Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

SDman

Banned
czyli nie iść w UE55F7000, tylko wybrać miedzy F6770 a F6640??
A jak z tym sygnałem z naziemnej TV - będzie o.k - czy będę widział biegające kwadraciki ? I zasadnicze pytanie jak będzie wyświetlał wieczorami skoro w dzień świeci dobrze. Kurcze mam wrażanie że zadaje dziecinne pytania ale sprzedawcy mówia straszne bzdury.

Różnica w cenie jest 1800 przy mało znanym sklepie allegro. w normalnych cenach ponad 2200.
Jest jeszcze jeden aspekt , którego ja również się boję w przypadku F7000 .
Matryca jak lustro ! F6 ma półmatową.

Piszesz o nasłonecznionym pokoju (taki też mam) więc zobacz na własne oczy stopień
odbić w obu TV.

Różnicę w cenie polecam, włożyć w soundbar HW-450 i będziesz miał TV (jeden pilot i inne zalety jak bluetooth) z rewelacyjnym dźwiękiem.

Na prezent też jeszcze zostanie.

pozdr.
 

pema

New member
Na euro.com.pl UE55F6770 kosztuje 5499 zł a UE55F7000 kosztuje 7999zł.
Różnica 2500zł. Co robić inwestować czy pozostać przy tańszym rozwiązaniu. TV ma służyć do oglądania i w dzień i w nocy + smart.
Różnica w HZ to 200. czy jest coś jeszcze ważnego co może mi się przydać. Faktycznie matryca błysk może przeszkadzać. Hm - co być polecał - jaką decyzję ?
 

SDman

Banned
Różnica w HZ to 200. czy jest coś jeszcze ważnego co może mi się przydać. Faktycznie matryca błysk może przeszkadzać. Hm - co być polecał - jaką decyzję ?

"Hz" jest mało istotna o wiele bardziej istotne jest
natywne odświeżanie F7000 ma 200, F6770 ma 100.
W nocy F7000 wypadnie lepiej w dzień nie potrafię zająć stanowiska.
F7000 może mieć przewagę "wizualną" przy SD
F7000 ma dwa tunery -jeśli to istotne, dźwiękiem też będzie lepszy+kamera.
Nie znam zasobności Twojego portfela -jeśli gruby F7000, chudszy-średni F6770.

Pozdr.
 

pema

New member
z portfelem bywa różnie :)
Jeśli możesz to proszę rozwiń stwierdzeni:
F7000 może mieć przewagę "wizualną" przy SD.
SD jest dla mnie ważne ponieważ ten tv na razie będzie obsługiwał tylko ten sygnał. Wspominałeś że F7000 ma błysk matrycę - hm w domu mam rolety - może zasłonięcie coś pomoże. Kurcze trudna decyzja. A ty co byś wybrał ??
 

SDman

Banned
A ty co byś wybrał ??


Różnice w skalowaniu SD zawsze są na korzyść wyższych modeli tak jest we wszystkich
firmach.
Zakładam też mocniejszy procesor w F7 więc obróbka obrazu może być lepsza - do tego poziom kontrastu
i głębia czerni dodadzą swoje "3grosze" . Nigdy nie porównywałem ich obok siebie ale -testowałem oba.
Wydaję się, że F7 gra lepiej i pewnie w bezpośrednim porównaniu tak będzie.
Pytanie tylko czy te róznice będą; duże , niewielkie czy minimalne dla Ciebie.
W podjęciu decyzji może, pomoże Ci stronka Reviews of HDTVs and monitors - FlatpanelsHD
Podawane przykłady stop klatki "Iron man" w różnych markach i modelach , ściągnij sobie powiększone na kompa
i porównaj .
Dla mnie najlepszy obraz generuje Philips 8008, ale czy tak jest w rzeczywistości ?

Pozdr.
 

