Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

radane

New member
Bad Pixel w 55f6650

No to po 10 dniach użytkowania zauważyłem pierwszego Bad Pixela. W prawym dolnym rogu, jakieś 3 cm od bocznej krawędzi. Na infolinii dowiedziałem się, że dopiero 7 takich nieaktywnych (ciemnych) badpixeli klasyfikuje tv do serwisu. Dodatkowo na czarnym tle widoczne jest lekkie nierówne podświetlenie, a na jasnym ciemniejsze rogi. Teraz pytanie, bo mogę wymienić lub zwrócić TV w sklepie do 14 dni, tylko co tu wybrać. Czy szukać w innej sztuce braku w/w mankamentów? Czy szukać innego modelu, producenta?
 

tdx

New member
Bez reklam
najszybciej będzie wymienić w sklepie, nierówne podświetlenie jeżeli masz da się ściągnąć ustawieniami....
Jeśli pobawiłeś się TV i obraz do ciebie nie przemawia nie ma się co męczyć :D
Jeśli zostawił byś tv tylko kwestia bad pixela to wymień sztuka za sztukę

Pytanie pojawił się czy dopiero go zauważyłeś?
 

radane

New member
Prawdę mówiąc to dziś go zauważyłem, nie wiem czy się ujawnił po testach (żółty, zielony, niebieski w szybkich zmianach) czy był od początku. W każdym razie widzę już go cały czas. Najchętniej wymieniłbym na taki sam model ale obecnie nie posiadają go na stanie. Jutro wybiorę się do sklepu zobaczymy co innego mogą zaproponować. W rozmowie telefonicznej naciągali mnie na Sonego 809 ale to dodatkowy 1000zł. Dopuszczam zmianę na inny ale podejrzewam, że w tym pułapie cenowym nie będzie jakieś miażdżącej różnicy a dodatkowo Smart ułatwia życie.
 

radane

New member
Trochę to trwało ale zamieniłem na inną nową sztukę 55f6650. Bad Pixeli brak - sprawdzałem zaraz po włączeniu TV. Podświetlenie wydaje mi się bardziej równomierne i na białym tle rogi są mniej czarne - przy oglądaniu niewidoczne.
 

SDman

Banned
Mnie to dziwi że w euro sprzedają 50f6770 z soundbarem w cenie niższej niż bez tego wprawdzie na zamówienie. Ale nie kumam o co chodzi. Sam ten soundbar kosztuje tysiaka

Witam,
coś mi się wydaje, że 50" zalegają są na prawdopodobnie
gorszej matrycy AUO, miałem 50F6500 i oddałem.
Żałuję, ze nie wziąłem 55" na samsungu teraz bym nie gdybał.

PS
towar na zamówienie (30 dni) więc węszę jeszcze podstęp Euro aby się promować niskimi
cenami, potem info, że towaru nie ma.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

wojtaszek_

New member
Czy modele z 1 tunerem F65/66/68** podczas nagrywania pozwalają na przelączenie się na inne źródło - Smart, dekoder czy też wszystko jest zablokowane, nawet wyłączenie telewizora?
 

Darmach

New member
Mnie to dziwi że w euro sprzedają 50f6770 z soundbarem w cenie niższej niż bez tego wprawdzie na zamówienie. Ale nie kumam o co chodzi. Sam ten soundbar kosztuje tysiaka

Takie być może dziwne pytanie ... ale w jaki sposób taki soundbar działa? Moduluje falę i w ten sposób próbuje emulować pozycjonowanie dźwięku?
 

virtuss

New member
Witam,

Mam 55f6640 z najnowszym softem.

Pytanie: czy u Was tez tak mega wolno dziala aplikacja youtube ? Mam tu glownie na mysli czas ladowania aplikacji.., i pozniej szybkosc "operacji".

Nie chodzi mi o buforowanie filmow...bo to oczywiscie zalezy glownie od lacza.

Mi sama aplikacja chodzi jakos mega wolno :(
 

Ivanez

New member
Witam,

Mam 55f6640 z najnowszym softem.

Pytanie: czy u Was tez tak mega wolno dziala aplikacja youtube ? Mam tu glownie na mysli czas ladowania aplikacji.., i pozniej szybkosc "operacji".

Nie chodzi mi o buforowanie filmow...bo to oczywiscie zalezy glownie od lacza.

