD tak kiepsko wyglada na tym TV (jesli ogladasz blizej niz 2m,powyzej jest juz ok),ale zauwazylem tez ze zalezy to tez od DVD mnie jedne filmy lepiej wygladaja inne gorzej.
Jak chcesz zobaczyc piekny obraz to odpal sobie na TV youtube i pusc jakis teledysk np.Pittbula na full hd:D
Filmy z pendriva o jakosci blue ray tez bajka:) A ziarnistosc chyba mozna zniwelowac opcjami TV jesli sie nie myle.
 

yaroray

New member
wydaje mi sie ze na wszytskich 40" bedzie ten sam problem z DVD...ja tez z poczatku nie moglem uwierzyc ze DVD tak kiepsko wyglada na tym TV (jesli ogladasz blizej niz 2m,powyzej jest juz ok),ale zauwazylem tez ze zalezy to tez od DVD mnie jedne filmy lepiej wygladaja inne gorzej.
Jak chcesz zobaczyc piekny obraz to odpal sobie na TV youtube i pusc jakis teledysk np.Pittbula na full hd:D
Filmy z pendriva o jakosci blue ray tez bajka:) A ziarnistosc chyba mozna zniwelowac opcjami TV jesli sie nie myle.

Czyli także masz 40" i może nawet taki sam model? Mógłbyś u siebie odpalić TVN Player i sprawdzić na jakości HD? Niby nadają w HD, więc obraz powinien być ładny moim zdaniem. Tak jak pisałem na 32" wygląda świetnie, więc trochę się dziwię, że jest aż taka różnica. To na 46" będzie już totalna porażka?? Z tego co czytałem, tdx ma tv w odległości 0,8m - 1,5m, czy jakoś tak i ma on chyba ponad 50" o ile dobrze pamiętam. Chyba, że ogląda same filmy super jakości.
 

Zweimall

New member
tak mam model f6640 ale nie chce mi sie logowac na tvn player...odpal sobie you tube i tam pusc cos w full hd. Jesli chodzi o sygnal HD to pewnie bedzie wygladac tak samo jak filmy z DVD czyli srednio:)

obraz na dvd wydaje mi sie ze jest slabszy bo to jest TV pod full hd a nie pod HD. Ja mam tez podlaczone kabel antenowy (analogowy) i to jest dopiero porazka w SD:) ale idzie sie przyzwyczaic:)
 

Miś z Doliny

New member
Help

No i w końcu kupiłem UE46F6500…
Mam trochę mieszane odczucia co to tego TV, obraz n N-ki jest ok. ale jak oglądam na nim swoje zdjęcia to w porównaniu z moim „starym” 40B550 są one po prostu nie ostre.
Czy tylko ja to zauważyłem?, chyba że mam coś nie tak poustawiane?
Proszę o pomoc 
 

nikon222

New member
Czy może mi ktoś rozsądnie doradzić: SAMSUNG UE40F6640 czy LG 42LA660S. Nie mogę wybrać który TV będzie dla mnie lepszy, LG ma jednak 42" jest odrobinę tańszy i dla mnie sporo ładniejszy.
 
Do góry