Samsung UE60J6240

skalam

New member
Ok. Więc operacja wygląda następująco :) Najpierw sprawdźcie czy aplikacja działa z waszym telewizorem (pozmieniajcie kanały, wyłączcie/włączcie dźwięk). Jeśli działa to na włączonym telewizorze wciśnijcie w aplikacji przyciski Factory a następnie 3xSpeed. Po tej operacji powinniście wejść do rozszerzonego menu serwisowego (alternatywna metoda jest też taka, że najpierw wchodzicie w normalne menu serwisowe z poziomu zwykłego pilota, potem kombinacja Factory + 3xSpeed na smartfonie i menu powinno wejść w tryb rozszerzony, ale ja wchodziłem w rozszerzone z pominięciem zwykłego menu serwisowego). Po wejściu w rozszerzone menu możecie nawigować już zwykłym pilotem. Wchodzicie w zakładkę "Option" następnie w zakładkę "MRT Option" i przełączacie w niej opcję "3D support" z off na on (z zwykłym menu serwisowym opcji 3D support nie ma). Po aktywowaniu tej opcji wyłączcie telewizor i ponownie włączcie. W menu telewizora w zakładce obraz powinna się pojawić zakładka "3D" z wszystkimi możliwościami regulacji. Napiszcie czy daliście radę. Robicie to oczywiście na własną odpowiedzialność więc proszę nie mieć do mnie pretensji jeśli coś pójdzie nie tak. Aha, po wejściu i wyjściu z menu mogą wam się zresetować opcje obrazu (w sensie podświetlanie, kontrast itd.) więc sobie zapiszcie gdzieś wartości żeby potem wklepać na nowo. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam :)
 

poh

New member
ostatnia aktualizacja 1480 w 60j6240 cos u mnie zepsuła w auto motion plus, obraz czesto sie zacina i tak jakby rozjeżdza przy szybkich scenach
 

Boryxs

New member
ostatnia aktualizacja 1480 w 60j6240 cos u mnie zepsuła w auto motion plus, obraz czesto sie zacina i tak jakby rozjeżdza przy szybkich scenach

Zamowilem jednak ten TV w MM, jeszcze mam kilka dni na ewentualna oplate zamowienia. Pytanie, bo ta wiadomosc troche mnie zaniepokoila, rozumiem, ze zakupiony TV nie bedzie mial jeszcze tej aktualizacji.

Czy jak TV robi aktualizacje to aktualizuje odrazu do najnowszej dostepnej wersji softu? czy pokolei zalicza kolejne numery aktualizacji i jak zobacze 1480 to juz nie aktualizowac?

Osobiscie nauczylem sie, glownie z telefonami, ze jesli sprzeta dziala Ci prawidlowo, to nie ma potrzeby robic kolejnych aktualizacji. Zazwyczaj nic nowego one nie wprowadzaja, a spowalniaja. Mysle, ze przy TV jest to tym bardziej poniewaz z nich raczej trudno cos nowego wprowadzac. A co do smat TV to jestem zwolennikiem osobnych przystawek.
 

poh

New member
Raczej nie bedzie jeszcze jej miał, chyba ze w sklepie aktualizacje robią :). Ja kupiłem w saturnie w pażdzierniku to miałem 1461
 

moore80

New member
Panowie nie potrzebujemy żadnego specjalnego pilota by wejść w rozszerzone
menu w celu wł. 3d w swoim tv ,wystarczy zwykły pilot do tej czynności.
robiłem osobiście,działa.
Posiadam UE55J6289 ,podobno wszystkie Jx2xx maja moduł 3d.
 

poh

New member
Wszedłem ze zwykłego pilota i była opcja no glass 3d support ustawiłem na on ale nie pojawiłi sie dodatkowe ustawienia 3d w menu
 

rafikdm

New member
Czekam na tego samsunga
przeczytałem wszystkie posty ale uciekło mi zagadnienie o tych dwóch suwakach
Gdzie ich szukać i do czego służą?
 

moore80

New member
A wiec tak wł 3d
wchodzimy po koleji /wyjmij pendrive z usb
1.SVC
2.OTHER STTENIG
3.CALL DATA RESTORE
4.KLIKAMY OK
WYSKOCZY USB IS NOT CONNECTED
POCZEKAJ OK 8SEK. AZ WRÓCI MENU
5.OPTIONS
6.MRT OPTIONS
7.I JUZ MAMY 3D SUPPORT

/DAJCIE ZNAĆ JAK POSZŁO/
 

kubik20

New member
Dzięki wszystko śmiga, teraz tylko pytanie jakie okularki będą najlepsze i czy ustawienia 3d trzeba jakoś skonfigurować

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
 

moore80

New member
To super ze poszło.
Co do okularów to pewnie jakieś aktywne ,,sam dopiero zakupię i potestuje ustawienia.
Gdyby ktoś już miał okularki proszę pisać jak to się sprawdza.
 

jordana

New member
Czekam na tego samsunga
przeczytałem wszystkie posty ale uciekło mi zagadnienie o tych dwóch suwakach
Gdzie ich szukać i do czego służą?
Jeden suwak odpowiada za płynność obrazu przy filmach a drugi za ostrość przy treściach wideo.Na 10 stopniowej podziałce najlepiej ustawić wartości 10/5 wtedy będziesz miał ostry obraz w ruchu i lepsza płynność filmów.Jeżeli masz jeden suwak to przestawiaj po jednej wartości na suwaku i obserwuj zmiany na ekranie
 
Do góry