Mi sama aplikacja chodzi jakos mega wolno :(

Router czy kabelek?
 

virtuss

New member
qrde...podlaczylem po kablu...i smiga az milo :)

Ladnie cos samsung musial skopac zeby takie jaja byly.

dzieki za sugestie!

P.S. Ktos wie czemu przez wifi sa takie problemy ?
 
Ostatnia edycja:

Darmach

New member
qrde...podlaczylem po kablu...i smiga az milo :)

Ladnie cos samsung musial skopac zeby takie jaja byly.

dzieki za sugestie!

P.S. Ktos wie czemu przez wifi sa takie problemy ?

No kurcze.. A u mnie TV podpięty po kablu, inne hosty po kablu jak i wifi spokojnie 100Mbit wyciskają a youtube na TV chodzi jakby chciał a nie mógł. I nie mówię o samym wideo - tylko o aplikacji. Czego bym nie kliknął - LLAAAGG

Wygląda to raczej na problem z klientem YT/telewiorem, po prostu jakby nie wyrabiał.

U was poruszanie się po menu w apikacji działa sprawnie?
 
mam małe pytanie, dlaczego w modelu 6640/6650 badz 6770 jest wiekszy clouding i ciemnie rogi niz w modelu 6500? Szukam telewizora dla rodzicow, wybor padl na 55f6500 (60 cali nie chca a tak bylby sharp 752) ale niestety w 6500 jest podstawa skladajaca sie z czterech nozek co wyjatkowo nie podoba sie moim rodzicom i raczej to nei przejdzie, stwierdzili ze moga doplacic do modelu 6770 bo roznica w cenei to okolo 300 zl. Sprzet bylby zamawian przez sklep internetowy oleole a wiec bedzie maly problem ze sprawdzeniem tv przed kupnem badz ze zwrotem gdyz koszt kuriera takiego tv to tez niezbyt tania zabawa. Obawiam sie ze w modelu 6770 trafie na clouding i ciemne rogi.
 

skorup84

New member
mam małe pytanie, dlaczego w modelu 6640/6650 badz 6770 jest wiekszy clouding i ciemnie rogi niz w modelu 6500? Szukam telewizora dla rodzicow, wybor padl na 55f6500 (60 cali nie chca a tak bylby sharp 752) ale niestety w 6500 jest podstawa skladajaca sie z czterech nozek co wyjatkowo nie podoba sie moim rodzicom i raczej to nei przejdzie, stwierdzili ze moga doplacic do modelu 6770 bo roznica w cenei to okolo 300 zl. Sprzet bylby zamawian przez sklep internetowy oleole a wiec bedzie maly problem ze sprawdzeniem tv przed kupnem badz ze zwrotem gdyz koszt kuriera takiego tv to tez niezbyt tania zabawa. Obawiam sie ze w modelu 6770 trafie na clouding i ciemne rogi.

6500 również posiada ciemniejsze rogi:) Mi osobiście one w niczym nie przeszkadzają i gdyby nie to forum to bym zapewne na to uwagi nie zwrócił, moja małżonka nie dostrzega tej "wady":) Jeżeli chodzi o clouding to dla mnie jest on niezauważalny no ale to już kwestia konkretnego egzemplarza. Tv wygląda świetnie i suma sumarum jestem z niego zadowolony:)
 

Ivanez

New member
mam małe pytanie, dlaczego w modelu 6640/6650 badz 6770 jest wiekszy clouding i ciemnie rogi niz w modelu 6500? Szukam telewizora dla rodzicow, wybor padl na 55f6500 (60 cali nie chca a tak bylby sharp 752) ale niestety w 6500 jest podstawa skladajaca sie z czterech nozek co wyjatkowo nie podoba sie moim rodzicom i raczej to nei przejdzie, stwierdzili ze moga doplacic do modelu 6770 bo roznica w cenei to okolo 300 zl. Sprzet bylby zamawian przez sklep internetowy oleole a wiec bedzie maly problem ze sprawdzeniem tv przed kupnem badz ze zwrotem gdyz koszt kuriera takiego tv to tez niezbyt tania zabawa. Obawiam sie ze w modelu 6770 trafie na clouding i ciemne rogi.

To weź 6800 ma inną podstawę, a to dokładnie to samo co 6500
 
Do góry