Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

zbyniu4

New member
Jeśli tak to trudno ;) ważne że nie narzekam na TV ;)
Explodebass podoba mi się Twój tok myslenia-najwazniejsze że jesteś zadowolony. Po za tym to nikt tu jeszcze nie napisał że te matryce są gorsze od matryc sama!!!!!!!!!!!!!!
No i chyba nie napisze!!!!!!!!
Ja mam zamiar kupić 50f6770 i też mam nadzieję że będę zadowolony, no chyba że nie:x
I jeszcze jedno. Jak duży odsetek osób które zakupiła te tv zagląda na tą stronę. Myślę że niewielki. Dlatego właśnie bardzo dużo osób kupiło te tv i są zadowoleni!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

explodebass

New member
Explodebass podoba mi się Twój tok myslenia-najwazniejsze że jesteś zadowolony. Po za tym to nikt tu jeszcze nie napisał że te matryce są gorsze od matryc sama!!!!!!!!!!!!!!
No i chyba nie napisze!!!!!!!!
Ja mam zamiar kupić 50f6770 i też mam nadzieję że będę zadowolony, no chyba że nie:x
I jeszcze jedno. Jak duży odsetek osób które zakupiła te tv zagląda na tą stronę. Myślę że niewielki. Dlatego właśnie bardzo dużo osób kupiło te tv i są zadowoleni!!!!!!!!

Dokładnie, właśnie tak to jest ;)

Gdybym nigdy nie zajrzał na forum i tak nie byłbym świadomy że są matryce od różnych producentów ;)
Telewizor jest na prawdę rewelka ;)
 

raffar

New member
Wczoraj kupiłem ostatnią sztukę (z wystawy) 46f6640. Przed kupnem chciałem sprawdzić ile ten telewizor naprawdę chodził. Weszedłem do menu serwisowego ale za ..... nie mogłem znaleść takiej informacji. Możecie mi powiedzieć w którym miejscu to mogę znaleść?? I czy ilośc tych godzin można zmniejszyć (żeby klient myślał że chodził tylko parę godzin) Druga sprawa to przejrzałem parę materiałów na tym tv jeszce w sklepie (w domu go będę miał dopiero w sobotę) ale widziałem straszną ziarnistość na materiałach hd (niewiem może to tylko rip z hd był). Czy da się to jakoś wyeliminować?? Mam 2 tygodnie na przetestowanie tego tv (mogę go oddać w tym czasie bez żadnych problemów, tak mi przynajmniej sprzedawca mówił, i taką kartkę mają w punkcie obsługi klienta). I trzecia sprawa to dodatkowa gwarancja (za 360 zł mogłem przedłużyć gwarancję na 5 lat, narazie wziołem bez ale zanim odbiorę pewnie jeszcze będę miał możliwość zmiany) czy to się wogóle opłaca?? Oglądałem ostatnio materiał na youtubie (link na tym forum) na którym było że psujące się kondensatory w samsungu (które można było wymienić) zmienili teraz na nie wymienialne i troszkę się tego boję, bo półtorej pensji drogą nie chodzi. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 

zbyniu4

New member
clouding w 6770

Panowie mam pytanie dot. tv 6770 i podobnych z micro dim. Czy w waszych tv jest wyraźny i uciążliwy problem z cloudingiem i ciemnymi narożnikami. Mam zamiar w niedzielę zakupić właśnie 55F6770 i próbuję rozwiać ostatnie wątpliwości. Proszę o podpowiedzi i sugestie czy warto akurat tego tv kupić a może zdecydować się na Sony 55W805 lub Panasa 55ET60 no i pozostał by tylko do rozważenia w podobnej kasie LG 55LA690.
 

tdx

New member
Bez reklam
@raffar bo w nie każdym modelu jest to odkryte ale jak jest znajdziesz to tu...



Ziarnistość może zależeć od konkretnego filmu :) wiec tutaj po prostu zaczyna być widać jaką kamerą było kręcone i cały zamysł artystyczny :)
Oczywiście jak Ci to przeszkadza można to zamaskować...