SDman

Banned
Różnice w skalowaniu SD zawsze są na korzyść wyższych modeli tak jest we wszystkich
firmach.
Zakładam też mocniejszy procesor w F7 więc obróbka obrazu może być lepsza - do tego poziom kontrastu
i głębia czerni dodadzą swoje "3grosze".
zacytuję samego siebie, chyba udzieliłem odpowiedzi.

Pozdr.
 

pema

New member
Już zdecydowałem F7 55". Wyciąłem karton o tych rozmiarach, "powiesiłem" na ścianie i okazało się że siedząc w jednym miejscu na kanapie narożnej nie widać całego ekranu. Zastawia prawa szafka. Hm ?? co robić
- postawić na stopce a nie wieszać na ścianie i wtedy widać go całego, tylko lekko wystaje poza szafkę która ma 120 cm czy kupić 50" i powiesić na ściennie - wówczas widać go całego wiszącego. Albo nie siadać w miejscu gdzie nie widać go całego.
 

Grendel

New member
Kupić regulowany uchwyt i w razie potrzeby lekko "wyjeżdżać" do przodu z telewizorem.
Patent z kartonem jest dobry. Mała uwaga - jeśli po pierwszych "oględzinach" jakaś (np. 50") wielkość jest ok to warto wziąć następny dostępny rozmiar. Podobnie stwierdził SDman i podobnie stwierdzi większość osób kupujących (albo tych którzy już kupili) telewizor.
 

wojtaszek_

New member
A czy f6400 jest gorszy od 6500/6640? W specyfikacji niczego specjalnego nie zauważyłem jeśli chodzi o matrycę - tabelka z 1szej strony, jedynie 200 Hz kontra 400 (a i tak cała seria ma matryce 100 Hz) i brak DVB-S.
A różnica przy calach to ok 600zł.
 
Ostatnia edycja:

pema

New member
Jutro zrobię zdjęcia i poproszę szanownych kolegów o pomoc. Tak sobie myślę że jeśli postawię 55" na nóżce to widać cały tv z różnych miejsc na kanapie. czyli co pomyśleć o 55" przy odległości 4,2m ??
 

SDman

Banned
Jutro zrobię zdjęcia i poproszę szanownych kolegów o pomoc. Tak sobie myślę że jeśli postawię 55" na nóżce to widać cały tv z różnych miejsc na kanapie. czyli co pomyśleć o 55" przy odległości 4,2m ??

Wybrałeś F7000 więc nie masz wyboru -jego nie ma w 50" , a szkoda.

Ja też zastanawiam się czy 50,czy 55" przy 3 metrach, bardziej mi pasuje 50".
55" częściowo zasłania kolumna od toru audio na standzie i też mam zagwozdkę.

pozdr.
 
Ostatnia edycja:

pema

New member
U mnie odległość to 4,2 m.
Jeśli będę chciał powiesić go na ścianie to wtedy siedząc na narożnej kanapie z prawej strony nie jest cały widoczny. Jeśli postawię go na szafce tv i nóżce - czyli odsunę go od ściany jakieś 25 cm to wszystko jest o.k.
Może są takie uchwyty ścienne które odsuwają tv od ściany jakieś 20cm. Proszę o linka jeśli wiecie gdzie kupić. HM - a może pozostać przy 50" co o tym myślicie ?
 

pema

New member
Tylko wiesz ten TV ma obsługiwać sygnał SD - naziemna tv. Są wypowiedzi że F7000 będzie lepszy od F66650. Zależy mi na tym aby sygnał z naziemnej TV był o.k i teraz pytanie czy przy tej konfiguracji czyli: F7000 55" + 4,2m + sygnał SD wszystko zagra - a najważniejsze czy TV z tym co wyświetla o rozmiarze 55" nie będzie za duży na odległość 4 m
 

tdx

New member
Bez reklam
Panietaj ze mimo wszystko sygnal robi sie coraz lepszy nie ma tez co zakladac ze bedziev tylko dvb-t. Najlepiej zobacz ten tv w akcji i bedziesz wiedzial wszystko
Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry