Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

yaroray

New member
Witam,
dokup Blu Samsunga BD-F6500 i po problemie + skalowanie z USB, DVD, internetu
i oczywiście sam BD.
Obraz z powyższych treści jest zauważalnie lepszy niż z samego TV (testy na serii F7000).

Pozdr.

To bez sensu, że w takiej sytuacji jest lepszy obraz. Tzn. nie podważam tego co mówisz ani Twojej rady, ale to denerwujące, telewizor sam powinien sobie dobrze radzić z obrazem, a nie żeby trzeba było dokupować dodatkowy sprzęt. A co do takiego połączenia to kiedyś próbowałem oglądać film 3D odpalony z pen drive'a na odtwarzaczu Blu-ray i miałem problem z napisami. Sam obraz był 3D, ale napisy były 2D, nie wiem czy takie problemy aktualnie występują. Nie wiem też co to był za odtwarzacz (tylko wiem, że Samsung) i nie były robione żadne aktualizacje, więc może w tym był jakiś problem.
 

SDman

Banned
To bez sensu, że w takiej sytuacji jest lepszy obraz. Tzn. nie podważam tego co mówisz ani Twojej rady, ale to denerwujące, telewizor sam powinien sobie dobrze radzić z obrazem, a nie żeby trzeba było dokupować dodatkowy sprzęt. A co do takiego połączenia to kiedyś próbowałem oglądać film 3D odpalony z pen drive'a na odtwarzaczu Blu-ray i miałem problem z napisami. Sam obraz był 3D, ale napisy były 2D, nie wiem czy takie problemy aktualnie występują. Nie wiem też co to był za odtwarzacz (tylko wiem, że Samsung) i nie były robione żadne aktualizacje, więc może w tym był jakiś problem.

Niestety to fakt, oczywiście, że powinno być jak mówisz ale nie jest.
Dotyczy to nie tylko samsunga mam 50ST60, a wszystko śmiga z Blu BD-F6500.
Parka nie do pobicia.

Pozdr.
 

Miś z Doliny

New member
A możesz napisać pod jakim względem obraz jest lepszy? Ostrość, kolory,... ?

Kolory są OK, natomiast ostrość jest fatalna, zdjęcia wyglądają tak jak by zostały przepuszczone przez filtr wygładzający

- na 37B550 zdjęcia były bardzo ostre, mam takie jedno zdjęcie twarzy z bliska na którym widać nawet żyłki na gałce ocznej :) a na 46F6500 - biała plama z czarna źrenicą po środku :(
 

yaroray

New member
Kolory są OK, natomiast ostrość jest fatalna, zdjęcia wyglądają tak jak by zostały przepuszczone przez filtr wygładzający

- na 37B550 zdjęcia były bardzo ostre, mam takie jedno zdjęcie twarzy z bliska na którym widać nawet żyłki na gałce ocznej :) a na 46F6500 - biała plama z czarna źrenicą po środku :(
A robiłeś aktualizację softu telewizora? Może to nie ma nic z tym wspólnego, ale zawsze warto spróbować. Teraz się już mam mieszane uczucia czy kupić ten telewizor, widać że Samsung też robi szajs jednym słowem, ale zobaczymy jeszcze. W każdym razie widzę, że będę musiał mocno potestować telewizory w sklepach.
 
Ostatnia edycja:

Miś z Doliny

New member
A robiłeś aktualizację softu telewizora? Może to nie ma nic z tym wspólnego, ale zawsze warto spróbować. Teraz się już mam mieszane uczucia czy kupić ten telewizor, widać że Samsung też robi szajs jednym słowem, ale zobaczymy jeszcze. W każdym razie widzę, że będę musiał mocno potestować telewizory w sklepach.

Robiłem aktualizacje wczoraj:) najnowszy soft 1117 - dalej to samo
 

Zweimall

New member
W sofcie 1113 nie było takiego problemu z zdjęciami?

nie wiem jak ze zdjeciami, ale z filmami i pewnymi opcjami TV bylo lepiej.
moglem sobie recznie ustawiac poziom czerni HDMI i wszytskie filmy mi czytalo, a teraz na tej wersji nie chce mi odtworzyc jednego filmu 3D (TRON LEGACY 3d), na sofcie 1113 chodzil:D

swoja droga super soft samsung zrobil:) wie ktos jakie zmiany sa w tej wersji softu 1117 w stosunku do 1116???
 

Zweimall

New member
Dzwonilem dzis do samsunga o ten slabo dzialajacy soft (1117), podobno znaja problem i do 3 tygodni ma sie pojawic cos nowego...
Tym ktorzy jeszcze go nie sciagali to radze zostac przy starym...ja strasznie zaluje ze sciagnelem nowy:/

Mialem wersje 1113 i dzialala lepiej niz ta najnowsza 1117...
 

sidus

New member
czy dziala komus program hbo go na 6650?oficjalnie nie ma wsparcia ,jednak mozna zainstalowax i ogladac odkodowane.Jednak jak chce sie logowac pokazuje,ze nie ma uzytkownika
 

makary68

New member
Witam,mam pytanie. Zakupiłem ostatnio samsunga 46f6640 i chcę sprawdzić jaką mam matrycę, czy jak wejdę w menu serwisowe to dotychczasowe ustawienia pozostaną czy będę musiał ustawiać je od nowa?
 

yaroray

New member
Nie wiem jak inni, ale ja się na razie wstrzymuję z zakupem telewizora. Podobno niedługo (może za miesiąc czy dwa) ma wyjść nowa seria H, która będzie miała dużo lepszego pilota i może być lepszy nawet niż LG Magic. Podobno nowy pilot będzie współpracował ze starszymi telewizorami (nie wiem z którymi), ale plotkom na razie nie ufam. Czy ktoś wie jaka może być ich cena w stosunku do aktualnych modeli (wiadomo, że nowości swoje kosztują)? Na razie nie znalazłem informacji o cenach, ale jeżeli tego nie wiadomo, to jak to wyglądało rok temu, ile kosztowały telewizory, jak wchodziły na rynek i jak szybko spadły ceny?
 

SDman

Banned
Na razie nie znalazłem informacji o cenach, ale jeżeli tego nie wiadomo, to jak to wyglądało rok temu, ile kosztowały telewizory, jak wchodziły na rynek i jak szybko spadły ceny?

Witam,
pierwsze znaczące obniżki zawsze pod koniec lata, na mistrzostwa bym nie liczył
w 2012 stało w miejscu.

pozdr.
 

Zweimall

New member
Mam pytanie o podłaczanie dysku zewnetrznego...
Mam na oku dysk 2TB 3,5" seagate expansion ktory ma dodatkowo kabel zasilajacy, na TV samsung f6640 widze ze jest kilka gniazd pod USB ,i jedno z nich jest specjalnie pod HDD. Czy pod tym gniazdem da sie podlaczyc taki dysk zewnetrzny bez podlaczania dodatkowego zasilania do dysku?

Sprawdzal ktos moze czy takie cos dziala? Znajomy mi mowil ze jesli jest takie gniazdo w tv to moze miec wieksze napiecie niz zwykle USB i moze taki dysk bez dodatkowego zasilania chodzic,ale mowi zeby najlepiej sprawdzic tak na 100%
 
Do góry