Co do gwarancji to bardzo indywidualna sprawa jedni biorą i mają święty spokój inni ryzykują i może się uda reguły nie ma :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie mam pytanie dot. tv 6770 i podobnych z micro dim. Czy w waszych tv jest wyraźny i uciążliwy problem z cloudingiem i ciemnymi narożnikami. Mam zamiar w niedzielę zakupić właśnie 55F6770 i próbuję rozwiać ostatnie wątpliwości. Proszę o podpowiedzi i sugestie czy warto akurat tego tv kupić a może zdecydować się na Sony 55W805 lub Panasa 55ET60 no i pozostał by tylko do rozważenia w podobnej kasie LG 55LA690.

Po odpowiednim ustawieniu TV cloudingu nie dostrzeżesz. Co do czarnych rogów to jak się uprzesz to pewnie je zobaczysz. Ja ich nie dostrzegam ani na F6500 ani na F6650 a oba mam w domu ;)
Modele które wymieniłeś też są godne polecenia z jakiegoś powodu jednak wybrałeś samsunga
 

zbyniu4

New member
Po odpowiednim ustawieniu TV cloudingu nie dostrzeżesz. Co do czarnych rogów to jak się uprzesz to pewnie je zobaczysz. Ja ich nie dostrzegam ani na F6500 ani na F6650 a oba mam w domu ;)
Modele które wymieniłeś też są godne polecenia z jakiegoś powodu jednak wybrałeś samsunga

Tak, przed decyzją dużo czytałem tu na forum i nie tylko. Jeszcze kilka dni temu miałem LG 42LW570s-był trochę za mały i postanowiłem zmienić na większy ( z tv byłem zadowolony ). Zastanawiałem się na 50" zostało na 55". Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma ale jak zmieniać to zmieniać. Dlaczego samsung a nie inne wymienione. Właśnie dlatego, że jest inna matryca, prawdopodobnie z lepszą czernią i kontrastem, trochę lepszy smart, ciekawy wygląd który mi pasuje (na razie ). Zbyt często 3D nie oglądam a więc aktywne okulary mnie nie zabiją. Po za tym no właśnie to jeszcze nie zakup. W weekend się okaże. Póki co zbieram ostatnie komentarze i podpowiedzi.
 

zbyniu4

New member
Właśnie lektura forum "odradziła" mi niejako LG z powodu bandingu- dużo oglądam sportu-mecze, mecze z kolei Panas ma dosyć przeciętną płynność i te problemy z podświetleniem matrycy. Mam zamiar to wszystko sprawdzić organoleptycznie :smile: no i zobaczę co z tego wyjdzie. Właśnie, zapomniałem o Sony też mu się przyjże. Ale podpowiedzi spostrzeżenia mile widziane :blagam:
 

TV3D

New member
Bez reklam
Właśnie lektura forum "odradziła" mi niejako LG z powodu bandingu- dużo oglądam sportu-mecze, mecze z kolei Panas ma dosyć przeciętną płynność i te problemy z podświetleniem matrycy. Mam zamiar to wszystko sprawdzić organoleptycznie :smile: no i zobaczę co z tego wyjdzie. Właśnie, zapomniałem o Sony też mu się przyjże. Ale podpowiedzi spostrzeżenia mile widziane :blagam:

Poczytaj o, LG LA691 oraz Panasie ET60
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Poczytaj o, LG LA691 oraz Panasie ET60
Nie mam pojęcia od jakiego wątku mam zacząć czytać? Być może w wyborze tv się mylę wybierając z tych podanych sama 55f6770. Jeżeli tak to może TV3D podpowiesz coś bardziej konkretnego i będę wiedział jak do tematu podejś. Dlaczego uważasz że panas i lg będą lepsze do sportu i filmów niż sam.
 

tedi111

New member
Witam mam pytanko czy udało się jakość usunąć tą ziarnistość m materiałach HD bo ja mam to samo i strasznie czerwone twarze
 
Do góry